Bývanie so svokrovcami

kacenkablazniva
5. aug 2016

S priatelom(teraz uz manzel) sme sa spoznali pred 3rokmi.Dva roky uz spolu byvame.Z toho dva mesiace ako manzelia.Byvame u svokrovcov.Nemozem na nich povedat ani jedno zle slovo,su to najlepsi svokrovci na svete.Lenze necitim sa tu ako doma.Proste byvame u svokrovcov a neni to nase,ani nikdy nebude.Chcela by som mat vlastne byvanie,maly domcek zo zahradkou a mat kludny zivot.Bohuzial nemame na to financie a vyzera to tak,ze tento stav ostane uz nastalo.Je nas tu vela ludi pokope,aj svagrovci s detmi tu byvaju a velakrat clovek tu nema ziadne sukromie.Neviem,nejak som tu nenasla svoje miesto.Mam sa s tymto stavom zmiernit alebo verit v zazrak,ze mozno raz sa nam podari osamostatnit sa?

sweetlife001
6. aug 2016

@kacenkablazniva rozum si potratila? Dalsie dieta? Stazujes sa ze vas tam zije plno na kope a ty chces dalsie dieta? Byt nie,hypoteku nie ale domcek sa snad raz postasti :D normalne ani nemam slov preboha ked toto myslis vazne daj sa liecit..asi aj rozum z teba vytiekol!

mima283
6. aug 2016

Zazrak ti dom nepostavi...nikto nie je nqdseny z toho, ze sa musibzadlzit, ale bohuzial taka je doba. Ja som tiez nikdy v zivote nechcela mat hypoteku 30 rokov a stalo sa. Ked proste na to nie su financie, inak to nejde. Keby vsetci cakali na zazrak, na svete by nebolo jedinej chalupy...

svetluska82
6. aug 2016

@sissy27 ono k tej hypo to nie je take jednoduche...Nevies ci im daju, ci maju zmluvy na neurcito- prip. aspon predlzene na urcito, ci nie su v registri, ci im vyjde z platu, lokalita bytu..JA som to vybavovala pred pol rokom a som len oci otvarala co banka skuma, este aj debety co sme mali na kartach nastavene sme museli zrusit..A zas ja zarabam pomerne dobre, muz je na polovicnom ID a fakt tych 200 e chyba...AK pridu nejake ine vydavky mame co robit...

svetluska82
6. aug 2016

@peppermint by si sa divila, ale moja segra ma ten isty nazor a ozaj jej to vychadza...Vzdy sa niekto o nu postaraa 😀 A zije si celkom fajn, dokonca este aj dom jej frajrer ide kupit

mima283
6. aug 2016

Tak zlahka som si prebehla diskusiu, ale neprecitala som vsetko. No i tak mi par veci nejde do hlavy. Citis sa tam zle a je vas tam vela, no i tak chcete dalsie dieta. Snazite sa zarabt najviac ako sa da, ale na druhej strane je muz lenivec. Pises tu, ze nemate peniaze, ale tu sa opat dostavame k bodu, ze i tak chcete dalsie dieta. 15% urok na hypoteke?? To je co prosim ta nejaka pozicka z providentu?? Muz do podnajmu nechce ist, a ani do vlastnemu, lebo jemu je tam koniec koncov dobre. Takmer nulove vydavky predpokladam, obskakujes ho ty aj jeho matka, tak sa len sama seba pytam, ze co vlastne sledujes touto otazkou, ked muz sa ti stade aj tak nepohne....

obsadenemeno
6. aug 2016

@svetluska82 well done tvojej sestre....ale bohuzial zakladatelka temy je asi uplne iny typ, nasla si chlapa, co caka, ze sa "postasti"...... ten jej veru dom nekupi.... 😖

svetluska82
6. aug 2016

@obsadenemeno inak ak nemam na dom tak kupim byt a hotovo. MOj znamy silou mocou chcel dom, proste bol to jeho ciel a isiel aj cez mrtvoly....Odkladal co sa dalo, lebo hypo odmietal, ma dve deti a zenu, cize ziadne vylety, max. to co je zadarmo, prip. k babke. Strava obmedzena na minimum, kvety prip. vecera pre zenu ziadne..DOm stoji bez hypo a vysledok? Nie je zariadeny, lebo to nestihaju. Zena frustrovana, lebo len sedia doma,alebo makaju na dome...Deti neboli takmer nikde, cele prazdniny len doma, tabor, kupalisko nehroziii. NO neviem ja by som toto nezniesla...Uskromnila sa aj s jednoizbovym. Proste ak nemam na dom tak nemam

sissy27
6. aug 2016

@svetluska82 ja viem, že k hypo treba splniť nejaké podmienky, nie je ich málo... ale tak sa o to aspoň pokúsim, pozisťujem, keď mi povedia, že toto vám chýba, tak sa to snažím nejako zohnať a doplniť... a ak som na tom tak, že nemám stabilný príjem alebo dostatočný príjem, že mám ďalšie dlhy, jednoducho že na to nemám keby som sa aj na hlavu postavila, tak do prdele neplánujem ďalšie decko !! už normálne ma vytáčajú tieto diskusie, kde autorka témy si očividne ani sama nie je vedomá reality v akej sa nachádza, len bude kňučať ako sa čo nedá, ako je celý svet proti nej, ako to mala v živote ťažké a podobné drísty a bude čakať na zázrak a vo voľných chvíľach súložiť bez ochrany, lebo to je zadarmo a dieťa je dar (ktorý síce treba pár rokov financovať a zaobstarať mu nejaké prostredie, ale to je až o pár mesiacov, tak snáď to nebude riešiť vopred, nie? )
ale tu je zbytočné čokoľvek vysvetľovať alebo radiť, ona chce čakať na zázrak (doteraz žila v tom, že sú "15%-né hypotéky", čiže ani si len nezisťovala čo a ako) a nie niečo robiť sama a jej mužovi je dobre v mamahoteli, tým dvom kým niekto ozaj ten dom nepostaví a nedaruje, tak sa z miesta nepohnú...

svetluska82
6. aug 2016

@mima283 ja som brala hypo s muzom pred pol rokom, kedze muz ma 40 tak normalnu hypo nie pre mladych a urok nam hypoporadca vybavil 1,89....Hypoporadca je super, hned ti povie ci mate sancu ziskat hypo alebo nie...Staci prist na konzultaciu a je to zadarmo....U nas odviedol suprovu pracu, kedze sme mali zlozitu situaciu muz v registri lebo rucil pred 15 rokmi a dodtycny to neplatil a este mal aj zmluvu na dobu urcitu..Ale vyslo to 🙂

svetluska82
6. aug 2016

@sissy27 muz to vyriesil povedal ze na to nemaju a hotovo 😀 . Cize v preklade inak ani nebude. Asi zakladatelka je fest jednoducha, alebo typ ako moja segra, neskuma ake su uroky caka ze muz poriesi..AJ moja segra vie zaperlit...NIekedy len hlavou krutim a to ma VS no zije v zlatej klietke a prakticky je nepouzitelna. Inak velmi dobre sa s nou nakupuje, to vie pekne poradit🙂 Ale otazka poistiek, financii, a inych veci pouzitelnych k zivotu nul abodov. A tiez tuzi po zahradke a domceku 😀

mima283
6. aug 2016

@svetluska82 vsak samozrejme, hypoteky maju teraz take uroky pripblizne, tak by ma zaujimalo, ze kedy a kde sa bola na hypoteku pytat autorka. Lebo 15% urok to som este ani nepocula. My to tiez teraz riesime cez priatelovho znameho, ktory je financny poradca a musim povedat, ze to usetri kopu casu.

mima283
6. aug 2016

@svetluska82 a ako pises, aj napriek tomu registru a dobe neurcitej ste nejake peniaze "dostali". Takze pokial autorka s muzom skutocne zarabaju ako tvrdi a banka im benche nic dat, je to pre mna cele este vacsia zahada, ako nazaciatku

obsadenemeno
6. aug 2016

@svetluska82 tak to je, tiez poznam jedneho, co len skudlil, odkladal, roky ziadna dovolenka, zena musela mamu prosit, aby jej kupila make up a oblecenie, lebo pracovala v PR vo velkej spolocnosti a mala dost problemovu plet, takze make-up musela kazdy den.....teraz byt vyplateny, ale je v nom sam. Zena mala dost jedneho dna 😒
Problem u zakladatelky temy je ten, ze ona by aj chcela, ale dufa v zazrak....a jej chlap caka, ze "sa postasti". Ved si nedaju ani namahu pozistovat si zakladne veci ohladne hypotek.... trepe tu o 15% a o tom, ze maju cez 35 a hypo im teda nedaju....... tam veru nikdy nebude dom, a ani ten byt. Lebo tam nie je snaha. A muzovi je dobre pri mamke.

david93
6. aug 2016

hypotéky prideľujú aj 44-ročným, sme toho dôkazom, úrok je pod 2 percentá, len treba skúsiť zájsť do banky

sissy27
6. aug 2016

@svetluska82 myslím, že k tejto téme už boli všetky dobré rady dávno vyčerpané...

mircalla
6. aug 2016

@david93 presne tak a navyse hypo su dnes takmer zadarmo

sasa1310
6. aug 2016

@kacenkablazniva ty si vtipná. To si ako k tomu došla, že hypotéku vám nedajú? Aj 55 ročnému dajú hypotéku. 🙂 To sú len chabé výhovorky ostať na krku rodičom

sasa1310
6. aug 2016

@kacenkablazniva kde si žila s dieťaťom kým si si našla tohto manžela? Čo si robila tie roky? Zarábala si? Lebo píšeš, že máš nad 35. To už by si mala mať niečo za sebou. Väčšinou v 40ke si už na vrchole kariéry, a ako takú finančnú istotu by si už mala mať.
Vieš, fakt nechápem vo vašom prípade ak si neni šťastná tam, kde bývaš a máš z toho problém sa vyhrabať s jedným dieťaťom. Načo chceš druhé dieťa? Ja toto fakt nepochopím a teda kľudne mi to vysvetli, lebo buď som šťastná a idem si za svojím cielom, alebo plačem doma do vankúša poprípade sa vylejem na verejnom portáli a "zabijem" to ďalším dieťaťom.
Ani si sa nebola pýtať na hypotéky. Vieš, môžeš povedať svojej polovičke, že v dnešnej dobe má hypotéku 90% mladých, ktorí žijú sami.
Ja to stále vravím, tie prachy čo dávame na hypotéku už 12 rokov sú na nezaplatenie za ten kľud a pokoj.

kacenkablazniva
autor
6. aug 2016

@sasa1310 To je jedno kde som bola doteraz.Zarabala som,ale oberali ma o peniaze,lebo som bola hlupa.Ale to uz je jedno.Pises na vrchole kariery,kolko ludi odrobi xy rokov v jednej firme a bez ziadneho postupu.?Vela.Druhe dieta chceme obaja,lebo sa lubime.Do vankusa neplacem,to ze som napisala sem ako sa citim alebo co prezivam,pokial viem toto je stranka na vyrozpravanie sa,a o davni rad ak niekto potrebuje.

obsadenemeno
6. aug 2016

@kacenkablazniva no pytala si sa, tak ti zeny odpovedaju..... 😖

sasa1310
6. aug 2016

@kacenkablazniva tak sa choď popýtať na hypotéku. Lebo ťažko sa dostaneš k vlastnému bez nej. A lepšie vám vyjde teraz s jedným dieťaťom ako s dvoma. Inú možnosť asi nemáte

kacenkablazniva
autor
6. aug 2016

@sasa1310 Tazko sa radi ked ma nepoznate ked ste nepresli v zivote tym co ja.Ale to uz je jedno.Nemala som to sem napisat.
@obsadenemeno Hej odpovedaju.Som sa zacitala do par prispevkov a vidim,ze nie som jedina do koho sa tieto mk zeny obuju a ako sa zabavaju na druhych.Ved co uz nemozme byt vsetci dokonaly.

svetluska82
6. aug 2016

@kacenkablazniva a ako by si chcela ty riesit svoje byvanie? Mas nejaky plan?

kacenkablazniva
autor
6. aug 2016

@svetluska82 bud si zobrat hned hypoteku,len to muz nechce.Alebo nasetrit neake peniaze a potom ist do kupu.

svetluska82
6. aug 2016

@kacenkablazniva no hypoteku musite obaja podpisat pokial ste manzelia. Tak sa toho drz a uvidis ako Vam to pojde 🙂

kacenkablazniva
autor
6. aug 2016

@svetluska82 neviem co bude alebo ako bude.Nevidim do buducna.

svetluska82
6. aug 2016

@kacenkablazniva no to nikto, ale ked budes lamentovat a nic viac novemu byvaniu velmi nepomozes

obsadenemeno
6. aug 2016

@kacenkablazniva nikto sa do teba neobuval, len sa snazili vzit do tvojej situacie. A poradit. Ze je teda blbost sa snazit o druhe bejby ked si ocividne nespokojna so situaciou ohladne byvania. No ja neviem, aky maju svokrovci velky dom, ale tri rodiny v nom, tak asi vela sukromia tam nemas. To si aj pisala. A sorry, cakat na zazrak alebo ci sa postasti, to je tak infantilne, ze sa ani necudujem, ze niektore ti tu pisali, co ti pisali. Hlavne ked vek by bol, len ten rozum...... a to nemyslim, ze si hlupa, alebo co, len totalne naivna?
Kazdopadne ty poznas svojho manzela, ty s nim zijes tak by si mala vediet, co nanho plati. Mozno by sa rozhybal, ak mu das podmienku, ze druhe babo az do vlastneho. Uz som ti to pisala.
Tak mi prosim ta este napis, kolko mesacne realne odlozite. A ja ti potom poviem, ze o kolko desatroci sa realne prestahujete do svojho. Lebo ked hypoteka je no-no.

kacenkablazniva
autor
6. aug 2016

@obsadenemeno Neviem kolko by sme vedeli realne mesacne usetrit.To,ze byvame u svokrovcov,neznamena,ze nemame vydavky.Davame do rodinnej kasy,na jedlo,elektriku,vodu,mame poistky,pozicku platime.To sa nazbiera.Plus nieco na zaluby,na obcasne vylety atd.Spolu zarobime mesacne tisic eur v cistom.

obsadenemeno
6. aug 2016

@kacenkablazniva no a kolko teda davate do tej spolocnej kasy? Ved snad nejaky prehlad musis mat, kurna...... a ak teda chce ten tvoj manzel NASETRIT na dom (byt asi nie je mu dost dobry, aj ked je lacnejsi?) kolko teda realne SETRI? Ci to je zas hudba buducnosti, ze ked sa postasti, tak "zacne" setrit?
Sorry, ale odpoved, ktoru si mi dala, len potvrdzuje, ze v akom naivnom svete zijes. Podla vsetkeho neusetrite mesacne nic. Inak by si mi dala pevnu sumu. Napriklad ja mam automaticky prikaz na ucte, ze mi kazdy mesiac stahuje £200 na saving account. To len ako sa hovori "pre kazdy pripad", keby som stratila pracu, ci zrazu neocakavane velke vydavky(oprava domu/strechy, pokazena pracka atd). A okrem toho sporim este na dovolenky lebo milujem cestovanie.
Ale ty nemas ani sajn. A nikde som netvrdila, ze nemate vydavky, lebo byvate u svokrovcov. Ale keby ste tam byvali, lebo tvoj drahy takto chce usetrit na ten dom, to by som chapala. Ale to by som aj vedela, kolko vlastne usetrim tym, ze byvam niekde, kde sa tlacim s dalsimi - no neviem, svokrovci plus svagor so zenou, nejake tie deti do poctu.... plus 6 ludi minimalne. Stoji mi to za to? Ci som tam len preto ze ten moj trtko nie je schopny sa odtrhnut od mamkinej sukne a ani usporit dostatok penazi na kupu domu/bytu. Aj keby ste odlozili celu tisicku mesacne, tak vam to potrva 5 rokov nasporit 60 tis eur na kupu....sa mi zda ze take sumy tu ktosi spominal ze stoja byty v regione kde byvas? A ked sa ti podari odlozit 500 eur, tak to bude 10 rokov. A tak dalej. Ale ked ty ani nevies, kolko vlastne usporite.........