Bývanie so svokrovcami

kacenkablazniva
5. aug 2016

S priatelom(teraz uz manzel) sme sa spoznali pred 3rokmi.Dva roky uz spolu byvame.Z toho dva mesiace ako manzelia.Byvame u svokrovcov.Nemozem na nich povedat ani jedno zle slovo,su to najlepsi svokrovci na svete.Lenze necitim sa tu ako doma.Proste byvame u svokrovcov a neni to nase,ani nikdy nebude.Chcela by som mat vlastne byvanie,maly domcek zo zahradkou a mat kludny zivot.Bohuzial nemame na to financie a vyzera to tak,ze tento stav ostane uz nastalo.Je nas tu vela ludi pokope,aj svagrovci s detmi tu byvaju a velakrat clovek tu nema ziadne sukromie.Neviem,nejak som tu nenasla svoje miesto.Mam sa s tymto stavom zmiernit alebo verit v zazrak,ze mozno raz sa nam podari osamostatnit sa?

obsadenemeno
6. aug 2016

@kacenkablazniva a este raz som si precitala tvoj prispevok.
Vomejte mne!!!! Takze vy este ani nesetrite, ani nemas sajn kolko by ste mohli usetrit.
Vies co, vykasli sa na to. Ostan, kde si, spravte si druhe baby (ked nevytecie) a good luck, hlavne o par desatroci, ked svokrovci otrcia kopyta a svagor si zrazu zmysli ze ma vacsi narok na dom a vas posle niekam.
Joj som sa nasrala 😠 teraz

sasa1310
7. aug 2016

@obsadenemeno no najlepšie by to chcelo bez hypotéky a hneď. Lebo sa boja, čo ak nebude vedieť splácať 🙂 No čo ti poviem. Všetko naraz a bez toho, aby pohli prstom a rovno aj s druhým dieťaťom.
No určite švagor pošle niekam. Poprípade sa rozdelia a predajú to a ostane im čo? V 60ke napríklad?

sasa1310
7. aug 2016

@kacenkablazniva odpoviem ti na toto "Tazko sa radi ked ma nepoznate ked ste nepresli v zivote tym co ja.Ale to uz je jedno.Nemala som to sem napisat."

neradí sa ťažko ani nie je treba ťa poznať a čím si v živote prešla. Chceš bývať sama vo vlastnom tak ti radíme ako k tomu prísť, a že je trošku blbé v tvojej situácii myslieť na druhé dieťa, keď už prvé vychovávate v detskej izbičke tvojho muža v 35 rokoch.
Čo viac dodať, keď v podstate rady ani nečakáš pravdepodobne?
Alebo ti poradím, čakaj na zázrak. To si asi chcela počuť. Ak na zázraky veríš, tak potom je to OK.

mima4
7. aug 2016

@kacenkablazniva

ak chcete mat vlastne byvanie, musite obaja robit a nie mat teraz druhe dieta!!

povedz mi, ktorej casti tejto vety nechapes?!

mima4
7. aug 2016

@obsadenemeno nerozuculuj sa, aj ona, aj jej manzel su dvaja mumlaci, ale vinit zo svojej neschopnosti, lenivosti a hluposti budu cely svet...

obsadenemeno
7. aug 2016

@mima4 @sasa1310 joj tak som sa vcera rozculila, fakt..... ja fakt neviem, ja som dufala, ze ona je len naivna (darmo ma uz 35, niektore su take) ale potom ked napisala ze ona ani nevie, kolko by REALNE MOHLI usporit za mesiac...... tak ma skoro vystrelo. A ze este veri tomu svojmu mantakovi, ze "ked sa postasti"........ hey, ked sa postasti, ja si vezmem princa Harryho, ne.....
😵
@kacenkablazniva radsej sa ty zlata moja zobud z toho sna v ktorom zijes a dohodnite sa s manzelom ze kolko mesacne odlozite, aj keby traktory padali. Hoci len 200 eur mesacne. A uvidis, ci ste schopni. A takto o par rokov mozno nasporite na depozit. A ak budete schopni odlozit tie prachy na depozit, budete vediet, ci si ich mozte dovolit ako splatku na hypo.
Jednoduche. Bodka.

obsadenemeno
7. aug 2016

@sasa1310 a este ak svokrovcom dojde trpezlivost, ked nahodou ten jej trtko je taky lenivy vo vsetkom a nedajboze svagor je sucejsi (aj ked pochybujem, to by uz daaaaavno vypadol a bol vo svojom) ale len teoreticky, ze sa viac stara a mozno viac prispieva a co ak mu nedajboze rodicia ten dom odkazu ci prepisu nanho, kde ta nasa kacenka blazniva so svojim mumakom pojdu?

svetluska82
7. aug 2016

@obsadenemeno jaked som citala spociatku jej prispevky, myslela som ze ziju kdesi v Snine na uplnom vychode Slovenska..Bývala som tam ako decko aj rodicov mam odtial, tam je take zmyslanie vacsiny mladych ludi...Al e potom som zistila ze okolie Trnavy, co je do BA skok tak nechapem vobec.

mima4
7. aug 2016

@obsadenemeno

pozri, nech cakaju na svoje "stastie", len vies co? tychto ludi castokrat charakterizuje zavist, zavidia ostatnym, ktori nieco robia, ze co vsetko maju a kde su...
a ked niekto spusti na mna "ty si nechodil v mojich topankach.." ..no comment! hlavne ked vidis, ze dotycny si vybera uplne nelogicke riesenia...

a inak, harry je slobodny 😉

mima4
7. aug 2016

@svetluska82 hovorim sa tomu lenivost, pohodlnost!!

svetluska82
7. aug 2016

@mima4 este by som chapala kebyze maju do 25 rokov. ALe toto aj mne dviha tlak. Podla mna na hypo sancu nemaju kedze uz jeden uver maju a ceny domov v Trnave su ine ako v Snine ( tam teraz predavame dom s velkym pozemkom). A este im chyba aj financna disciplina 🙂 Nemaju prehlad ake su vydavky, nic neusetria..Pri hypo musia mat ine zmyslanie...Nechapem ze takto rozmyslaju 40 tnici 😲

obsadenemeno
7. aug 2016

@mima4 ja viem, ze je slobodny.....len ja uz nie....hehe 😀 😖 😅
a ano, este tam aj pisala kdesi ze ju predtym ktosi oberal o peniaze...lebo bola hlupa - a to su prosim pekne jej slova - takze nechapem, co podskakuje, ked si aj my myslime to iste.....nepoucila sa, tak nema co nariekat.....
Ja som bola v situacii, ze s prvym mm sme vzali hypo, to bolo este daaaaavno v 1997?98?
A ked potom pan velkomozny zdupkal s mladou co prave maturovala a mne ostal na krku polmilionovy dlh..... rozviedli sme sa v 2000 a 10 rokov som ten dlh splacala..... to som uz zila v UK a v 2007 sa znova vydala.... a neplacem ze neviete co som si ja prezila.... nie, nebolo to lahke, ale zatala som zuby, nemrncala a tu som a prave sme s druhym mm kupili dom tu v UK.
Happy days aj bez Harryho 😵

mima4
7. aug 2016

@obsadenemeno kolko vas tam vysiel som?

obsadenemeno
7. aug 2016

@mima4 to zavisi od oblasti kde kupis. My sme v Devon, to je dost draho, hlavne Exeter, kde obaja pracujeme, je to mesto plne studentov, takze domy su drahe, lebo kazdy kupuje buy to let pre studentov. Tak sme kupili v Crediton, male mestecko, 10 minut vlakom ci autom. 140k, tu v Exeteri by taky domcek stal minimalne 180k. My sme nechceli nic extra, sme len dvaja a takisto sme nechceli kupit vo stvrti, kde su concil houses, lebo tam je to otras. Lacno v podstate, velmi lacno sme kupili.

mawka
7. aug 2016

@obsadenemeno iba ja som taka truba, ze silou mocou nechcem byvat s rodicmi? ja si to neviem ani len predstavit. jediny raz som to skusila na mesiac a mala som pocit, ze sa bud pozabijame alebo skoncim v pezinku 😅 dalsi mesiac v robote som si online zohnala najomny byt. ONLINE a telefonicky som vsetko vybavila. ja som ten byt ani nevidela predtym. videla som akurat pred sebou tu ulavu, ze nebudem musiet byvat u nasich. trosku prastena som, bo jeden mesiac som sa z najmu odstahovala, reku sak mesiac budem v robote, mesiac oma, co budem zivit najom (dobra rada mojej mamy) no sakra rychlo som si to po mesiaci u nich rozmyslela. neexistuje. ne a ne a ne. hoci nebyvam vo vlastnom, mna to vobec neobtazuje. ako som spominala. najom mam v podstate ok, gro najmu tvoria aj tak energie - ktore by som aj tak platila aj vo svojom a ked dokazem minut na kadeco mesacne, tak to, co ide majitelom ma nezabija. ale som "vo svojom", mam pokoj. klud a to je na nezaplatenie. a len sa vzdy pousmejem nad tym, ako mladi fnukaju, ze musia byvat u svokrovcov, v zapati sa stazuju, ze hypo ne, najom ne, ale len chcu a nic pre to nerobia. s tisic eurovym prijmom si na vlastny dom neusetria, to je brutalna naivita toto. hlavne nie, ked maju dieta a chcu dalsie dieta.
strasne mi to pripomina mojho posledneho chlapa byvaleho. 36 rokov, stale u mamy, ked mohol kupit byt v drazbe za par susnov, tak si radsej kupil nove auto ako 30 rocny a nadalej byval u mamy. hypo nechcel, v najme s nami zit nechcel, ale urcite chcel svoj dom 😀 😀 kks asi cakal, ze mu padne do lona.

svetluska82
7. aug 2016

Inak vcera som citala super napady ako usetrit..

1. 52 tyzdnova výzva- spociva v tom že každý týžden odložíš sumu podla toho, aký týžden je. 1. týž. 1 euro...2 tužd. 2 eura...3 tyžden..3e .....na konci roka by to malo byt cez 1300 e

2. Rok si nic na seba nekupis, okrem nevyhnutných výdavkov.....

Ja to asi normalne ze idem vyskusat 😀

obsadenemeno
7. aug 2016

Ja len ked doma som na navsteve, samozrejme sme u nasich a po tyzdni uz mam toho dost..... mama je mrzuta, vsetko jej vadi...... otec v pohode, ale nenastahovala by som sa veru spat k nim. A ak by to este k tomu boli svoktovci, aj ked su ti naj na svete..... dakujem, neprosim .

mawka
7. aug 2016

@svetluska82 ja uz nad tym rozmyslam dlhu dobu 😀 ze utiahnem opasok a oddolam tomu tricku vo vyklade kazdy mesiac 😀

mawka
7. aug 2016

@obsadenemeno presne, aj my sa s nasimi lubime, ale to sa neda proste s nimi byt dlhodobo. si zacneme potom vadit, narusame si sukromie. mama ma napriklad v kuchyni svoj system, akonahle nieco zle ulozim, tak sa do mna obuje, ale ja som vo svojej domacnosti taka ista.
u nas je to az take zle, ze aj tu v robote, ona je tu mesiac, ja pridem, v spajzi si to zase vyskladam podla seba. potom ked pride ona, robi to iste a len sa dojebkavame, ze preco si mi to zase dala na inu policku a tak 😀 pritom o nic nejde, ale plati to stare zname, dve gazdine pod jednou strechou=hotova katastrofa. a je to tak. 😀

svetluska82
7. aug 2016

@obsadenemeno nasi ked pridu ku nam na 3 dni tak mame dost. RAno o siestej uz kecaju vo velkom na balkone, v byte vsetko pocut...Vecer zas o osmej uz idu spat, tak vypneme telku, aby ich to nerusilo..Ked odijdu hromadne zalahneme na 3 hod. neviem si veru predstavit zit s nimi. S prvym muzom som zila u nasich a to bola katastrofa, a s druhym chvilku u svokrovcov a tiez katastrofa...Svokra je general zavelila a vsetci ju pocuvali, obed presne o 12.00 ak zakricala ze jest a nahodou clovek dosiel o 5 min neskor tak hucala ze to bude studene ..No ja potrebujem svoj klud a pohodlie, kazdy ma ine navyky

mima283
7. aug 2016

@svetluska82 ja mam 24 a mame hypoteku a stavame chalupu, lebo podnajom su peniaze do luftu. Cize ja taketo zmyslanie nechapem ani u ludi do 25 rokov, pokial maju svoju rodinu, tym myslim hlavne to dieta.....a este chcu dalsie to je masaker....