Bývanie u svokry verzus dom oproti mojej mamky

23. jan 2022

Čo by ste brali? Bývanie u svokry (všetko osobitne) alebo zobrať hypotéku a postaviť dom na pozemku oproti mojej mamky takže pre manžela oproti svokre.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikes
23. jan 2022

Akokoľvek, hocikde, len samostatne vo vlastnom. Je tu kopa diskusií, že prečo nie so svokrou, hoci len spoločný dvor.

autor
23. jan 2022

Tiež nám dáva najväčšiu logiku bývať vo vlastnom. Len máme obavy či to potiahneme (finančné). Ale keby tak každý rozmýšľal nikto nebýva vo vlastnom. A v dnešnej dobe asi každý ma hypotéku

sasesoe
23. jan 2022

U mamy. Predsalen pravdepodobne Ty budes viac doma, s detmi, potrebovat pomôcť. A lahsie poprosis mamku ako svokru. Muz zvacsa lepsie vyjde so svokrou ako zena. Ale je to samozrejme individualne a zavisi od povah (i zdravotneho stavu). Vztahy sa zvyknu komplikovat po prichode deti

marca12
23. jan 2022

Presne tak,keby tak kazdy rozmyslal,nikto by nebyval vo vlastnom. Urcite je najlepsie byvat vo vlastnom. Nenechaj sa opantat vidinou byvania u svokry,velmi rychlo by si olutovala. Najlepsie byvat sami,ak je taka moznost. Dom postavte v ramci vasich moznosti. Spocitajte si prijmy a vydavky a podla toho si nastavte,aku vysku hypoteky by ste boli schopny splacat v pripade len jedneho prijmu.

autor
23. jan 2022

Keby že ostaneme u svokry dom bude pol na manžela pol brata. Nikdy to nebude 'nase'. So svokrou zatiaľ vychádzame dobré, nemieša sa do nás. Ale chýba nám súkromie

patka06
23. jan 2022

ani jedno ... pre zachovanie dobrých vzťahov, mama a svokra majú byť bezpečne ďaleko

pribinak
23. jan 2022

Určite vlastne. Teraz vychádzate so svokrou dobre. Nemôžeš vedieť čo bude za rok-dva či tri. Môžete byt do krvi pohadane a problém je má svete
Takisto po smrti svokrovcov môžu nastať veľké problemy s dednim.
Radšej hypotéka ale ten kľud stojí za to

nikyball
23. jan 2022

To naozaj sa na toto musí niekto pýtať? Je to hádam jasné, jednoznačne do svojho

mimikarol
23. jan 2022

Vlastne bezpodmienečne. Radšej skormne ale vo svojom. Spoločné bývanie nikdy nebude robiť dobrotu

hipuska
23. jan 2022

Všetko záleží od povah ľudí bývajúcich v dome a od financií. Ak by som mala peniaze navyse, určite stavať. Ak by som išla xy rokov od výplaty k výplate kvôli hypo, bez dovoleniek, volila by som svokru

zmrzlinka2021
23. jan 2022

Urcite byvat samostatnte.
Ak nemam financne na dom, idem do bytu a uskromnim sa.
Dolezite je mat pokoj, sukromie, a lubit sa v rodine. A na to nepotrebujete nutne mat hned dom.

sissy27
23. jan 2022

Určite do vlastného a ideálne ani aby vlastná mama nebola “na dostrel” 😃

ikonica
23. jan 2022

Mensie zlo narobi byvanie vo vlastnom oproti mame... Ale uplne najidealnejsie je vo vlastnom a trochu dalej aj od rodicov 😁

lala123
23. jan 2022

Vlastne a už len to, že dom bude bratov a manželov by mi vadilo. Keď budete vo vlastnom tak bude tvoj a manželov a to je veľký rozdiel. Nikdy nevies čo sa môže do budúcna zomlieť.

janka1224
23. jan 2022

určite vlastný dom 🙂

sivana09
23. jan 2022

Oproti svojej mame svoj dom, uplne uzasne podľa mna. My sme kupili dom dve ulice od mojich rodicov a neviem si vynachvalit. Postrazi dieťa, kedykolvek ho tam rychlo a jednoducho odnesiem. A byt uplne oproti sebe, to by bolo tiez super

saxana000
23. jan 2022

Tak ono je to strasne individualne zalezi ake mas vztahy s jednou a s druhou ale za mna ani jedno.k babke jednej alebo druhej tak v nedelu na kolac na 2 hodky a domov a vzdusna ciara minimalne 10 kilometrov.

rain294
23. jan 2022

urcite do vlastneho. a ako radia vyssie, do bezpecnej vzdialenosti od jednej aj od druhej, hoci mne by napriklad vyhovovalo mat mamu blizko a dom oproti by som brala.. ja som u svokrovcov v dvojdome so samostatnym vchodom - velka chyba.

anastasiagrey
24. jan 2022

Priamo u svokry alebo mamy určite NIE. A oproti mame podľa toho, o aky pozemok ide..Dostanete ho od nej, alebo kúpite vyhodne? Budete mať vlastný dvor?