Čakáme bábätko a stále sa hádame

tina147
20. máj 2015

Ahojte, neviem či potrebujem radu či pomoc, alebo sa len vyrozprávať z toho všetkého. Som v 8 mesiaci tehotenstva cakam s priatelom prve nase spolocne dieťa. Už sme spolu 6 rokov. Náš vzťah býval v celku harmonický, povedala by som že sme si po vsetkych strankach vzdy rozumeli az na male hadky ved kto ich nema. akurát ze teraz nas vztah odkedy som zistila ze som tehotna beriem ja trosku vaznejsie. zo zaciatku sa prve tyzdne priatel nedokazal vyrovnať stým že už budeme rodičmi, momentalne ked uz mam kusok pred pôrodom tak je to myslim si ze v norme akurát sa velmi hadame. ja mavam trosku aj vykyvy nalad ako to v tehu byva ale on mi nepomaha nijako to zvladat lepsie. mam snim ale problem hlavne vtom ze neustale ma potrebu vypisovat na sociálnych sietach ako pokec, Facebook a pod. inym zenam aj ked sa lubime a cakame spolu dieta. neraz som mu nasla nepekne konverzacie s neznamymi babami, neda sa to nazvat zeny pretoze su to vzdy velmi mladucke žaby. aby ste to nechapali tak ze ja som nejak stara budem mať 25 r. stale im vypisuje aby sli snim von , a tlaci kaleraby ved to poznate. nemam pocit ze by sa s nejakou aj osobne stretol...len mi velmi vadi ze to vôbec robi. a mna zakryva vzdy zaklame ze ziadnu priatelku nema. mrzi ma to najma tomu ze snim planujem buducnost a sme v stadiu akom sme, ze uz to nieje len o nas dvoch. neviem ci sa nieco zmeni prichodom malého ale dost casto premyslam ci to nebude este horsie. mam potom pocit ze mna vlastne vôbec nema rad a ze by rychlo prijal zamna nahradu. alebo o robi len aby si podvihol sebavedomie? naozaj neviem baby ak mate stym nejake skusenosti napiste mi prosim. alebo ako mu vysvetlit ze mi to velmi prekaza. uz som skusala naozaj vselico vzdy vezar ze pochopil a prejde par tyzdnov a zasa najdem nieco nove a neprijemne co ma prekvapi.

katka.gzd
20. máj 2015

@tina147 super, tak zacni dohovorom v klude a ziadaj od neho slub, ze prestane... Ak ti to slubi, fajn.... Ak ti to nebude chciet slubit a bude ta presviedcat ze o nic nejde, musis mu jasne ukazat, ze s jeho nazorom nesuhlasis a trvat na svojom. Podla toho ako pises si mu este v zivote asi nic nezakazala a to je len dobre..o argument navyse pre teba.. A ak by nadalej trval na tom, ze neprestane, mal by tichu domacnost..bud dokedy by si to nerozmyslel alebo dokedy by mne nedosli nervy a neusla by som...ale snad to tak daleko nezajde

cervenaruza123
20. máj 2015

@tina147 dat mu pocitit, ze ho potrebujes ako zena. ze je pre teba dolezita stabilita, dovera vo vztahu. veci ktore mu nedojdu samemu, vysvetlit, aby chapal, co to pre teba znamena a nemoze si s tebou robit co chce. ocko mi povedal, ze zena viac dosiahne slzami ako krikom. to je velka pravda, pri vycitkach ma muz tendenciu sa branit, ale ked zena place, resp. s nim rozprava skor tak s lutostou, ze ju nieco zranilo, ze nevie co dalej, tak ma muz tendenciu ju skor chranit a utesit. netvrdim, ze to plati na kazdeho, ale ja som spociatku tiez na svojho muza furt len vykrikovala a vycitala mu a som po case zistila, ze to je blbost 😀. ale napr. ja by som sa s nim urcite aj porozpravala preco vlastne ma tendenciu vzdy niekomu vypisovat, ked slubil, ze to uz neurobi? je zavisly, ma nizke sebavedomie, nie som prenho dost atraktivna, chce ma provokovat alebo preco? mate to poriadne vydiskutovane?

tina147
autor
20. máj 2015

katka.gzd dobry napad si myslim. skusim to nanho uhrat takymto stylom. nie nezakazala niesom ten typ ze budem niekomu rozkazovat, takze to pouzijem proti nemu 🙂 len sa bojim aby nenasluboval a nerobil zachvilu zas to iste...aj taki su chlapi

alaguema
20. máj 2015

@tina147 to tehotenstvo ste chceli obaja? Asi skôr nie, keď on mal problém ho na začiatku prijať. Chlap sa nemení len preto, že žena otehotnie...

wewe22
20. máj 2015

@tina147 co na tom ze koncom juna rodis? ja som zbalila pol domu a starsie dieta 5 dni pred planovanou SC a ver tomu ze to velmi dobre pochopil a zacal sa podla toho aj spravat dnes uz si ani nepmatam o co islo ale verim ze on ano

tina147
autor
20. máj 2015

cervenaruza123 naposledy ked som sa ho spytala preco , povedal ze iba chcel vediet ze by dokazal este nejaku dostat von, ze ale nikdy by so ziadnou nesiel. to som ja samozrejme hned nato ze preco by nemohol keby chcem dostanem von aj ja iného muza, ale nechcem a vlastne ja si o nemusim ani dokazovat...na iny argument si nepamatam ze by povedal. neboj sa stym placom to velmi dobre poznam ked uz mam nieco dost a ozaj mi vidu skor slzy ako by som mala hulakat 🙂

katka.gzd
20. máj 2015

@tina147 no ked raz slubi tak to beriem ako slovo chlapa a ak by slub porusil, bol by to snad este vacsi pruser pretoze to by znamenalo ze klame...a klamat vo vztahu je u mna na rovnakej priecke ako nevera...nulova ucta k partnerovi...to by malo velmi vazne nasledky....moct svojmu partnerovi doverovat je predsa uplny zaklad vztahu
Takze mu nezabudni dat najavo ako velmi vazne jeho slub beries aby to bolo jasne

tina147
autor
20. máj 2015

alaguema tak to tehotenstvo nam prislo akosi samo...sa zadarilo po 6 rokoch no. ja som ztoho tiez bola mierne vykolajena lebo som chcela nech najskôr postavime tu chalupu ale tak prislo to samo. a od zaciatku sa velmi tesim. zena to berie inak...on bol tak dva tyzdne ztoho mimo trosku ale potom to prijal a odvtedy je to v poriadku, preto to nerozumiem preco robi tie veci,.
wewe22 takze vravis ze vam tvoj odchod pomohol?

cervenaruza123
20. máj 2015

@tina147 a este sa ubezpec, ze naozaj berie vazne to, co hovoris. lebo muzi niekedy beru nase vyhrazky ako nejaku srandu a v duchu si hovoria, ze aj tak by ma neopustila a teda si robia dalej co chcu. zazila som

lauricka
20. máj 2015

@tina147 pozri, ked uz teraz si mu ukradnuta aj s dietatom, tak co bude neskor? Chce to vazny rozhovor. Nech Ti povie pravdu. Radsej poznat pravdu teraz, nez zit v klame a potom to riesit. Neverim, ze sa az teraz vyfarbil, pravdepodobne to nie je partner pre zivot a asi ani nikdy nebol....Tazko sudit, to je len taky moj dojem. Dieta treba mat s partnerom, ktory je zodpovedny, dospely a pripraveny na rodinny zivot. Inak radsej nie. No co uz, uz sa netreba len do vacsich problemov zamotat.

xevulax
20. máj 2015

Mozno vudem kruta, ale on sa nikdy nezmeni. Ty si ochotna mu toto tolerovat? Nikdy ale naozaj nikdy by som toto chlapovi netolerovala. Hned by som mu ukazala, kde su dvere a dovi dopo. Kazdy skace iba tak vysoko ako mu dovolis. Nebud naivna ze sa to k lepsiemu zmeni, bude to iba horsie, jemu na tebe viditelne nezalezi, pomaze ti trochu medu popod nos a je spokojny ze na cas ma zase od teba pokoj. Si mlada a skutocne chces prezit zivot s takMto clovekom? V neustalych obavach ci ti nebol meverny, neustale sliedit co komu napisal.... Zacni si vazit samu seba.

tina147
autor
20. máj 2015

Joj baby kazda jedna co tu pisete mate velke pravdy. ja to vsetko viem. nemyslim si ale ze si ma nevazi treba mu skor dat asi naozaj najavo ze uz mi to sakra vadi a ze necuvnem. a ked neurobi co chcme ja asi to inak nepojde. ja niesom ochotna byt s takym cely zivot to urcite nie.
lauricka ukradnuta mu niesom to viem. a tiez by som rada úpoznala pravdu preco to robi. nemylsim si ze by chcel inu alebo tak. ale ak by hej nech mi to povie na rovinu lahsie sa da s takym niecim vyrovnat ako zit v klamstve to je pravda. ja znesiem radsej pravdu ako klamstvo

regina22
20. máj 2015

ja poznám jedine to, že žiadny chlap sa nezmení

lavinis
20. máj 2015

mna vždy fascinuje to spojenie "lubime sa" a hneď za tým "vypisuje si na pokeci s inými babami a tlačí im kaleráby".
Mne sa to vzájomne vylučuje.

timea7
21. máj 2015

@tina147 no keď sa hádate teraz, keď si tehotná, je takmer isté, že to bude ešte horšie, keď sa narodí dieťa. Príchod dieťaťa je veľkou zmenou v každom vzťahu, záťažou pre oboch. Nie on bude mať menej času vypisovať somariny, on bude pokračovať v tom, čo šesť rokov robí, veď prečo by niečo menil, keď si mu to roky tolerovala. Sorry, ale dospelý muž, ktorý má vzťah a napriek tomu vypisuje iným ženám, navrhuje im stretnutie, je u mňa nedozretým jedincom ( a môže mať aj 50), ktorý si potrebuje posilňovať sebavedomie takýmto úbohým spôsobom. Neviem, či by som po zistení , že si môj partner píše na nete s inými ženami mu dokázala dať ešte šancu, zrejme nie. Tu existuje jediná možnosť - sadnúť si -povedať milému partnerovi, ako si váš ďalší vzťah predstavuješ, že ani náhodou nemieniš tolerovať jeho vypisovanie - nikdy a za žiadnych okolností, ak chce vo vzťahu s tebou byť, nech sa konečne začne správať ako partner, budúci otec, inak váš vzťah končí a ty požiadaš o výživné na seba aj dieťa a odchádzaš. Natvrdo, mala si to urobiť pri prvom zistení, že si píše s inými babami.

steinarka
21. máj 2015

@tina147 je to typ chlapa, ktory sa nikdy, ale naozaj nikdy nezmeni.. ten bude vkuse behat za mladymi babami.. jedno je pisat si, hoci je to divne flirtovat na nete, ale uz ked to taha niekam na stretnutie, toto je bez prepacenia poriadny nevyspely hlupak.. a obzvlast, ak cakas aj jeho dieta.. okrem toho, ak bude s radostou pretahovat kadejaku fuchtľu, je len otazkou času kedy ťa nakazi nejakou fakt vtipnou chorobou, z ktorej sa tak ľahko nevyhrabeš..
bud sa s tym zmieris a budes zit s myslienkou, ze si tvoj partner proste potrebuje uzit aj inde, alebo to ukoncis cim skor, kym este nie si s nervami v koncoch..
riesit dohovormi a pokusmi "zmenit ho" je totalne nezmyselne.. clovek sa v prvom rade musi chciet zmenit sam a pokial nechce, nikto mu to z hlavy nevyhovori..
vela stastia..

tina147
autor
21. máj 2015

Baby ďakujem za rady. Dám tomu ešte šancu sadnem si sním a pritlačím naňho. Nech si vyberie buď alebo. Timea7 samozrejme ze nepíše Snimi 6 rokov to by som bola už sediva. .

sense
21. máj 2015

Ak uz bol predtym taky a tolerovala si to tak sabnezmeni lebo si kvazi s jeho spravanim suhlasila....

inak.ja neviem...mam pristup k muzovmu telefonu, pocitacu proste vsetkemuba.ani raz ma za tych neviemkolko rokov nenapadlo mu pozerat tam co robi a.s.kym si pise ci nepise a.co

steinarka
21. máj 2015

@tina147 nechcem ti kazit iluzie, ale tu marne cakas nejake "bud alebo" 😉 maximalne ti naslubuje a bude to robit za tvojim chrbtom tak, aby si na to neprisla.. ak ti to vyhovuje, tak vela stastia.. ale uprimne, fakt necakaj, ze s tym prestane 🤐

steinarka
21. máj 2015

@sense tiez 😀 s manzelom som od mojej 16tky.. teda 12 rokov.. vzdy sme mali pristup k mobilom, pocitacom jeden druheho, ale este ani do skrine si nelezieme a nie, zeby sme si citali co si s kym piseme.. proste aj vo vztahu musi existovat sukromie, bez debaty.. pre pokoj v rodine 😀 😀 zartujem

tina147
autor
21. máj 2015

My máme tiež povolené všetko. Akurát keď som verila a vôbec ma nezaujímalo kde co ako. Akosi samo sa pravda raz ukázala už si nespomínam ani ako a odvtedy už človek ťažko dôveruje. Baby vy máte iných mužov neporonavajte ich stým mojim. Ja som chcela poradiť ohľadom toho svojho.

steinarka
21. máj 2015

@tina147 no ved ti radim, podla mna je zbytocne mu dohovarat, pokial sam nechce... neviem co cakas, fakt.. ze mu dohovoris a on zrusi konto na pokeci a facebooku, ze prestane vyhladavat to, co hladal doteraz a zacne sa krutit len okolo teba? nezacne.. nalejme si cisteho vinka, marna snaha toto, pokial on sam nepride na to, ze robi chybu

tina147
autor
21. máj 2015

Steinerka to je jasná vec ze si nemyslím. Dám mu na výber buď ja a malý alebo iný život ale bezomna. Mne to prekáža a keď stým on nič neurobí radšej budem sama. Nebola by som prvá ani posledná.

sense
21. máj 2015

@tina147 toho tvojho posli k bode ak ti vadi co robi a debata nepomaha...ved dobrym otcom moze byt tak ci tak...

wewe22
21. máj 2015

@tina147 áno on pochopil že to už asi bolo moc prestrelene ono odchod pomôže vždy buď sa rozidete alebo pochopí že tá nechce stratiť ak sa aj rozidete je to lepšie ako sa trápiť

eeffka
21. máj 2015

@tina147 nuz poviem ti to takto... tvoj "priatel" juj ako ma dviha je mozno debil, ale ty mu to tolerujes takze nevidim dovod aby prestal, ze si popindas?.... kaslat na teba.
Je fajn ze chces pekne, milo, slusne, argumentovat... ale bohuzial tu zafunguje jedine a to obrazne neprije...bes? nevysvetlis...
Na tvojom mieste by som isla za rodicmi, povedala im ze si na tom dost zle, lebo si, nemusis im vysvetlovat ze si vypisuje s babankami, proste ze mate vazne problemy a ze sa moze stat ze od neho odides, co sa podla mojej mienky stane po porode, lebo ako baby pisali narodenie dietata je velky stres a vtedy maju problem ustat to aj fungujuce vztahy co vas nie je.
Takze hajde za rodicmi a priprav si podu, ak by to bolo nutne. Rodicia z normálnych rodin dieta prijmu a pomozu. Xkrat ked som mala problem s muzom ( mlade zacinajuce manzelstvo) som vedela ze keby bolo najhorsie, mam kam ist, toto je neskutocna opora.lebo vtedy sa zena nesprava ako handra ale je rovnocenny partner do bitky. Nie ze ja rozkazujem a ty drzis usta.
Rozmyslaj o sebe a dietati a vyhod si prosim z hlavy naivne predstavy aky jke ten tvoj dobry clovek, po 6r by si ho uz mala vidiet realne nie ako zamilovana pubertiacka. Isteze aj s takého pablba sa da vykresat dobry manzel ale na to treba inu povahu. Isti seba a dieta, odkladaj si peniaze bokom, nespoliehaj sa na neho, podla popisu je to jedno velke decko...
Len pre info som stastne vydata, ci aj manzel to neviem 😀 😀 😀

irusa
21. máj 2015

myslím, že vôbec nie je zrelý na vážny vzťah a už vôbec nie na rodičovstvo...... 😒 😒

tina147
autor
21. máj 2015

eeffka tak nasi by ma prijali domov bez problemov tohto sa naozaj nebojim. obcas su samozrejme aj snimi nezhody ale to prejde hned. a ja som mu nic netolerovala, ale nemyslela som si ze je nutne odchadzat odneho len aby som mu dokazala ze je pablb :D ako pises. a nevidim ho ani ako zamilovana pubertiacka keby ano nepisem sem toto. zahodit cely vztah je to najjednoduchsie myslela som si ze sa to da nejak vyriesit. alebo ze maju niektore stym nejaku skusenost preto som poprosila o radu. kazdopadne beriem vsetko co mi tu kto napisal.

marika39
21. máj 2015

@tina147 Bože ked čítam to "myslela som si že s tým prestane" a podobne tak ma fakt dvíha. A prečo by mal? Ako si môžeš myslieť že s príchodom dieťaťa sa muž zmení vo svojej podstate a zrazu je presne taký ako si Ty praješ. ☹

tina147
autor
21. máj 2015

marika39 juj neber doslova moje slova co som napisala bolo to od srdca a na rychlo pisane necitala som o ani spätne .... ja nepotrebujem aby sa menil len aby uz nevypisoval kadejakym babam. ano keby s to kamaratky nevadi mi to ale bohuzial to su baby ktore nepoznam ani ja a ani on, ked hej tak len z videnia.