Chcem sa rozviesť

zuzanajancekova
4. aug 2015

Prosim o radu, mam muza, je fajn, stara sa o syna, pomaha mi v domacnosti, aj nas vztah by bol fajn, keby nie jeho klamstiev:( On je asi chronicky klamar, ja uz som uplne psychicky znicena, pretoze ho lubim, ale viem, ze s nim asi nemozem zostat, kvoli detom a kvoli dlhom, ktore narobil. Zacalo to asi pred rokom, zacal brat pozicky, hlava nehlava, o ktorych som sa dozvedela, az ked zacali chodit domov listy, kde sa nam uz vyhrazali exekutori, zacal si poziciavat kopec penazi od kamaratov, aby mohol pozicky splatit, zase sa zadlzil a bol to kolotoc. Potom mu pomohli jeho rodiacia, vytiahli ho z toho, vsetko vyplatili. Tak sme zacali odznova, s tym, ze slubil, ze uz sa to nikdy nestane. Vsetko slo fajn, ja som vsak otehotnela, a tak sa rozhodol, ze si najde novu pracu, pretoze zarobil veeelmi malo penazi, ze aby nas uzivil. Aj sa mu podarilo najst si novu pracu, no po dvoch mesiacoch ho vyhodili, ja si myslim, ze preto, lebo nechodil tam moc casto, neustale si bral Pcka, OCRky na maleho, a to ani nemusel, ved predsa sa viem o maleho postarat aj sama, zacal si vymyslat, ze krvacam pocas tehotenstva, ze sa musi o mna starat a pod. Stale som mu vravela, nech prestane, ze ho vyhodia. Ved nikto nestrpi takeho zamestnanca, lenze on bol pohodlny, doma mu bolo lepsie, a tak ho aj vyhodili. A tak slubil ze si najde novu robotu, a hned aj prisiel s tym, ze uz ma vybavenu lepsiu robotu, ze od noveho mesiaca nastupuje. Lenze nenastupil, lebo ze vraj sa neda, ze este mesiac musi vydrzat. Tak som sa nahnevala a zavolala tam do tej firmy, ze ci si tam ozaj hladal pracu, a veru ma zase klamal:(((( Ziadnu pracu si nenasiel, a doteraz je doma:(( Ja som odisla k rodicom, len sa chcem spytat, ze keby sa chcem rozviest, mozem poziadat o rozvod aj v inom okrese ako v mojom??? Pretoze u nas na sude robi kopec znamych ludi, a nechcem , aby o tom niekto vedel. Velmi sa bojim, ze zase naberie nejake pozicky, ked nema pracu a ja to budem potom musiet splacat. Dakujem za pomoc baby

nyusika
4. aug 2015

@zuzanajancekova tak teraz si po sebe este raz precitaj...a skus povedat, co je na tom chlapovi fajn ??

ja tam nevidim NIC fajn.

mihula
4. aug 2015

@zuzanajancekova rozvod musi byt v mieste trvaleho bydliska.A co ked na sude robi kopec ludi,ktorí vas poznaju.Ty si predsa nic neurobila.Nech sa hanbí on

zuzanajancekova
autor
4. aug 2015

@nyusika Jedine to, ze lubi syna, stara sa o domacnost a pomaha mi, to je vsetko:(((

mihula
4. aug 2015

@zuzanajancekova asi by sa mu pacilo,keby si isla makat ty,aby sa mohol valat doma

zuzanajancekova
autor
4. aug 2015

@mihula Ja viem, len nabrat odvahu je strasne:(( Strasne sa trapim, ani neviem, ako to povedat vsetko mojej matme, bojim sa, ze sa bude trapit. Pretoze je stastna, ked som aj ja stastna, a financne to bude tiez narocne. Ach baby ti chlapi

marina24
4. aug 2015

joj,strašné,ale je to hchronický klamar,poznám takých ,s nimi sa nedá proste nijako ...ale ked je k tebe dobrý hm,by som to zvážila :(
len ,proste aby teba do niečoho nezatiahol

zuzanajancekova
autor
4. aug 2015

@marina24 Ved to, ja musim chranit hlavne deti, este som mu dala ultimatum, ze bude chodit k psychiatrovi a liecit sa, s tym, ze tam budem chodit s nim, aby ma zase neoklamal, alebo je definitivny koniec. Uz je toho ozaj vela

nyusika
4. aug 2015

@zuzanajancekova neklam samu seba, kebyze vas lubi, tak sa nesprava takto nezodpovedne. ved on vas prioravi snad aj o strechu nad hlavou !

timea7
4. aug 2015

@zuzanajancekova finančne to bude náročné keď s ním zostaneš, nie keď s ním nezostaneš! A nevzdychaj - och tí chlapi! Nie sú všetci takí, bohužiaľ ty si natrafila na nezodpovedného lenivca, ktorý ľúbi najmä sám seba a nie vás, podať žiadosť o rozvod bolo neskoro už včera....bojíš sa, že naberie pôžičky, tak nad čím rozmýšľaš?! Šup za mamou, povedz jej ako sa veci majú, zajtra podaj žiadosť a to, že na súde robia vaši známi, by ma zaujímalo asi najmenej.

nyusika
4. aug 2015

@zuzanajancekova to s tym psychiatrom je dobry napad.

zuzanajancekova
autor
4. aug 2015

@timea7 Viem, ze nie su vsetci rovnaki, nikde nepisem, ze hadzem vsetkych do jedneho vreca
@nyusika Jeho posledna nadej, ak nebude suhlasit, koniec.

karotka12
4. aug 2015

@zuzanajancekova Na ludi sa vykasli, nech si vravi kto co chce, oni ti nepomozu, akurat budu o tebe hovorit, ked sa budes mat dobre, tak ti budu zavidiet, ze si stastna a ked zle, tak to iste,
Urob prvy krok, zdover sa svojej mame ako sa veci maju, ze takto sa neda zit, s takym chlapom a jednoducho podaj ziadost o rozovod, kedze mama nezije v meste v ktorom ty,t ak sa prestahujes ku nej a tam nebudes stretavat tych ludi, ktori budu o tebe vedeit ze si rozvedena
prec od takeho chlapa bude to stale zacarovany kruh

timea7
4. aug 2015

@zuzanajancekova k psychiatrovi chodiť môže, aj sa liečiť, ale o rozvod by som podala tak, či tak, ty si mu dala druhú šancu spolu s jeho rodičmi, ktorú nevyužil a znovu do toho spadol. Môžete spolu žiť aj ako rozvedení, ak ti dokáže, že jeho slová už nie sú len prázdnymi bublinami, ale ty budeš ochránená pred splácaním dlhov, ktoré by mohol narobiť. Nedaj sa uchlácholiť tým, že sa bude liečiť, takýto typ ľudí ti je schopný sľúbiť všetko na svete a ty si budeš o päť rokov trieskať hlavu o stenu, aká si bola hlúpa, že si sa nerozviedla. Tak či tak si neviem taký život predstaviť, stále byť v strehu, či zase nenabral pôžičky, či si nepožičal od pochybných ľudí, ktorí ich budú vymáhať od teba a vyhrážať sa ti kadečím....Nie jeho posledná nádej a keď nebude súhlasiť, koniec! Rozvod a jeho poslednou nádejou, ako byť s vami je liečiť sa, pracovať, ale už nie ako manžel, ale ako priateľ, šancu byť manželom si prehajdákal dva krát.

jolinka
4. aug 2015

este je moznost poziadat o rozdelenie BSM pocas trvania manzelstva pre riziko dlhov 😒 lebo kym ich rozvedu, vsetky dlhy do tej doby este idu aj na manzelku.

melisssssa
4. aug 2015

@zuzanajancekova ahoj ..moja ja ti radim rozviest sa a budes sa mat lepsie...ja som zila s niecim podobnym..az na rozdiel,ze sme neboli manzelia a nemali deti...bol to notoricky klamar...doma bol dobry,mily,pomahal mi v domacnosti..,ale mal dost dlzob,o kt.mlcal ja som o nich nevedela..az pokial nezacali chodit vyhrazne listy z exekucie..mali sme spolocny byt..jedine stastie,ze som ho presvedcila nech ho na mna prepise,lebo on prideme...bolo vela slubov ako to vsetko vyplatI a bude lepsie...a ja sprosta som verila..,ale taky clovek predovsetkym mysli len a len na seba a nie na druhych...tiez klamal s robotou..najlepsie mu bolo doma a vsade sa tvaril dolezito..veci museli byt len znackove,nove iphony,ipady a vsetky tieto somariny...raz som sa nasrala a posrala ho do riti k mamicke ,ze ja si vsetko zvladnrm aj sama platit...a zvladla a bolo mi lepsie ,lebo mi odpadla starostlivost o prizivnika...a zvladnes to aj ty 🙂 drzim palce..

sjuzi
4. aug 2015

Je mi ľúto v akej si situácii, ale dať si sem nick s menom a priezviskom... hmmm, to už ozaj môžeš v pohode ísť na súd aj u vás. @zuzanajancekova

timea7
4. aug 2015

@sjuzi tiež ma to napadlo....

maria1989
4. aug 2015

@mihula haha. takže keď žena pracuje a muž sa stará doma o domácnosť a deti, tak sa váľa? 😀 😀

mihula
4. aug 2015

@maria1989 ja som sa vyjadrila o manzela pisatelky,chces mi povedat,ze doma mas tiez nieco taketo?

mihula
4. aug 2015

@maria1989 a klamat a brat si PN a OCrky na syna,ked je matka doma je podla teba asi starostlivost o domacnost /nech to v tvojej hlave takto zostane/

jolinka
4. aug 2015

@maria1989 hlavne ze sa "stara" aby mala rodina vzdy dostatok dlhov a "spolocenskych" kontaktov s vymahacmi a exekutormi.

to je kuscok rozdiel nie? vsak su aj otcovia na rodicovskej dovolenke, voci tomu nik nenamieta ak zena zarobi viac a rodine sa to takto viac vyplati a vyhovuje.

bonaqa2013
4. aug 2015

ešte by som skúsila aby ostal pri decku on, a do práce by som išla ja. Ja viem, že to nie je ktovie čo, ale ja by som to skúsila.... 😉

batwoman
4. aug 2015

Kasli na to, ci Vas tam vsetci poznaju alebo nie, podaj o rozvod cim skor. Ja som napriklad zrusila svadbu mesiac pred terminom, pretoze som sa dozvedela podobne veci...

zibi
4. aug 2015

@zuzanajancekova vybav si zrusenie BSM ko este pred rozvodom ..to BSM ko sa vysporiadava bud pri rozvode ale moze to urcit aj sud jeho zrusenie sa mi vidi este pred rozovom manzelstva a to v takych pripadoch ako je tvoj, ze robi dlhy..hlavne si daj pozor, aby nebola nejaka pozicka na tvoje meno, on moze napr. aj podpisat za teba a tak a to uz budes muiset platit..ale to BSM si vysporiadaj pred rozovodom ..tak budes chranena hlavne ty ...a aj keby ze sa s nim nerozvedies , ale BSM vysporiadane budes mat...

tu je vytah zo zakona
(2) Zo závažných dôvodov, najmä ak by ďalšie trvanie bezpodielového spoluvlastníctva odporovalo dobrým mravom, môže súd na návrh niektorého z manželov toto spoluvlastníctvo zrušiť i za trvania manželstva.
a viac o tom mas tu
http://vyporiadanie.sk/zanik-zrusenie-bsm

viem ze tak sa to bezne robi, ked sa zeny boja, tak sud moze toto spravit

timea7
4. aug 2015

@bonaqa2013 ako by si tým zabránila tomu, aby neklamal a nerobil dlhy? Z nebankoviek s radosťou prídu za ním až domov. Čo po skončení MD? Bude zase tam, kde dnes, plus môže mať tri krát toľko dlhov, ako dnes. Druhú šancu mu už dala, navrhla som jej, aby mu dala ešte jednu, ale zároveň, aby sa rozviedla, snažiť sa môže aj rozvedený. A ešte to bude mať jeden bonus, zakladateľka témy pôjde makať na jeho dlhy miesto toho, aby si užívala dieťa na MD.....

ukulela
4. aug 2015

@zuzanajancekova z osobnej skusenosti ti neporadim, len ti poviem, ze rozvod nie je ziadna hanba. nech sa to dozvie aj susedov zahradny trpaslik, no a co????? mozes okaslat vsetkych okolo, tvoj zivot, tvoja situacia, tvoje riesenie. a teda rozvod je v tvojom pripade asi jedine realne riesenie, lebo chronickeho klamara neprerobis ... zili by ste z ruky do ust, ak nie horsie, takto si aspon zabezpecis vyzivne - a ked nebude zvladat, tak nech riesi ako, bude to uz mimo tvojich starosti ... drz sa. a opakujem, nezijeme v 19tom storoci, ze by rozvod bola hanba, ci spolocenska samovrazda.

sasa1310
5. aug 2015

@zuzanajancekova nemala si dovoliť, že dlhy splatia za neho jeho rodičia. Lebo to je to najhoršie čo môžete urobiť pre takéhoto klamára. Nikdy s tým neprestane, ak zodpovednosť za jeho činy prenesie na seba niekto iný...takto je to len časovaná bomba..

natalym
5. aug 2015

@zuzanajancekova On Ti preto pomáha v domácnosti a stará sa, aby Ťa mohol ďalej klamať, aby si mu uverila. Ak takto klame, tak bude klamať stále.

maria1989
5. aug 2015

@mihula ty si konkrétne napísala: asi by sa mu pacilo,keby si isla makat ty,aby sa mohol valat doma... tvoj výrok. ostatné nekomentujem. preto som sa opýtala, na základe tejto jednej vety, či to tak naozaj berieš. ale ukončím túto debatu, lebo si hneď začala útočiť.

nat23
5. aug 2015

@sasa1310 @zuzanajancekova : presne tak!!! Mám takého brata, Bohužiaľ nič lepšie nemôžete spraviť ako kopnúť ho do zadku... Skončiť s ním a nechať ho padnúť na hubu... Nedajte sa opantať sľúbi čokoľvek, bude citovo vydierať a proste hocičo aby mohol pokračovať! Rýchlo BSM ako predbežné opatrenie a žiadosť o rozvod. Myslite na svoje dieťa! On naň zjavne nemyslí a tak si vás nezaslúži... Chlapov je ako maku a nie je žiadna hanba sa rozviesť, naopak postarať sa o bezpečie svojho dieťaťa a väčšiu finančnú istotu je podľa mňa skôr znakom sily a rozumu!