Chcem sa vyrozprávať

zuzulik280
22. jún 2014

Som doma so synom už 2, 5 roka....je jun, v septembri nastupuje do školky, je odplienkovaný, rozpráva.....myslim že je ako tak pripravený. Ja chcem ist do práce od oktobra, ale este pojde na operaciu a neviem , kedy mu ju presne naplanuju. Ja pracujem na smeny, systemom denna dvanastka, potom nočna dvanastka a jeden den volno i to po nočnej a znovu. Aj vikendy a sviatky. Mne sa do tej prace tak vrľmi nechce, koli tomu že budem so synom minimalne....bude musiet byt s otcom, v školke ...je mi to tak luto, tak prešli tie roky. Netušim, ani ako to bude manžel zvladat...mam obavy, že ho bude nosit stale svokre,aj na spanie cez vikendy nemam nič extra proti nej, ale vadi mi ze stale dava synovi vela sladkosti a same čipsy a podobne blbosti...neda si to vyhovorit. ...myslite že to zvladneme? Uplne iny zivot to bude....na druhu matersku zatial nechcem. Jedine , čo ma trochu teši su samozrejme peniaze, že si dokončime dom a celkovo. ...Ste na tom niektora podobne? Myslite že praca na osmičky, jedna smena bez vikendov je lepšia?Lenže ak ma zena prist domov o piatej, šiestej tak sa mi zda , že ani nie. Ja pracujem od 7 -19 jeden den a potom od 19 -7 druhy den. Lenze už o 17 musim ist z domu...

mirkakab
22. jún 2014

ahoj, tak pokial bude syn v škôlke, tak si ho budeš môct nechať doma, ked budeš mať volno. myslím si, že je to len o zvyku a záleží ako robí tvoj mm. treba aby ste sa popredu dohodli ako budete danú situáciu riešiť. Osobne by som s tým nesúhlasila aby sa otec "oslobodil" od výchovy tým, že by dával dieťa babke. Mal by sa aj on k tomu tak postaviť, že už pracuješ, tak starostlivosť bude aj na nom.

mima4
22. jún 2014

@zuzulik280
musis to prekonzultovat s manzelom, kazdopadne, vela zalezi, ci si vytvoril puto s dietatom, alebo je len "ujo", čo je typicke na slovensku vychovu, ze otec ide o uzadia vo vychove, pricom otec ma najvacsiu zodpovednost za rodinu, zavychovu deti, toboz synov.... takze skus zacat veci vnimat inak... pretoze pokial otec sa nechyti role otca (to nie je nosit peniaze!!!), tak ani tvoje dieta v buducnosti nebude schopne byt dobrym otcom (vidis to na x pripadoch tu na konovi, kedy sli do vztahu kočky s takymi exemplarmi)...

Takze daj do uzadia tvoje sklony k majetnictvu dietata a daj priestor manzelovi, motivuj ho k tomu, aby travil cas s malym aby sa vedel o neho plnohodnotne postarat. Otec v zivote dietata je rovnako dolezity ako matka...jeho rolu ani ty, ani svokra, ani nikto nedokaze zastupit, detto rolu matky...

cobhan
22. jún 2014

to mas este celkom dobre, zober si ludi, co robia osmicky, ale dve hodiny idu do prace a dve z prace...to je ako jedna tvoja dvanastka a 5 x do tyzdna. Ked vies presne ako robis, tak sa da krasne zadelit cas, maly, manzel, aj cosi okolo. Ked vidim ako robi MM, ze plan sice maju, ale hocikedy pride vecer domov s tym, ze na druhy den zacina rano, aj ked mal mat poobednu, ale mal mat poobednu (idealne tak stvrtok/piatok) a ma volno a potom vikend co mal mat volny robi. Pripadne mas volno a rano telefonat, ze ci mozes prist do roboty...uplne bezna vec, kvoli jeho robote si ja hladam len nieco v kancelarii s prac. dobou ako skolka...
Ked mala dcerka 6 mesiacov, tak som mala moznost nastupit do roboty (pracovna doba 9-6, cca 100 km od domu), ale z domu by som sla o 7 rano a prichadzala by som medzi 7-8 vecer, za zleho pocasia by som musela chodit este skor a domov by som sa dostalava ktovie kedy, takze po porade s manzelom som ponuku odmietla, ale poznam zeny (samozrejme s vacsimi detmi) co tak bezne pracuju, ale to je uz podla mna chore...

akinorev30
22. jún 2014

Ahoj, ja som mala veľmi podobnú situáciu minulý rok. Malá išla ako 26 mesačná do škôlky, a ja od októbra do roboty. Robím od 6:00 do 14:30, ale 30 minut cestujem do roboty, ale ked idem autobusom tak vstávam o 4:10 nakoľko raz prestupujem. Napriek tomu, že je to vyčerpávajúce tak to zvládame a nemenila by som to. Bála som sa ako to zvládne manžel, nakoľko ráno nosí malú do škôlky, ale zvládajú to super, i keď vidím, že malá si stále celkom nezvykla, že som ráno neni doma. V každom prípade deti sú flexibilné a zvyknú si 🙂. Ak sa ti nechce isť do ďalšieho dieťaťa a nemáš peniaze nazvyš tak jednoducho musíš isť do práce a nerieš čo a ako. Určite aj pre mňa boli najväčšou motiváciou peniaze a splatenie hypotéky. Určite sa Vám uľaví po finančnej stránke. Neboj zvládnete to.

lenbea
22. jún 2014

@zuzulik280 asi sa nič ine neda robiť. budú to musieť zvládnuť. mužovi povedz, že dieťa potrebuje predovšetkym otca, nie starkú. ved aj tam môže ísť. ale nech je v domácom prostredí, lebo potom bude pomýlený. a ked mu bude dávať vela sladkosti a tych čipsov, môže pribrať a deti sa mu budú posmievať, alebo bude mať zdravotne problemy, či to potrebuje potom riešiť. možno aj on by s nim musel chodiť k doktorovi. a možno sa to same vyrieši, ak otehotnieš. no proste, zatial sa netrap. uvidíš.

zuzimia
22. jún 2014

@zuzulik280
Netrap sa, bude to ovela lepsie ako si myslis, Suseda sa na jar vratila po dvoch materskych do prace, robi smeny presne tak ako ty, len od 6 do 18 a 18-6. Je velmi spokojna, lebo v skutocnosti ma viac casu na dievcata ako keby robila pravidelne len na den. A pokial ide o skolku, tak maleho kludne mozes nechat so sebou doma ten druhy den volna. Prvy dospis noscnu, nieco porobis a druhy mozte byt spolu.