Chcem tretie dieťatko, ale muž nechce

carinita
5. jan 2016

Baby chcela by som velmi tretie dietatko.ale moj muz nechce.mam 6 a 4 rocne.uz neviem co robit,ta tuzba je neskutocna.muz je priliz setrny chce detom dopriat pekny zivot,zijeme normalne nic extra.ale uz mi je do placu ked vidim kamosky ktore su
tehotne.poradi niekto?vdaka

salamistka
1. okt 2017

namiesto toho, aby som sa tešila tomu, že mám zdravú a krásnu dcéru, som sa 10 rokov trápila a plakala, lebo som nemohla mať ďalšie dieťa...nepridali mi mi na mojom duševnom zdraví ani tie reči o zničenom detstve mojej dcéry, o sebeckých rodičoch jedináčikov a výčitky svedomia, čo som to za matku...viete, čo si o tom myslím? to sú hovadiny...zbytočné žvásty...každý by mal zahodiť konečne predsudky...každý by sa mal riadiť sám sebou a nie rečami iných ľudí...kopec detí v mojom okolí má pokrivený charakter a to sú z viacerých detí, starší bijú mladších, to vidím na dennom poriadku, robia si zle, neznášajú sa...nie som jedináčik, viem aké to je mať staršieho súrodenca...a možno je aj lepšie, že máme len jedno, pretože možno nemám nato, aby som slušne vychovala dve deti...

bobana297
1. okt 2017

@maminecka2 ja viem vsimla som si neskoro 😉😉😉😁

maminecka2
1. okt 2017

🙂
Ale koniec dobry 😀

heather78
2. okt 2017

@carinita super.prajem vam nech to vyjde.my mame tri baby a je to super.nic materialne nenahradi nikdy vztahy.

nelinka2009
2. okt 2017

@heather78 👏👏👏👏👏

carinita
autor
2. okt 2017

@nelinka2009 ďakujem mooc potešilo

zubrienka1
3. okt 2017

@bobana297 to su hrozne reci... Vzdy bola doba "zla". Ved my nezijeme vo vojne, mame strechu nad hlavou a aj co jest. Takze doba je taka zla ako si ju clovek zariadi😉
Ja ked pocujem tieto reci ze deti su luxus, tak som zhrozena.

nelinka2009
3. okt 2017

@zubrienka1 👏👏👏👏👏 poviem to len ten, co nedostatok materialna povazuje za krivdu a nie za svoju neschopnost... V demokracii ma kazdy moznost... Prilezitost

bobana297
3. okt 2017

@zubrienka1 vidis 100 ludi 100 nazorov. Moj manzel zaraba 900 € a ja mam rodicak. a som rada ked nam po vyplateni veci co treba aj hypo a spol zostane 100 eur niekedy len 70 eur. a dieta aj my papame a aj oblecenie plienky. Na seba veci neriesime aj ked by som si konecne po roku a pol kupila nieco nove na seba. no bohuzial nekupim. manzel mi musi este davat mesacne dalsich 30 eur aby som vyplatila co aj ja platim veci vies? chceli by sme druhe dieta aj hned teraz. aby sa obohrali spolu. ale bohuzial bude musiet ist maly do jasli a ja do roboty. a zas ani nic neusetrime lebo urcite nenajdem taku pracu na 8 hodinovky a aspon za 600 €

zubrienka1
3. okt 2017

@bobana297 Tak niekde je chyba. Chapem, ze to mate tazke. Ale pravdepodobne mate zle nastavene financie. Napr. vysoke splatky na vas prijem. Je take percentualne rozdelenie prijmu, neviem to presne. Mozno niekto da aj presne %. Kolko % z prijmu ide na byvanie, % pozicky, % strava, % setrenie, atd.... Ono je taka stara ludova mudrost, ze clovek sa musi prikryvat, takou perinou na aku ma.
Tiez by som nesla do dalsieho dietata, keby som vedela, ze mu nebudem vediet dat jest. Obrazne povedane.
Napriklad moj manzel robi aj mimo prace-fusky. Tiez by sme z jeho platu nevyzili. A ja popri MDa RD pri tretom dietatku pracujem. Pracujem od jeho 2 mesiacov. Mam tu vyhodu, ze mam moznost pracovat z domu.

kikina84
3. okt 2017

@carinita ja mám brata a ako keby som ho ani nemala..od malička sme sa neznášali..mama bola šedivá z nás..a poznám strašne veľa ľudí aj v dospelosti čo si nevedia prísť na meno..hlavne keď sa rieši nejaké dedičské konanie..vtedy nepozná brat brata.. pracujem s tým takže viem koľko súrodencov sa do krvi rozháda.. netvrdím že sú aj pekne súrodenecké vzťahy,ale myslím že by jedinacikovia nemali byť nijak súdení a ukrátení o niečo..

heather78
4. okt 2017

@kikina84
Tak toto je cisto vec vychovy.Tam kde su zdrave vztahy rodicov medzi sebou a rodicov k detom nevznikne nikdy rivalita a boj o peniaze v dospelosti.
Mozno to vyznie tvrdo,ale napisala si,ze si pametas,ze mama bola sediva z vas.Keby riesila vase vztahy inym sposobom tak by si si to vobec z detstva nepametala a ovplyvnilo by to aj vas vztah s bratom.
Vsetci ludia si nesu so sebou bremeno z detstva, je to ta najtazsia vec na svete byt dobrym partnerom vo vztahu a byt aj milujucim rodicom,ktory vie ako nato s detmi,ako riesit problemy,vztahy.Ved to je komplikovana psychologia,ktoru nikto nestuduje pred tym ako sa stane rodicom.
Ide o to,ze tu nikto neodsudzuje jedinacikov,ale bavime sa o priorotach v zivote,ked sa rozhodujeme ci mat alebo nemat viac deti.
Z nikoho nevyrastol dobry clovek kvoli tomu,ze mal vsetko materialne,ak chybali v rodine normalne vztahy tak mu hmotne nepomoze.Na druhu stranu,ak v rodine chybaju peniaze a je viac deti to ako si to deti ponesu do zivota a dospelosti je na rodicoch.Samozrejme tym nemyslim,ze nemate detom dat co jest a kupit im zakladne veci.
Myslim si,ze ten kto si pameta z detstva to, ze mu nieco hmotne chybalo tak mu chybalo aj to vztahove.

nelinka2009
4. okt 2017

@heather78 👏👏👏👏👏👏👏👏 hlavne to vztahove,a emocionalne chybalo asi

nelinka2009
4. okt 2017

Ako jedinacik viem posudit, ze som prisla o vela a vela vevi, ktore ini vedeli z detstva som sa ja musela ucit v dospelosti. Ako vychadzat s inymi, ako sa im prisposobit... To materialno je najmenej a zalezi od mayerialneho zabezpecenia rodicov... Ale tie vztahy to ta nenauci nik, len surodenec.

salamistka
4. okt 2017

@nelinka2009 nie som jedináčik a mala som dosť problémy so vzťahmi s ľuďmi...trvalo mi hodnú chvíľu, kým som sa naučila s inými komunikovať...to je o povahe nie o tom, kto má koľko súrodencov...

nelinka2009
4. okt 2017

@salamistka nie komunikova, ale prispisobit sa im a vychadzat s nimi...kedze si mala surodencov, tak netusis o com hovorim, ty to robis uplbe prirodzene ani o tom nevies, komunikacia je ibe to je o povahe a osobnosti

heather78
4. okt 2017

@nelinka2009 To je super,ze si to uvedomujes.
Keby si kazdy dokazal uvedomit v dospelosti co ho ovplyvnilo a zmenit sa tak by svet vyzeral uplne inac.To je ale utopia.Su veci,ktore sa v cloveku neuzdravia cely zivot.

heather78
4. okt 2017

@salamistka Ano,je rozdiel komunikovat a vytvarat blizke vztahy a fungovat v nich.

chrissie_kf
4. okt 2017

@nelinka2009 aj ja som jedinacik a s tymto velmi nesuhlasim. Teda suhlasim ze to tak moze byt, ale netreba to zovseobecnovat. Mne nikdy nic nechybalo - a nemyslim materialne veci teraz. rodici sa mi postarali o pestre detstvo. Nikdy som netrpela samotou. Oni boli spolocenski v tej dobe, mali vela priatelov a tak sme aj zili. Plus som mala bratrancov sesterky z maminej strany, s ktorymi sme dodnes skoro ako surodenci. V zivote som nemala problem sa prisposobit, delit ani komunikovat. To je skor vecou povahy - moja sesterka ma surodenca a skor ona ma tie tazkosti ktore si pisala..

heather78
4. okt 2017

@chrissie_kf Mala si bratrancov a sesternice,s ktorymi ste doteraz AKO SURODENCI.Tam si sa to naucila.Lebo si sice nemala surodencov,ale blizkych ludi mozno v rovnakom veku,s ktorymi si vytvarala zdrave vztahy za zdravej emocionalnej podpory tvojich rodicov a ich surodencov.Dedukujem z toho co si napisala.Ide z toho pozitivno.😉

nelinka2009
4. okt 2017

@heather78 to s uvedonenim je pravda, ale zmena... Velmi velmi narocne aj ked si uvedomujem, neviem to na 100% zmenit... Uvedomujem si to v situaciach, ale nie vzdy dokazem reagovat tak akoby som chcela...

nelinka2009
4. okt 2017

@chrissie_kf ja som na tom bola rovnako, ale nepochopila si to. Nie prisposobit sa v takom zmysle... Ale som rada, ze tie nefistatky nepocituje na sebe kazdy jedinacik, no urcite sa ro na tebe podpisalo.

heather78
4. okt 2017

Aj ja poznam vela ludi jedinacikov,ktori maju to vsetko co sa tu spomina,zdrave emocionalne a socialne jadro.😝A kopec ludi co maju surodencov a nemaju ho.
Proste to zacina a konci v rodine,to sa da zovseobecnovat.😉

heather78
4. okt 2017

@nelinka2009 Ja viem,ved aj ja bojujem so sebou denno denne,preto som napisala utopia.

carinita
autor
4. okt 2017

Až teraz všetko čítam.neodsudzujem jedinacikov.ale nechcela by som ani za svet.a svojim deťom tiež nechcem odoprieť možnosť mať súrodenca.moji chlapci sú ako dvojičky.druhak učí prváčika písmenká,bráni ho pred staršími.pomahaju si a aj sa hádajú.patri to k tomu.ale keď jeden nie je doma druhému je smutno.a malinký mi zahlásil že pod stromček chce bábätko a pôjdeme mu kúpiť dudlik.no hotovo.mam strach lebo si chcem dať von mirenu a neviem či sa mi podarí otehotnieť,či mám chvíľu čakať.uvidime

nelinka2009
4. okt 2017

@carinita velmiii drziiim palcosky a daj sem vedieeet

carinita
autor
4. okt 2017

Momentálne sa chystám na gyndu a dám preč mirenu.tuzby sa nezbavím uvidím čo bude ale realita či vôbec otehotniem.dam vedieť.dakujem

zubrienka1
4. okt 2017

@carinita Ja som si dala vybrat Mirenu a na druhy cyklus som uz bola tehotna😉 A teraz mi uz vonku spinka 9 mesacne drobatko.

carinita
autor
4. okt 2017

@zubrienka1 ahoj.prosim ťa a prvý cyklus si čakala kvôli mirene lebo je to nebezpečné? ďakujem

bobana297
5. okt 2017

@zubrienka1 no vidis tam mas vyhodu prace z domu. to ja nemam. a vies muz fusky nesmie robit lebo je v statnej sprave. a ja som padla z platu na rodicak dost to urobi. a zmebit nejako splatky sa nam neda. a ja uz som okresala pausali a veci ktore sa dali aj tv a internet