Chcem vycestovať do Ameriky a skoro ex manžel robí problémy

envie
19. mar 2012

Na túto stranku som natrafila nahodne,hladala som riesenia na moju otazku ako postupovat ked chcem s dcerou vycestovat do USA nastalo ,ale moj skoro ex-manzel stim nesuhlasy.A takisto nesuhlasy ani z rozvodom a robi len same zlo nakolko sa o dceru zujma len ked ma naladu a omna tak isto stale len vykrikuje ze chodi do prace ,akoby nikto ini nechodil a ze nas musi zivit a podobne veci som sneho uz zufala.... 😖

nazorotca
18. feb 2013

je to aj jeho dieťa, rozvod a určenie starostlivosti súdom ( keďže dohoda medzi rodičmi nenastane, asi) ešte nie je, takže bez jeho súhlasu ( a na stálo(!)) nikde za hranice, myslím, že je to len v rovine tvojho priania, pozor, mohlo by sa to kvalifikovať ako únos dieťaťa, prípadne v rovine pokusu, čo určite nechceš

lujza123
18. feb 2013

@envie bez jeho suhlasu nevycestujes.....cisto teoreticky ani na dovolenku. Dalo by sa to riesit sudnou cestou ale tam by si musela preukazat ze sa o malu dlhodobo nezaujma.....
Tiez by som rada odisla...po 8 rokoch na cestach trcim v tejto diere, pocitam kazdy cent, trasiem sa zimou a rozmyslam ako dobre by nam bolo pri mori ☹

didi44
20. feb 2013

@envie ..ja som nahodou natrafil na tento prispevok a byt tvojim manzelom..s rozvodom suhlasim a poziadam o zverenie dietata do svojej starostlivosti..a potom si mozes ist kam budes chciet...

eluma
20. feb 2013

ale predsa o cestovný pas pre dieťa môže požiadať ktorýkoľvek z rodičov, iba ak je súdom stanovené inak, a to ty zatiaľ nemáš. Požiadaj o pas, nikomu nič nehovor a hotovo. Ideš na dovolenku a nevieš kedy prídes. Ja by som otca s tým vôbec nezaťažovala. Už otázka znie, ako na to zareaguje on, či sa bude vláčiť po súdoch atd. Kým to on na SR všetko vyrieši, tak ty sa možno vrátiš a nikto ti nemôže dokázať, že si ju chcela uniesť. Tiež neviem, či na vycestovanie s dieťaťom potrebujes súhlas otca. Ja som isla s dcérou sama do Grécka - letecky a nikto odo mna žiadny súhlas nepýtal. A dokonca sa teraz chystám do New Yorku s dcérou na veľkú noc, všetko to riéšim cez net a zatiaľ som žiadny súhlas s vycestovaním s dcérou od otca nepotrebovala, ale ja nemám problém, že by mi ho nedal.
Zisti si na ambasáde, aký je postup, Možno ked odídeš a vykašleš sa nanho, vykašle sa aj on na teba ako to robí doteraz. Len typická vlastnosť Slovákov a chlapov je načo niečo uľahčiť, ked to môžem skomplikovať. Druhá vec je , čo povieš dcére keď dospeje, ale to je na inú debatu.

medovka14
20. feb 2013

uz to tu odznelo, neda sa len tak vycestovat... potrebujes suhlas otca.. neviem kolko rokov ma tvoja dcera, ale keby si odisla, ex manzel ta moze obvinit a dieta pojde tam kde prezilo vacsinu svojho zivota.. prave teraz toto riesime s pravnikmi koli mojej segre co ma dieta s cechom..

nazorotca
23. feb 2013

@eluma máš tam dve dve veľmi podstatné chybičky a to: nevšimla si si v prípade envie, že otec s odcestovaním a na stálo nesúhlasí, u teba to bolo s jeho tichým súhlasom,
ďalej, zrejme máš za sebou aspoň desať rokov vážneho výskumu národa , napr. Slovákov, keď len tak od pása píšeš typické vlastnosti...a ako bonus pridáš aj chlapov 😀
je to hlúposť, ale tebe to pri definovaní super kamarátskych rád na úrovni" jedna pani povedala" absolútne nevadí, však čo, bola to iba rada 🙂

komu ešte radíš? zachráň sa kto môžeš ...

moonlight1210
23. feb 2013

@eluma suhlasim s nazorotcom. Rozhodne nevies ako rychlo mozu sudy v ktorom pripade zareagovat, je to na ich rozhodnuti. Takisto netusis s cim si jej skoro ex da a Neda tu namahu ( a je fuk ci len preto aby jej zavaril). Envie si postupom " snad to dobre dopadne a vsak to uz inej zene predsa preslo" moze skomplikvat vsetko.
Pravda je ze suhlas nepotrebuje, kym su manzelia. Dokonca aj ten pas dietata si vybavi bez jeho vedomia. Aj letenky kupi. Ak bude matbstastie, tak aj odcestuje tak, ze to on zisti az ked budu nad antlatikom.
Ale ak ju zazaluje, uz to bude cele o inom, bez ohladu na to , ci su lebo nie su rozvedeni.

irriss
23. feb 2013

@eluma
Prijdes mi tchyne, ktera se chce zbavit manzelky syna i vnuku najednou 😀 😀 😀
Po vzoru: "Hlavne rychle a jestli spadne letadlo, jeste lip".. 😔 😠 😠 😠
p.s. podobne praktiky jsou zakonem klasifikovane jako UNOS 😉 ano, unos nemusi zapricinit 3.osoba, ale sam rodic..😢