Chlap zarobí 4 000 eur a nič neušetrí

29. máj 2023

Je podla vas mozne ze chlap co v zahranici zarobi cca 4000€ v cistom si nic nemoze…nevie usetrit ? Plati najom 500€ a benzin do roboty. Mne to nejde do hlavy.

sense
30. máj 2023

@katkami123 strapnujes sa jedine ty. Lebo si všade bola všetko videla a na všetko máš odpoveď. Ty si žila tak jedine z počutia, inak by si vedela ze keď niekde žiješ a je jedno ci na svk alebo inde nie je tvoj jediný výdavok z platu nájom a benzín. Lebo by si vedela ze rovnako aj služby sú cenovo rôzne od. Toho v akej oblasti sa nachádzaš. Rovnako ako aj na Slovensku. A viem co stoja niektoré služby na Slovensku. Ale pokiaľ niekde žiješ, tvoj výdavok nie je len nájom. A pokiaľ nevieš hospodáriť a si finančne negramotna tak nebudeš vedieť ušetriť ani z vyššej sumy. A to ze sa oplatia potraviny niektoré kupovať za hranicami to áno, ale potraviny nie sú všetko.

moon321
30. máj 2023

Kamarat tez tak zarabal v nemecku.a tez chodil s par eurama dom.aj povedal ze ked chodil do baru tretinkove pivo a vodka skoro 10e.a to pili kazdej den.a plus bordel

sense
30. máj 2023

@katkami123 a keďže si taka sveta skúsená by si vedela ze ani v Nemecku ani Taliansku nie je priemerný plat v čistom 4tis. To by sa nehrnula toľko Nemcov a taliani robiť do Švajčiarska

vroni
30. máj 2023

@sense, ale ved o to ide. 4000 v čistom je mimo svajcu veľmi, veľmi vysoký plat. Zároveň platiť len 500 euro nájomné je divne. To je fakt možno kdesi za kuticu v zdieľanom byte. Alebo niekde v dedinke na konci sveta, kde sa muchy otáčajú. Ale potom zase vykrvacas na doprave. Takže tie čísla niekde nebudú sedieť. Alebo toľko nezaraba alebo ma celkom iné naklady alebo je tam niečo nevypovedane, ale celé to rozhodne nie je.

simca06022011
30. máj 2023

Sú ľudia ktorí minú všetko čo majú, nepredstaviteľné ale úplne bežné. Môj keby mal aj 50t, tak neusetri. Niečo určite kupuje/plati keď to minie (a nemsuia to byt hned slecny a drogy 🙂)) ked som nrmala dceru iba retauracie nas vyslo cca 600-1000eur mesacne, obedy, sem tam vecere, vikendy mimo. Iny si kupi mikinku za 500, topanocky za 400, iny do auta investuje). Len o tom neviete. Podľa mňa malo informácií máš a v podstate môže ti to byť jedno, nie?

sense
30. máj 2023

@vroni presne toto som napísala v jednom komente, ze to bude inak ako bud dotyčný tvrdí alebo ako si ini myslia

zmrzlinka2021
30. máj 2023

Pravdepodobne má v zahraničí frajerku, alebo to dáva na štetky. Toto robí minimálne polovica chlapov z Oravy. Doma žienku so 4 deťmi a on žije paralelný život

karolinakr
30. máj 2023

ako spravne poznamenala @vroni
chlap čo zarobi 4000 nebude byvat v izbe za 500 v zdielanom dome..V Londyne chceli za 1200 - 2500 za prenajom dvojizbaku..ktovie, čo pýtaju teraz
Tiez tam kamoš zarobil 2x tolko ako ja, ale neušetril nič..Ja som chodila do potravin cenovo prijatelnych, on kupoval tak, že ked bol hladny išiel na pumpu alebo vkročil do 1.dverí, ktore mal po ceste a vzal si všetko, na čo mal chut..Raz sme boli vonku, mala som to možnost vidiet, no hovorim si, takýmto štylom by som prejedla aj gate

katkami123
30. máj 2023

@sense
Ty čo tu píšeš? Takze tvoj hlavný problém je, že nevieš čítať. Ok… viac k tebe nemám čo.

Keď ešte v druhom príspevku potvrdíš to, čo som ti ja sama písala hneď na začiatku spôsobom akoby som to ja sama nevedela a nepísala to isté. 😀👌
Vieš aký je rozdiel, keď napíšem najväčší výdavok je vždy ubytovanie a aký rozdiel je, keď mi ty na to odpíšeš - ty si myslíš, ze výdavky sú iba ubytovanie a benzín? tak toto som ešte nezažila. 😅

luccija
30. máj 2023

@katkami123 ona porovnáva život matky, rodiny tam sú tie poplatky iné a viac.Ako chlap niekde v prenájme, asi sa niekde stravuje máloktorý chlap si sám navarí, keď nemusí.Ale tiež tvrdím, že peniaze míňa, alebo spláca ľudia majú toľko nezmyselných poziciek, neplatia sociálku..z toho platu, keď platí len ubytko, stravu, benzín bežky reziu musí vyjst

katkami123
30. máj 2023

@luccija
Sorry, ale ja tu nikomu nebudem robiť rozbor svojho textu a rozvádzať tu dopodrobna každú myšlienku. Nemyslím si, že nepíšem až tak veľmi komplikovane, aby to bolo ťažké na pochopenie. Ku všetkému som sa vyjadrila vecne. Viem aké sú ceny služieb aj potravín a ak po ubytku ma stále 3500€ v cistom a aj tak si potrebuje požičiavať, tak to nebude “drahým” kaderníkom a potravinami, pripadne reštauráciami alebo benzínom.

katkami123
30. máj 2023

@sense
Môj text
“ tiež som žila v zahraničí, dokonca v rôznych krajinách -Anglicko, Nemecko, Taliansko, Švajčiarsko. A viem aké sú tam priemerne mzdy, tam našinci zarobia menej, než 4000€, okrem možno Švajciarska. ”

Tvoja odpoveď
“ keďže si taka sveta skúsená by si vedela ze ani v Nemecku ani Taliansku nie je priemerný plat v čistom 4tis. To by sa nehrnula toľko Nemcov a taliani robiť do Švajčiarska”

Má význam s tebou viesť diskusiu? Lebo pre mňa nie.

karolinakr
30. máj 2023
sense
30. máj 2023

@katkami123 takže potom asi ťažko zarobí 4tis v čistom a písala som ze nájomné nie je jediný výdavok ktory z netto ma. Ale nikto ta nenúti so mnou diskutovať pekný deň

katkami123
30. máj 2023

@sense
Aj tebe pekný deň. 😉

kiki68
30. máj 2023

Ak neplati nape vysoke najomne, pripadne splatky auta, domu, nekupuje drahe veci vo velkom, tak 4 tis sa neda len tak rozdrbat. To by musel kazdy den jest za par sto eur alebo tak nieco

macekovam
31. máj 2023

nehazarduje ,,z domu,, ??

verkaveverka
6. jún 2023

To ti z toho nič nedá? Míňa ich na iné ženy.

akbara77
10. okt 2023

Tak si platí štetky....co iné?