Chodíte vždy iba vy k rodičom?

2. jan 2022

Zaujimalo by ma ako je to v inych rodinach. Chodia rodicia k vam na navstevu alebo ocakavaju,ze vy pridete? Svokra je nazoru,ze deti maju chodit za rodicmi. Nasi aj svokrovci byvaju blizko. Jedny v tej istej mestskej casti a druhy v susednej,takze necestuju daleko a vedeli by aj peso prist,keby uz len v tom bol problem. Cele sviatky sme pendlovali medzi rodinou a dnes sme si povedali,ze ostaneme doma a je ohen na streche,ze sme neprisli osobne zavinsovat do noveho roka.

kiki2255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki234
3. jan 2022

Ahoj. Dlhe roky sme byvali 150km od oboch rodin, skoro kazdy jeden vikend sme vsak chodili na navstevy a niekedy sme aj prespavali u rodicov (oboch). Da sa povedat ze 3x do nesiaca sme len tak cestovali 150km tam a 150km naspet. Prestahovali sme sa a byvame aktualne uz druhy rok od jednych 6km a druhych 10km. Dcerka ma 14 mesiacov a syncek 2 mesiace. Akonahle sme sa prestahovali blizsie prestali sme vsetkych navstevovat. Pokial sme byvali daleko stale sme pocuvali ze byvame daleko a preto k nam za tue roky ani jedinky krat nikto neprisiel, teraz zase pocuvame ze nemame ako prist a podobne krepotiny. Na navstevy sme prestali chodit a ked chce niekto vidiet vnucence moue prist ale my nikam chodit nebudeme. Moja mamina si zvykla a pravidelne chodi a svokrovci videli vnucku 2x a vnuka este nevideli. Takze asi tak. Aspon sa ukazala prava tvar vsetkych. Aktualne lutujeme ze sme sa vratili do rodiska a neostali sme dalej lebo takto stale pocuvame ako nevidia vnuka a vmucku, pritom im nimto nebrani 😀

prayer30
3. jan 2022

Moja rodiča aj manželova mama bývajú na dedine. My v meste v 3izbaku, takže častejšie chodíme my na víkendy, raz k jedným a raz k druhým. Opačne to je tak, že k nám na víkendy príde moja mamina, tak raz za 2 mesiace a svokra asi raz za rok na 3 hodiny .. A to býva asi 40km od nás a moja mamka 100km. Vždy je to o chceni. Moja mamka chce byť s nami tak príde, svokra, má niečo po 60tke,je pohodlná, jej sa nič nechce už. A to im na dvore stoja 3 auta, všetko šoféri lebo bývajú u nej ešte manželovi súrodenci... A keď prídeme k nim jej pravidelná veta.. Joj toľko balenia mate a veci treba vám nosiť. Nezávidím vám toto... V rámci už aj tak krehkych vzťahov mlcim... Ale som z nej veľmi otrávená už.

eeffka
3. jan 2022

Mne doniesol svokor na stedry den o 12.20 🤦‍♀️nakup

lopka1313
3. jan 2022

My nemame deti. Sme dvaja mladi, slobodni, 2 auta (1 vhodne na dlhsie vzdialenosti) a 1 dobry (priatel) a 1 zly sofer (ja, sama proste neodsoferujem, ked idem niekam bez priatela, davam prednost vlaku). Byvame u priatela, co je 500km od mojich rodicov, cca 400km od mojho bytu, okolo 300km od priatelovych rodicov a zaroven nieco cez 100km od priatelovej sestry. Ako bonus, sme v pohranici. Ja tu byvam len pol roka, priatel tu byval aj nebyval cca 5 rokov, ale z toho tu realne byval bezomna asi rok a teraz este pol roka so mnou. Moji rodicia tu od vtedy boli 3x. Autom na vikend s tym, ze v piatok doobeda sli od nich, zastavili sa v mojom meste a byte, kde mam este veci, nalozili nieco a sli k nam. Dosli vecer. V pondelok doobeda naopak vyrazili odtial a poobede dosli domov. A to su obaja este pracujuci a ra dokonca dosli, ked som tu vikendovala sama. Ale chceli ma vidiet, pomoct, byt so mnou a mne to vobec nevychadzalo, kedze vlakom to je na cely den (v noci sa vo vlaku nevyspim). Zvalili sme to teda aj na to, ze mi pomahaju stahovat, kedze my s priatelom sa ani do mojho bytu velmi nedostaneme. My sme boli u nich 2x, v auguste na tyzden a teraz na Vianoce. Obe cesty sme planovali tak, ze sme nesli priamo, ale zastavili sa na kazdej nasej rodinnej 'zastavke' :D "Svokrovci" tu za ten polrok este neboli, ale je korona a aj napriek ockovaniu maju respekt pred kontrolami na hraniciach. Kym tu priatel byval sam a nebola korona, tak tu parkrat boli za nim, chvilu tu dokonca travila cas aj priatelova sestra s detmi a mamou same v lete, ked mal priatel obdobie, ze tu nebyval... Za nimi bud chodime (castejsie ako k nasim, lebo je to taka vzdialenost, ze sa oplati ist na vikend, pripadne ideme na vikend, ja sa vratim vlakom, kvoli praci, a priatel ostane este tyzden 'doma') alebo sme sa uz stretli aj u jeho sestry (tam chodievaju pomerne casto) a raz sme dali stretko uplne mimo. K jeho sestre zas chodime aj my asi kazdy volny vikend (co je minimalne raz mesacne), priatel sa tam chodi pomojkat s detmi 🙂 Ona vzhladom na deti a hranice a ockovania v tomto obdobi k nam nechodi, lebo vzdy, ked sa uz chystali, tak sa zmenili opatrenia na hraniciach a radsej nechceli pokusat osud... Ale pred koronou chodievala normalne cela jej rodina bud za nim, alebo ked mali cestu v okoli, tak sa zastavili.

U nasich, ked sme boli deti, tak sme sice tiez prevazne chodili k dedkovi a babke my, ale my sme mali auto aj sofera (oco) a babka bola dlhe roky slaba a slepa. Boli v susednej dedine. Oni k nam chodili len na oslavy, ked ich niekto doviezol, bud niektory z ujov alebo oco. Z ocovej strany rovnako, ale tam sme zas byvali na jednom dvore, takze bud sme sli k nim, oni k nam tiez prevazne len na oslavy (alebo ked sme boli so sestrou male, tak nas babka strazievala aj u nas, i ked cele leta tam boli sesternice, tak sme cele dni travili v dome u babky), ale najcastejsie sme sa aj tak stretli vonku na zahrade uplne nahodou, ked sme sli cez jeden alebo druhy dvor (mame ich rozdelene a kazdy z nasich domov ma aj vlastnu cestu).

Takze ked sa chcu rodiny stretavat, tak sa stretavaju aj napriek vzdialenostiam a idealne je to naozaj tak, ze raz jedni, raz druhi, pripadne chodia len ti, co im to viac vyhovuje, ci uz kvoli zdraviu, detom alebo hraniciam, ako u nas... Vasi svokrovci su asi prilis svojski, mozno az spriecni, ci divne hrdi a povysenecki, ked odmietaju chodit za vlastnymi, ale normalne sa cudujem, kolko takto divnych pribuznych tu je...