Chorá mama. Čo mám robiť?

18. sep 2021

Ahojte viem že sa nemá písať anonymne ale potrebujem sa trochu vyrozprávať a poradiť lebo som v zúfalej situácii..idem postupne..mám 32 rokov som šťastne vydatá 9 rokov a mám dve dcérky 7 ročnú a 4 ročnú..s manželom klasika obaja peacujeme máme hypotéku auto..žijeme cca 200 km od mojej rodiny..mám starosieho brata a staršiu sestru a mamu ktorá žije sama keďže s otcom sa rozviedli už dávno a on má novú rodinu..a práve o mamu ide..keďže som jej najmladšie dieťa vždy bola na mňa veľmi naviazaná a fixovana..preto aj veľmi ťažko znášala keď som sa pred.7 rokmi odsťahovala tak ďaleko..ale mali sme na to s manželom dôvody..ide teraz o to že.mame.vazne ochorela a chce aby som sa o ňu postarala..s čím samozrejme by som nemala problém ale iba čaká že tu kde žijem nechám všetko tak- prácu dve malé deti muža a pricestujem k nej a budem sa o ňu starať..keď som povedal že to nejde takto tak spustila výčitky plač že je sama a čo má robiť že sa jej zdravotný stav zhoršuje..že či ju nechám umrieť smau alebo čo..ak sa pýtate čo brat a sestra tak brat žije v Amerike a sestre má postihnuté dieťa..takže samozrejme oni sú mimo mne je strašné kôli máme..trápim sa ale tak co mám robiť teraz..už som jej x možností navrhla ale.ona si stále ide svoje

lienka9
18. sep 2021

@luccija nemaju,ak predaju a vyriesia to ked este mama zije..pravne nemaju narok na nic,maju max tak moralny narok.

anonym0001
18. sep 2021

@luccija ak surodenci nemaju zaujem sa o mamu postarat, preco by mali nieco dedit?

autor
18. sep 2021

@luccija sestra má syna a detskou mozgovou obrnou a sama ma zdravotné problémy má cukrovku..takže od nej nechce mama žiadnu pomoc čo smaorjeme chápem..mama ma 59

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterba
18. sep 2021

Ja by som jednoducho len pockala. Skutocne, ak si teraz dokaze diktovat podmienk, este nie je v uzkych. Ked bude, bude rada za hocijaku pomoc, uvidis. Iba sa musis obrnit voci jej reciam.

tncka
18. sep 2021

No tak ked nechce ist k vam aj napriek tomu ze je to mozne,nech je tam kde je a sama. Preco ty mas opustit svoj zivot a ust k nej. Tiez nechces.

martinajurkechova
18. sep 2021

No je len jedno riešenie, buď príde bývať ku tebe, alebo si bude musieť pomôcť sama. Žiaľ žiť s človekom s takou povahou asi nebude prechádzka ružovou záhradou. Strašné, vždy si tak poviem, že dúfam že nebudem tiež na staré kolená taká. A to je ešte relatívne mladá. V každom prípade bude to poriadny záber na tvoje manželstvo.

sasesoe
18. sep 2021

Ahoj, Ty mas v prvom rade zavazky voci svojmu manzelovi a detom, matka je az na tretom mieste. Cize, ak chce/potrebuje pomoc, musi sa prisposobit. Ak bude chciet, potom sa uz da spekulovat iny byt al dom.

cacianka
18. sep 2021

@zuzubb007 presne.

Je to mama, ale veď sa vyjadrila že autorku mala len kvôli tomu aby ju mal kto opatrovať, nechcela aby sa jej najmladsia dcéra vydala, mala deti a odsťahovala sa. 200km vôbec nie je ďaleko, plno ľudí rodín sú od seba aj 500 či 5 000km, ale mama si celý život stavia hlavu a teraz sebecky hľadí iba na seba a citovo vydiera. Presnejši je jej starý dom, jej zatata hlava, ako dcerina rodina, nerozmýšľa nad kompromisom.
Len si dupe nožičkami že chce a chce a chce.
Ešte aj tým domom autorku manipuluje. Problémy sa môžu prejaviť až o pár rokov, dobrou liečbou sa postup výrazne pribrzdí a kým viac prepukne, tak už môže byť dávno penzistka a začne reálnejšie uvažovať o inom riešení, ako uzurpovat si dcéru výhradne pre seba.

any_soj
18. sep 2021

Ahoj. Som jedináčik, moja mama na mňa veľmi naviazaná. Bývam vyše 200km od nej. S otcom nemaju dobrý vzťah, pomôže jej minimálne. Má rakovinu, nevyzerá to dobre. Máme dve malé deti, manžel tu má prácu, máme byt... Navrhla som máme, že by manžel šiel na materskú v čase, keď bude veľmi zle a šli by sme do mesta k nej aby sme pomohli. Odmietla, nakoľko máme svoj život a ona nechce, aby sme kvôli nej všetko nechali. Myslím, že tvoja mama zneužíva situáciu na psychickú manipuláciu (dá sa to pochopiť v jej stave, ale podľa mňa len pochopiť, nie akceptovať). Určite ďalej ponúkajú pomoc, aká je v tvojich možnostiach, a prijmi, že aj tvoja mama má slobodu rozhodnúť sa - v tomto prípade to môže znamenať aj jej odmietanie tebou ponúknutej pomoci.

oktoberka
19. sep 2021

Ja napíšem z vlastnej skúsenosti inak.
Iba ty poznáš svoje pomery,aj pomery v rodine.
My nie. Radiť môžme,rozhodnúť sa musíš ty.
Je ťažké vzdať sa pohodlia,plánov na budúcnosť,atď,keď je človek postavený pred otázku,čo s chorým blízkym. A je jedno či je to mama,či manžel,či dieťa.
Lebo tak,či tak by obmedzenie a riadny škrt cez rozpočet prišiel.
S chorým človekom je niekedy ťažká rec-a aj pochopiteľne.
Nepýtaj sa nás,čo máš robiť s mamou a svojim životom.
Toto si musíš zodpovedať sama.
A aj rozhodnúť sa sama.
Držím palce.
Život nie je vždy iba o Tom,čo my chceme.

vulka
19. sep 2021

Tak bohužiaľ . Ty nemôžeš opustiť svoju rodinu, maloleté deti a dlhy. Buď zoberie najlepšie možné riešenie, ktoré jej ponúkneš Ty alebo .... je to hrozne ťažké, ale ostane tam kde je.

sidicek
19. sep 2021

Záleží aj na tom ako je ochorenie u mamy pokročilé. Poznám viacero ľudí s SM a normálne fungujú, pracujú a žiadnu opateru nepotrebujú. Daj si pozor, aby mama len nezneužívala chorobu na tvoju manipuláciu a aby sa adekvátne liečila. Ak je povahovo taka, ako popisujes, určite by som si s nou neplanovala spoločne bývanie, lebo ta zničí.

janetinka27
19. sep 2021

mali by ste sa na tom dohodnut vsetci surodenci. teba mama oslovila, ale to neznamena,ze cele bremeno padlo na teba.dohodnite sa vy medzi sebou a moznosti predostrite matke.