Chýba mi neha v manželstve. Sú takí aj vaši muži?

harmonia112
13. dec 2018

mám taký dlhoročný problém, muž je taký že sa ma ani nedotkne, intímne spolu roky nežijeme, radšej chodí do krčmy a rozpráva sa tam s chlapmi, so mnou málo a musí mať na to náladu.. Mám pocit že žijem a zároveň nežijem. občas mi chýba neha, objatie, pekné slovo, ale niekedy mám pocit že som si na to aj zvykla.. sú to také chvilky. máme malé dievčatko, keby nebola ona tak už isto s nim nie som.. čo by ste robili vy na mojom mieste, prípadne napíšte aké je to u vás doma, či ste spokojné aspon by som vedela že aj inde sú problémy možno inšie..

saslavka73
17. dec 2018

@harmonia112 Ako ste sa dopracovali k tej malej? Dlhé roky intímne nežijete a máte malé dieťa.

saslavka73
17. dec 2018

Takže výber je zlý. Len neviem teda čo ste spolu celé tie roky robili.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 ved ale preto treba vyberu partnera venovat dostatok casu a energie. Tu niekto pisal, ze spolu vymetali bary, nuz, my sme s mojim muzom nikdy bary nevymetali, zato sme presli spolu kus sveta, zdolali nejake hory a tam clovek zisti, ci je to partner do nepohody.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Zakladateľka neodpisuje tak my si tu môžeme len dohady písať. No lenže teraz je už na to neskoro. Sú spolu dlhé roky, majú dieťa, tak hádam to netreba hneď vzdať, či?

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 nie, to netvrdim, ale ani zmierenie s osudom nie je pre mna riesenie-mozno jej to staci a uz sa zmierila a preto neodpisuje. Proste ako som uz pisala, na vztahu treba celozivotne makat, lebo inak aj taky vztah, ktory ma vsetky dobre predpoklady, zlyha.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Možno by mala ísť s ním do krčmy. ,, Idem s tebou drahý, lebo chcem byť s Tebou.,,🙂
Možno vždy chodil do krčmy, vždy mu blo prednejší kamaráti, vždy zamumlal len ahoj medzi dvermi, ale zrazu jej to začalo vadiť.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 je to mozne, toto casto robia zeny, ze im kadeco nevadi, alebo si myslia, ze sa to zmeni casom, ono sa to zvycajne nezmeni a ak sa zmeni, tak k horsiemu a potom su zrazu prekvapene, ale vybrali si snad dobrovolne, tak mali pri vybere viac premyslat. Jasne, mne sa dobre hovori/pise, ked take problemy nemam. Lenze toto je o tom, ako sa clovek k zivotu postavi. A jasne, nie vsetko sa da vediet dopredu, ale preto treba pred svadbou absolvovat aj zatazove situacie. Tym nemam na mysli nejake barove vymetacky.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl No vieš ale riešiť keby bolo keby jej teraz nepomôže.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 ale ved nemusi riesit "keby bolo keby", to by ani nebolo dobre, netreba riesit minulost, treba poriesit aktualny stav a buducnost-preto pisem a uz asi treti krat, ze na vztahu treba makat stale. Samozrejme, ak doteraz nemakala, tak o to narocnejsie bude zacat, ale cim skor zacne, tym lepsie. Proste ak chcem, aby to fungovalo, tak zacnem od seba. Niekedy aj toto staci a partner sa prida, niekedy treba mozno jemne naznacit a niekedy mozno treba byt aj tvrda a vysvetlit razne, ze teda treba s tym vztahom nieco robit. Ale ak sa zmieri s tym, co ma a neurobi nic, tak sa ani nic nepohne.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl No však sa zmieri so situáciou a začne od seba. To je presne práve to. Mne sa nepáči slovo makať. 🙄

ertlovik18
17. dec 2018

@saslavka73 suhlasim, ze makat v tomto kontexte tak celkom divne vyznieva :/

saslavka73
17. dec 2018

@ertlovik18 Predstavujem si dvoch ako majú lopaty a kelne a hádžu so spotenym celom do miešačky.😁

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 a mne sa slovo makat paci, ked sa niekomu nepaci, to nie je moj problem, pripadne nech si ho nahradi inym, ktore sa mu paci. Pre mna je dolezity zmysel, viem presne o com pisem, keby sme sa s muzom o nas vztah nestarali a doslova nemakali na nom, tak teraz by som mozno chodila na MK vyplakavat, ze nam to nefunguje, ale bola by to len moja a manzelova vina. Takze nesudim knihu podla obalu, ani vetu podla jedneho slovicka😉

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Ale joj aká dokonalá.

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 aka dokonala?

saslavka73
17. dec 2018

Zakladateľka nepíše, asi sa to už vyriešilo. Možno mala pms a prešlo.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Tak nesed na koníku a choď makať na vzťahu. Prepáč mne je to smiešne. Čo je to makať na vzťahu konkrétne? On sa zoberie a ide do krčmy. Ako má ona makať na tom vzťahu? Ma pohladat valček alebo tlcik a počkať za dverami? Možno by to pomohlo. Ma si otvoriť fľašku a naliať si? Ma zavolať susedovi? Nie ma si sadnúť a pokojne porozmýšľať. Odkedy chodí do tej krčmy, predtým jej to nevadilo, čo sa stalo, prečo chlasta? Mozno mu nedala keď on chcel a on už nechce, nebude sa prosit donekonečna. Kde sa stal ten zlom? Kde je to čo bolo? Ako urobili to dieta? Po návrate z krčmy? Ako to bolo?

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 Nesedim na koniku, ja som prave vybavila par pracovnych mailov a idem prec. Makat na vztahu-to sa dost tazko opisuje, ale v podstate, ak sa vyskytne problem, tak ho riesime, nezalezieme do piesku a nebudeme sa tvarit, ze nie je, pripadne vyplakavat a nadavat pred cudzimi ludmi, riesime to spolu a to teda je makacka, to mi ver. A samozrejme, je v tom aj take, ze sa denne partnerovi venujem, samozrejme aj on mne-to uz je ta prijemnejsia cast, ale nepodcenovala by som ju. je toho vela, ale zbytocne je to pisat niekomu, kto si uz dopredu z toho robi srandu, nema to zmysel a ani nemam tolko casu, aby som ho stracala s niekym, kto vlastne o to ani nestoji.

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Nechcem rozprávanie s mužom považovať za makanie na vzťahu. To je celé. Chcem sa s ním rozprávať a rada by som keby sa on chcel so mnou rozprávať, to nepovažujem za makanie na vzťahu. To považujem za lásku. ❤️

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@saslavka73 ono je to uplne jedno, ako to nazves, hlavne, ze si v manzelstve spokojna, ja som a to mi v tomto smere staci, o slovicka sa s nejakym anonymnym nickom nepotrebujem priet, ani sa z niecoho vysmievat. Takze si uzivaj lasku😉

saslavka73
17. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl V pohode. Škoda že sa neozýva.Niekedy som spokojná niekedy nie. Už s tým veľa nenarobím. Keď som to už doteraz vydržala. Môj nechodí do krčmy, keď pijeme tak spolu. My radi spolu klabosime, ale tiež nie vždy. Tej nehy mám celkom dosť, toto môj je taký otravný, ale je hrozne nedomyslavy. Pokiaľ sa mu rovno nepovie nechápe. Asi to väčšina. Mne už veľa veci aj nevadí akosi som vďačná za to čo je a čo nie no čo ja viem prežijem dáko. 😁Tak makajte ľudkovia. Prajem všetko dobré.

stastna
18. dec 2018

žiješ len raz...tak porozmýšľaj, či chceš žiť takto

anuka1234
21. dec 2018

ked vraviš že chodi do krčmy a tam sa vyrozprava a je mu tam lepšie ver že to sa nikdy nezmeni a sa ta ani nedotkne nema potrebu.je to taka povaha.Až teraz sa prejavil je to jeho prava tvar.nechcem byt pesimistka

myj
21. dec 2018

Ja len toľko,nečítala som príspevky,sme spolu 14rokov,po 3mesiacoch som otehotnela,aké chceli sme,tak b 19 sme mali syna..boli problémy aj hádky, kde nie sú teraz máme neplánovane dcéru,tešíme sa s nej.a teraz po 14 rokoch som mala pocit,že sa trápi koli peniazom,je stále preč,hádali sme sa,napísala som mi list,čo cítim ako sa správa,ako ho milujem atď.odbtedy máme zasa skvelý vzťah...

ceresnovci
21. dec 2018

Intimne spolu nezijete?? Preco potom cakas nehu ?

alaguema
22. dec 2018

@harmonia112 v prvom rade - neutešuj sa problémami iných ľudí. Ono to funguje len na chvíľku, ale pre každého je nakoniec ten jeho problém najakútnejší a keby ti aj hneď napísala týraná žena, aké to má zlé a tvoja situácia by zrazu vyzerala znesiteľnejšie, je to len na moment. Prečítaj si knihu Päť jazykov lásky. Možno ti pomôže sa zorientovať. Zvlášť chlapi dávajú lásku často najavo tak, že to žena vôbec nevníma ako prejav lásky a pozornosti. Nenapísala si o vašom vzťahu veľa, v podstate asi len to najhoršie, ale predpokladám, že je tam aj niečo pozitívne, ak si s ním napriek všetkému a máte malé dieťa. Ak s ním chceš ostať a niekam to posunúť, skúmaj seba, svoje vnútro, prečo si sním, čo ťa k nemu púta, čo je tou esenciou vášho vzťahu. Potom si skús predstaviť, ako ťa vníma on. Nerieš chvíľku, čo robí, alebo nerobí. Skús byť chvíľu ním. Možno ti pár vecí dôjde. A potom už len nájsť tú správnu formu ako o tom hovoriť. Obvykle je najlepšie bez sebaľútosti, bez zbytočných emócií a absolútne úprimne a jednoducho, nie ako v telenovele, dobre? 😉 Mysli vždy na to, že cieľom nie je obviniť, ani zaťažiť ho, ale spolu niečo vyriešiť. Buď múdra a diplomatická. Dotyky - to je kapitola sama o sebe. Sú ľudia, ktorí ich potrebujú menej, alebo o tom aspoň sami seba v nejakej životnej fáze presvedčili. Je to dlhá a pomerne zložitá cesta doviesť ich späť k tomu, čo je pre človeka prirodzené - a síce kontakt, objatia, intimita, dotyky. Ak ho máš rada, možno to stojí za pokus. Žiaľ, veľa manželstiev na tom pohorí. Ešte dodám - pre veľké percento mužov je dotyk spojený s erotikou. Akonáhle sa zo vzťahu vytratí erotické napätie, prestanú sa ženy dotýkať. V pozadí takého prístupu je veľa vecí, ktoré obvykle súvisia s tým, ako to u nich vyzeralo v detstve. Takže ak si schopná veľkého nadhľadu a veľkorysosti, s obrovskou dávkou ženskej intuície, by si vedela nájsť spôsob, ako ho vyliečiť. Skúšaj. Ber to ako výzvu, ako možnosť ľudsky dozrieť.