Chýba vám mladosť?

13. nov 2020

Ahojte! Nechcem rady, na toto neni rada 😅 chcem sa len nejak vyžalovať a opytat ako to maju ine zeny. Mam 29 rokov a dve deti. 6 ročnu a 3 rocneho. Vydata som od 22 rokov. Stastne vydata. Kamaradok moc nemam, z minulosti mi mi ostali len dve a na nove nejak nemam cas vsetok cas venujeme detom. V poslednej dobe casto rozmyslam nad minulostou, resp mladostou. Keby mam opisat jednym slovom svoju mladost to slovo by bola party 🤦😁 Asi 3 roky od 17 do 20 som mala bujare roky, party, alkohol drogy, muzi proste fakt brutal ulet cele 3 roky. Zrazu zlom nasla som svojho manzela, vsetko to skoncilo, paradoxne si teraz uz priblizne 5 rokov nedam ani pohar vina proste nepijem absolutne som matka a manzelka na plny uvezok, som tak stastna ale v kutiku duse mi chyba mladost. Tie party, ta bezstarostnost, to vsetko by som na jeden den este brala naspat. Ked si predstavim ze uz nic take nikdy nezazijem je mi smutno 🤦😅 mate aj vy take myslienky obcas? Viem ze s manzelom mozem zazit este take nieco podobne ale uz to nebude ono ako kedysi kedze uz ani nepijem..tak ja sa viem zabavit aj bez alkoholu rada sa zabavam ked je nejaka oslava alebo svadba. Ale proste mi nejak chyba mladost a bojim sa starnutia 🤦 zivot je len jeden

autor
14. nov 2020

@derdia ano je to disktutabilne ci mi je smutno za mladostou alebo za tym pocitom ze mozem robit co chcem a kedy chcem. Ale ja nemma z toho depku, ani na mne nevidno ze mi je strasne smutno za niecim, neronim slzy do vankusa koli tomu 😁 obcas ma to len napadne ze ake to bolo super, aka to bola sranda. Aj ked teraz mam volnsoti dost, keby chcem tak idem aj na vikend prec, moj muz je super doprial by mi to, ale ja to nechcem a nepotrebujem, rada som takto matka na plny uvezok, len teda mam niekedy myslienkove spomienkove pochody.

hopsadobrandejsa
14. nov 2020

Chodit na party a potom sa 2 dni davat dokopy z opice mi velmi nechyba, ale je pravda, ze sloboda ma nieco do seba. Mozem si planovat program presne ako chcem, menej povinnosti v porovnani s ludmi ktori uz maju deti takze ma to svoje plusy.

Ja mam 32 a este stale si to uzivam. Zrejme este nie som vo faze aby som sucasny stav menil za manzelsky zvazok a vsednost dni s detmi, ale mozno to vlastny dom zmeni......mozno ma to bude viac tahat usadit sa 😀

Ale ten pocit, ze ti to chyba si dokazem velmi dobre predstavit. Ja by som rodicom pred 30-tkou byt nechcel. Zazil som naozaj krasne roky, v podstate to stale pokracuje len troska inak.

Svojim sposobom je to super ale aj troska "spooky" ze ma tento zivot stale bavi.

denda007
14. nov 2020

Aj ja by som išla aj hneď :D

hederamonstera
14. nov 2020

@jarmila2010 podla mna skor tehotenstvo a starostlivost o deti strasne zostarnuje..ked vidim mamicky, ktore som videla aj predtym, tak vsetky do jednej viditelne zostarli....

lujza123
14. nov 2020

Ja mam skoro o 10 rokov viac a áno chyba mi mladosť skôr co sa týka telesného vzhľadu, nie života. Ten sa totižto nikdy nezmenil.

Ja práve absolútne nechápem ľudí ako ty (a neber to prosím v zlom, len si to vôbec neviem predstaviť prečo to ľudia robia). Nikdy by som nedokázala žiť len pre dieťa, v mojom svete som dôležitá aj ja, moje koníčky, moja zábava, kamaráti. Osobne nevidím žiadny prínos vo venovani sa iba dieťaťu, pre mňa je dôležitá nejaká rovnováha v živote. Nemyslím si ze by to moja dcéra potrebovala aby som bola nonstop s nou a niekde v kútiku duše smútia za mladosťou a podvedome jej to dávala za vinu že to koli nej.

Co sa týka party kým nebola korona bola som tam každucky víkend hlavne počas sezony. Pracovne, takže človek sa nepotrebuje opijat ani nijak omamovat, stane sa z toho taka rutina. Ale aj tak ma to baví, po pravde neviem uz ísť niekde len tak, nepracovne, nudím sa tam 😂

Celkovo si myslím ze toto sú také podedene vzorce. Moji rodicia boli a aj stale sú aktívny ľudia, venovali sa veľa koníčkom, cestovaniu, kariére. My ako deti sme boli tohto súčasťou pokiaľ sa dalo všade nás brali zo sebou a keď sa už nedalo boli sme na víkend u babky. Na festival Pohoda chodia odkedy vznikol a to majú už po 60tke. V našej rodine proste život narodením deti nikdy neskončil, možno sa iba trochu ukludnil, ale neskoncil

autor
14. nov 2020

@lujza123 moj zivot narodenim deti neskoncil, prave naopak, mna to velmi bavi, moj zivot su deti. Mna bavi vymyslat vylety, aktivity, hry. Vsade ich berem sk sebou, su sučastou vsetkeho co robime. Nas to tak bavi, o tom som sa tu "nestazovala" a tak isto nelutujem nic co som v zivote spravila. A pisala som aj ze nemam z toho deprsiu a neplacem za party zivotom. Islo o myslienku, ci vam chyba nieco z mladosti. Ci mate nieco take, na co rozmyslate s pocitom ze sa to uz nikdy nezopakuje.

vilma7
14. nov 2020

Výhoda starších matiek, ja mám obe deti po 49.tke, takže mne nič neušlo a ani nechýba.

autor
14. nov 2020

@vilma7 pre teba vyhoda, pre mna by to bola obrovska nevyhoda. V mojom okoli sa strevam s opacnymi nazormi ze keby sa dalo mali by deti skor. Ja neriesim moju momentalnu situaciu a vobec nie deti. Ja som stastna tak ako je. Ved deti sme planovali. Islo skor o to ze obcas ma chyti taka nostalgicka chvila ako vcera ked som pocuvala hudbu ktoru som pocuvala za mladi a vtedy som zalozila aj tuto diskusiu. Ziadne depresie a smutok nemam 😁

leskovael
14. nov 2020

Ja som aso divná, ale ja milujem ako "starnem" mam sice len 27, viem o čom píšeš ja som mala tie diskotéky a pod cca od15-16(áno možno skoro) do 19 potom ma to prestalo baviť.. A nie nechýba mi mladosť, teším sa na obdobia aké ešte zažijem, pre mňa je žena medzi 30-40 v najlepších rokoch, podľa mna vie čo chce od života, je zrelá -tak naozaj, nie ako som si myslela že aká som vyspela v 19tke 😁 a ak ešte aj super vyzerá je to úplná bomba. Pre mňa je táto kombinácia "povahy, veku a pekného výzoru" úplne naj obdobie v živote ženy a také ženy mi prídu veľmi sexi ale nie len výzorom ale ako celok.. takže mi absolútne neprekáža že starnem. Neviem, ja sa teším že prežijem všetky tie životné fázy, zaujíma ma že aké budú, ako sa názorovo a myslením ešte vyviniem a tak. Možno zvláštne ale u mňa je to tak 🙂

lujza123
14. nov 2020

Chápem ako to myslíš, ja len ze je to také opačne ako to mam ja, nikdy som nebola moc rodinný typ a materstvo si užívam skôr teraz so skoro pubertackou ako keď bola malička. Možno aj preto som na festivaly nikdy neprestala chodiť, samozrejme oveľa menej ako predtým.

Co sa týka party života baví ma to oveľa viac ako predtým, už niesom také sibnute tela ako za mlada a navyše je tam ten iný rozmer. Baví ma viac organizácia celej akcie ako zábava, nedokážem sa opiť, dám si 2 piva a staci, nepotrebujem to. Aj celkova pohoda počas akcie, za mlada 5 korún v kapse a jeden stan, teraz máme obytnák, zázemie, vyspím sa, najem sa, osprchujem a v nedeľu po festivale stále plná života.

Ale keď sa mi blížila 30 tká malá som také silné nostalgické obdobie zhodnocovania a smutenia za mladostou, dosť som riešila "starnutie". To je proste taka méta, 30 tká človek má zrazu pocit ze je starý ako matuzalem. Poviem ti ze v 35 som sa cítila mladšia ako v 30. Bojím sa za 3 roky co na chytí na 40 tku a 50 tká to bude už čisté zúfalstvo si myslim

Ale ja riešim skôr fyzické starnutie, prsia ako psie uši, vrásky atď.

sidicek
14. nov 2020

Podľa mňa ti to chyba, lebo si príliš mladá vhupla do seriózneho vzťahu so starostlivosťou o deti muža, domácnosť... Ta bezstarostnost sa už asi nevráti, to je taka výsada slobodného mladého cloveka

mirkaandrej
15. nov 2020

Ano chyba, brala by som aspon rsz do mesiaca preniest sa v case a zit bezstarostnym zivotom 😅 ale kedze je to nemozne, tak sa tesim aspon zo spomienok 😉

bluebriggs
15. nov 2020

Ja som este velmi mlada a praveze mne taketo vhburovanie a party pride trápne.. asi som vyspelejsia pre svoj vek no neviem.. necitim sa dobre v spolocnosti mladych ako som ja , lebo presne ich len party alkohol zaujima.. mna to vobec nezaujima a pride mi to trapne ze "woaah ideme sa ozraat"... a ked to pocujem este hovorit zeny no fuuj ako chlapi.. muzatky fakt. No neviem kazdy to ma inak... ani muzi v mojom mladom veku ma nepritahuju len starsi.. cize som.mladá ale neuzivam si taketo veci ake si popisala

janka95
20. nov 2020

Hihi... ja som.si našla prvého frajera v 16ke a sme spolu dodnes máme 5 ročného chlapca.. tento mesiac sme oslávili 9rokov =D a život sa dá užívať aj inak,spoločne naozaj ;)

radacak
1. sep 2022

Áno,a to aj preto že ja som si mladosť neužila 😔S mojím mužom som od mojich skoro 16..bol môj prvy vo všetkom .Predtým som mala ,, priateľa,,asi mesiac ale to bolo také..za ruku chodenie len..
Chýba mi to niekedy zažiť to všetko a trochu si užiť spoznat aj iných mužov (nevravím že hneď sex a pod)ale veľa krát sa nad tým zamýšľam..Pred 18 som sa stala mamou,mám o pár týždňov 30 a v podstate som nič vo svojom živote nezažila, diskotéky a pod.. Manžel na také nieje keby aj chcem aby sme išli...tak mi ostáva len žiť ďalej tak ako doteraz..On si mladosť užil,so všetkým čo k tomu patrí a tak sa ani nečudujem že on na také nieje.Ale.keby sa dá vrátiť čas, určite by som si užila svoju mladosť 🤷toť môj výlev
Jasne že človek vie bez toho žiť ale niekedy ma to zamrzí