Chýba vám mladosť?

13. nov 2020

Ahojte! Nechcem rady, na toto neni rada 😅 chcem sa len nejak vyžalovať a opytat ako to maju ine zeny. Mam 29 rokov a dve deti. 6 ročnu a 3 rocneho. Vydata som od 22 rokov. Stastne vydata. Kamaradok moc nemam, z minulosti mi mi ostali len dve a na nove nejak nemam cas vsetok cas venujeme detom. V poslednej dobe casto rozmyslam nad minulostou, resp mladostou. Keby mam opisat jednym slovom svoju mladost to slovo by bola party 🤦😁 Asi 3 roky od 17 do 20 som mala bujare roky, party, alkohol drogy, muzi proste fakt brutal ulet cele 3 roky. Zrazu zlom nasla som svojho manzela, vsetko to skoncilo, paradoxne si teraz uz priblizne 5 rokov nedam ani pohar vina proste nepijem absolutne som matka a manzelka na plny uvezok, som tak stastna ale v kutiku duse mi chyba mladost. Tie party, ta bezstarostnost, to vsetko by som na jeden den este brala naspat. Ked si predstavim ze uz nic take nikdy nezazijem je mi smutno 🤦😅 mate aj vy take myslienky obcas? Viem ze s manzelom mozem zazit este take nieco podobne ale uz to nebude ono ako kedysi kedze uz ani nepijem..tak ja sa viem zabavit aj bez alkoholu rada sa zabavam ked je nejaka oslava alebo svadba. Ale proste mi nejak chyba mladost a bojim sa starnutia 🤦 zivot je len jeden

adusa1987
13. nov 2020

Ja mam 28 s mojim som od 18 vydala som sa ako 20 rocna a aj so mnou bije riadne to ze som sa nevyburila sice som nedrogovala a nesexovala s kym sa dalo ale uzivala som si kazdu zabavu a ja idiot som sa sala do manzelstva nahnala 🤦‍♀️..teraz mame 2 deti on v zahranici ja vecne sama a zavijam kazdy vecer ako vlk ako mi chyba zivot.utechou pre mna je len ze budem mlada este ked budu deti dospele a ja si pojdem potom uzivat a este ze ja uz mam deti zatial co ziadny kamos kamoska nie a sa smejem ze oni budu v noci spavat a prebalovat a ja uz budem mat odrastene deti 😁

11iva11
13. nov 2020

Trocha nechápem - deti si chcela mať skoro, takže toto teda neľutuješ a tiež predpokladám, že si sa dobrovoľne rozhodla ukončiť svoj párty život (na úkor založenia rodiny).Takže čo si teraz umáhaš?
Veď ste mohli s manželom ešte požiť párty život a deti mať kľudne až po tridsiatke.

11iva11
13. nov 2020

@adusa1987 Máš trocha pomýlenú logiku - ty teraz prebaľuješ, kamošky hýria, potom budú kamošky prebaľovať a ty budeš.. neviem či hýriť, lebo budeš staršia, ale teda budeš mať už väčšie voľno...chcem ale tým povedať, že je úplne jedno, v akej etape života prebaľuješ...toto obdobie si prežiť musíš niekedy, ak teda chceš mať deti.
Akurát sa každý musí sám seba opýtať, aký formát chce - či deti čo najskôr alebo čo najneskôr 😀

svetlanka111
13. nov 2020

Ja sa priznam ze mne to obcas chyba.diskoteky ani nie ale skor ta bezstarostnost ze som mala len starost o to kam pojdeme na disko a co si obleciem😀musim vsak uznat ze detstvo s pubertu som mala super,dobre kamaratky,super partiu,vels sme sa zabavali,vela diskotek akcii,od takmer 16r do cca 23r..potom to zacalo trosku utlmovat..prixnam sa ze neviem ako som mohla vstrebat take velke mnozstvo alkoholu🤣🤣
No ale k veci ja mam teraz vela starosri a chybaju mi kamaratky alebo taka nejaka partia tak aj preto mi to tak chyba vsetko..ale zurovat by som uz isto nezvladla

fatimuska
14. nov 2020

O 10 rokov môžeš si to na par dni zopakovať, deti už budú "veľké" každý vek ma svoje čaro..

adusa1987
14. nov 2020

@11iva11 myslim.ze logiku mam.dobru a napisala som.yo spravne.ja teraz prebalujem uz len chvilku kedze mam.uz vetsie.deti a oni este ani nesnivaji o detoch a dokial oni splodia ja uz budem mat minimalne skolkarov az prvakov a starsich...budem mat 43 a moj syn 18 mozeme sa zabavat s manzelom este budeme mlady a uzivat si posedenia pri kavicke a vylety a na toto obdobie sa tesim uz len vychovat 😀

diewcatqoo
14. nov 2020

Jasne, obcas si povzdychnem nad tym, aky bol svet gombicka na strednej a na vyske. Prist popoludni zo skoly, hodit tasku do kuta a nazdar, nemusiet nic riesit, moc si v klude polezat aspon hodinku bez toho, aby sa ma kazdu minutu niekto vypytoval "mami, preco lezis?","mami, si chora?","mami, ja som hladny"... 🙂
Alebo to, ze si v piatok zbalim veci a vypadnem na chatu.. chybaju mi taktiez niekolkodnove festaky, kde som vydrzala nespat aj 3 dni. Dnes ked som hore dlhsie ako do desiatej vecer, este dva dni sa z toho spamatavam 🙂 o alkohole ani nehovorim.. nikdy som nemala opicu, az po 30tke 🙂
Ale dieta je uz konecne vo veku, kedy je odlozitelne k starym rodicom. Tak sme sa tesili, ze tento rok vyrazime na nejaky festival (muz tiez tuzi po tomorrowlande), ale bohuzial, covid nam prekazil plany.

andrejka1974
14. nov 2020

@jarmila2010 ja som mala 19 ked som mala prve a naozaj mi nic nechybalo a cas aby sme boli bez deti sa nasiel

julka828
14. nov 2020

Ja som tiez na materskej a tiez si rada spomeniem na casy "chatove" ked sme 3 dni preslopali a ziadne starosti. Tiez mi pride "luto" ze to uz nikdy nezazijem a na jeden vikend sa tak moct vratit do cias ked som mala 16 :D ale vzapati si poviem ze chceli sne deti skoro mame ich a este si s manzelom uzijeme aj zabavy aj vsetkeho keddeti podrastu. A proste ten vek je uz prec ta mladost a bezstarostnost bolo to uz to nieje a zijene pre pritomnost a buducnost 🙂 nemenila by som ze radsej sa zabavat a nemat deti. To by mi bolo take prazdno. Takze dobre je tak jak je ale ako vravim tiez sisem tam pospominam na tie zazitky a ako bolo dobre. Mam 26 a dve deti 2 rocneho a pol rocneho cize teraz mame celkom srandu doma :D

11iva11
14. nov 2020

@adusa1987 Matematika nepustí - keď si ty začneš užívať, tak kamošky už budú mať odžité až až, našetrené, poriešené normálne byvanie a budú môcť spokojne prebaľovať bez toho, aby museli potom po fórach vypisovať, že ako si strašne neužili mladosť.

zoeazari
14. nov 2020

A ja mam co povedať.. Od 16tich som s mojim terajším manželom, od 20 som sa stala mamou prvej dcéry, takže ja som v podstate žena na plný úväzok od cca 18tky a matka na plný úväzok od 20😂😂a teraz, keď už má dcéra 7rokov,ze škola, ako taká samostatnosť z jej strany a ja som si konečne plánovala, že som ja na rade a začnem sa venovať konečne aj sebe, tak k nám v apríli pribudol ďalší člen rodiny, syn, takže najbližších 7rokov som zas úplne vyradená 😂😂😂a to budem mat už 35.. To už teraz, keď si dám trosku viac do hlavy, myslím tým také 3,4 frtany raz za rok, tak týždeň nevládzem, takže v 35 budem rada, že som rada 🤯😅 co ti poviem, tiež občas rozmýšľam,ked mam fakt na hovno deň, že kde by som teraz mohla byť, bez detí, manžela.. Ale hneď ma to prejde.. No nie hneď, ale vždy do prejde 🤭🤭 už som mala aj také myšlienkové pochody, že keby som sa mohla ešte raz narodiť, tak nemám ani muža, ani deti😅😂😂😂 myslím, že to napadne určite každú, keď už je na pokraji svojich síl.. Ale tak, nemenila by som.. Vždy môže byť aj horšie 😂😂😂😂😂

petkasaurus
14. nov 2020

Ja mam zachvilu 34, deti este nemam.. Nikdy som nebola party ani chatovy al. diskotekovy clovek. Samozrejme, ze som si z každého zazila, ale obcas.. Proste ked ma niekto volal, neisla som alebo nasilu i ked tam som si to potom uz uzila. Festival boze chran, to nikdy v živote, to sa mi dokonca cele hnusi.. Radsej som isla na kavu cez den, večer svoja pohoda, vinko s priatelom a tak.. Doteraz mi to nechyba a o nic som neprisla, pocestovala som si, v zahraničí som pracovala atď. Skor, co mi je luto za mladostou, ze uz nie som taka "šupa", aj ked sa o seba clovek stara, ale predsa mlade maju navrch, aj ked nie su tak nahodene atd. Casto je inak na cloveku aj vidieť, ci to je taky prehyreny typ z mladosti.. Peace

adusa1987
14. nov 2020

@11iva11 tak takto ano ked sa to takto berie ale ja to beriem aj z pohhladu toho takeho zreleho veku cize 40+ kde sme podla mna v najlepsom veku a ja uz budem mat dospele deti zatial co oni este male..nakolko ani jeden kamos ci kamoska este deti neplanuju a to sme vsetci vekovo uz okolo 30..proste ja si uz s muzom ulavim ze deti uz su dospele a mozeme sa venovat sebe zatial co oni nie...ape to je jedno ja to beriem z ineho pohladu 😀

autor
14. nov 2020

@11iva11 tak my sme mali deti skoro ale to bol moj sen do 30tky mat manzela, deti, dom . To vsetko sa mi splnilo, nelutujem nic. Ked som vstavala k prvej dcere 15 krat za noc tak to bolo v pohode, suseda 35 rocna hovori ze ledva sa nejak pozviecha k novorodencovi vstavat lebo uz nevladze ako za mladi. Ze je viac rozbita vstavat k detom ako ked žúrovla ako 20tka. Ja nelutujem deri ani to ze sme mali deti do 30tky. Len ma proste niekedy prepdne ten pocit ze uz nikdy nebudem mlada, slobodna a bez zavezkov a je mi za tym trosku smutno. Smuto a lutovat su dve rozdielne veci. Ja nelutujem nic.

autor
14. nov 2020

@zoeazari to ma kazda zena ked ma zly den, neni vsetko uplne dokonale, kazda z nas ma obcas pocit ze nezvlada situaciu aj ked vlastne zvladame, len pocity a myslienky clovek nezastavi a obcas sa v hlave zrodi taka myslienka ze sama sa zamyslam ako ma to mohlo napadnut 😅

11iva11
14. nov 2020

Suseda má nejakú slabú kondičku, ja som v 36 porodila dvojičky, takže si zdvojnásob počet vstávaní.... a nemám pocit, že by som nevládala, lebo mám UŽ 36 rokov.
Je to totálny mýtus, že staršie rodičky nebudú vládať a hlavne je to vysoko individuálne.

autor
14. nov 2020

@11iva11 tak vidis tu aj kometare ze teraz aj horsie opicu znasaju zeny vo vseobecnosti, jasne ze aj 40 rocna moze mat viac energie ako 20 rocna ale myslel som to tak vo vseobecnosti. A to teda naozaj viac zien po 30 je uz menej energickych ako ked mali 20. Ci sa jedna o party alebo vstavanie k detom v noci. Noc ma svoju moc a to pochi len zrely clovek, 20 rocny si este ten spnkovy luxus tak neuvedomuje. Ale ved to je kazdeho vec kedy ma deti, o tomto som sa bavit nechcela. Chcela som vediet ci obcas sa ponarate do myslienok o minulosti a ci vam je smutno za tym vsetkym. Opakujem ze smutno a lutovat su dve takze aby ste nemysleli ze lutujem ze sme mali deti skor (aj ked co je "skor" je tak isto diskutabilne) . Vidim ze zeny aj ked o tom nehovoria rozmyslaju nad mladostou, a tym pocitom bezstarostnosti.

hederamonstera
14. nov 2020

@petkasaurus ako vyzera prehyreny typ? :D

petkasaurus
14. nov 2020

@hederamonstera vyzito, opotrebovane 🙂

autor
14. nov 2020

@petkasaurus to ja by som bola strasne škareda zvraskavena, bez vlasov a zubov keby vyzeram tak ako som hyrila 😅😂

hederamonstera
14. nov 2020

@petkasaurus ale prosim ta :D

jana_eyre_2
14. nov 2020

@petkasaurus to nie je prehyrenim, ale genetikou.. 😉

petkasaurus
14. nov 2020

Kazdy ma svoj nazor, ja ho nikomu neberiem 🙂

gabi000
14. nov 2020

Pracujem v zahraničí. 60-70ník si viac užije život ako na SK 30ník. Mám pomaly 30 ale vôbec sa necítim stará na svoj vek. Je to o životnom štýle ako vyššie písali. Ja keď vidím tie smutné tváre mladých na SK mám z toho depky. Je pravda, že spoločnosť na ovplyvňuje. Ak si obklopený pozitívnymi ľuďmi okolo seba, inak si vnímáš život aj ty 🙂

jarmila2010
14. nov 2020

@petkasaurus tak,ale tento názor máš úplne pomyleny...mne nikto netipuje 46,lebo mám tvár,takmer bez vrások a ani iné dôsledky mladosti na sebe nebadam 😀 ..a kamarátka vrstovnícka,kt nikdy nehyrila lebo sa v 20ke vydala a mala deti a ani ju tento štýl života nelákalo,má tvar vraskavu a často sa hnevá,že jej tipujú viac rokov,ako jej manželovi..a ten je od nej o 7r starší( tuším)...ako pise @jana_eyre_2 je to najmä o genetike

autor
14. nov 2020

@gabi000 tak toto neni chvala bohu moj pripad. My si uzivame vela, behame po slovensku po vyletoch, v case korony po horach a zrucaninach hradov, proste na vylet casto kam chceme, kedze mame uz dom a deti uz vacsie planujeme kam pojdeme na dovolenky aj s detmi na to sa velmi tesime, naozaj si uzivame. O tomto som sa "nestazovala"

akinom0077
14. nov 2020

Podla toho co pises mi to pride ze stastna v skutocnosti nie si, len si to nahovaras... to ze si sa mladsia vydala a mala deti casom takto kazdu osobu dobehne... rada by sa zabavila a pod...
Zial roky sa vratit spat neda. Mozes obcas ist von na veceru vinko, aj disco alebo neviem co mas rada a co ti chyba s kamaratkou aj pokial mas deti nie je na tom nic zle staci tolerantny manzel ochotny deti postrazit. Myslim ze z casu na cas to potrebuje kazdy.
Moje kamaratky su vsetky matky mame 36 r a co sme 3 najblizsie kamaratky od detstva tak raz mesacne vsetky 3 chodime bud na disco alebo tour de bar 🙂 alebo na nakupny vikend s wellnesom niekam. Muzi strazia- musia- aj oni chodia von.
Ani jedna sa nepyta muza ci moze jednoducho mu oznami buduci tyzden ideme s babami... Vsetky maju super vztah aj starostlivost o deti aj dobre vychovanr deti rozumne a vsetko takto funguje cele roky...

autor
14. nov 2020

@akinom0077 som stastna v skutocnosti, toto co mam bol vzdy moj sen, presne takto som si predstavovala zivot aj ked som bola na party tyzden zjeta proste toto som vzdy mala v hlave ze raz chcem zit zivot aky zijem teraz. Nase deti ani to prve nebola "nehoda" . Planovane obe, premyslene a vyslo vsetko super. Len mam taky obcas pocit nostalgicky ze uz mlada nebudem, a ta mladost bola super tak spominam.

derdia
14. nov 2020

Mne nechýba mladosť....mne chýba len bezstarostný čas pre seba, ktorý by som strávila ako by sa mi zachcelo...proste môj vlastný čas.pretose tým,že som vydatá (vďakabohu stastne) a mám dve deti , ja som vo svojom živote až na štvrtom mieste..niekedy padám do postele s pocitom,že keby ešte kvapku mám vyrobiť energie tak radšej umriem....život je taký.

derdia
14. nov 2020

Ale nikdy by som nemenila toto čo mám za svoju mladosť..ani na sekundu.vtedy som nemala nič len kopec voľného času a ,teraz mám všetko počtom som vždy túžila ..len viac energie a času pre seba a bolo by to super.