Cítili ste sa ako vzduch pre partnera?

nikanika3
21. jún 2016

Ahojte už ste sa niekedy pre partnera citili ako vzduch? Mali ste pocit,ze vas berie ako samozrejmost? Mam dlhodoby vztah a v poslednej dobe mam pocit,ze ma partner vnima ako samozrejmost. Je to len faza vo vztahu? Dakujem za nazory 🙂

tajomna21
21. jún 2016

@nikanika3 mozno musis tomu pomoct ... mas vlastne aktivity? staras sa o seba? sem-tam pomoze nejake postuchnutie aby ziarlil ....

timea7
22. jún 2016

@nikanika3 je na tebe, aby si nebola pre neho samozrejmosťou. Musíš ho dlhodobo udržiavať v tom, že si nemôže byť tebou istý. Tak ako je v príspevku nado mnou, neži výhradne jeho život, ale aj svoj, verím, že máš svoje aktivity, priateľov, s ktorými sa stretávaš, nerobíš mu full servis, si sama sebou. Napísala si príliš málo, prečo máš ten pocit, ako trávite voľný čas, kto sa podieľa a ako na chode domácnosti, či máte deti, kto sa im ako venuje, koľko máte jeden aj druhý priestoru na vlastné aktivity, koníčky....

dominika6
22. jún 2016

@nikanika3 a ako sa chováš k nemu ty?
tiež ho berieš ako samozrejmosť?
rozprávate sa o všetkom,chodíte spolu von,ako trávite voľný čas ? máte spoločné plány,názory,hobby,?

vieš to nieje len o tom že čakáš že bude okolo teba skákať ako jojo,ale čo dávaš, to dostávaš...

tobnuf
22. jún 2016

Samozrejme, sme spolu 7,5 roka.. mame spolu syna. Mame harmonicky vztah ale uz to nie je to co na zaciatku. Obcas mam pocit ze som pre nho vzduch ale viem ze ma miluje 🙂 ..

mandala77
22. jún 2016

@tobnuf píšeš odpoveď zo svojho pôvodného nicku

worker_falcon
22. jún 2016

@tobnuf
@nikanika3
všetko, čo píšeš, sú iba vzletné pomenovania. skús to "rozmeniť na drobné". ako sa k sebe správate? ako vieš, že ťa miluje? lebo s tebou je? lebo ťa každý večer pretiahne? lebo ti pomáha so synom?
čím ti prejavuje/neprejavuje, že si pre neho vzduch? na základe čoho máš taký pocit?
každý vzťah sa dostane do rutiny, priamo úmerne s dĺžkou vzťahu. čo je aj dobre, aj zle. ty nepíšeš, čo ti na ňom vadí, iba ako sa cítiš (ako to cítiš).
Skús viac konkretizovať. a napísať, ako ty prispievaš, pracuješ na tom, aby ste nežili rutinu. aké nové veci plánuješ, čo spolu nové podnikáte, atď. Na vzťahu treba pracovať, dokonca aj na tom rutinnom. Ponechané "samé na seba" všetko smeruje k horšiemu.

larissa113
22. jún 2016

@tobnuf treba davat svojmu vztahu aj po rokoch smrnc...to ze ste uz traja neznamena aby ste upadli do stereotypu...treba ho oživovat a pestovat chranit cely život

worker_falcon
22. jún 2016

a mimochodom, ako to odhadujete? na koľkej strane tejto diskusie sa príde na to, že partner je pre ňu úplne nevhodný a mala by od neho odísť? 😀 😀 😀 😀
môj skromný odhad je strana č. 4 😎

tobnuf
22. jún 2016

@mandala77 nerozumiem z akeho nicku pisem odpoved?

gretocka
22. jún 2016

s manzelom oslavime v maji budueho roka 10 rokov od svadby a predtym sme chodili spolu 2 roky, ale pocit, ze som pre neho vzduch som nikdy nezazila. Neberiem nic co urobi ci neurobi ako samozrejmost. A tak isto ani on. Ci uz vynesie smetiak alebo ulozi vecer deti, vzdy mu za to podakujem. A on mi casto povie, ze si vazi ako sa staram o rodinu. Som doma uz sedem rokov na RD a este takmer tri budem, ale nikdy mi nevyhodil na oci ze "ma musi zivit". Pracuje velmi vela, ale namiesto toho aby som mu vykrikovala, ze je doma malo sa snazim mu pomoct a uzivam si kazdu chvilu ked mozme byt spolu. Ked nie je s nami doma, snazime sa nanho mysliet drobnostami....
Na vztahu treba pracovat a neviem ako reagujes ty nanho, ale skus ten prvy krok spravit ty a nie cakat kym si on zacne vsimat teba....

6699333
22. jún 2016

@tobnuf pretože diskusiu si založila z iného nicku 😀

tobnuf
22. jún 2016

@worker_falcon .. proste su dni .. ked je clovek vycerpany.. myslou niekde inde ze sa neda kazdy den vyjadrovat svoje city .. viem ze ma miluje lebo mi to hovori skoro kazdy den. Uz to nie su motylyku v brusku ako na zaciatku vztahu ale mozem povedat ze ho mame harmonicky. Kazdy par sa sem tam pohada .. ale travi s nami kazdu minitu zo svojho volneho casu .. to ze obcas sa citim pre nho ako vzduch .. ja mu to poviem .. a hned mi povie ze ma miluje atd a myslim si ze sa neda vkuse davat 100% pozornost. A predsa uz ked je dieta starosti su ine .. ako vymyslart prekvapenia a dokazy lasky pre svoju polovicku
@larissa113 a ano mas pravdu .. suhlasim s tebou

trdelnik234
22. jún 2016

@worker_falcon

Strana c.2

tobnuf
22. jún 2016

@6699333 ale ja som diskusiu nezakladala

tobnuf
22. jún 2016

@tobnuf ja som len odpovedala na otazku v diskusii.. autorka sa pyta ci je to len faza vo vztahu. Tak jej pisem ze samozrejme .. ze je to len faza 😂😂😂 a zaujimalo by ma ako si na prisla ze ja by som mala byt autorka diskusie???? 😂😂😂😉😉

tobnuf
22. jún 2016

@tobnuf 6699333 .. kks seba ozacim 😂 pre teba ma byt vyssie prispevok

worker_falcon
22. jún 2016

@tobnuf aha, takže ty píšeš iba svoju skúsenosť a nie si zakladateľka tejto témy. OK, dobre vedieť. Je to troška mätúce 😎
už len to, že s vami trávi každú minútu voľného času, hovorí za veľa. Slová moc neznamenajú, často tí, čo ich často hovoria, ich berú iba ako frázu. Resp. sú to iba frázy.
Prekvapenia a nové veci by mali byť v každom vzťahu. bez ohľadu na dĺžku trvania vzťahu. potom tá nudná rutina akosi nenastúpi. Nezabúdajme, že vzťah si tvoríme sami. Aký bude a aký nebude.

mandala77
22. jún 2016

@tobnuf napísala si nasledovné a nikto nebol označený, takže to vyznelo, že píše človek, čo diskusiu založil: "Samozrejme, sme spolu 7,5 roka.. mame spolu syna. Mame harmonicky vztah ale uz to nie je to co na zaciatku..." a napísala si to pod komentáre kde sa baby pýtali na bližšie info.

maciatkolulu
22. jún 2016

@tobnuf ja sa fajn zbavam, si sa trosku prezradila.... snad si to tvoj partner neprecita, alebo dobre kaaamosky to neposunu dalej, co uz to je ta dnesna pc doba 😀 😀 😀

tobnuf
22. jún 2016

@maciatkolulu cooo 😂😂😂😂 ale ja naozaj nie som zakladatelka!!! Ja neviem ako Vam to uz mam dokazat 😂 ja som len odpovedala na otazku .. OMG

tobnuf
22. jún 2016

@mandala77 bolo to smerovane autorke a mala to byt odpoved na jej otazku ci je to len faza vo vztaju tak som jej napisala ze samozrejme a opisala som svoj vztah ako priklad.. naozaj nie som autor tohto prispevku 😀😀😀😀😀

lussyka
22. jún 2016

A tá čo založila túto tému prečo nereaguje? 😀

mandala77
22. jún 2016

@tobnuf možno aj tým, že si ju neoznačila to aspoň mne tak vyznelo

tobnuf
22. jún 2016

@mandala77 .. tak sa ospravedlnujem za matacu situaciu aspon sme sa pobavili 🙂

6699333
22. jún 2016

Aha lebo to jak keby sa teba týkala ta diskusia si tak odpovedala 😀
@tobnuf

lalinko2010
22. jún 2016

@lussyka splynula so vzduchom od partnera.....keďže je pre partnera vzduch.

lussyka
22. jún 2016

@lalinko2010 asi 😀

trdelnik234
22. jún 2016

@lussyka

Neviem, ale stavila som sa tu s niekym, ze na strane c.2 autorka temy pride na to, ze jej partner je nevhodny a mala by od neho odist, tak by som potrebovala, aby sa sem vratila a doplnila podrobnosti.

emilia25
22. jún 2016

Ani po takmer 11tich rokoch sa necitm ako vzduch pre muza.pomaha mi pri detoch kazdy den mi hovori ako ma miluje aka som krasna smejeme sa blaznime ako deti.sme stale spolu nechodi mi po krcmach s kamaratmi.proste z prace rovno domov a sme spolu sme jeho zivot a on nas.ked mi je na depku tak mu poviem a moj muzik mi vzdy vie to tak podat ze zas a opet usmev na perach mi vytvori.milujem ho moc a on mna.

tereskah
22. jún 2016

ja hej v minulom vztahu, ale už to ani ja som ho nelubila asi po pol roku nechapem, že z toho boli štyri roky... mas mat pri sebe niekoho pri kom si povies ze si stastna a ze ho lubis aj ked sa na neho pozries ked spi, alebo ked mu aj nesies po velkej potrebe zachodovy papier na wecko :D ja som neverila ze sa to da... a aha... som rada ze je tak ako je 🙂