Cítim sa byť stratená

21. júl 2021

Veľmi často mam depresie z toho ze sa “neviem nájsť”. Neviem čo očakávať od budúcnosti, neviem si ju ani len predstaviť a nie to ešte zariadiť. Vôbec neviem čo by som v živote chcela robiť, mam paniku či si nájdem dobrú prácu, často ma chytajú take stavy že si neverím že by som zvládla nejakú kancelársku prácu alebo lepšiu funkciu. Doteraz som robila len čašníčku rok a pol, to mi najskôr išlo super no potom, ako mi vymenili kolegyňu som mala pocit že už nie som taká dobrá ako predtým, nestíhala som, robila som chyby, ľudia ma znerzvoznavali atd. Prave preto som nadobudla pocit že v tej práci nie som dobrá, a keďže táto práca je jednoduchá, mam potom pocit že lepšiu prácu by som už nezvládla. Mam len 22 rokov, momentálne študujem VS, odbor som si nevybrala moc dobrý vzhľadom na to, že žijem na dedine, uplatnenie tu moc mat nebudem. Bojím sa o moju buducnost. Ako sa toho zbavít? Ako si nájsť dobrú prácu a ako vôbec zistiť čo je pre mna dobrá práca ? :(

ckocka
21. júl 2021

Mne sa práca čašníčky vobec jednoduchá nezdá.

h2
21. júl 2021

Čo študuješ? Baví Ťa to? Máš dobré študijné výsledky? Ja som síce čašníčku nerobila, ale nemyslím si, že je to jednoduchá práca. Snaž sa nájsť si počas štúdia brigádu v tom odbore, ktorý študuješ, budeš mať potom po skončení školy lepšie vyhliadky.

ivangeline
21. júl 2021

Zivot ta nauci.. Realita. Pride a bude. Zbytocne sa trapis. Studuj,nejaku brigadku si urcite najdes...a casom sa najdes sama...v nejakej praci s nejakym muzom.. mozno s rodinou a detmi.. Nevies,co ta caka za rohom. A tvoje obavy sa mi nezdaju relevantne..Popremyslaj,preco mas taku nizku mienku o sebe? Musis uz teraz pracovat? Ako to je doma? Nezabudaj robit aj to,co ta bavi.. ;)

kittykat22
21. júl 2021

Praca casnicky je velmi narocna. Ked sa ti nedari v jednej praci nezmena, ze nebudes dobra v praci inej. Prave naopak. Hodis sa na nieco ine - treba sa posunut dalej. Ak si niekde kde sa ti nedari, skus sa zamysliet nadtym co ti tam vadi a vydaj sa smerom kde ten problem nebude. Casto pracovne uspechy zavisia aj od kolektivu. Ak si niekde kde su fajn ludia tak ta praca bavi a excelujes. Ale ak mas zly kolektiv alebo nefungujucu diviziu tak tam nemusi nic fungovat a uz sa to vezie. Ale urcite, by si si mala zacat viac verit. Skus si precitat knihu od Louise hay - Miluj svoj zivot. Je to kniha o tom ako mat rada samu seba a pre mladu zenu ktora ma o sebe pochybnosti moze byt velmi prinosna. Spominam si, ze ja som bola tiez pracovne stratena. Potom som prisla do pracovnej agentury a dala CV. Slecna ma posielala na jeden pohovor za druhym do xy firiem. Ine zameranie, ina pozicie ... nakoniec som skoncila na vybornej pozicii na ktoru by som sama zivotopis nikdy neposlala. Mozes to skusit spravit ako ja 🙂

ivkazba
22. júl 2021

Ahoj, roky zarábam nadpriemerne a vieš čo? Prácu čašníčky by som nedala, nešlo by mi to. Súhlasím s kočkami vyššie, že je to náročná práca. Takže ak nezvládaš prácu čašníčky, neznamená to, že nemôžeš byť úspešná, mať prácu s dobrým príjmom, ktorá ťa bude baviť. Sú tisícky povolaní, nemôžeme byť dobrí v každom, práve naopak, mali by sme byť dobrí v niečom konkrétnom. A u teba to bude niečo iné ako čašníčka. A je to v poriadku, pretože ak chodíš na VŠ, tak asi chceš robiť niečo iné a toto je len prestupná stanica. Čo sa týka VŠ, prečo uvažujem nad tým, že v dedine sa s ňou neuplatníš? Prečo by si mala či musela ostať na dedine? Môžeš ísť robiť do mesta. Buď denne dochádzať alebo sa tam presťahovať. Robia to tisícky ľudí. Aby mali lepší život. Už počas VŠ sa sťahujú a rozťahuje krídla, hľadajú prácu a možnosti. Nemusíš ostať na dedine, ak tam nemáš uplatnenie. Premýšľaj, čo by ťa bavilo, nájdi si koníčky popri práci, možno si brigádu nájdi v meste, kde spoznáš nových ľudí. Neobmedzuj sa na tvoju dedinu. Tá práca a úspech zrejme čaká za hranicami dediny.

truthy
22. júl 2021

Musíš si viacej veriť, keď ti niečo nejde neznamená to, že ti nepôjde niečo iné, práveže treba hľadať, čo ťa bude baviť a v čom budeš dobrá a nájsť ten zmysel. Neboj sa, všetko sa časom ukáže 🙂