City verzus rozum

ajaviem13
6. aug 2015

Ahojte. Zaregistrovala som sa tu, lebo by som chcela vediet nazor inych. Na uvod, som slobodna, po 30.tke. Pred 3 mesiacmi mi zacal pisat kamarat, ktoreho poznam uz asi 10 rokov. Je o 10 r.starsi, slobodny a deti nema. Mal priatelku, davnejsie sa rozisli a odvtedy je sam. Nie je to doslova kamarat, skor znamy, obcas sme sa stretli nahodou, hodili sme rec, vzdy to bolo prijemne a popravde neraz som si povedala, ze ma aj fyzicky pritahuje. Je to ten typ cloveka vzdy s usmevom na tvari, pohodak. Vela pracuje, a ja tiez. No ako mi napisal, potesilo ma to, zacali sme si pisat viac a viac. Od zaciatku bolo jasne, ze to neostane len pri pisani, no zaroven sme obaja nechceli vztah, v tom sme mali jasno obaja. Stretli sme sa, a ano spali sme spolu, beriem to s rozumom, pritahuje ma a ja jeho. Na zaciatku sme si stanovili akesi pravidla, ze to udrzime na tejto urovni, nebudeme to posuvat na vyssi level, takto nam to obom vyhovuje. Presli vsak 3 mes., a my sa velmi casto vidame, coraz viac a je to intenzivnejsie a uz sa v tom stracam. Zo zaciatku byval nepristupny, napr.ked sme si pisali, bolo to take vseobecne, o tom kto co prave robi, sem tam nejaka tema a tak, ale akonahle som napisala cosi milsie, bud to zakecal alebo ze uz podme spat atd, a uz vobec nie, aby on cosi tak mile mne povedal. Raz som sa ho na to osobne aj opytala, ze preco, tak mi povedal, ze je velmi tenka hranica a nechce ju prekrocit. On ma dokonca nikdy nijako neoslovuje, moje meno ani jediny krat nevyslovil, ale ani nijako inak, ze "zlato atd", to uz vobec :D Ok, konecne som pochopila, preco nevie byt mily...teda on nikdy nebol zly, je slusny, ked sme spolu osobne, je praveze iny, nezny...ale obcas vedel, co otazkami sledujem alebo chcem pocut a urobil ako keby presny opak. No potom som raz napisala, ze mi chyba a on napisal, ze ja jemu tiez. Neskor odisiel na sluzobku do zahranicia, bol prec 2 tyzdne, na dvoch miestach, v jednom hoteli nemal wiffi a na druhom ked uz mal, ozval sa, ze sa ma super atd, ale ze sa tesi domov na to male usmievave a niekedy nahnevane (tym myslel mna). Odvtedy sa uplne zmenil. Ja som si pocas toho, ako bol prec, nejako ani neuvedomovala, ze s nim nie som, a popravde aj som si to v hlave nejako uplne zafixovala, ze teda zbytocne budem nejako milo na neho, lebo cim som bola milsia a cakala to iste, tak to bolo len horsie...a zrazu ked sa vratil, bola som uplne normalna, ako keby sa to otocilo. On zacal byt strasne mily. Pozval ma na ranajky, a po milovani si 1x ku mne lahol, stiskal ma, hladkal po vlasoch a tvari, pusinkoval, fakt dost dlho. Potom ked som odisla, mi este zavolal, ze dakuje za krasne dopoludnie. Casto mi hovori, ze som krasna, vzdy ked moze napise, zavola. No a dnes sme boli znovu spolu a on ma nejako automaticky oslovil pri milovani mojko. Prvy krat. Mna to zaskocilo, ale neriesila som, a on tiez nie. Asi tisic krat mi znovu povedal, ze som krasna, a uzasna a vkuse ma bozkaval aj pri rozlucke. A ja som prisla domov a cely cas nad tym premyslam, co sa deje. Slovo "vztah" je u nas zakazane, a nechcem zas zacinat s touto temou a sama sa v sebe nevyznam, lebo sa vztahu tiez branim, no zaroven som rada s nim a ked sme spolu, je nam uzasne. Teda chodime spolu aj na obed, alebo ma veme na prechadzku, na bicykel, a obcas ma take hlasky, ked nie sme spolu, ze rad by bol teraz pri mne az do rana, priniesol by mi ranajky do postele...atd. No cele zamotane a ja neviem co s tym, uz som premyslala, ci to neseknut uplne este teraz, kym je cas, bojim sa uplne namotat a ze on mi potom povie, prepac, povedali sme si ze nebudeme miesat do toho lasku...

luvika
7. aug 2015

@ajaviem13

https://www.youtube.com/watch?v=ZadIFcddEdE

krasna piesen...skus pozorne pocuvat slova 🙂

medwidkowa
7. aug 2015

člověk by aspoň sám sobě neměl nic nelhávat...když ne druhému...
svoboda, ponožky, vaření- to vše nepodstatné, když člověk miluje, neřeší

ajaviem13
autor
7. aug 2015

@alaguema prepac som si nevsimla. Neoslovuje ma vlastne nijako. Ked mi vola, pise, rovno zacne ahoooj, co robis? atd...ked sme spolu a nieco mi hovori, je vzdy pri mne, cize ma nemusi nijako oslovovat, rovno mi povie co chce, alebo pride, objime ma, ze pod sem, nech ta objimem...proste ani nebola taka situacia, kde ma musel nutne nejako oslovit. Co uz no.

ajaviem13
autor
7. aug 2015

Ludia, on ma pozval do kina...normalne ze do kina :D odpadavam. teda nie zeby sme nikam nechodili, ale ako som pisala, skor prechadzky, sami, ak aj akcie, sli sme skor nezavisle od seba, akurat sme vedeli, ze sa tam uvidime...a on dnes vyrukoval s kinom. Ale tak typicky svojim komplikovanym sposobom, ze som nechapala najprv, ze je to pozvanie :D pytam sa, aky si mal den?a ze dobry, a vies co? som ti siel okolo kina dnes, som po dlhej dobe pozrel, celkom dobre filmy. A ja ze hej? a co dobre? a on ze co je podla teba dobre? ja ze tak cokolvek, co cloveka zaujme natolko, aby v kine vydrzal obsediet. A on ze takze komedia 🙂 a ja ze ano, trebars. A on ze prosis si aj pukance? :D a ja ze co? a on ze pytam sa,ci mas rada pukance :D ja ze aha, ano, to bolo pozvanie???a on ze: naco by som hovoril inak o kine??? :D no koniec, si mysli, ze ja mu asi citat myslienky viem ci co.

adel222
7. aug 2015

@ajaviem13 ahoj mala som takehoto " kamosa" a takyto mily zacal byt ked sa rozisiel s frajerkou .) asi mal zrovna pocit ze som najlepsia a bla bla bullshity ale bol to stale len kamos a sex.. Rada na to spominam

A este jedneho takeho som mala a ten ma tiez nikdy nijak neoslovoval a to mi velmi prekazalo a ukazalo sa ze tam nebolo z jeho strany priatelstvo ale len sex. Na tvojom mieste by ma viac ako zmena jeho pritulnosi zaujimalo to oslovovanie. Je trapne sa neoslovovat a pri to do niekoho ejakuovat ,) hihi versik

ajaviem13
autor
7. aug 2015

@adel222 a tak uz ked sme takto konkretni, on je zodpovedny a gumickuje 😀 😀 😀 ale hej, skusim s nim o tom este pokecat, preco je tazke oslovovat ma :D ale celkom sranda je, ze som mu teraz v zarte pisala jeho a moje meno dokopy, ze celkom dobre to znie, ze? a on ze ano, velmi dobre.

silvike
7. aug 2015

@ajaviem13
Na zaciatku si zakazete slovo "vztah", ale nic ine preda ako rozvijanie vztahu nerobite. Vsimli ste si ? Dvaja dospeli, mudri zreli ludia....nechapacka.
Mne to pride ako ked si ja poviem ze (to len taky smiesny priklad) : "balon bude nenafuknuty" a potom fuuuukam o dusu az sa naozaj nafukne. Nema to logiku. Nerozumiem takemu zmyslaniu.

adel222
7. aug 2015

@ajaviem13 ano bude, svadba do roka. Napis mi potom yo 😎

kadri
8. aug 2015

@ajaviem13 ved to je mile pozvanie 🙂 dokonca mne by sa ratalo viac ako pozyvam ta do kina. mozno fakt veri, ze ste naladeni a vies a nepotrebuje vsetko verbalizovat a ty si taka nechaaaaaaaaaaapavaaaaaaaaa 😀

vejula
8. aug 2015

@ajaviem13 aha... aa ty do buducnosti nechceš rodinu? LEbo to pohodlíčko, ktoré si teraz chrániš, si budeš čím dalej chrániť viac. Čím dalej bude ťažšie naučiť sa prispôsobovať. Viídm to v okolí, proste čím je človek starší, tým je prenho ťažšie pustiť si do života niekoho, kto naruší ten jeho zabehnutý kolobeh. Ono kým maš 30 to je pre teba možno pohodlné, ale v 50, 60, 70.... Bude ti aj vtedy postačovať tvoja práca ku šťastiu?

monita662
8. aug 2015

@vejula ona teraz rodinu-deti neriesi vobec uz to raz pisala ..neciti sa nato buduje si karieru a uz vonkoncom sa nebavia otom ...podla mna im to takto vyhovuje ...bez deti bez zavezkov prikazov zakazov...rozmyslat nadtym co a ako spravit aby to bolo pre rodinu dobre .... zariadovat spolocne byvanie....bla bla bla ...toto su take veci ktore oni riesit nechcu ..im je dobre takto ako je ... a popravde ja im vtom fandim .... nehraju sa nanieco co niesu....neklamu sa navzajom........ ona citi ze je knej uprimny a netaha ju za nos (natolko zaslepena a hlupa nemozebyt) a mne je sympaticke ze v podstate dvaja ludia v strednom veku sa takto milo natahuju 🙂 🙂 🙂 ja im drzim palce ....velmi mi pripominaju jednych mojich znamich...ona ma uz teraz 39 a on 51 ...su bezdetny dodnes neziju spolu kazdy ma svoj byt a uz pomaly 7 rokov ziju na taky sposob ze chodievaju k sebe....su spolu ale v podstate nie verejne .....a je im dobre nic im nechyba nic si navzajom nevycitaju ...respektuju pohodlie keden druheho ... @ajaviem mozno aj teba caka nieco podobne ;) to pozvanie do kina ma dostalo 😀 😀 😀 zlaty 🙂 🙂

monita662
8. aug 2015

su proste ludia ktori prosto nepotrebuju k zivotu deti ,rodinu ,zavezky ten obycajny roddiny zivot .....ja osobne si to predstavit neviem ...zit len pre pracu priatelov atd atd atd ....pre mna by to zivot nebol ....ale plne respektujem ludi ktori to takto maju ziju a je im dobre

ajaviem13
autor
8. aug 2015

@monita662 dakujem za pochopenie. Ja si viem taky zivot bez deti v pohode predstavit. Ja naozaj mam deti rada, su fajn, su zlate a mile, v rodine co mame, aj ich postiskam, postrazim, vezmem na zmrzku. Ale su to pre mna pekne chvilky a som rada, ze deticky vratim rodicom a mozem sa znovu venovat svojim veciam. Necitim to take ako ine kamosky popisuju, ze uz chcu mat dieta, ze uz je aj neskoro...myslim ze aj Tomas to citi podobne. To vsak neznamena, ze zavrhujem myslienku raz deti mat, mozno este pride to obdobie, mozno u mna, u neho, mozno prave v tom sa nezhodneme a mozno ano. Tazko povedat. No zatial som doteraz taky pocit nemala. Rada cestujem, rada pracujem, mam rada svoj "klud" a neviem ci by som dokazala byt tou dokonalou matkou,ako si kazde dieta zasluzi.

lentilka46
8. aug 2015

@ajaviem13 ahoj, no tento Tvoj príbeh mi nápadne pripomína môj - s mojím terajším snúbencom...my sme sa spoznali cez net a tiež ani jeden z nás nehľadal vzťah, snúbenec dokonca vtedy hľadal niečo ako "friends with benefits", keď už nemal frajerku...na to som ale ja nepristúpila, nevedela by som totiž oddeliť city od toho fyzického..tak ale písali sme si ďalej, aj sme ssa po čase stretávali, sympatie aj príťažlivosť tam boli (aj sú doteraz)..a tiež nikdy nemal také milé reči, vždy si akoby držal odstup...to bolo počas výšky a ja som na leto, na 2mesiace išla domov k rodičom, pričom sme si na august naplánovali výlet do londýna...no a ako som odišla, tak asi týždeň po tom začali reči typu "chýbaš mi tu, nemám sa s kým toľko smiať, v londýne ma nebudú zaujímať iné baby, lebo tam budeš ty atď, práve teraz mi chýba zdravý úsudok a tvoja osobná prítomnosť, najradšej by som ťa teraz objal a už nikdy nepustil"...no namotala som sa...a úplne "najhoršie" to bolo v ten prvý deň v londýne, iskry medzi nami lietali, bola som pri ňom nervózna, a bolo medzi nami niečo nevypovedané...tak som mu raz, ked sme ležali v parku, povedala, že mi pobláznil hlavu a bojím sa, že prídem domov ešte viac namotaná ako som...a potom to prišlo - vyjadril sa aj on a odvtedy sme spolu, dnes je môj snúbenec, o 8mesiacov aj manžel 🙂 a tiež sme obaja nechceli vzťah :D

rutie
8. aug 2015

@monita662 Lenze ono to nie je pre cloveka prirodzene. V ziadnom pripade netvrdim, ze kazdy musi mat rodinu, aby zil naplneny zivot. Lenze clovek sa nejakym sposobom vyvija. Pre zdravy vyvoj cloveka su typicke urcite stadia. Ked clovek ako tak zvladne jedno, moze sa posunut do dhuheho. Ak uviazne v nejakom prilis dlho, casom bude citit nespokojnost, nenaplnenost. Tie v detstve nebudem popisovat, zacnem od puberty -

Hladanie a budovanie vlastneho JA:. - kto som? co som? aka je moja rola v zivote?

Obdobie intimity. Ked si to JA clovek ako tak najde vtedy ide do dalsieho stadia - JA a TY - skusa svoje JA zdielat s niekym inym. Obdobie intimity. Skusa o tom ako zdielat svoj zivot s niekym a pritom svoje JA nestratit. Az ako tak vyspely clovek, ktory m vie ktoje, co je dokaze vytvorit fungujuci vztah. Ale casom mu to prestane stacit.

Pride obdobie kt. sa vola Generativity, doslovne Stedrost, nieco ako odovzdavanie. U vasciny to znamena deti, ich vychovu, odovzdanie casti seba pre dalsie generacie. Ale moze to byt aj vytvorenie nieco co tu po mne ostane, umelecke dielo, vyskum alebo aktivity, ktorych vysledky zlepsia zivot inym ludom. V podstate ide o to, nezit len pre seba.

A potom je tu obdobie Integrity v jeseni zivota. To je taky ten pocit naplnenia, ze som si odzil svoj zivot zmysluplne a mozem odist, s tym ze som po sebe nieco zanechal, ze mam vyriesene vztahy, viem kto so a kto som bol.

Podla mna nie je normalne, ked clovek okolo styridsiatky - patdesiatky zije iba pre seba. (Nemyslim tym bez rodiny). Problem je ked sa ten cely vyvoj poposuva a clovek zisti, ze ten skvely zabavny super zivot ho vlastne nanaplna vtedy, ked uz nema dost sil, aby ho niecim naplnil. Nie sme vsetci rovnaki, ale urcite veci mame nejako hlboko v sebe nastavene. Jedna s najzaujimavejsich veci co som kedy citala, boli spomienky ludi, ktori su pri umierajucich v ich poslednych hodinach - knazov, lekarov, optarovatelov v hospicoh, na posledne rozhovory s umierajucimi. To bola skola zivota.

medwidkowa
8. aug 2015

@lentilka46 to je úplně romantický příběh 🙂 , akorát ty jsi odmítla takový typ vzahu a myslím si, že o to víc si tě pak vážil

heeedka
8. aug 2015

Viete čo, ja si myslím, že problém vášho vzťahu je, že obaja myslíte len a len na seba. To sa na lásku ani zďaleka nepodobá.

filipal
8. aug 2015

mne sa zda divne, aby som sa tesila ako blazon, ze ma ASI pozval do kina. 40 rocny chlap, s ktorym spavam a (stretavam sa len nahodne na hromadnych akciach?) 😲 😨
Tym sa predsa zacina.
Uplne prevratene hodnoty, to mi tu skripe...
a dost v tom celom citim egoizmus.
zameranie sa len na seba... zo strany chlapa.
a u zakladatelky chyba sebaucta. strasne strasne si je neista, ze aj ju moze stretnut vztah plny lasky a obetovania.
Ked zacne verit, ze je tej lasky hodna, zacne ju stretavat...

maminuska
8. aug 2015

@filipal ano , doba je dnes divná . Kedysi ked sme s niekým viacnásobne spali , boli sme vo vzťahu a nikto sa na to nepýtal . Dnes ľudia spolu bežne spávajú a teda nevedia či vzťah ano , alebo nie, nevedia ho ani definovať.

monita662
8. aug 2015

@rutie suhlasim stebou urcite nieco pravdy natom je ... poznam par ludi ktori takto ziju a je im dobre a vidiet nanich ze su spokojny so svojim zivotom ... @ajaviem podla mna ma spravny pohlad na vec nelieta v oblakoch ani ona ani on ...idu nato postupne...sice slimacim tempom 😀 ale ked im to takto vyhovuje preco nie ? je to ich zivot oni najlepsie vedia ako sa postupne posuvat dalej ....a mozno nas prekvapi a o par mesiacov -rokov nam napise ze je vydata a caka prve babatko 🙂 len taky mali priklad : Moja teta bola v nasej rodina povazovana za staru dievku kedze mala 40 bez partnera a deti .....nas ako deti sa pametam nosila na ihrisko strazila nas hravala sa snami...vzdy tvrdila ze deti vztah prenu nie su...budovala si karieru chodila na dovolenky mala par ,,kamaratov dlhodobejsich,, no nikdy spolu nezili ani sa nepriznavali ze maju vztah....citila sa takto dobre....pred par mesiacmi sme si pisali (kedze ja zijem mimo SR ) ze ako sa ma a tak dlho som o nej nepocula ..a napisala mi ze sa ma dobre ze ma snubenca a cakaju prve babo a tesia sa a citi sa byt pripravena ....co uz aj taketo situacie zivot prinasa 🙂 nie kazdy ma rovnake ciele-pohlady na vec ...preto netreba odcudzovat ludi ktori inak zmyslaju hlavne ked tym nikomu neublizuju-ani sami sebe

rutie
8. aug 2015

@monita662 OK. Ja som zakladatelku neodsudzovala. Ja ale nemam taky pocit, ze jej to takto vyhovuje (nemyslim to ze nema, deti, ale charakter toho vztahu). Ja si myslim, ze z jej prispevkov az krici ako velmi tuzi po objati, blizkosti, intiminte a po tom, co prinasa normalny vztah. Obavy zo sklamania, zrady, ponizenia vedu k tomu, ze zena sa snazi posobit velmi samostatne, nezavisle, nezranitelne. Nemusi to byt jej vlastna predosla skusenost, moze ist o vztahy v rodine. Toto je obranna reakcia a iba totalny hnup by nieco take odsudzoval. Len clovek sa dalej neposunie v zivote, len ked si to prizna a pretrpi az na kost. Potom sa moze posunut dalej a rast. Preto mi nepride uplne uzitocne zakladatelku chlacholit, ze vsak je to fajn. Ja nechcem psychologizovat, ale toto je aj pre mna velmi osobne, lebo som si podobnym procesom presla.

monita662
8. aug 2015

@rutie ved ano suhlasim ved som to aj pisala ,,,ja ju nechlacholim ale ani nemienim otvarat oci..odhovarat,,atd..mne sa jej sposob pisania nejak zapacil aj jej vysvetlovanie okolo toho ...je to dospela zena ktora vie co robi....ked sa kopne tak sa rovnako aj otrase....zili si hadam nepodreze koli nemu... 🙂

ajaviem13
autor
17. aug 2015

Ahojte, tak preslo niekolko dni a nemam nove nic :/ bola som zaneprazdnena, aj odcestovana, v ramci moznosti sme si pisali a okrem toho nic, odvtedy co som tu pisala, sme sa nevideli. Potom mi volal, ked som sa vratila, ci sa mozme vidiet, nemohla som a nejako len bez vysvetlenia som mu povedala, ze nemozem, tak bol taky ze ved dobre teda, nevadi. Potom mi poslal este spravu, a ja som mu vysvetlila, ze kvoli praci sa teraz nedalo. Na to zareagoval, ze chape, ze snad sa teda coskoro uvidime, ze mu chybam. Priznam sa, aj on mne. Som nejaka unavena, vystavena, citim sa bez energie, neviem ci kvoli praci, aj to pocasie bolo priserne a cele dni myslim len na neho. Uz mi z toho zasibava. Doteraz som nic take nepocitovala, neboli sme spolu, tak sme neboli a tieto posledne dni su pre mna ako muky, v noci nespim, vkuse myslim na to, ze uz chcem byt s nim, v praci sa neviem sustredit, a uz mi to az lezie na nervy, ze neviem na neho prestat mysliet a to sa snazim zamestnavat mysel kadecim. Mali ste uz taky pocit, ze vas unavovalo a nechcelo sa vam na niekoho mysliet a nevedeli ste to ovladnut a zmenit? som nevyspata z toho normalne a cez den ako mumia.

monita662
17. aug 2015

@ajaviem13 ahoj...tak ako vidim pohltilo ta to uplne a prestala si uvazovaat triezvo tak ako si pisala predtym 🙂 zmenit a ovladat sa to nijako neda .....ked si zalubena donho to jednoducho ovladat nebudes vediet 🙂 ked si uz vtomto stadiu bud mu to povedat a mat vtom jasno ....alebo budes stat na jednom mieste ....ked chces vedet nacom si tak mu posli spravu nech pride k tebe a pokecate otom...ked je normalny a ma ta rad tak to pochopi a uz je len nanom ako to posunie dalej ....necakaj uz dalej....dost bolo natahovaciek .....mne sa pacilo ako si pisala o vasom vztahu-nevztahu....ale ked teraz mas taketo stadium ze nevies coo so sebou je najvyssi cas to rozbehnut....bud sa vas vlak zastavi alebo sa pohne dalej ....prajem vela stastia 🙂

ajaviem13
autor
18. aug 2015

@monita662 Ahoj, dakujem za nazor...veru nejako som do toho ani netusim ako spadla. Fakt neviem, preco, ale proste ked som teraz bola prec, bolo to pre mna uplne sialene, neskutocne mi chybal. Hovorit mu zatial nic nechcem a nebudem, mozno ak sa naskytne nejaka prilezitost, ze bude o tom rec...nejako sa v sebe netyram tym, ze spolu "nechodime"...je ku mne mily, je nam spolu dobre, aj dnes ked mi volal, ma znovu oslovil mojko, potom sa za mnou zastavil, vraj ked nejde Mohammed k hore...:D tak bol zlaty, vyobjimal ma, opusinkoval a ze zajtra sa stretneme rano, ze sa tesi na mna. Takze nemam dovod panikarit, ani sa trapit. Uz ako to dopadne, tak to bude, ak by sme aj neboli spolu, no tak zivot nekonci.

monita662
2. mar 2016

@ajaviem13 ahoj co nove u teba ? zmenilo sa nieco ? 🙂 🙂 🙂

moonlight1210
2. mar 2016

sice stara tema, ale po precitani par prispevkov mi tu napadla jedna vec, co som kedysi pocula a podla mojich skusenosti z okolia je pravdiva:
chlap sa v pritomnosti zeny bude vztahu branit zubami-nechtami, ak sa rozhodol, ze vztah nechce.
a pojde mu to lahko, lebo vlastne paradoxne ma zenu neustale po ruke, takze sa mu lahko premysla nad tym, ako by si udrzal odstup (takze kazdy jej aj najmensi pokus o blizsiu intimitu, citovejsie vyjadrenie, naznak hlbsieho vztahu, a pod - hned zahrava do autu, zaradi spiatocku a nahadzuje masku: sme predsa len uzasni kamosi, nechceme ziaden vztah, tak to cele nepokaz.)
ale zamiluje sa ako blazon, ked je od zeny prec. lebo vtedy si uvedomi, ake by to bolo, keby ju stratil (napríklad by to prehnal a ona by ten "vztah" ukoncila, alebo mu ako blízkemu kamosovi napisla o svojom uzasnom novom Objave.).

myslim, ze preto tak zrazu necakane zmenil retoriku, ciny aj snahy, ked bol ten nejaky cas prec a odrezany aj od komunikacie, lebo nemal wifi.

teoreticky autorka dostala od neho do ruky manual, ako na neho. ak sa jej podarilo este nejaku dobu ostat sama sebou (teda nezacat hned blbnut laskou a svoj zivot orientovat len podla neho, lebo vsak strasna romantika), tak na 100% sa jej nakoniec spytal, ci s nim chce chodit, ci sa moze odvazit si mysliet, ze je jeho dievca a ci s nim chce zit. proste do kamaratskych pisaciek bez oslovenia menom (a pod heslom: slovo "vztah" je pre nas kmenove tabu) ako blesk z jasného neba zrazu zaznie: Milujem ta.

veronika33
2. mar 2016

@monita662 autorka témy je neaktívna, tak ti asi neodpovie, i keď by to tu chcelo doplniť nejaký záver, ako to vlastne nakoniec s nimi dopadlo ...

lubiss
3. mar 2016

aj ja som mala kamarata ktory svoju ako ju volal milenku mal len na jedno a stale tvrdil ze snou nechce vztah ani nic ze mu to tak vyhovuje..no a uz su spolu 2 roky a byvaju spolu..ja som takisto zacinala ako len s milencom a uz som stastne zadana 4 roky a planuje sa family 🙂))

falbala132
3. mar 2016

nerozumiem celkom prispevku, chces od nas vyvratit, ze to to co spolu mate, nie je vztah, lebo nechcete aby to vztahom bolo?