Čo ďalej so vzťahom?
Ahojte, chcela by som váš názor na situáciu. Mam
O 17 rokov staršieho partnera s ktorým máme 2 mesačné dieťa. Už dávno mi hovoril ze si ma zoberie, aj mi kúpil prsteň ale nedal mi ho už rok a pol. Potom povedal že keď sa narodí dieťa zoberieme sa. Dieťa má 2 mesiace a stále nič. Je mi veľmi nepríjemné keď ma volajú pani XY len preto že sa XY volá naše dieťa. Cele je to podľa mňa o tom, že sa neznášam s jeho bratom a ktorým je on veľmi blízky. Je to alkoholik, do 9. Mesiaca ani nevedel ze som tehotná ale žijeme v ich rodičovskom dome, takže sme s ním do istej miery spojení. Partner tajil moje tehotenstvo pred všetkými známymi.. Jasom mladá a chcem svadbu a normálnu rodinu aj oficiálne. On tvrdí že som nestabilná a je to zbytočné lebo sa rovedieme. Moja nestabilita pritom spočíva v tom ze by som chcela ísť raz do týždňa na hodinu s kamarátkami cvičiť a on mi hovorí že tým pádom zanedbávam dieťa. O tom sú naše hádky. Alebo som mu piekla koláč a varila narodeninovú večeru pri uplakanom mesačnom dieťati a on na mňa vzápätí nakrical za upchatý odtok v umývačke riadu. Nepríde mi to fér. Podľa mňa má manipuluje a vydiera. Už nečakám nejaký posun a zamilovaný vzťah, ale plnohodnotnú rodinu by som chcela. Bol to pre mňa úžasný človek s ktorým som chcela žiť, ale vyslovene prepol z ideálneho chlapa na ťažkého manipulanga. Cítim sayhorena a odhodlaná ísť si mi po svojom. Chlapov je No ala svete dosť. Ale takto som si to nepredstavovala
Myslela som si, že
Nedalo mi to celý príspevok ale to je jedno. Je mi len smunto a mam dojem že som si pokazila život
@daniela1911 ja sa bojím že už nebudem mať rodinu. Lebo aj keď si nájdem chlapa a budeme mat dieťa tak môj chlapček bude na druhej koľaji
@rommie prečo by mal byť na druhej koľaji ? Veď ty ho budeš milovať rovnako ako druhé či tretie. A sú muži, ktorí prijímu “cudzie” dieťa za svoje a nerobia rozdiely. Treba si nájsť len normálneho chlapa so zdravým rozumom.
Máš rodičov? Chod k ním. Sústreď sa na seba a syna. Ostanem príde samo.
@daniela1911 on mi to tak hovorí. Že preto aby som sa zapáčila novému chlapovi toto naše dieťa budem odsúvať. Rodičov nemám už. Mam byt na hypotéku ale na rodičovskom príspevku to nezvládnem zaplatiť
17r je dost velky rozdiel ., kolko mate ? Ty okolo 20 on okolo 40? Mohol si Ta zobrat aj zaciatkom teho ., no nechce si Ta zobrat. On ti vselico nakecava aby si ho neopustila a zaroven nemusel nic menit riešit. Teraz ked mate dieta vidis aky Je egoista a ze tahas za kratsi povraz. On to vie a využiva to. Nevaźi si Ta .Keby si chcela urcite si poradis aj bez neho. A urcite si skor najdes niekoho lepsieho ako je on aj s babom nez on taku ako si ty. Podkopava tvoje sebavedomie a drzi Ta na kratko ked nemozes ani na hodku ist cvičit. On by nevedel hodinu s miminkom bez teba byt?
@rommie skús z materskej čo naviac odložiť, a keď sa už nebude dať finančne vyjsť, tak malého do jasličiek a ty do prace. Bude to ťažké ale dá sa to zvládnuť. Nenechaj sa odradiť a neostávaj v takom vzťahu. Kto teraz žije v tvojom byte, keď bývate u svokrovcov ?
Alebo prenájmu jednu izbu nejakej mamine a budete spolu gazdovať.
Si mlada, urcite si aj s dietatkom najdes noveho partnera, toto si nenechaj do hlavy nakecat Pri urazkach typu si nanic, si hovor v duchu, som niekto a vzdy pravy opak, aby si nestratila sebauctu a nabrala sebavedomie. Daj tomu par mesiacov, tie prve mesiace s babom su take hekticke, potom sa to zvykne zlepsit a ked nie, mozes dat synceka do jaslicek a ty do prace. Hlavne si si nepokazila zivot. Bez neho by si nemala syna a to je velky dar od zivota!
Ja mam 29 a on 47. Byt teraz prenajímam a celý prenájom ide na hypotéku, ani euro z toho nemám . Viem že môj chlapček je najväčší dar. Ale bude to ťažké finančne... A on vie že práve kvôli tomu ja neodídem. A zas viem že jemu pukne srdce keď príde o ďalšie dieťa. Mám dojem ze sa naťahujeme o to kto ma väčšie gule
@rommie Ako sa on sprava k dietatu? Ak ho lubi a je skvely otec, skusila by som manzelsku poradnu alebo terapiu. Vela parov ma velke problemy po tom ako sa narodi dieta ale u vas zda sa, tie problemy boli uz pred dietatom. Ak mu je dieta lahostajne, zacala by som planovat odchod. mentalne aj financne... bude to urcity cas trvat ale lepsia buducnost ti pride...
@rommie 🙂))Nieco podobne som riesila velmi velmi davno🙂))...Citala som iba uvodny prispevok...""""""""""O 17 rokov staršieho partnera s ktorým máme 2 mesačné dieťa. Už dávno mi hovoril ze si ma zoberie, aj mi kúpil prsteň ale nedal mi ho už rok a pol. Potom povedal že keď sa narodí dieťa zoberieme sa. Dieťa má 2 mesiace a stále nič. Je mi veľmi nepríjemné keď ma volajú pani XY len preto že sa XY volá naše dieťa.""""""""""TOTO HOVORI IBA ZATO, ze sa k tomu nema....Ze sa mu nechce....Keby chcel davno to urobi..."""""""""""""Partner tajil moje tehotenstvo pred všetkými známymi.."""""""Preco tajil?....To je dalsia z veci....Nechcel povedat...""""""""""""""""a je to zbytočné lebo sa rozvedieme"""""""""""Dalsia z veci......Lebo nechce......Proste sa k tomu nema a robit to nasilu nema ziaden zmysel.....Byt na tvojom mieste sadnem si s nim na uprimnu a priamu debatu,to co si povedala tu povedz jemu a porozpravaj sa s nim.......Ako chces fungovat a podobne...A najdite to najlepsie riesenie....""""""""""Moja nestabilita pritom spočíva v tom ze by som chcela ísť raz do týždňa na hodinu s kamarátkami cvičiť a on mi hovorí že tým pádom zanedbávam dieťa""""""""Ako sorry ale mas aj ty pravo existovat, dychat, mat len svoj cas pre seba ako ho urcite ma on a ma ta podporovat....Takze snazila by som sa to s nim riesit...Lebo toto je dost malo info na radenie....Drzim palce👍
17r. je dosť veľký vek. rozdiel... On je po mentálnej stránke niekde inde ako ty - nechcem uraziť, inak rozmýšľa ...ak má už okolo 40 tak takýto ľudia sú už vypočítaví, rozmýšľa či sa mu to oplatí - neoplatí.... nežiarli na teba?
ja by som si rozmyslela už ďalšie bábo s ním. A svadba ešte stále môže byť...😉
@rommie ty svoj byt prenajimaš hypoteku z toho platiš na ten byt? Rok a pol mà prsten a este ti ho nedal. Dietatko bol koho napad? Preco nemohla byt najprv svadba ? Ten prsten ti preco nechce dat Frodo? Mate cerstvo babatko vtedy zvyknu vztahy škripat z ženy je matka a chlap je vacsinou ten isty sebec ako predtym len zenam sa zda zrazu iny horsi. Vydrz par mesiacov Mozno sa to vsetko zlepši. A ked nie tak si ten prsten moze nechat.
Toto ho hovoril aj moj ex ze kvoli novemu chlapovi bufem odsuvat dieta.... nedaj na jeho reci.... ked si chxela svadbu a rodinu nemala si mat s nim dieta a ked uz si mala nemala si mu dat jeho meno....on uz nema dovod si ta brat ked ma vsetko...
A ze si si pokazila zivot? Nie nepojazila len je iny ako si si predsravovala....tak sa prestan lutovat a hlavu hore...teraz nejde uz len o teba ale aj o tvoje dieta kt potrebuje silnu a spokojnu mamu...
A mas narok ba vyzivne takze len na rodicaku neostanes...a ak mas matersku tak by si mala nat ten vyssi rodicak a da sa aj pracovat popri materskej...
A v konečnom dôsledku ak od neho odíde tak mu vlastne potvrdí jeho tvrdenie, že je nestabilná a že sa aj tak rozvedu...dobre to má premyslené, že v podstate to nebude jeho vina... Utekaj dievča, chlap si ťa má vážiť a byť ti oporou v živote
Dievča, on je vo veku, že by tebe mohol byť otec, preto ta chce "vychovávať podľa seba". Preto nerobí dobrotu taky vekový rozdiel, česť výnimkám. Neviem pochopiť, ako sa, dá tajiť tehotenstvo pred celým okolím, ale už to ti malo byt výstrahou, že absolútne nie je nadšený a pyšný na to, že bude otec a ze ste rodina. . Vziať si ta nechcel, nechce, ani chcieť nebude. Ma ta v podstate za sluzku, bez úcty, lebo proste si pre neho len veľké hlúpe decko. Zbal si saky paky a utekaj, kým neskončís ako zlomená troska, lebo očividne ma ten chlap ma teba obrovský vplyv. Už teraz máš v hlave vzorce z jeho reci(som neschopná, zanedbávam dieťa, budem ho dávať na vedľajšiu koľaj atď) všetko to máš nabite do hlavy od neho a bude horšie. Utekaj
No keď mam byt úprimná, tak podľa mňa ano, pokazila si si život. Urobila si si dieta s clovekom, ktorý si ťa nevazi ako partnerku, matku svojho dieťaťa a hanbí sa za Vas. A ty si sa nechala obalamutit jeho recami.
Aby si svoj zivot zachránila, zbav sa takeho cloveka. Niekde sa nachádza ten, ktorý ta bude milovať a vazit si ta a bude hrdý, ze budes jeho manželkou.
On má naše dieťa rád, dokonca aj ku mne sa vie správať úplne ukážkovo, ale má také chvíle keď je úplne odporný manipulant. On mi do fitka nezakazal ísť, ale povedal že choď, ale budeš to ľutovať, že si ten čas nebola s malým. On pritom chodí tiež a oveľa viac ako raz za týždeň. Ja sa s ním samozrejme o tomto veľmi otvorene bavím, ale vždy to vedie len k hádke. A ďalším manipuláciam že napríklad on už chcel ale týmto rozhovorom som si to zas pokazila atď. Dieťa sme chceli obaja. Tehotenstvo tajil tak že do 5.mesiaca na mne nebolo vôbec nič vidieť a potom keď už bolo tak sa snažil vyhnúť všetkým miestam kde stretávame nejakých známych. Jeho brat žije v zahraničí a keďže na slovensko chodí tak 2x ročne tak do 9.mesiaca mu nič nepovedal aj keď spolu denne volajú. Teraz už keď je dieťa na svete tak so všetkými známymi oslavuje (bez alkoholu, on nepije) a všade sa chváli. Ja ani nechcem štandardnú svadbu, úplne by mi stačilo ísť so svedkami na úrad, ale chcem aby sme boli manželia. On sľuboval zásnuby pred rokom, potom keď sa narodí dieťa, teraz znova dáva nejaké podmienky. Stále tvrdí že on chce ale kvôli mne sa to ešte nestalo.
Nerozumiem, prečo prenajímaš byt a bývate u "svokrovcov". Tam je cely problém. Odsťahujte sa a nebude stále s bratom. Ak nebude chcieť, je to jasne. Nemá záujem mat s Tebou fungujúcu rodinu. Potom už len rozchod, ak sa nechceš do konca života trápiť a ešte mu utierat zadok, keď bude mat 70 (pardon, ale trochu ma to vytočilo).
manipulátor ako vyšitý! Má ťa dobre prečítanú a vie, čo na teba funguje. Ak s ním chceš ostať (aj keď veľmi nechápem, prečo), dokáž mu svoju "stabilitu" tým, že mu tú manipuláciu zarazíš. Chceš ísť cvičiť? Choď! Pindá? Zasmej sa, mávni rukou a choď! Nevšímaj si jeho manipulácie, nereaguj na ne tak ako očakáva, inak si z teba urobí úplnú handru a budeš mať pri všetkom pocit viny - viď "on už chcel ale týmto rozhovorom som si to zas pokazila"... Podľa toho, čo píšeš, si ťa vziať vôbec nechce a ja, pravdu povediac, fakt neviem, prečo si ho ešte stále chceš vziať ty. Ale upútala ma jedna veta, že by mu zlomilo srdce, keby prišiel o ďalšie dieťa - on už nejaké dieťa má? Aké veľké, kde je, stretáva sa s ním? Ak už teda tak miluje vaše dieťa, daj mu jasne najavo, že oň môže prísť! Ale myslím, že o ďalší život a manželstvo s manipulátorom nie je prečo bojovať, to sa nezlepší. Zvolila by som "štandardný" rozumný postup ako ti radia viaceré vyššie - šetriť každý cent, odkladať, počkať, potom dieťa do škôlky, ty do roboty a dovi, dopo, môj zlatý, prsteň si môžeš strčiť...
@rommie to si nemysli. I tu na koňovi je veľa žien, ktoré majú teraz takého muža, čo ľúbi ich a ich deti ako vlastné.
Chce svadbu, ale kvôli tebe je to nemožné... Väčšiu debilinu už sa ani nedá vyprodukovať. K dieťatu je dobrý, občas aj k tebe🙉🙉🙉. Vyvolá zbytočnú hádku z ničoho, aby ti povedal, že vlastne kvôli tebe nie je možná svadba...citivo ta vydiera, že chod, ak chceš, ale budes ľutovať.. A s týmto chceš žiť celý život? Len pre to, že k dieťatu je dobrý a omrvinky hodí milostivo aj tebe občas? Alebo zo strachu, že už ostaneš sama? Tak radšej budeš ustupovať a nechať sa psychicky trápiť, aká, si vlastne neschopná? Inak keď niekto ozaj chce dieťa, netají to v čase tehotenstva, ale hrdo sa chváli, že bude otec. Nechci svadbu s takým človekom, aj keby si náhodou ta vzal, len sa ti všetko zhorší. Vidíš, že debaty nepomôžu, ono s manipulátorom ani debatovať sa nedá, lebo on ti logicke argumenty neprijme, všetko otočí tak, že absolútne dopletie teba a jeho blaboly zdanlivo v znejú rozumne. A tak budeš domotana, do pletená, a čoraz viac ubita.
Jeeeej, ďalší nahouno chlap je už obsadený. Sice mu to trvalo až skoro do dôchodku, ale podarilo sa. Vezmite sa, buďte spolu aj keby slony z neba padali. Aspoň ten lepší materiál ostane pre tie lepšie ženy. Lebo uz vidím medzi riadkami, že dieťa bolo akože plánované, doma neprelozi ani slamku a každý deň sa venuje čomu on chce...
Neviem kolko izbovy mas byt, v akom si meste ale ak mas volnu izbu mozes si zobrat podnajomnicku, studenta, co ti aspon fiancne trosku pomoze. Po urcitom case mozes dat maleho do jasli na pol dna a najist si pracu na 4h. pripadne pracovat doma a uzivat si maleho. Takto budes mat peniaze z vyzivneho, prace, podnajmu a rodic.prispevok. Dalsia moznost je ak mas viac izbovy byt vymenit ho za mensi a z rozdielu budes mat peniazky na hypoteku, tak isto si mozes zmenit hypoteku a platit nizsiu sumu. Rozhodbe by som pockala este par mesiacov, nieco si nasporila a tvarila sa ako anjel. Bude ta zneistovat recami a podupavat tvoje sebavedomie, ale jednym uchom dnu druhym von. Chod si za svojim. Partnera si mozes casom najist kedykolvek, alfasamcov je na sk dost. Aj na MK je vela mamin, kt. maju nove rodiny a rozhodne dieta nie je prekazkou. Si to ty, kt.si urcuje svoju cestu zivotom a radsej sama s dietatom a kludom boha ako s clovekom, kt. je slubotechnou, vas vztah dava do pozicie rozchodu a podupava tvoje sebavedomie, nic dobre do manzelsta.

@rommie bež kým sa dá, skôr ako ťa vysťahuje alebo zmanipuluje.
Si mladá, ešte si založíš rodinu aj s jedným svojim drobcom.