Čo robiť, keď ma bývalý vydiera a nechce platiť?

marianka1122
22. jún 2010

ahojte . mam problem s byvalim priatelom mame syna ma 19 mesiacov , byvali mi ma na neho platit 90 eur. v decembri som mala problemy doma a tak mi jeho sestra ponukla ze mi na par mesiacov zaplati podnajom. teraz uz zasa byvam doma. byvali mi ale dava len polovicu penazi ktore ma a hovori ze ak pojdem na socialku tak povie ze mi platil byt a jeho sestra to dosvedci. keby som vedela ze to takto skonci nikdy jej pomoc neprimem. myslite ze by mu to uznali na sude ze mi ten byt platil? ved ja potrebujem pre maleho peniaze na jedlo , plienky a tak. prosim poradte neviem ci s tym mam nieco robit alebo ma na sude len vysmeju

yanni
22. jún 2010

MArianka, tých 90 € je dane sudom alebo plati dobrovolne? Ak sudom, tak to platit musi. Co ti da navyse, je to jedno ci na najomne alebo aby ste isli s malym na plavaren alebo podobne je dobrovolne a nespada do toho co urci sud.

marianka1122
autor
22. jún 2010

yanni sudom urcene. dufam ze mas pravdu kiez by. dakujem

ada32
22. jún 2010

marianka nevysmeju ked ti sud urcil 90E ,tak mas dostavat 90E.ziadne naturalie vo forme platenia nejakeho podnajmu.

andzi
22. jún 2010

Marianka, sestra tvojho bývalého sa môže len domáhať vrátenia peňazí, ktoré ti požičala, resp. dala na nájomné, avšak započítanie proti pohľadávkam na výživné nie je možné, to znamená, že vyhrážky tvojho priateľa sú úplne neopodstatnené a výživné musí platiť riadne vo výške 90 € ako určil súd.

tin007
22. jún 2010

@marianka1122 ako pise andzi, sestra tvojho ex moze ziadat vratit peniaze spat, ale v pripade, ak ty povies, ze to bol dar (co z toho, co si napisala, vyplyva, ze bol), tak je to slovo, proti slovu a zas svedectvo tvojho ex by v pripade sporu mohlo byt namietnute ako zaujate

maggie2
22. jún 2010

@marianka1122 môžeš sa spoľahnúť, je to naozaj tak ako Ti napísala andzi

dioliana1
22. jún 2010

pokial nemáš doklad že ti zaplatil výživné možeš vymáhať a on nijako sa nevykrúti...platiť musí...možeš isť na UPSvar a pýtať nahradné výživné ale zaroven naň dať exekuciu, Na Upsvare na ochrane rodiny ti povedia ako postupovať ked ti nezaplatil za 3mesiace výživné, možeš hned isť na UPSvar...oni podaju na sud v zastupení detí...

nejra
11. dec 2012

expriatel sa mi vyhraza ,ze zamestnavatel poda na mna trestne oznamenie,kedze som uviedla v liste na urcenie vyzivneho,ze mu zamestnavatel dava iny prijem ako ma na vyplatnej paske.mozem sa obavat ? tutoskutocnost mi ale povedal on.ja som si ju nevymyslela,napisala som len fakt