Dočasne oddelené bývanie s budúcim manželom

7. feb 2021

Ahojte 🙂 idem si k vám po radu aj váš názor 🙂 so snúbencom o mesiac začíname stavať domček. Svadbu máme o 2 mesiace. Zatiaľ obidvaja bývame u svojích rodičov v susedných dedinách takže sme od seba vzdialený cca 2 km. Ide o to, že síce by sme mali u nás aj u snúbencových rodičov dočasne mieste na bývanie ale z rôznych dôvodov takto bývať nechceme. Naozaj nechceme 😁 Nechceme ani vyhadzovať peniaze na podnájom hoci iba malej garsónky za pár eur keďže potrebujeme každé euro na nový domček. Bolo by v poriadku keby sme po svadbe nejaký čas bývali ešte každý oddelene u svojích rodičov? Lebo zatiaľ nevieme o nikom kto by takto býval takže nevieme zhodnotiť či by to prišlo ľuďom v dedine v poriadku.

denden77
7. feb 2021

no.. v poriadku je vsetko, co vyhovuje vam obom.. (a v tomto pripade este vasim rodicom).. ludia na dedine ti mozu byt uplne ukradnuti.. ja osobne by som sa nikdy nevydala za niekoho, s kym som nezila 😊

olli456
7. feb 2021

A načo si ho ideš zobrať keď nechceš s nim zatiaľ žiť? Prosím ťa kašli na ľudí čo vravia na tvoj život

veronikaszabova
7. feb 2021

Rob ako vyhovuje vam. Snad na to nepotrebujes nazor zien na MK.

Za mna osobne - nie, nezila by som tak.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
7. feb 2021

urobte tak ako potrebujete, chcete 🙂 na ostatnych neberte ohlad a uz vobec nie na ludi v dedine a ak by som sa mala rozhodnut ja, ak sa da a s rodicmi mate dobre vztahy a je to na dobu urcitu radsej by som isla na chvilu k jednym, potom mozno k druhym a potom sup do domceka :D asi by som nechcela po svadbe zit oddelene a asi ani pred svadbou, cloveka nespoznas kym s nim nezijes ale to je cisto subjektivny nazor

autor
7. feb 2021

@olli456 lebo náš spoločný dom sa ešte iba začne stavať 😁 a ako bolo spomenuté vyššie, na podnájom peniaze vyhadzovať nechceme

nominativ
7. feb 2021

Ja želám veľa šťastia. Úprimne. Toto je riadna lotéria. 🙂

stanulienkat
7. feb 2021

Radsej oddelene u rodicov ako u svokrovcov.🙂

autor
7. feb 2021

Aby som doplnila, lebo vidím že som to mala spomenúť 🙂 poznáme sa celý život už od škôlky čo je 24 rokov a 5 rokov sme spolu žili v zahraničí ale vrátili sme sa domov aby sme si tu v blízkosti našich rodičov založili spoločné bývanie

dominikac321
7. feb 2021

pozri, dom sa moze stavat rok aj dva, naozaj chces tolko zit bez manzela?...

alexandraalexandrova
7. feb 2021

no, len aby ste potom ten dom rovno nepredavali ked ho dostaviate a aby ste sa rovno aj nerozvadzali...ako sorry, mne osobne to pride velmi zvlastne vydat sa za muza s ktorym som nikdy nezila v jednej domacnosti a este aj potom zit u rodicov...kolko? Rok, dva, desat? Kym nedostaviate dom? To ako ti nebude chybat? Ze sa pri nom nebudes zobudzat, ze s nim nebudes zdielat kazdodenny zivot? Beries peniaze co by ste davali za podnajom za vyhodene? Velmi zvlastny pohlad...ked niekoho lubim, chcem s nim byt, to je pre mna prvorade a nie usetrit par eur...

dominikac321
7. feb 2021

@alexandraalexandrova pri cenach podnajmov to podla mna nie je par eur...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikac321
7. feb 2021

@beata_k su to logicke dovody? lebo pise ze mozu aj u manzelovych aj u jej rodicov byvat ale nechcu...

alexandraalexandrova
7. feb 2021

@dominikac321 v porovnani so sumou, ktoru daju za stavbu domu, to par eur je...a keby aj nie, dom sa da stavat rychlo alebo pomalsie a pritom byvat spolu v podnajme...pre mna je urcite divne uprednostnit peniaze pred spoluzitim s vlastnym manzelom...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
7. feb 2021

bolo by mi jedno, co povedia ludia v dedine, ale co mi nejde do hlavy, ze vy ste s takymto riesenim ok. Ako pisu vyssie, dom mozte stavat aj 2 roky.

hipuska
7. feb 2021

Akože, za mňa nie. Dom budete stavať 1-2 roky, takže čo? A stáva sa veľa manželom, že ako začnú stavať dom....nedá sa s nimi o čom baviť lebo len o stavbe točia. Taktiež dochádza k ochladeniu vzťahov-dovolenka nie, výlet nie, večera nie, podnajom nie...lebo staviame dom. Na to bacha.

autor
7. feb 2021

Ďalší detail ktorý som mala doplniť 🙂 nestaviame 3poschodovy dom ale montovaný domček ktorý by mal byť hotový za 4-5 mesiacov 🙂

nelca84
7. feb 2021

ešte nejaké doplňujúce informácie?

hipuska
7. feb 2021

Mal, ale pochybujem že bude🙂

baccio
7. feb 2021

To že teraz spolu nebývate mi príde úplne v poriadku...ale po svadbe by ste už mohli byť spolu...veď keď domček bude stáť o par mesiacov..tak by ste sa mohli dvaja zmestiť do jednej z vašich detských izieb😉...či je problém u koho?

damiq
7. feb 2021

@alexandraalexandrova písala, že zili spolu v zahraničí čiže to znamená, že zili v spoločnej domácnosti a 5 rokov dokonca.. stačí čítať

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. feb 2021

@nelca84 ja som napísala na začiatku iba všeobecný popis našej situácie a ani ma nenapadlo že tu vzniknú rôzne teórie o tom ako sme spolu žili alebo ako dlho sa bude stavať dom 😁

alexandraalexandrova
7. feb 2021

@damiq o to je to divnejsie ze teraz spolu zit nechcu...citala som, neboj sa...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandraalexandrova
7. feb 2021

@beata_k nemusis zdielat moj nazor 🙂

marryen
7. feb 2021

Podľa mňa je to divné...keď píšeš, že má byť dom hotový za 4-5 mesiacov, tak podnájom na takú chvíľu by Vás nezruinoval. Čo si myslia ľudia v dedine by mi bolo ukradnuté, ale mne samej by to bolo blbé . 🙄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz