Čo s dotieravým kamarátom?

18. mar 2023

Ahoj,
chcela som len vedieť, čo by ste v mojom prípade robili vy.
Mám kamaráta, ktorého som stretla počas VŠ. Vždy sme boli len kamoši, pomáhali sme si.
Od Covidu sa na mňa dosť upäl a už mi je to dlhšiu dobu nepríjemné.
Cca pred rokom a pol sa mi zdôveril, že je do mňa zamilovaný - myslela som si, že sme si to vysvetlili, že ja žiaľ k nemu nič také necítim, on zase, že tomu rozumie, že nemôže nikoho nútiť, aby sa do neho zamiloval. Odvtedy sme fungovali ako kamoši, poväčšine len nadiaľku, nakoľko sa odsťahoval do zahraničia.
No koncom min. roku s tým začal znova... najprv vyplakávacie správy ako mu tým, že s ním nechcem byť ubližujem. Ako sa s tým nevie zmieriť. Potom sa mi ospravedňuje, že ho to mrzí, že mi tieto správy píše... že on moje rozhodnutie rešpektuje.
Už sme spolu takmer 2 mesiace nekomunikovali vôbec, nakoľko som mu povedala, že mi je to nepríjemné apod. Potom mi však zase začal vypisovať ako ho to mrzí, že ma nechce stratiť ako kamarátku. Na to som samozrejme skočila a znova je to celé dokolečka.
Stale mi chce volať, milión správ denne čo robím, ako sa mám, keď neodpíšem do pár hodín, uráža sa, vyčíta mi, že sa o neho nezaujímam ani len ako kamaráta a najnovšie mi začal vyčítať každú jednu blbosť, ktorú pre mňa kedysi urobil ako keby ja som mu nikdy s ničím nepomohla.
Stále ho beriem ako kamaráta s ktorým mne aj ostatným v partii bolo počas VŠ fajn. No asi by som mala prijať fakt, že už žo tak nie je. Mám už toho všetkého dosť a niekoľkokrát som mu to povedala, no vždy mi povie, že to chápe, ospravedlní sa (už aj tieto neustále ospravedlňovačky mi idú na nervy) a potom o pár dní znova to isté.
Áno, veľa toho pre mňa urobil (ale aj ja pre neho, hlavne počas VŠ). Nikdy som mu nedávala falošné nádeje. Iba som ho nezačala ignorovať a udržovala kontakt ďalej - čo bola asi chyba. Nie som z tých ľudí, ktorí len tak začnú niekoho ignorovať pre to, že sa mi niekto zdôverí s tým, že ku mne niečo cíti.
Neviem sama sebe poradiť, čo robiť. Prestať komunikovať úplne? Mrzí ma to a začína ma to emočne vyčerpávať, nakoľko sa cítim ako najväčšia mrcha, ktorá ho neustále odmieta.

annamalaga
20. mar 2023

@lentilka23 stále sa mi vyhráža, že sa zabije, že ho odprevadim na omen svet

tanyag
20. mar 2023

@annamalaga
Taký, čo sa vyhráža si nikdy nič nespraví, zablokuj ho, poprípade mu pekne napíš, že si nepraješ, aby ťa kontaktoval alebo mu povedz, že už niekoho máš.

annamalaga
20. mar 2023

@tanyag tak som aj urobila a ku tomu ešte aj zablokovala, nech mám pokoj, že ma príde po smrti strašiť no…

tanyag
20. mar 2023

@annamalaga Neboj, nepríde 😁

lentilka23
21. mar 2023

@annamalaga to ta psychicky vydiera, Najdi si aspon naooko frajera ak nemas a nedvihaj mu telefony a nereaguj na nic. Uplne sa na neho vykasli. Ak chces normalne zit, nezoberaj sa niekym s kym len stracas cas. On si najde inu obet... Ale ak ho milujes, vyspi sa s nim, zaloz si s nim rodinu 🤪 ...