Čo s neúctou v manželstve?

nothingness
30. júl 2019

Ahojte vsetci, co citate..
Prispevok bude trochu strucnejsi, nemam moc chut rozpisovat sa. No snad natrafim na niekoho s rovnakym problemom. Som par rokov vydata, mame 2 synov. Manzelstvo je vsak uz take vselijake. Myslim tym hlavne to, ze ucta je obcas na bode mrazu a to ma moc mrzi. Ide o bezne situacie, kedy mame napr kazdy iny nazor, alebo sme podrazdeni a zrazu mi manzel povie:' Chod do prdele.' Alebo 'Padaj si to uz vybavit, lebo musim do prace potom' atd atd..Viem, existuju horsie slova, ale mna to proste zranuje. Je vs vzdelany ale emocionalny kvocient obcas 0 bodov. Minule som mu na balkone vravela, ze sa citim sama a smutna a on len ze nie si sama..Na deti ma casto nervy, na jedle mu stale cosi vadi, raz malo slane, raz take..V kupelni rano travi skoro 40 min, mam problem sa obcas dostat..ano hygiena lepsia ako smrad, no pripada mi uz ako fiflos..Ked mu nieco poviem a on zabudne al.prepocuje, co sa stava, tak vzdy ma presviedca, ze som to nevravela..Ked vyjadrim normalne svoj nazor na nieco, co sa mi nepaci, tak stale povie, ze nekomanduj, nebuzeruj, nediriguj..Proste pozor, aby mu clovek nahodou nepovedal nieco, co sa mu prave nepaci.
Strucna som moc nebola ale vdaka za precitanie a prosim o povzbudenie..

ivi2891
30. júl 2019

@nothingness po rokoch manželstva to už tak býva . A mala by si sa s ním skúsiť porozprávať že ti vadí jeho správanie voči tebe . Možno by vám prospel nejaký spoločný romantický výlet zaspomínať si na to aké to bolo zo začiatku . Skús sa s ním porozprávať

eliska13
30. júl 2019

@nothingness koľko ste spolu?klasická ponorka kde sa ľudia už hádajú aj o slovíčka kto čo povedal ako to myslel.Citis sa sama, nedocenená, nelubena...

dorotik
30. júl 2019

Ja sice nemam priamu skusenost zo svojho vztahu, ale takto komunikuje moj svokor so svokrou. Neustale jej odvrkava, chyta za slovicka, snazi sa ju pred druhymi ludmi ponizit. Vidis, ze ju potrebuje ponizovat, aby si pripadal trosku dolezitejsi. Co je pre mna nepochopitelne, svokra sa na vacsine jeho urazok len zasmeje. Moj muz, jeho syn, taky nie je, ale zo zaciatku obcad prehodil nieco podobne a ja som to hned v tom momente zarazila a nastavila hranice, ze takto komunikovat nebudeme. Samozrejme, plati to obojstranne, aj ja sa k nemu spravam s laskou, empatiou a uctou. Niekedy je to tazke a vyzaduje si to mieru sebaovladania, ale ak by som sa raz objavila vo vztahu, kde spolu hovorime ako s odpadom, bolo by to pre mna hrozne. Takze. Myslim si, ze by si mala zacat nastavovat hranice, reagovat hned, ked tu hranicu prekroci a zaroven s nim sama hovorit tak, ako by so chcela, aby on hovoril s tebou. Drzim palce!

evasustiakova
30. júl 2019

My sme sa rozišli s mužom koli takej ponorke...radím presne ako žienka vyššie...vypadnúť sami dvaja na víkend...vypnúť relaxovať...byť len spolu dvaja

sivana09
30. júl 2019

@nothingness mam nieco velmi podobne, dokonca mozno horsie (alebo si len neopisala vsetky situacie).. sme spolu pritom len tri roky a myslim že minimálne už rok to je takto.. dosť krátka doba podla mna. Povzbudit ta zial neviem

tykat
30. júl 2019

@nothingness ...A su aj pekne chvile? Poviete si ze sa lubite? Pomojkate sa len tak? Vyjadri ti nejako lasku, nemyslim zrovna kytice a napis za lietadlom na oblohe...ale take bezne, kupi ti nejaku mnamku lebo vie ze to mas rada, povie ti "nechaj, ja to spravim, a ty si oddychni mas toho dost" alebo zoberie deti niekam "nech ma mamka chvilu pre seba"...proste nieco take ako robia ludia ked sa maju radi.

katrinka88
30. júl 2019

Som na tom dost podobne. Sme spolu 4 roky,2,5rocne dieta. Od narodenia synceka sa nas vztah velmi zmenil a v sucasnosti sa nevieme ani porozpravat. Pocas dna riesime len nasho synceka a organizacne veci a ked pride vecer sa bud pohadame alebo sme radsej kazdy ticho. Hadame sa taktiez kvoli sposobu komunikacie a prekrucaniu faktov,kto co komu povedal a kedy a akym tonom a pod. No, je mi z toho na zvracanie.Uz sme si povedali,ze sa asi ani nemilujeme,takze to len natahujeme kvoli malemu..Chcem ti tym len povedat,ze nie si jedina a viem,ako boli,ked clovek,kt.milujes sa k tebe sprava ako k handre,namiesto toho,aby ta nosil na rukach,ze si mu porodila deti. Btw,to fintenie tvojho manzela v kupelni - nenapadlo ti,ze by mohol riesit nejaku inu zenu? Moje doterajsie skusenosti ma naucili,ze ked muz zacne vyraznejsie dbat na svoj vyzor a vidi na svojej zene len negativne veci (nemyslim len vyzorove),ale napr.jej nazory su nespravne a ona je taka a taka a vycita jej to,tak to vacsinou je preto,ze ma v okoli niekoho,koho vnima pozitivnejsie..Snad ma chapes,co tym myslim

juliet86
30. júl 2019

chodte do poradne. alebo ty k psychologicke. sup sup sup. potrebujete to. potrebujete pomoct. ja nie som neuctiva k manzelovi ani on ku mne. bodka

jaja23
31. júl 2019

My sme spolu 11 rokov a mame ročného syna. Ú nás sa to zmenilo narodením bábätká. Správame sa väčšinou k sebe strašne. Ale je to moja vina. Po pôrode som mala depku a nemala som preňho jedine pekne slovo. Tak sa naučil chovať sa ku mne rovnako. Teraz sa už ja snažím byť milsia, ale on po mne väčšinou len huka. Aj za normálne veci. Vtedy mu poviem, že čo po mne hučí, že sa pýtam pekne. On sa uvedomí, ale zatiaľ sa to nemení. A to bol ten najlepší chlap na svete, nekonfloktny, ku mne vždy ústretový. Teraz sú občas hádky strašne, vynadat si vieme pekne.

mon29
31. júl 2019

@nothingness ahoj , ja som si niecim dost podobnym presla s manzelom. Teraz klop klop je to znova moc fajn a zas je to ten muz ktoreho som si zobrala. Chcem ti len napisat, ze u nas to bola muzova praca, ktora bola narocna, no mne stale tvrdil ze je vsetko ok.. muzi riesia problem vacsinou v sebe, nerozpravaju o tom.. a ked sa im to nabali mozu sa spravat aj takto neuctivo.. vacsinpu nevedia ako z toho kolotoca von.. My sme sa skoro rozviedli..potom sa priznal.. problem trval 2 cele roky, pomali sa to stupnovalo. Ked sa konecne vykotil co mu je.. a zmenil pracu.. vsetko je zas dobre..mozno ma nieco co riesi a o tom ani nevies.. a ked este ani doma nie je vaetko ok...nevie ako to riesit.. skus sa nad tym zamysliet. To ho neak neobhajujem.. len moznost.

janage
31. júl 2019

@nothingness ahoj ja len k tomu kto co povedal nepovedal ak sa to tyka praktickych veci ako nakup a podobne, pripadne terminov napr. sluzobky odporucam zaviest si zdielany kalendar. Tam napises napr. dovolenky, sluzobne cesty, vysetrenia deti _druha tak isto a obaja vidite. Veci ako nakup napr. posli spravu cez viber, messenger...Moj je taky pohlteny niekedy pracou ze vobec nevnima co hovorim, potom povie ze som nepovedala. Tak som zacala pisat a pomohlo☺

tykat
31. júl 2019

@janage inak toto je dobry napad...my mame taku aplikaciu na nakupy, vzdy dopisujeme a odpisujeme, je to super. Ja ked varim tak hned zapisem co sa minulo, a muz to vidi online.

karolinakr
31. júl 2019

@jaja23 tak toto je hrozna skoda zahodi to, ked je niekto nekonfliktny ustretovy, treba spravit za vsetkymi urazkami hrubu ciaru a vratit sa na zaciatok.Povedat, ze si mala depky mrzi ta to ospravedlnit sa, ze ste si hrkutali ako hrdlicky a teraz sa chovate hrozne a trvat na tom, ze sa to musi zmenit.Ze chces aby bol sko predtym a ty sa mu liskat a vselijako okolo neho mat, lebo aj on potom zmakne.Ked si nanho sadnes vybozkavas ho vychvalis do nebies pochybujem, ze do vecera bude na teba vrieskat

karolinakr
31. júl 2019

@tykat ako sa vola ta aplikacia mozno by som si to mohla zaviest

tykat
31. júl 2019

@karolinakr Buy Me a Pie!

karolinakr
31. júl 2019

@tykat diky👍

jaja23
31. júl 2019

@karolinakr no to som mu vysvetlila, resp. To on vie, že to tak bolo. Ze som mala depku. Len ono to tak ľahko nejde vrátiť späť. Bude to trvať dlhšie. A pri malom som občas aj tak nervózna, aj on, proste to už nie je len o nás dvoch. Uvidíme ako to ustojíme.

eliska13
31. júl 2019

@jaja23 mali ste už zabehnutý život a zrazu dieťa všetko sa zmení....my sme sa nikdy nehádali viac ako, keď bolo dieťa malé a vlastne aj teraz, keď je veľké😆ale hádam sa skôr ja.

karolinakr
31. júl 2019

@jaja23 niekedy vztahy funguju, ako sa do hory vola tak sa z nej ozyva.Napriklad aj na jeho krik mozes reagovat milo a zobrat mu vietor z plachiet.Na mna to napriklad ucinkuje, ja sa neviem hadat s clovek, co pristupuje ku mne s laskou.A ked ma zas niekto zranuje a kritizuje nonstop vrieskala by som od rana do vecera..

jaja23
31. júl 2019

@karolinakr áno, len ja som skôr ten výbušný typ vo vzťahu. Aspoň to tak bolo. Odcudzili sme sa jeden druhému, ale to je asi normálne. Teraz je pre oboch najdôležitejší malý. Ale snažíme sa, aspoň sa o tom rozprávame a hľadáme riešenie. Aj keď mi minule povedal, že už sme si asi tak zvykli, rozprávať sa nervózne.

jaja23
31. júl 2019

@eliska13 áno, je to ťažšie mat babo vo vyššom veku, keď už človek mal zaužívané svoje pohodlie. Ale ťažko povedať, neviem to porovnať.

marty_4
31. júl 2019

@karolinakr toto je pravda, mne sa osvedcilo to, ze ked je nieco na prd, ked sa drahy stazuje, ked nadava, tak ja neriesim, neurazam sa a som na neho normalne mila a vtedy mu dotrknu iste veci a uplne sa otoci 🙂

eliska13
31. júl 2019

@jaja23 je to veľká zmena v zabehnutom partnerstve v každom veku🙂pribudne zodpovednosť, malo oddychu, psychika tlak na muža zarobiť, na ženu postarať sa, nie každý dobre znesie byt po rokoch v kolektíve zrazu doma s placucim babom.

tatalin
31. júl 2019

Skúste si pozrieť "centrum zmen-krásne vzťahy bez namahy". Ja som to už dávno počúvala a úplne ma to dostali. Krásne tam vysvetľuje veci ktoré pomôžu odľahčiť život. Vlastný aj partnerský. Ja som vo vzťahu 4 roky. Môj chlap ma dakedy reči ze by som ho oplula 🙈 lenže to je on a taky bol. Ak je sprostý (taký ironický a ustipacny) viem ze to co vraví není nič o mne ale rieši niečo svoje a mňa sa snaží použiť ako terč. Najprv ma to stalo, brala som to osobne. Teraz bud to obrátim na pozitívnu stranu abo ho odkurim alebo keď už vo mne vrie tak som ticho pohľadom mu vysvetlím ze už dosť. Alebo mu dopredu oznámim ze mam dosť tak nech sa vyhne rečiam. Ale je to trochu iné. Lebo on to nehovorí v nelaske, on to skôr ako "žarty"...

zuzibluzi
1. aug 2019

Tak žienky pridám sa aj ja.. Ja prežívam momentálne to isté. Mame dve deti mladšia ma rok a mesiac a odkedy som ostala tehotná to všetko zacalo(podotýkam dieťa chcel viac on ako ja) nočné výjazdy s kamarátmi, nikdy nieje doma, domov prichádza až okolo pol10.. Ale z prace chodí už o 16tej. Najskôr však musí ísť k tomu kamarátovi a k tomu a potom ešte k hentomu.. Rozvod sa u nás rieši skoro stále.. Proste mne vadí že s nami netravi čas že mu je každý prednejsi.. Keď sme sa o tom rozprávali všetko bolo ptm fajn.. Priznal si ze nieje s mani že ho to mrzí ze sa to zmení.. No ta zmena trvá vždy max týždeň.. Teraz som mu dala ultimátum.. Bud my alebo kamaráti.. Povedal ze samozrejme my.. Uvidíme do kedy..

karolinakr
2. aug 2019

@zuzibluzi mozno sa hned nerozvadzajte, chod k mamke aj s deckami na mesiac prec, aby si to vedel predstavit, ake to je (hrozba rozchodu) a potom spravte nejaky kompromis trebars 4 dni v tyzdni s vami, 3 dni s kamaratmi a bude aj vlk syty, aj ovca cela. Alebo 5 s vami, a 2 s kamosmi. Pripadne aj ty obcas chod za kamoskami.

cecilia68
2. aug 2019

@karolinakr Takto sa problémy rozhodne neriešia. Ty ju vlastne nahováraš, aby hrala truc-žienku. Mne osobne by sa nepáčilo, aby moje dieťa s deckami sa nasťahovalo k nám pri každej hádke s mužom a to dokonca na mesiac wtf ?

bobricek1979
2. aug 2019

@nothingness maka som takého chvalabohu som s ním už rozvedená len u nás bol na bode mrazu aj rozhovor robil čo sa mu páčilo vyberal si kamarátov resp. toleroval len tých svojich a tých čo mali nejakú prestíž na mojich sa pozeral cez prsty. Ako aj na moju rodinu, hlavne , že tá jeho bola "správna" no zhorsovalo sa to každým dňom a bola mu bližšia kamaratova žena si myslel že som hlucha slepá no dôvod rozvod bol iný nekonečná priepasť, našťastie smenemali deti. Držím orsty nech si uvedomí, že niesi jeho kamarát v krčme

derdia
18. aug 2019

@jaja23 neporadil autorke témy,ale tebe skúsim....keď si mala skvelého muža pred narodením dieťatka...to znamená,že ho aj máš...a najmä ak bol skvelý tak dlho...možno ho len skús chytiť za ruku a povedať mu do očí,že ten čas po pôrode bol pre teba strašný...že ťa to veľmi mrzí...že je o.mn celý tvoj svet a že nech to prepáčiť všetko smutné...že ty si sa nazoaj cítila zle...a uvidíš možno odpustí a zase bude dobre...

evkano1402
19. aug 2019

@nothingness
pozri NPO narcisticka porucha osobnosti, alebo viac najdes v angl. NPD (narcistic personality disorder) je to nadlho