Čo si mám myslieť o správaní môjho partnera?

sklamanakanya
15. júl 2015

Dobrý deň, na úvod chcem napísať- nie som mamička, ani tehuľka. Som 25 ročná žena. Ide o to, že ja neviem čo si myslieť (aj keď intuícia...) o správaní môjho partnera. Momentálne sme rozídení.
Pokúsim sa v skratke popísať môj problém.
Ja či on sme porobili veľa hlúpostí. Začalo to tým, keď sme spolu boli prvé 4 mesiace. Všimla som si, že ma nikomu nespomína. Prečítala som si niektoré jeho správy a označil ma tam ako ,,dzieru". Vtedy ma poznal 3 týždne a to ja som už bola zamilovaná. Okej, brala som to ako že chcel machrovať aj keď ma to velmi sklamalo a čo to mi to vypovedalo o jeho charaktere. CCa pri ročnom vzťahu medzi nami, keď bola hádka tak za:
1. Nikdy si nepriznal chybu, až časom. Najprv ma dourážal, keď bol raz opitý tak aj oplul moje topánky ako na znak pohrdania mnou.
2.Vždy liezol na socialnu sieť menom POKEC kde iným písal aké sú krásne a bla bla (ale nič sexuálne, nikdy sa nestretol ani nič, chcel ma len naštvať a pomasírovať si ego)
Po roku prišiel akýsi zlom vo mne. Bola hádka, zasa rozchod. Vedela som, že ma zasa po pár dňoch bude presviedčať ako ma miluje bla bla...Kamarátky ma vytiahli von. Opila som sa. Nie som hrdá, ale urobila som to, že som pobozkala nejakého muža a poslala fotku tomu mojmu (áno....hanbím sa, proste chcela som, aby ma už nekontaktoval, aby som mala istotu že už je koniec, bola som zlomená, nikdy som niečo podobné neurobila, bolo zo seba zle a to je jedno, urobila som to, ale nie kvoli tomu aby som ho ,,podviedla", ani ma ten druhý muž nepriťahoval). Jednoducho po tom roku jeho klamstiev a toho ako stále pokecuje a vypisuje iným už som mala toho dosť ako ja furt odpúšťam. Zapeklitá sitácia, riešila som ju zle, viem to.
Po čase sme sa znovu začali stretávať.....
Dali sme sa dokopy. Zasa sa stali nejaké ,,mini" hádky, situácie. Potom som ho opustila znovu a povedala som si, lepšie bez neho. Trvalo to mesiac. Začal ma zas chlácholiť, doniesol mi list do roboty, že si uvedomil čo mal pri sebe a že bezo mňa nemôže, bla bla.... po troch týždňoch jeho sladkých slov a aj činov som podľahla.
Povedala sommu, že toto je naša posledná šanca, že sa bojím a že mu nedôverujem, že ak to myslí vážne nech je trpezlivý, nech sa sústredíme obaja na to, aby sa náš vzťah dal doporiadku. Veď sa ľúbime.
A tak sme začali. Poviem Vám, bol skvelý. Ani ma teda neurážal, hádky sme riešili zodpovednejšie, bolo viedieť aj cítiť zmenu a po mesiaci som sa s ním začala cítiť fajn. Prišlo (tento týždeň) na riešenie dovolenky. Vyčítal mi, že on sa zmenil a že ja mu stále neverím. Tak som si vstúpila do svedomia. Čosi mi hovorilo že si ho mám najprv preklepnúť. A tak som sa prihlásila na jeho pokec a zas tam mal len za mesiace máj a jún asi 100 konverzácii so ženami (polovica mu neodpísala ale on im písal) a vždy písal on prvý typu: krásne oči, krásne vlasy, pekná profilovka, treba pochváliť, kus nádhernej ženy atď. Mne nikdy nepovedal ani len sucho ,,si pekná". Znovu ma to zlomilo. Najprv to lutoval, potom mi napísal že aj tak je to moja vina, kvoli tomu ako som sa správala ja, že to je jeho pomsta mne. Znovu som mala pocit, že on urobil chybu a dáva to za vinu mne. Veď ma chcel naspäť a vedel o predošlých udalostiach. Stále písal ako ho to ranilo, nevedel čo robiť tak mi chcel ublížiť, no keď videl, ako nám je posledný mesiac spolu skvelo a aký je šťastný, tak na tú pomstu zabudol, no ja som to našla.
Nedá sa napísať ani zďaleka všetko. Je toho stráááášne vela. Urážal ma, aj vulgárne. Neskôr už aj ja jeho v amoku a zo zúfalstva.
Sme jeden horší ako druhý.
Moja otázka....keďže som posledné obdobie videla posun, mám mu odpustiť? Mal na to právo?
PS- áno, som hlúpa, no učili ma, že od problémov sa neuteká, že sa majú riešiť. A chcem názory aj iných, nie len kamarátiek. Sama cítim, že to nemá význam, nomožno tu má niekto podobnú skúsenosť že ste vyriešili s partnerom svoje problémy a teraz ste spolu štastní.
Je to možné? Prepáčte za rozsah.

jolinka
15. júl 2015

@sklamanakanya pokec a vypisovacky su normalne...hm...tak potom akych hladas, takych najdes 🙄

ajana1
15. júl 2015

Dospej! Uz mas vek na to aby si sa nechovala ako pubertiacka. Si to po sebe precitaj a tam budes mat aj odpoved

timea7
15. júl 2015

@sklamanakanya ubezpečujem ťa, že pokec a vypisovačky normálne nie sú. Je len a len na žene, koľko bude mužovi tolerovať, Ty by si čo poradila najlepšej kamarátke, keby sa ťa spýtala, či má s takýmto mužom ostať, alebo ho poslať do kelu? Partner nie je človek, ktorý je normálny len niekedy... 😝 😝 😝 😝 Nebuď nahnevaná, chyby robíme všetci, buď rada, že si sa spamätala teraz a nie o tri roky 😝 😝 😝 😝 . Ńekontaktuj ho, neodpovedaj na jeho SMS, najlepšie ak ich vymažeš bez toho, aby si ich prečítala, odstráň ho na Facebooku z priateľov, jeho to po čase prestane baviť.

sklamanakanya
autor
15. júl 2015

@gretocka bude to tak, ako píšeš. Láska má byť pevnejšia ako hnev. A aj v hneve majú ľudia poznať, že sa milujú. To, čo som urobila ja.... bolo toho na mňa vela a myslela som, že tak urobím bodku za tým všetkým. Nedospelé, neuvážené. Zúfalí ludia, zúfalé činy.

kikush1811
15. júl 2015

@sklamanakanya nie si odkazana na taketo zaobchadzanie. Fakt mi pripadas ako inteligentna a rozumna zienka. Chapem ta, lebo som podobna ako ty. Rozchod volim ako poslednu z poslednych moznosti. Ja som podobne dopadla s otcom mojej takmer 8 mesacnej dcery. Nevidim v nasom vztahu buducnost no stale mam nutkanie to este vydrzat ci to nebude lepsie.
Ty si vsak poloz jednu otazku. Pacilo by sa ti aby tvoje dieta (ktore predpokladam raz chces mat) vyrastalo v takomto prostredi, kde ocko mamu uraza a msti sa jej lichotkami inym zenam a pod.?
Poviem ti to, co ostatne - buducnost v tom nevidim :-/
Zasluzis si lepsi pristup.

sklamanakanya
autor
15. júl 2015

@timea7 toto všetko som už, samozrejme, urobila. Kontaktovať ma môže iba mailom. Niekedy nečítam, niekedy prečítam aby som sa ,,,,,,,utvrdila""""" aký je to ....no.
Za svoje chyby som pykala. Ja mu odpúšťam a idem ďalej. Bohužiaľ. Jeho smola.

jolinka
15. júl 2015

@sklamanakanya "tresty" pri dospelych ludi...sluzia na manipulaciu s druhym clovekom...aby robil, to co si ja ziadam...vo vasom pripade on si ziada tvoju poslusnost a poddajnost v hadke, aby si neodporovala...lebo inak nasleduje trest...venujem sa inym zenam 😝 😝 😝

potom nasleduje vacsinou izolacia od okolia...venujes sa kamaratke? trest. venujes sa rodicom? trest. venujes sa dietatu? trest. tresty su castejsie cim viac sa prisposobis lebo on zisti ze to na teba funguje.

toto ze ta tresta "LEN" po hadke je velmi dolezite...toto LEN bude rast...len po tom co si mu neuvarila, Len po tom co si sa zdrzala u kamosky, Len po tom co si pozrela na ineho chlapa, Len po tom... atd atd. az kym LEN neobsadi skoro kazde tvoje konanie. ☹ ☹

ewiel
15. júl 2015

Sanci ste mali viac ako dost.Urcite by ju uz odomna nedostal...Nevadili by mi navstevy na pokeci, ale to co tam vypisuje. Trosku chore. A chovanie k tebe?? Sa ti paci?? Je to na tebe, moj nazor som uz napisala...

sklamanakanya
autor
15. júl 2015

@ewiel
@jolinka
@kikush1811
@timea7
Naozaj Vám všetkým Ďakujem za utvrdenie mojej intuície. Rozchod je smutná záležitosť a hlavné je to, čo tu bolo spomínané- čo po pár rokoch? Bola by som jeho handra, jeho otrok. Vždy ja tá zlá a vždy on v práve.
Všetci máme svoje chyby, ale som si istá, že aj ja si zaslúžim zaobchádzať s úctou tak, ako som to robila aj ja s ním, kým ma nepriviedol takmer do šialenstva.

katarinamarkova
15. júl 2015

@sklamanakanya 🙂)) ano problemy sa maju riesit! NIE VYRABAT! 🙂))
vy dvaja ste sa museli riadne hladat.
na vine ste obaja, obaja ste rovnako nedospeli.

sklamanakanya
autor
15. júl 2015

@katarinamarkova Nedospelosť a zúfalstvo má veru tenkú hranicu.

gretocka
15. júl 2015

@sklamanakanya uz len jednu vec ti napisem.... Chlap, ktory stoji za to si vie chybu priznat a dokonca na seba zoberie aj tvoje zlyhanie.... to je naozajstny chlap s velkym CH a nie ze slabossky na teba hodi aj svoje problemy.

lvka
15. júl 2015

on ta nazval "dzierou" to fakt??? a rozumiem tomu spravne to myslel naozaj to co myslel??? v tom momentne by som ho ani len neoplula a mohli by sme byt este len v stadiu dvorenia!!! cize tym padom by som ani neriesila nic ine dalej..
prosim ta, na svete je velke mnozstvo muzov, takych celkom normalnych, nie hulvatov, vulgarnych, ktori by si zvysovali ego na svojej frajerke....kopni ho do zadku a ani nestracaj drahocenny cas rozmyslanim o nom...

katarinamarkova
15. júl 2015

@sklamanakanya nie, nedospelost a zufalstvo su dve rozne veci.
dospely clovek riesi bezne situacie dospelo, nie zufalo.

timea7
15. júl 2015

@sklamanakanya ja nechápem,o akom zúfalstve stále píšeš. Nie je zúfalstvom žiť sama, je zúfalstvom si na krk zavesiť somára. Prečo by si ty mala byť zúfalá? Mladá, zdravá žena! Ešte by si len videla, čo je to zúfalstvo, keby si s ním zostala 😝 😝 😝 😝

timea7
15. júl 2015

@lvka ja som to pochopila hneď v úvodnom príspevku za čo ju má, úbožiak 😝 😝 😝 😝 😝 a že ju má rád....zatajoval ju...normálny milujúci muž sa so svojou priateľkou pýši. 😖

lvka
15. júl 2015

@timea7 zivot je prilis kratky a prilis cenny na to, aby som stracala cas s hovadom...vytlacit na chladnicku a kazdy den citat...

lapalma
15. júl 2015

@sklamanakanya ...dievčatko - skutočná LÁSKA má človeka povznášať, nie bolieť...nie si žiadna diera, nikto na teba nebude pľuť....si človek hodný lásky a tvoj truľko je nevyzreté zvieratko....daj mu vale a skús byť chvíľku sama....si ešte mladá a po čase nájdeš niekoho, kto si ťa bude vážiť a znesie ti modré z neba 😉

jabadaba
15. júl 2015

@sklamanakanya docitala som do polovice a konec....katastrofalny vztah. Utat, ukoncit, definitivne! Zasada, na ktoru ja osobne nedam dopustit je - do tej istej rieky dva razy nevstupis! Ked rozchod, tak rozchod. Tvoj partner je totalny nezrely pako, sa Ti cudujem, ze si si s nim vobec zacala, nieto sa k nemu opakovane vracias. 😝 Mohol by aj harakiri spachat predo mnou, sancu by uz nedostal!

markama
15. júl 2015

Mozem ti poradit ako zena, mamicka, ktora zazila podobne sa spravajuceho partnera. Necakaj, ze sa zmeni k lepsiemu on alebo vas vztah. On ma problemi sam so sebou, nema vybudovane hodnoty, je nezrely atd. Mam to potvrdene aj od psychologicky. Laska a vztah je o inych veciach.. skus si predstavit, ze by sa takto spraval k vasmu dietatu?

bluehorsee
15. júl 2015

@sklamanakanya prosim ta hlavne si nehovor vetu-ked nieje nahnevany tak je skvely!!!touto vetou zacinaju aj tyrane zeny a potom koncia pri vete-ved ja som si tu rozdbitu hlavu a otras mozgu zasluzila, nemala som ho provokovat

sklamanakanya
autor
15. júl 2015

myslím, že všetky sme sa trápili nad nesprávnou láskou. Niektoré aj chorou láskou. Čo už. Ja som konala nevyzreto, nechala som do seba kopať v domnienke že bla bla.
Bla bla sa neudialo,
Zabalila som mu všetky veci do igelitky, zavesila na jeho bránu domu (u rodičov- 30 ročný) .
Ešte mi napísal pár mailov srdcervúcich.
Naivne som si myslela že obeta patrí k pravej láske. To áno, patrí, ale ja som to pochopila až príliš choro.
A áno, stále si myslím že medzi nedozretím a zúfalstvom je tenká hranica. Tak ako medzi priateľstvom a láskou, taktiež nenávisťou. Bude mi chýbať, akési puto tam bolo. Je jedno aký blb to bol, ide o to, čo cítim ja. Snáď to budem písať o pár týždňov v minulom čase 🙂
Koniec debaty. Koniec s ním, už si nezaslúži ani len dranie klávesnice.
Prajem Vám, ženy, všetko dobré!

timea7
15. júl 2015

@sklamanakanya možno sme sa všetky trápili nad nesprávnou láskou, ale len niektoré mali natoľko zastretý zrak, aby neposlali takéhoto somára do čerta ....
Nech sa ti v živote darí a nikdy sa pri nijakom mužovi nepodceňuj.

nini1010
16. júl 2015

Si absolutne strateny beznadejny pripad.chces aby sme napisali to co potrebujes pocut a preto je tato tema len strata casu nas vsetkych.

sklamanakanya
autor
16. júl 2015

@nini1010 hmm... Ako bolo v uvode napisane:
Mozno niekto bol v podobnej situacii atd.
Plus, nerozumiem tvojej straty casu komentarom 🙂
Niekedy clovek potrebuje nestranne nazory, plus mozno trochu cosi dostat von.

jolinka
16. júl 2015

@nini1010 vsak ona sa s nim rozisla...tak aka strata casu 😕 😕 ved prave nase prispevky ju v tom povzbudili aby prerusila kontakt s tym clovekom.

peneloppe
16. júl 2015

@sklamanakanya

Vy obaja mi pripadate nezreli a tak vyzera aj vas vztah. Takze ja by som to uz raz a navzdy ukoncila. Ocividne vam to neklape, taketo schadzanie sa a rozchadzanie nema zmysel A ze sa na chvilku zmeni, to nestaci.
Mozno ste si nesadli vy dvaja, mozno obaja potrebujete dospiet. Alebo mate komplikovane povahy a potom kombinacia vas dvoch neprinesie nic dobre ani v buducnosti.

Neboj sa rozchodu. Opat najdes lasku a ta skutocna laska vyzera uplne inak, este ta to len caka. Bola by ozaj velka skoda ostat v blaznivom nefunkcom vztahu a nezazit normalne zdrave partnerstvo a vztah.

Hlavu hore. Ved si daj chvilku pauzu a uvidis, veci sa vyriesia same. Ale bodku za tymto vztahom by som urcite dala.

mala_hobitka
16. júl 2015

@sklamanakanya Rozhodne sa k nemu uz nevracaj. Dala si mu uz 2 ci 3 sance. Nic sa nezmenilo. Rovnako sa to nezmeni ani pri 5. či 15. sanci. Nema sa co zmenit.
Mozno ti to este nedoslo....ale on nelubi.
LEBO milujuci muz
neoznacuje svoju priatelku ako dieru (a to ani pred prvym rande dokelu)
neopluva priatelke topanky na znak pohrdania ani v najvacsej hadke (tento tvoj si ta nevazi a ked bol opity tak bol pravdomluvny)
zvycajne nepotrebuje druhu sancu, ak ano a dostane ju tak je vdacny ze svoju milovanu nestratil a viac sanci nepotrebuje
nepise inym zenam na socialnych sietach ze su krasne - no proste ako prvostupnovy uchyl na pokeci ktoreho vacsina bab ignoruje

Milujuci muz lubi tak ze to vidno, je starostlivy a nema problem povedat svojej milovanej ze je pekna/krasna/uzasna.

PS: zatial vsetci co oznacovali svoj vztah ako zlozity boli vlastne v mizernom vztahu
- s chlapom ako mas ty (neustale dokola odpustali "lebo oni ho milovali" - blbost, hovado sa milovat neda, vsetky vzdy milovali len predstavu cim by ten chlap mohol byt)
- so zenatym/zadanym, ktoreho zena nechape, nelubi, ale je chora, deti su male, svokra je chora ....bla bla bla bla (vzdy mi prislo vtipne "nie je teraz vhodna doba na rozchod/rozvod).....a niekedy je?
- s akymsi kamaratom s vyhodami......a dufali ze on ich tiez raz bude lubit a hory prenasat
- s chlapom co vlastne nevedeli na com su - travia spolu cas a vsetko vyzera na vztah ale offcialne nie su spolu a chlap sa nehrnie a ani nechce aby ich vztah bol verejny (zena sa zalubi, chlap je bud zadany alebo ju ma len na to jedno)
a podobne zufalosti

katkaluky89
16. júl 2015

Ja mam taky isty vztah no nemeni sa po tyzdni ale s hodiny na hodiny tak isto som si vysluzila na svoju adresu pohrdanie nadavky nepravom ma osocoval stale zhadzoval pred vsetkymi kolko krat ma zhodil tolko krat som vstala a sla za nim ved to bolo neunosne taky extremny vztah som nezazila este. Sme spolu pripravujeme sa na sutaz ale ten vztah sa nejak viac neprehlbuje. On ked sa rozisiel vzdy tak nevydrzal viac jak pol dna lebo ho vraj stale kumne nieco taha

anavila
16. júl 2015

ahoj. chápem ťa..moja kamoška chodila s jednym 8 rokov s rozchodmi a schodmi 😀 atd, mali sa radi, bola to velka laska, aj ked s nezhodami. Jej sa nepacilo kopec veci na nom a opačne. Nakoniec počas dalsej z "páuz" ona stretla niekoho iného. Už boli s tamtým zasnubení a mali asi 6 mesiacov pred svadbou. Za toho noveho sa vydala ani nie po roku. A klape im to. Bolo to tazke, ten rozchod pre vsetkych, ale nakoniec si aj on nasiel dievca a teraz uz je to len zlá spomienka. A su spokojni. Preto aj ty daj tomu cas, nič nesíľ, ale sa ani netráp ked vidíš, že to nemá zmysel. Volíš sa teraz potrápiť a zabudnúť ako sa máš trápiť dlho, možno aj celý život. A možno aj stretneš niekoho co ta z tohto vztahu vylieči. Držím palce.