Čo vaša mama toleruje nevestám?

simcika
4. nov 2021

Ahojte,
zaujíma ma vaše skúsenosti, ak ich máte s mamou, ktorá neustále uprednostňuje svoje nevesty a teda aj bratov. Dám jeden príklad. Keď švagriná chodila do mesta (160km) za svojou mamou, tak brala aj dcérku, ale ku mne nikdy neprišli ani na hodinku a to som ich volala stále. Môj syn, plakal, lebo aj on chcel sesternicu doma a ukázať jej hračky. Podotýkam, že so švagrinou sme podľa mňa vychádzali a keď sme šli my ako rodina k mojim rodičom, vždy som k nej šla a mali sme si čo do rána povedať. Boli sme ako kamarátky. Keď som sa však pýtala, prečo nepríde, tak za 10 rokov, mala rôzne výhovorky, ako majú nabitý program a podobne. Keď som sa pýtala môjho brata na to, povedal, že čo jej má povedať ako? Veď ide k mame a bodka. A keď som to vravela mojej mame, vravela mi, že mám predsa pochopiť, že ide k mame Nehovoriac o tom, že som mala doma 3 mesačné dieťa, a ona mala byť krstnou mamou a ani neprišla pozrieť. Vtedy nešla za mamou, ale za kamarátkou, vraj sin potrebovala vyraziť do ulíc a trošku si popiť. Celá rodina jej to tolerovala. Moja mama, berie čo povie ona. A čo si myslím ja? Že keď idem hocikde, kde viem, že mám aj kamarátku, rada prídem aj keď len na polhodinu. Takto sa správame sa k sebe s ostatnými ľuďmi. A dnes ide táto moja švagriná k mame aj keď jej muž, môj brat príde domov zo zahraničia z práce a zrazu to mojej rodine vadí, že to čo si dovoľuje ho nechať samého doma. Mame hovorím, že nechápem, ako môže piť s ňou kávu, keď vie, že syn plakal doma alebo ma obchádza a mimochodom robí aj iné veci ... ale píšem len o veciach, ktoré súvisia so mnou. A ona mi na to povie, že veď jej povedala, ale nedonúti ju. Ja si neviem predstaviť, že by som so synovou ženou bila partiu, keby takto ubližovala nevesta jeho sestre....

Čo vy na to? Ako to máte vy?

luccija
4. nov 2021

@simcika tak to musí byť super byť vo Vašej rodine🙂každý sa stará do každého.Svagrina ide k mame tak ide...jediný koho to môže trápiť je brat.
Ty si ju nemala dať za krstnu, keď Ti vadí, že k Vám nechodí...veď nemôže ona robiť to, čo vy a tvoj syn očakávate.

ckocka
4. nov 2021

"Celá rodina jej to tolerovala. " A čo by si si predstavovala, že jej vytvoríte harmonogram povinných návštev a zvláštny výbor bude dohliadať na jeho dodržiavanie?

didi2102
4. nov 2021

@simcika ako ti ubližuje švagriná ? Proste sa zmier že má iné záujmy,iné kamarátky,iné starosti , ty si nájdi tiež iné kamarátky a nenut člena rodiny aby mal o teba záujem,smutné ale pravdive

luccija
4. nov 2021

@simcika asi nie ste také kamarátky ako si to myslíš.Kamaratku za švagrinú nemám každá žijeme úplne iný život

simcika
autor
4. nov 2021

@luccija kamaratsky vzťah som myslela

simcika
autor
4. nov 2021

@luccija tak mne ide o deti a keď ja idem predsa k mame, tak si neobídem brata.

simcika
autor
4. nov 2021

@luccija kamaratsky vzťah sme mali...myslím tak ze sme si rozumeli

simcika
autor
4. nov 2021

@didi2102 ty o com pises? Ved ja ju nenutim. Hlavne sa pnýtam a niečo ine

didi2102
4. nov 2021

@simcika ale čo treba tolerovať? Asi nemá s vami švagriná proste taký vzťah ako si myslis,žije svoj život,brat je brat a nie sestra, on je jej brat a asi ho tak nepotrebuje vidieť,ty si len švagriná, a deti? Jej deti mozno ani nevedia že majú bratranca keďže sa nestretávate ,netrápi ju že majú niekde bratranca , ja to vidím úplne v pohode resp nič príjemné keď ty máš záujem a treba to prestať riešiť a zmieriť sa s tym

timing
4. nov 2021

Su ludia,ktori nie su navštevne typy. No hold, nechce u teba sediet, mozno rovnako nesedi u inych clenov rodiny zo svojek strany. Ide za mamou,ide za mamou. Ten cas chce stravit s mamou a nie delit ho este na 3 ci 4 casti aby som uspokojila kazdeho clena v danom meste.
Mne by sa toto nepacilo,keby niekto odomna vyzadoval nutene navstevy lebo idem po ceste.
Neries svagrinu. Brat ti normalne povedal.
Zapln svoj cas kamaratkami, synovi najdi inych kamaratov. A vybavene

luccija
4. nov 2021

@simcika čo chces počuť vlastne?že ju treba ukamenovat?Ty ideš k mame tak navštívis aj brata, ona ma mamu inde a k tebe nechce chodiť asi má na to nejaký dôvod...tvoja mama jej nemá čo vyčítať prečo ide prec, keď dnes príde brat.Ona sa s mužom asi dohodla a hotovo.Neviem podľa mňa obe s mamou by ste sa nemali do nich starať a nie ešte rozduchavat vášne, že mama by s ňou nemala piť kávu, lebo pred x rokmi neprišli sa pohrať so synom a nenavštívila krstna.Co Ti vadí, že chodí k mame, že je samostatná?si zaujatá🙂

petamich
4. nov 2021

@simcika prepac ale podla mna to prehanas a znie to trosku jesitne - ja mam sice svagra ale aj s nim aj s jeho partnerkou vychadzame dobre, ked ale ja napr. idem 1x za mesiac pozriet rodicov, tak idem pozriet rodicov a ak mi zostane hodina casu, tak tiez uprednostnim najlepsiu kamosku z detstva alebo inu cast mojej rodiny ako svagrovcov 🤷‍♀️ mozno z jej strany ta nevnima ako kamosku ale svagrinu, s ktorou ma korektne vztahy, ked sa stretnu na rodinnej akcii a to iste aj svagor a jeho draha - kolkokrat povie, ze pride na kavu a bola v okoli a proste mala svoj program

luccija
4. nov 2021

Ešte mozes napisat švagrinej, že ste s mamou pobúrené ako mohla nechať muža samého doma🙂ja málokedy pozerám kto má koľko rokov, ale ozaj toto rieši žena pred 40 tkou?Brat býva u mamy či niekde blízko?

diusqa761
4. nov 2021

@simcika však ale vaša mama nemôže neveste rozkazovať nech chodí aj k tebe na návštevu , to kde sme aby si svokra rozkazovala komu chodiť na návštevy lebo dcérenka jej plače prečo k nej nepríde. Ak máš s tým problém vybav si to sama s ňou a bratom neťahaj do toho mamu. Tá je asi rada že majú ako taký vzťah s nevestou a neobchádzajú sa. Ak by jej rozkazovala tak by uťali komunikáciu aj s ňou. Asi keď ide na návštevu k vašim tak chce ísť iba za svokrou lebo nemá čas sedieť 2 hodiny u nej a potom ďalšie 2 u teba doma. Tiež keď idem za niekým do mesta xyz na návštevu tak idem väčšinou iba k tomu jednomu človeku aj keď viem že v tom meste býva 6 mojich príbuzných , 4 kamarátky a 5 príbuzných môjho chlapa. To si myslíš že teraz sa nachystám na 15 návštev aby sme sa "neobchádzali" aby sa niekto nezdúval? však to by som tam musela tri dni spať v hoteli aby som ich pochodila. To vážne chceš tvrdiť že keď niekde ideš pochodíš všetky kamošky a rodinu z mesta lebo "tak to robíš"? A aj keby áno. Tak keď pôjdu nabudúce s bratom a dcérou na návštevu k tvojej mame tak tam príďte nech sa deti pohrajú , kde je problém ? Možno aj keď sa nenavštevujete tak často tak si na seba deti zvyknú a bude sa im neskôr dcéra sama pýtať za vami sa pohrať a bratrancom a uvidíte sa častejšie. Určite ale neblač po rodine a maminke nech im dohovorí ako decko ale sama sa tomu postav. Nech ti mamina povie keď budú chcieť ísť k nej na návštevu a pridajte sa ak im to nebude vadiť .

snowflake07
4. nov 2021

@simcika Nemám problém,tak si ho vyrobím 😏

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spadnutaslivka
4. nov 2021

@simcika podľa nadpisu som myslela, že si puberťáčka, ktorej sa nepáči, že mama je milšia na nevestu, ktorá sa k vám nasťahovala a že ona nemusí u vás ani pohnúť prstom a od teba vyžaduje prvé posledné. Ak sa toto nedeje, tak nechápem, čo má nadpis spoločný s tým, čo si písala. Mama má neveste dohovárať, koho a kedy má navštíviť? Či čo je problém?

martina1201
4. nov 2021

@simcika No neviem ako u vás, ale u nás nechávame ľudí žiť a nekafreme im do života. Predsa nie je normálne starať sa kto ku komu a ako často chodí na návštevu. Nepríde? Jej vec, nedám za krstný mamu. Asi si tak dobre s tebou nerozumie aby mala záujem s tebou tráviť čas. A že jej tvoja mama toleruje návštevy kamarátok? A prečo by nemala? Však je to jej vec. A tvoju mamu do toho nič nie je. Brat povie že čo jej má na to povedať že nejde k vám? Zjavne to nedokáže povedať že švagriná ťa nemusí. Ak som s niekým zadobre chcem ho vidieť. Ak nie som tak jeho prítomnosť nevyhľadávam. Čo ťa trápi že tvoj brat príde z práce a švagriná ide k máme? Je to medzi nimi. Oni vedia prečo riešia veci tak ako riešia. Skús sa zamerať viac na svoju domácnosť a nie riešiť švagrinu a to čo robí či nerobí. Pozvi ju na návštevu, či príde je len jej vec. A že tvoje dieťa plače? No žiaľ. Aj iné sklamania v živote zažije....
Nenut nikoho chodiť k vám a už vonkoncom ho nerieš v rodine medzi rodinnými príslušníkmi..... Ak sa jej chces priamo opýtať prečo nepríde tak jej zavolaj alebo napíš. Má výhovorku? Dobré viac nepozyvaj a už vonkoncom k nej nechoď keď ideš do mesta kde býva..... Zjavne o stretnutie s tebou ten človek nestojí.....

simcika
autor
4. nov 2021

@petamich podľa toho čo píšeš je potom ale jasne ze keď ona nejde k nám a síce ze nemá prečo, tak nemusím ani ja..a toto sú podľa teba dobre vzťahy? A deti práve boli na seba naviazané! Vždy sľubovala ze dôjde a nikdy neprišla o to ide. A keďže to už beriem.fak ze keď ona nemá záujem, tak ani ja. A teraz súoji rodičia smutni z tohp, že to nie je ako kedysi. Ja som nechcela aby mama nútila nevestu aby prišla za mojim synom...ktorý tu bol sam a oni žili s ďalšími bratmi spolu....ťažko by ti nebolo, keby si tu chodila.k svagronej a s láskou k malej a davala.si jej uctu a kým.ona chodila do prace, ja som sa jej o malú starala? Bolo normálne ze som chcela neter vidieť a byt s nou kvôli synovi. Ja by som sa teda nemohola pozerať na to, že môj syn a jehp žena si nepozeraju sestru. Aj mama to tak vidí...žiaľ, ale to nič dobré neprinesie do rodiny, keď jeden člen takto si ide svoje a ukázalo sa to....a vonkoncom to nie je len o tom...ale to sa mi mechev rozpisovať

simcika
autor
4. nov 2021

@martina1201 mňa netrápi ze svagrina ide k mame, píšem ze to trápi moju mamu s tým, že jej to roky tolerovali. My sme sa ku nej ako rodina spravali všetci ale ona nemusela. Lebo ako píšeš nikto nemusí. Ale ja som si to snou už vykomunikovala davno. Už si ani nevolame a neverím jej za jej klamstvá a pretvarku. Len mi vždy liezlo na nervy ze mama nevidela ze nás súrodencov takto od seba rozhana....
S bratom už dlhší čas spolu neziju, on aj keď jej povedal svoje, spravila si po svojom..

simcika
autor
4. nov 2021

@snowflake07 to sú také klise vety. To bolo ako k čomu?

simcika
autor
4. nov 2021

@spadnutaslivka hahahah ale aj to, že píšeš ze neveste nemusí nič a ja všetko je pravda. A keby ja ju takto obídem na 100 krát, mame a rodine by sa to nepáčilo..ze takto sa vzťahy nebuduju

simcika
autor
4. nov 2021

@luccija toto je na dlho pribeh. No keď to robí pravidelne a on príde po 2 týždňoch kde sa narobí, tak očakáva byt s rodinou. Čomu sa akože čudujes?

simcika
autor
4. nov 2021

@diusqa761 v živote by mi môj muž nemohol povedať kam pôjdeme a keď to vyhovuje môjmu bratovi, som dávno pochopila.

miadi
4. nov 2021

Ja sa jej ani necudujem ze k tebe nechce chodit.

simcika
autor
4. nov 2021

@miadi výborný komentár. Naozaj si vážim. Poznas celu situáciu a hlavne ju.

spadnutaslivka
4. nov 2021

@simcika kľudne kop, ale ja stále nechápem. A teraz neviem, či som taká unavená alebo ty píšeš piate cez deviate... Prečo má k tebe vlastne chodiť? A čo jej má mama tolerovať? To, že k tebe nejde? Ani mne by sa nechcelo. To ťa nechcem urážať alebo čo, ale fakt nechápem, čo ti vadí okrem toho, že ťa očividne neprijala za spriaznenú dušu alebo za sestru alebo ako to nazveš. Neviem, koľko ona chodí po návštevách, ale asi tiež nemá naťahovací čas a tak si dobre premyslí, s kým ten "voľný čas" strávi.

miadi
4. nov 2021

Co riesis? Nazov vyzera ze ziarlis na vlastnu mamu ze nevesta k nej chodi no k tebe nechce. Tak chod k mame vtedy ked tam bude aj ona. Ze tvoj syn place ze chce vidiet sesternicu tak sa snou dohodni ked nechce tak nechce.Snad mà syn vztah aj k inym detom. Mà kamaratov . Tvoja svagrina si len zije svoj zivot a teba hneva ze tvoja mama jej to “toleruje.” Mas urazene ego ze tvoju spolocnost nevyhladava. S tvojim stylom logiky si jej urcite nieco povedala odveci ani si si neuvedomila ze si ju urazila alebo len ju nenechas dychat. Zamysli sa nad sebou .

martina1201
4. nov 2021

@simcika prosím ťa prečítaj si čo si v svojom úvodnom príspevku napísala. Lebo to čo si mne odpísala je diametrálne odlišné od toho čo tvrdis pri založení témy. Alebo možno neviem čítať. Trošku sa ti tvrdenia rozchádzajú. Najskôr to vadí tebe že nepríde, teraz to vadí tvojej mame. Najskôr brat ide domov zo zahraničia a ona si dovolí ísť k mame a nie sedieť pri bratovi doma a zrazu píšeš že s bratom dlhšie spolu nežijú. Tak na čo ho man cakat doma? Nehovoriac o Tom, že co tvojej mame vadí, že k nej na návštevu nepríde keď s tvojim bratom už dlhšie nežijú? Asi nebude chodiť navštevovať svoju svokru keď s jej synom už nežije. Len málo je takých neviest ktoré tak robia.....

miadi
4. nov 2021

@martina1201 Ja som to pochopila ako odpoved na otazku ci mama a brat ziju spolu ale bolo to tak zamotane ze nie je uplne Jasne ci to nema byt ze brat nezije so zenou ale to by nedavalo zmysel ked on sa vracia zo zahranicia a ona si “dovodoli” necakat ho doma 😆