Čo všetko tolerujete svojim mužom?

tehulka_mk
24. jan 2013

Nevedela som vymyslieť iný názov témy,tak sa vopred ospravedlňujem.Viem,že manžel je slobodný človek aj keď je ženatý,že je to samostatná jednotka,je svojprávny atď,ale potrebujem sa opýtať,čo všetko vy tým svojím chlapom dovoľujete.Všetko je o vzájomnej dohode,ale musím sa opýtať 😉
Napr. 1.Ako často chodia s kamošmi večer von?
2.Nechávate ich si písať/chatovať s kamoškami?(nemyslím staré kamošky,ale nové)
3.Nechávate ich tak,keď prídu večer z práce sadnúť za TV alebo PC bez vás,bez toho,aby sa vám chvíľu povenovali?
Nenapadajú mi iné otázky teraz,ale keď si myslíte,že niečo dovoľujete svojim mužom viac ako iné "fúrie",tak mi to sem prosím napíšte.Napr. "Nevadí mi,ak so svojou ex skočí na kávu" a podobné. 😉 Vďaka,len chcem zistiť,či som zlá partnerka 😅

miskap2111
24. jan 2013

@tehulka_mk myslím že @sissy27 to vystihla úplne. Manželstvo/Partnerstvo je o dôvere a vzájomnej zodpovednosti. Každý sme svojprávny a keď sme aj zodpovedný, nikto mi nemusí diktovať čo mám a čo nemám. A ak sa mi niečo nepáči, otvorený rozhovor vždy pomôže. Takže som nikomu nikdy nič nezakazovala a neprikazovala. Našťastie moja dôvera nikdy nebola sklamaná- ale to je aj otázka výberu partnera.
Ale predsa si len jednu vec neodpustím. V mojom predchádzajúcom vzťahu som bývalému manželovi tiež nikdy nič neprikazovala a nezakazovala. Rozišli sme sa (pre úplne iné dôvody, nie pre sklamanie dôvery). Ale na konci vzťahu mi veľmi vyčítal, že som sa o neho veľmi nezaujímala - keď som sa pýtala, že v akom zmysle, tak mi povedal, že keď sedel s priateľmi na pive, tak ženy už chlapom vyvolávali, že kde sú a ja nič. Tak nadobudol dojem, že mi už na ňom nezáleží.. Nuž- každý sme iný. Takže komunikácia je vždy základ!! 🙂

veron_dorusincova
24. jan 2013

No moj si moze robit, co chce..asi preto je rad so mnou..za kamaratmi ho posielam a vzdy sa opyta, ci chcem ist s nim..nekontrolujem mu mobil, maily, takze stretnut sa s kamoskou moze a nemusim o tom vediet..samozrejme som ho upozornila, ze ak ma podvedie, tak ho zabijem a bude to vyzerat ako nehoda 😀 😎

vroni
24. jan 2013

1) malokedy, mozno dva-trikrat do roka, ale castejsie sa nechce jemu, nie ze ja mu doho kecam 😀 A najlepsi kamarat je aj moj kamarat, ten chodi k nam domv, takze nic ...
2) nenavidi chat, fora a socialne siete, ked sa doma dotkne pocitaca, tak len preto, ze ma este pracu a to vzdy popri tom klebeti so mnou. S kamoskou si pise len jednou - ale normalne mailom a nijako mi to nevadi
3) televizor okupuje dieta, takze nema sancu (aj ked je vypnuty, v okamihu, ked ho zapne, je tam nasusena jeho dcera a trva na "svojom" filme)
Co tolerujem? Asi take normalne veci: kavu s ex, posadnutost autami, neschopnost prist nacas, kupovanie hory zbytocnych hraciek, obcas prehnanu ufrflanost.... Co ja viem, nejako ma chlap nevytaca do takej miery, ze by som chcela netolerovat 😉

kvetka_
24. jan 2013

@80472 nezabranila,ale urcite by som nesuhlasila, aby si pisal s nejakymi pipkami. ked si chce pisat nech si pise tak aby som o tom nevedela 😀
kazdy ma iny vztah inu lasku, ja som stastna moj muz tiez tak co mam riesit?

fialkaa
24. jan 2013

aha, a k tomu chatu: ja mam stale otvoreny facebook a mm si ho pokojne pozera. je to uplne jedno, kedze mame mnoho priatelov spolocnych, navyse nemam co skryvat. akurat mu zvyknem povedat, ze musi ppozerat moj FB, pretoze jeho priatelia tam pisu same suchariny. stava sa, ze ja jeho poprosim, aby mi nieco pozrel v mailovej poste a takisto on mna.

panki
24. jan 2013

@miskap2111 😀 toto aj mne môj muž vyčíta....teda iba v rámci srandy, že manželky kamarátom vyvolávajú aj 10-krát za večer a ja som mu nikdy nezavolala. A priznám sa, že mňa to nikdy ani nenapadlo.

80472
24. jan 2013

@kvetka_ však ved ono to pri tom písaní väčšinou ani neskočí 🙂 láska je láska, istoty sú istoty, tie si muži radi udržia, ale príroda a ich lovecký inštinkt ja niečo iné.....ja som voľná, takže ja už sa nezaťažujem otázkami tohto typu, čo by ste akoby ste s mužom/manželom....ja si tiež píšem so ženatými a keby som povedala áno, idú si nohy dolámať, autá štartovať, aby si mohli užiť to, čo im doma chýba....a nemyslím len sex, ale taký ten pocit slobody, radosti zo života, a potom šup 🙂 zas krutá realita doma s manželkami 🙂)))

miskap2111
24. jan 2013

@panki 😀 ani mňa to nikdy nenapadlo. No ale vidíš- nakoniec to bolo proti mne. 🙂 Ale vy o tom komunikujete, takže snáď, ak by mu to naozaj vadilo, tak by ti povedal iným spôsobom.

kvetka_
24. jan 2013

@80472 samozrejme nie je kazdy muz ku*evnik a kazda zena ku*va nie? kazdy sme iny. vies ako aj vydate zeny sa daju namotat na chlapa cez ne ta idu si nohy dolamat kvoli tomu co im chyba. taky je zivot 😵

panki
24. jan 2013

@80472 No neviem či by si napr. po 10 rokoch manželstva, po manželovej nevere povedala " ale veď čo príroda a lovecký inštiknt....buď šťastný" 🙂

lujza123
24. jan 2013

@tehulka_mk
1. par krat do mesiaca, mozno 1, 2 max 3 krat...ale vacsinou ideme spolu, zozenieme niekoho na strazenie malej a ide sa...ja som taky antimatersky typ v tomto, chodievam na koncerty, festivaly ...kazdy vecer som bola doma len 1 rok a pekne mi z toho hrabalo

2. cojaviem s kym si pise..ani ma to nezaujma ani sa nepytam

3.ked pride z prace pozre mail ..tak mozno 10 min.ani to nie lebo to uz zauraduje dcerka ze pod sa hrat a potom zauradujem ja..budto poslem navarit veceru alebo ked varim ja tak umyt riad pripadne inu domacu pracu lebo vsak cez den sme v praci...proste vzdy sa cosi najde..a ked zaspi mala tak cumime spolu na film...

digysa
24. jan 2013

1. neratam, pivo je velmi nepravidelna zalezitost u manzela
2. chatuje kazdy den, ale iba s muzmi, v sukromnom fore, ohladne jeho zberatelskej praci/hobby. Vymiena si informacie s roznymi predajcami a kupujucimi
3. moj manzel vobec nepozera TV (pocuva radio, pozrie si interenet- koli spravam) a inak jeho zabava je citanie knih.
Ja som ta, ktora pride z prace a zapne telku 😎

U nas nie je problem :CO ROBI a co mu tolerujem...
U nas je probem: CO NEROBI a CHCEM aby robil.....

petronellynka
24. jan 2013

1. na pivo nechodi...ale tak vlastnime podnik(otvoreny ale len sezonne) tak tak obcas za nim pridu znami tak si pivo s nimi da alebo so mnou 🙂
Ale to fakt velmi malo...
2. obcas si snejakou starou kolegynou zo zahranicia napise ze ako sa ma..ale skor on len odpise akoby inicioval komunikaciu
3.ked pride z prace tak sa mi venuje a telku si popripade zapneme spolu

Uvidime ked budu deti 🙂

nanulik
24. jan 2013

@tehulka_mk no tak podla mna čo ja tolerujem mojmu mužovi možno by vadilo inej žene. ale ak by som odpovedala na otázky tak:
1. on občas ide von, občas idem ja, máme to tak narovnako a v priemere je to asi tak 4 krát do roka
2. hovorí mi že si so ženami nechatuje a ja mu verím. nechodí na zoznamovacie stránky a na fb vidím koho má v priateloch. chodieva na diskusné fora o hrách a tam su vačšinou chlapi.
3. robí na tri zmeny vo výrobe takže viem že to má ťažké. takže ked príde z ranej naje sa dá kávu trošku oddýche až potom sa zapojí do chodu domácnsoti, ked príde po nočnej to spí a je celkovo dosť pordráždený ale tiež som mávala nočné tak viem ako sa vtedy človek cíti tak ho nezaťažujem blbosťami, a ked má poobednu tak je celé poobedei preč ale doobeda kým varím sa venuje malému

sonagolisova
24. jan 2013

@klincek do furie mas velmi daleko..uplny normal

sonagolisova
24. jan 2013

@80472 to bol taky citat..ze zena sa uchyli k nevere ked ma pricinu- muz ked ma prilezitost 🙂

sonagolisova
24. jan 2013

@panki asi by ma tiez dost hnevalo keby som bola s kamoskou vonku a chlap by mi vyvolaval kde som a kedy pridem...

irriss
24. jan 2013

@tehulka_mk
jedine (jinak neni co) ...co toleruju svemu manzelovi je TICHO..a on na oplatku toleruje mne, ze ho vzdy vyprovokuju, aby zacal mluvit.. 😎

Jinak je v praci od tmy do tmy..a pak uz je jen cas na jidlo, zpravy a postel...
nema cas na NIC a kdyz ma,tak je unaveny a spi..a to je mozna take vec,kterou mu "vekem" toleruju... 😉
t.j. uz ho nebudim....uz mam na cem se "houpat" preci mam KONIKA....a tak si rikam,jen at spi..a dlouho... 😔

cmulinko
24. jan 2013

v partnerstve je dolezite citit sa ako partner...cize ja svojmu manzelovi nezakazujem absolutne nic.sam od seba vie presne co ma vytaca.ak si je vedomi toho,ze jeho spravanie vo mne vyvola neziaduce ucinky,tak je to len na nom ci sa k tomu spravaniu aj prikloni alebo si radsej zvoli cestu pokojneho spolunazivania 😀 ...samozrejme u nas to plati pre oboch.moj manzel sa opije s kamosmi asi 1 raz rocne....nema'' kondicku '' a tak nie vzdy sa to konci podla predstav mojho manzela...ale ja nastastie som pripravena na vsetko 😀 .Co sa pc tyka tak manzel je na tom asi tak,ze pomalicky zabuda,ze kde mame pc....v tomto smere je moj manzel bozi dar 😀 a co sa spravania tyka po robote tak manzel pracuje len nocne...konci o 8 rano a po prichode domov robi ranajky detom,robi im desiatu do skoly,ideme ich spolu odviest do skoly a skolky a potom ak je potrebne tak ideme na nakupy....cca o 11-12 sa dostane do postele a o 16 vstava k detom,lebo ja idem na 16.30 do prace.detom sa venuje poobede len on-ja koncim v praci v noci o 00.30,kupe ich,uspava,rozpravku cita...atd atd a ide spat ked cela banda konecne spi a o 12 v noci sa budi do prace.samozrejme ako kazdy clovek...ma svoje dni,ked nezrobi absolutne nic....ale take dni mam aj ja 😀 moj manzel je pre mna naozaj bozi dar 🙂

monikajaco
24. jan 2013

ja tiez "nezakazujem " nic svojmu partnerovy ... on vie presne kedy prekrocil pomyselnu hranicu .. vidito na mojej tvary a to vzdy zaberie ... tolerujeme si navzajom veci ktore su v medziach normy a stastneho suzitia ...

zuzkat1
24. jan 2013

@tehulka_mk na pivo s kamosmi nechodi. S "kamoskami"si uz nepise.zatrhla som to ked som zistila ze "kamosky" kedysi chceli viac. Nikdy to sice nedostali ale ved poznam zeny-su to mrchy.a ked dojde domov zapne telku a naje sa. Ked ma daco z roboty...oslava a tak,tak sa pyta ci mi to nevadi..

stellamaris
24. jan 2013

@tehulka_mk dobre otazky 😀 moj na pivo nechodi,kamarati ho nezaujimaju,obcas chodi jeho ex-priatelka k nam na kavu,pokecame 🙂 inak mame vzajomnu toleranciu,kazdy z nas ma svoj okruh znamych a sukromnu korespondenciu si necitame navzajom...neziarlime....nevera je povolena ( ked to chlapovi dovolis,nebude ho to lakat,ja som mu to navrhla,nakolko mu nemozem zarucit stalu vernost a tak ju ma tiez povolenu.).Mame za sebou dva roky vztahu a doteraz vsetko klape ako svajciarske hodinky 😀

babulatko
24. jan 2013

1.Ako často chodia s kamošmi večer von? Môj muž nechodí s kámošmi von, nemá na to dostatok energie a času. Ak má nejakú energiu navyše a aj čas, tak ho trávi so mňou a našou dcérou 😉
2.Nechávate ich si písať/chatovať s kamoškami? Neexistuje....žiadne kámošky...ja som jeho najlepšia kámoška 😉
3.Nechávate ich tak,keď prídu večer z práce sadnúť za TV alebo PC bez vás,bez toho,aby sa vám chvíľu povenovali?
Nie...keď príde z práce, nechám ho najesť a potom umyje riady, ide nakúpiť alebo iné potrebné veci. Filmy pozeráme večer spolu keď už dcéra spí. Romantikuš 😉
Možno patrím medzi "fúrie" ale môjmu manželovi to vyhovuje 😉 na to sa oženil a splodil dieťa...aby sa venoval žene a svojej dcére...my sme jeho zmysel života, takže akýkoľvek voľný čas venuje nám a ja som mu za to vďačná a vážim si ho za to. Samozrejme, že keď je chorý alebo unavený, tak vezmem dcéru von aby si mohol doma v kľude odpočinúť.
S žiadnou ex by v živote neišiel na kávu...má totiž pud sebazáchovy a ja som dosť rýchla na to aby som stihla dať vymeniť zámok vo dverách kým sa vráti 😉
P.S. Vôbec sa nepovažujem za zlú partnerku, takže ty ňou tiež určite nie si 🙂
Hlavu hore kočka 🙂 musíš si vo vzťahu stanoviť hranice a pravidlá hry, je to tvoj život a tvoj vzťah...takže si to zariaď tak aby si o 20 rokov neľutovala 😉 držím ti palce, nech si svoj vzťah vyriešiš podľa svojich predstáv 🙂

mima4
24. jan 2013

@tehulka_mk

Moj manzel ma dovolene to, co mam dovolene aj ja. Nijako sa neobmedzujeme, sme si partnermi, takze:

1) chodi velmi malinko, asi tak raz za mesiac. Ja chodim s kamoskami von castejsie, aj z prace si ideme sadnut na pivo 😉 Absolutne nemame s tym s manzelom problem. Je to predsa normalne si vyrazit iba tak oddelene so svojimi kamosmi a kamoskami. Ked chce ist von s kamosom, uplna pohodka, taktiez aj ja.
2) Jasne, ze nechavam pisat... ale nepise, ani ja moc nepisem... nemame na to cas..radsej ideme vonka s tymi kamosmi..
3) ked manzel pride z prace, jasne, nech si odychne. Vsak aj ja ked pridem z prace, tak si chcem oddychnut, potrebujem minimalne 45 minut na regeneraciu... zapnem si prijemnu hudbu, oddychnujem... potom mozno spravim nejaku pomazanku na veceru... a relaxujeme s muzom dalej.
Je velmi dolezite resetnut, a my s manzelom urcite respektujeme jeden druheho.

80472
25. jan 2013

@babulatko s tou výmenou zámku, to ma pobavilo 🙂))))) normálne že idem do kolien 🙂))))) to si hovorí každá žena (ohrdnutá a podvedená) avšak pokiaľ ste majiteľmi bytu obaja, môžeš meniť zámky koľko chceš, z právneho hľadiska nemáš na niečo také absolútne žiaden nárok a keby si tvoj drahy zavolal na teba políciu, máš problém 🙂)))))))))

babulatko
25. jan 2013

@80472 čo som písala, bolo myslené trošku humorne, šak kukni na tých smajlíkov...v skutočnosti by som asi nemenila zámky ale by som si pobalila kufre 😉 P.S. v živote by môjho muža ani nenapadlo ísť s nejakou cudzou ženou na kafe 😀

80472
25. jan 2013

a tiež ma baví čítať tieto príspevky poniektoré, v zmysle :
" nešiel by na pivo, lebo....
"nešiel by s ex, lebo
" nesedí za PC, lebo....
baby, preberte sa 🙂 robia to! 😀 ak nie všetci, tak 90% určite, len niektorí sú dosť múdri na to, aby ste im na čokoľvek prišli a tí ostatní sú len obyčajní babráci 🙂 čo nevedia, ako správne podvádzať a užívať si 😉
monogamia je neprirodzenááááááá 🙂 a sobášnym listom ju nikto nikomu nezaručí 😉

czechzuzanaba
25. jan 2013

@80472 ostatní sú len obyčajní babráci čo nevedia, ako správne podvádzať a užívať si ......tak toto je vyrok dne 😀

80472
25. jan 2013

@panki ÁNO! POVEDALA! 🙂

nellushka
25. jan 2013

ufff baby 🙂 tak ja pri vas vyzeram ako fuuuuria s velkym F 😀 nemam problem,ak ide von s kamosmi.Ale ak tam je nejaka jeo byvalka,nie je mi to jedno a obcas si potom neodpustim hlupu poznamku..chatoval a dost vela a nahoda je svina a ja som na to prisla.Najprv samozrejme hnev(naucila som sa pocitat do 50) 😀 a potom dialog aky bol na to dovod. teraz je uz klud a ani nepatram ci este nieco je...riadim sa heslom,ze loz ma kratke nohy 😉 a ked pride z prace,tak sa vela rozpravame co a ako bolo cez den,co treba,co planujeme a tak popri klasickych cinnostiach doma.Venovat sa synovi a potom sebe navzajom 😉