Čo znamena párna sobota v rozsudku? Poraďte!

laila22
5. mar 2010

V rozsudku je uvedene, ze otec ditata ma pravo stretavat sa s nim kazdu parnu sobotu a po nej nasledujucu nedelu...
Co to vlastne znamena? Je to kazda sobota v parnom tyzdni, alebo je to sobota s parnym cislom v datume. Ja som to pochopila ako sobotu v parnom tyzdni, exmanzel ako sobotu s parnym datumom...a problem je na svete... cakam na vase odpovede. dakujem

lilly21
5. mar 2010

jasne, ze parny tyzden

susi157
5. mar 2010

jasne ze parny tyzden,kazdu druhu sobotu.sobotu s parnym datumomto aka blbost to moze napadnut iba ... 😠

laila22
autor
5. mar 2010

dakujem, ze ste mi to upresnili a uistili ma, ze mam pravdu...ex totiz to min vikend neprisiel pre malu a pyta ju tento...vysvetlila som mu ako sa veci maju a on sa zacal ohanat, ze zavola na socialku...a ze ja nemam pravdu a bla, bla... ked som mu vysvetlovala, nech si prelistuje kalendar a sobota s parnym datumom je blbost, lebo je vela vikendov, ze nasleduju dve soboty s neparnym datumom po sebe, tak to nechcel pchopit. a mna ani nenapadlo min tyzden telefonovat soc. kuratorke, ze ex nejavi zaujem o dieta...a to este nie je ani rozsudok pravoplatny...

susi - on je ing. a doktorat ma uz skoro vo vrecku... 😀

susi157
5. mar 2010

a za co ma ten titul a druhy coskoro 😕

laila22
autor
5. mar 2010

susi - to keby som vedela, tak by som sa s nim nerozviedla...ale to sem uz nepatri... 😉

laila22
autor
7. mar 2010

baby ja som mu povedala, ze si moze prist pre dieta, aj ked ho nema mat, ze mu ho dam, ale som u rodicov v tej istej dedine, kde byva aj on a povedal, ze k mojim rodicom si malu nepride zobrat, ale pride do dediny kde byvame... a viete co urobil? neprisiel si pre malu k mojim rodicom,hoc siel okolo, ale zobral svedka a vystaval pred nasim domom vo vedlajsej dedine, kde byvame... aby mal svedka, ze som nebola doma a teda som mu malu ani nedala...ale ved ju nemal mat a to, ze som mu ju bola ochotna dat, bola moja dobra vola..a on si bude vodit svedkov a bude ma spinit po uradoch... keby mu slo o to dieta tak si pren pride hoc kde, lenze on nevie prehltnut, ze uz ,,neni mojim panom,,a nevie prehltnut, ze nie je po jeho...

susi157
7. mar 2010

no tak to je riadny somar ty chlapy si myslia ze sme ich majetok ze si mozu rozkazovat co sa im zachce a ked nieje po ich tak je zle.

zazalienka
8. mar 2010

pre upresnenie, môj mm má malú každý nepárny víkend, t.j. teraz je v kalendári 11 týždeň v roku, t.j. nepárny víkend..

majka35
8. mar 2010

ti chlapi 😉

bambibam
8. mar 2010

zazalienka ,no môj má práve opačne párne týždne, najnovšie však doniesol kalendár kde boli týždne opačne ako v mojom tak nakoniec sme sa dohodli ,že platí môj kalendár - a sviatky - prázdniny sme vyriešili nasledovne : Vianoce musí byť somnou, na nový rok ked malá chce ide k nemu. Cez 2 mesačné prázdniny dostane malú "12" 😀 na týždeň ,s tým že do zahraničia ju nesmie zobrať. Veľká noc - je vždy tak ako padne týždeň.

laila22 pocopila som to ,že párny víkend - dúfam že tvoj muž pozná párne čísla v kalendári 😀 😀 😀
mojemu ex som to dodatočne vysvetlovala na súde že to nieje ked on má čas ale ked je týždeň párny, a pochopil to po 10 rokoch že 26 krát za rok si ju príde zobrať - primer. Nedávam mu ju iba ked má atibiotika.

laila22
autor
8. mar 2010

tak doobeda volal, ze jemu pravnicka povedala, ze su to soboty s parnym cislom v datume... ja tvrdim, ze su to soboty v parne tyzdne... tak povedal, ze zavola soc. kuratorke a odvedy sa nozval... zbohom zdravy rozum... 😉

laila22
autor
8. mar 2010

bambim - ja nechcem nic, len nech si ju berie vtedy kedy ma a mne nech da svaty pokoj, lebo ho mam plne zuby...

susi157
8. mar 2010

laila nemam slov.asi mu to uz konečne niekto vysvetlil.

laila22
autor
8. mar 2010

som zvedava co si zas vymyslí....

bambibam
8. mar 2010

laila tak to verím mi sme toto ako má chodiť pre dcéru riešili 10 rokov, proste ked hlupák chlap nechce pochopiť ,tak nepochopí. A verím ti ,že je to ťažké. Ja som prvé roky sa príšerne rozčulovala, potom som to vstrebávala, a teraz sa už usmievam nakolko dcéra vyrástla a prichádza na to že nie všetko je tak ako jej otec tlačí do hlavy a už sa nám aj stalo že povedala mami urob niečo ja sním tento víkend nejdem.
A to nehovorím o tom čo všetko dokazoval ked som sa druhý krát vydala. Niekedy si až poviem ,že keby mi niekto sfilmoval môj život tak by dostal nobelovú cenu. 🙂
Ver tomu že topiaci sa aj slamky chytá,treba si len obaliť nervy, a neukázať chlapovi slabosť.

kitti0503
9. mar 2010

laila podla čoho ti súd takto určil dni a časy???len preto sa pýtam lebo teraz budem mať z toho súd (vlastne ja som to podala)a som zvedavá že čo súd skúma alebo pozerá.

bambibam
kolko mala malá rokov ked jej tlačili do hlavy všetko??a teraz má kolko??len preto že moja má teraz 4 a možem byť kludná že malá dojde na všetko aj napriek tomu že jej otecko v týchto časoch hrá dobrého ale ke djej ukážem všetku pravdu tak s čím možem počítať?,ako to je u detoch???lebo teraz jej nemožem nič hovoriť pretože k tomu musí aj trošku chápať čo jej ja chcem vysvetliť prečo sme sa rozviedli.
dakujem za radu!

zazalienka
10. mar 2010

kitti, môj manžel keď mal súd, tak sudkyni navrhol, akoby si predstavoval styk s malou.. samozrejme ex skoro vyskočila z kože (malá má 8 rokov - čiže žiadne bábätko).. robila všetko preto aby súd zakázal styk.. sudkyňa našťastie pochopila o čom to je a rozsudok bol podľa manželovho priania.. každý druhý nepárny víkend, v lete 15 dní v kuse ( 1 - 15.august), jeden rok 1.sv.vianočný a jeden rok veľkonočný pondelok ( na striedačku).. chvalabohu , pretože inak by malú nevidel.. prispôsobujeme si program podľa nej, ešte sa nestalo, aby si ju nezobral..
bambibam, u nás to vyvrcholilo presne naopak, keď sa môj muž oženil so mnou.. to začala byť zlá jak had..
u nás je to opačné, keď neskôr manžel ukáže malej čo všetko dokázala splodiť a napísať jej matka, tak si názor urobí.. už len to , že matka si našla chlapa, kvôli nemu sa rozviedli, ale dcérenke nahučala do hlavy že tatko je alkoholik, gambler a všeličo možné... a keď sme čakali malého, tak do nej pol roka mamička hustila, že malú si berieme len pre zábavu, vyplnenie času, kým sa malé nenarodí a potom ju už nikdy nezoberieme k nám.. krpatá mala z toho nočné mory..

laila22
autor
10. mar 2010

Kitti - museli sme sa ,,dohodnut,, on chcel malu od piatka vecera do nedele vecera a ja som chcela styk v pritomnosti matky... mala ma 2 rocky a on ju chcel bravat na noc do prostredia, ktore nepoznala, naviac sa jej nikdy nevenoval... tak si ju ma bravat kazdu parnu sobotu a po nej nedelu od 9:00 do 19:00 co mne sa zda neskoro pre dvojrocne dieta, ale co uz, zahral sa na uboheho otecka co ma zaujem a tak mu sudca vyhovel... ked sa o nu mohol starat denodenne, uspavat, krmit, chodit na prechadzky, tak mu bolo prednejsie vsetko mozne ako rodina...
zazelinka, kitti - ja si myslim, ze tie deti to casom same pochopia ako to naozaj bolo...

zazelinka - ved ta matka zranovala svoje dieta... aj ked mam neviem ake nervy na skoro ex tak nebudem pred dietatom na neho nadavat, alebo malej hovorit ze je zly, alebo neviem aky... 😒

kitti0503
10. mar 2010

laila22
Ty ako vidíš toto??

dohodli sme sa na rozvode styk s maloletou čiže dala som ju každý druhý týžden na tri dni a dala som ju aj na jeden celý týžden jedenkrát.LENZE!!!začal sa o mna starať ,nadávať pred závodom(boli vonku aj policajti),potom ma obťažoval ,chodoli mi aj smsky,malú som dala aj tak.Lenže potom to už bolo aj na mna vela tak som to skrátila na dva dni ,potom ani neplatil ,tak som to spravila tak ,že každý tretí týžden na dva dni,ale aj napriek tomuto sa o mna staral,no potom toho už bolo dosť,tak som ho udala na políciu,že neplatí,že je omeškaný.On sa zlakol(myslím ja)lebo už prestali chodiť smsky a podala som aj o úprave styku otca s dieťaťom,nech určí súd.Ale ked som to skrátila ,spravila som to len dva mesiace.No teraz budem mať súd a preto sa pýtam ,že čo ako chodí.takže možem aj s tým počítať,že sa bude hrať na pekného chudého otecka,ako si písala,že??jaj a mám aspon aj dokaz o tom ,že jeden výkend vybral 1000sk aj druhý výkend 1000sk a pri tom by mal vyplatit výživné.tu len tolko chcem dokázať že vobec nestojí na prvom mieste jeho dcéra,lebo peniaze vybral v noci,takže nie na poštu išiel!!

laila22
autor
10. mar 2010

kitti - kazdy sudca ma na vec iny nazor... preto sa neda do predu povedat ako to dopadne...

jojcob
13. mar 2010

Baby, nielen chlapi su ti blbi. Ja mam podobne problemy s exmanzelkou. Tiez zo zaciatku vymyslala, co je parny a neparny tyzden. A naozaj su vobehu kalendare, kde je spatne vyznacene cislovanie tyzdnov. Je to tym, ze teraz boli na zaciatku roka 2 neparne tyzdne po sebe. Je na to nejaka medzinarodna norma, ale strucne je to tak, ze prvy tyzden je ten, v ktorom je prvy stvrtok v roku. Ale uz som sa aj na policii stretol s tym, ze mali dilemu, ze ci je parna sobota ta, co je v parnom tyzdni, alebo ta s parnym datumom, alebo druha a stvrta v prislusnom mesiaci. Ale pravdaze je spravne, ze ta, ktora je v parnom tyzdni podla kalendara.

kitti0503
13. mar 2010

jojcob
Máš pravdu,že nie len chlapi sú ti blbí,lebo poznám ne jedného takého ,pred ktorým možem dať klobúk dole,lebo sa tak starajú o dieťa.Jaj keby som ja mala takého!!Tak ked sa aj rozvediem,aj tak by som mu dala malú,že by som nemusela chodiť na súdy a čo ja viem kde ešťe.Ale tý ktorý si to nezaslúžia tak.....!

laila

máš v tom pravdu!

enilora
13. mar 2010

zazalinka
čítala som tvoje príspevky aj v iných témach.klobúk dole pred tebou zdáš sa byť super žienka...poznám viacero žien ktoré deti svojho terajšieho manžela/priateľa nemožu ani vystáť a robia všetko preto aby sa s nimi stretával čo najmenej alebo vobec.A ty si presný opak vidno že Veroniku máš rada aj keď "nie je tvoja". 🙂

zazalienka
14. mar 2010

Enilora ďakujem.. Veve práve odišla, tak to tu trocha utíchlo🙂) .. lebo to je ako keď príde víchor.. ano, mám ju veľmi rada, zobrala som si otca s dcérou, nie otca s guľou na nohe.. beriem ju ako svoju.. a som rada, že bračeka berie ako "svojho" ..

laila22
autor
14. mar 2010

zazelinka - tak to je dobre, ze mate dobre vztahy, to sa vzdy nevidí... 😉

zazalienka
15. mar 2010

ďakujem kočky.. pre mňa je odmenou keď Veve odchádza domov a tri krát sa vráti od výťahu aby ma postískala, dala pusu a povedala že ma ľúbi..

lubka131
4. aug 2010

ahojte baby, potrebujem poradiť, čítala som si vašu diskusiu ale predsa: v rozsudku máme určený styk - každá nepárna sobota v mesiaci a každá párna nedeľa v mesiaci...??? viete mi povedať ako to padne na tento mesiac, teda na august?vďaka.

slavuska30
4. aug 2010

@lubka131 ..ahoj, ja som sa riadila vždy podľa dátumov..takže nepárna sobota:7.8., 21.8, a párna nedeľa: 8.8., 22.8., ak sa mýlim, prepáč..

lubka131
4. aug 2010

@slavuska30 ahoj, a netreba sa náhodou riadiť párny týždeň a nepárny týždeň?

slavuska30
4. aug 2010

..neviem, my sme išli podľa dátumov..ale je to dosť možné....u nás to aj tak fungovalo len velmi krátko po rozvode, chcel dokázať, že sa vie postarať lepšie o deti, ale ked videl, že im treba aj kúpit a dať jest...no po dvoch mesiacoch prestal pre nich chodiť..teraz je to tak, že pošle vyživné presne na cent, nič navyše...a vidí deti tak dvakrat za rok..to je všetko...aj teraz ich chcel na prázdniny na týždeň a po 4 dňoch mi volal, že ich posiela vlakom domov..