Čudné správanie sa otca - zaprel dieťa

loulou
19. máj 2014

Ahojte, zaujímali by ma vaše názory ako by ste sa zachovali v mojej situácii.
Takže ide o to, že mám veľmi dobrú kamarátku, ktorá je momentálne v kúpeľoch. Má synčeka (2,5 roka) so svojím partnerom (naším spoločným kamarátom) nie sú zobratí ale žijú ako druh a družka. O chlapčeka sa momentálne počas dňa pomáham starať ja, kým je jeho otec v práci, nakoľko tu nemajú blízku rodinu a po práci je malý so svojím otcom. Kamarát je rozvedený (6rokov), manželstvo bolo bezdetné, pretože ona nechcela deti, rozviedli sa nakoľko ona si našla iného, bohatého podnikateľa, s ktorým má dve deti, odsťahovala sa a sem chodí len občas za rodičmi. S kamarátkou teda terajšou družkou sa poznajú skoro 5 rokov a z toho 4 roky žijú v spoločnej domácnosti, zoznámili sa cez mm. Mm ho pozná z práce, poznal i jeho ex, ja som ju však nikdy nevidela. Jeho poznám tiež dlho vlastne od rozvodu ako skvelého chlapa, partnera i otca, dal by im prvé posledné, voľný čas trávia spolu, sú nerozlučný.
A teraz tá moja dilema: chlapčeka si buď vyzdvihne u mňa doma, alebo ho počkáme na ihrisku blízko práce , kde chodím i ja so svojím synčekom. Tak tomu bolo i v sobotu poobede. Ja s mojím synom i s ich synčekom sme boli na ihrisku a čakali kým skončí v práci a príde si syna vziať. Prišiel tak ako mal, s chlapcami sa hral, vyvádzali ako malí až kým drobci nezostali smädní. Vzala som ich ku kočíku aby som im dala vodičku a keď sme sa vracali ku kamarátovi, zbadala som pri ňom mamičku s dieťaťom. Drobec sa rozbehol za ockom, že už sa napil a môžu sa zasa hrať, ale na moje zhrozenie sa kamarát tváril akoby nič. Malý za ním pribehol, že ocko, ocko a on nič, tváril sa že ho nepozná, poslal ho pohľadať si rodičov a ešte sa zasmial na tom, že si ho cudzie dieťa pomýlilo so svojím ockom a odišiel bokom. Malý keď videl že ocko nereaguje pribehol ku mne a hral sa so mnou a mojím synčekom. Tá dotyčná sa za nejakú chvíľku zdvihla, vzala dcérku a odišla. A ten somár až keď si bol istý že je preč prišiel za nami a hral sa so synom akoby nič, bozkával ho, túlil si ho, vyvádzali tak ako pred tým. Keď som sa spýtala, že čo to preboha malo znamenať, zistila som že to bola jeho ex a on si neželá aby vedela že má rodinu, lebo že pri rozvode jej sľúbil že inú ženu ako ju nebude milovať. Samozrejme nezabudol podotknúť, že kamarátka sa o tom nemá dozvedieť a pôsobil dojmom, že je na mňa nahnevaný preto čo som videla, vzal malého a odišiel
Dnes ráno synčeka priviedol ako vždy, tváril sa akoby nič. Môj manžel tvrdí, že rozhodnutie je na mne, ako sa zachovám, nakoľko je to veľmi chúlostivé, chce sa porozprávať aj s ním, ale tiež je na vážkach. Nechcem im ublížiť ani jednému ale škre ma to, neviem ako sa jej budem môcť pozrieť do očí a tváriť sa že nič. Kamarátime sa už vyše 20rokov a viem, že ak jej to poviem tak po všetkom tom čo prežila zanevrie na chlapov a nebude chcieť už nikomu veriť a na druhej strane ak jej to nepoviem a náhodou zistí pravdu i to, že som o tom vedela nebude veriť už ani mne, neviem čo robiť ☹

jahodnicka
19. máj 2014

Hm,tak to je dost divne. Hele,ja byt na tvem miste,necham to byt. Co se stane kdyz to kamaradce reknes? Nic,jen se bude trapit...

eeffka
19. máj 2014

@loulou akoze ty mas kryt nejakého hnupa, pred zenou ktora sa s nim rozviedla???

Povedala by som to kamoske rovno pred nim a nech si taketo teatro hraje sam. Kkso bohvie ci to bola exka...

lucenka911
19. máj 2014

Fuha, no v prvom rade ten muz nie je chlap, ale....ked ste sa stretli vy, mozu sa stretnut kedykolvek aj oni a to uz nezaprie, ze ma dieta, ja by som sa porozpravala s otcom chlapceka, lebo raz to tak ci tak praskne a uvidis co on povie, nechapem, ze ked sa stretli tak mpredpokladam, ze byvaju v jednom meste, co to je za rozum slubovat zene s ktorou sa rozviedol ze inu mat nebude nechapem tomu, ci ja som to zle pochopila?

loulou
autor
19. máj 2014

@jahodnicka Veď to len nechcem aby sa to niekedy otočilo proti mne, že som vedela a nič nepovedala, kamarátka sa už dosť natrápila ☹

cta
19. máj 2014

@loulou to som moc dobre nepochopila ale toto by si mali vysvetliť oni dvaja ja by som do toho moc nezasahovala. A za ďalšie ak má inde rodinu čo jeho ex po tom? To je snad jeho vec s kím ma dieťa nie? MNa osobne by to asi urazilo to keď bude väčší tiež mu povie chod sa schovať je tu moja ex a nechcem aby vedela, že si môj syn? to je choré

haslerka27
19. máj 2014

sila,neviem si predstavit takuto situaciu,ze muz zapre dieta kvoli ex ktora dieta nechcela a ma ine s inym....no nonsens....co uz ludia dokazuju v dnesnom svete to nema obdobu.vravim,od dobroty toto robia,nevedia co so sebou....tak jemu ty suplujes au pair,a este sa citi byt dotknuty....ja by som mu hned povedala,ze sa mi to nepacilo a kamoske o tom poviem,nech si mysli co chce.....manzelovi vysvetli o co ide detajlne,a ze pravdepodobne nech zabudne na ich kamaratstvo lebo neverim ze dotycny pan si prizna chybu a sklopi hlavu.zavrhne vas ale to tebe moze byt sum a fuk.

loulou
autor
19. máj 2014

@eeffka Ja som ho nekryla a už vôbec nie pred jeho ex. Bola som bokom nakoľko môj synček bol na šmyklávke tak som sa k nim nedostala. A či to bola ex ja neviem naisto, nakoľko ju nepoznám, ale podľa opisu čo som dala manželovi tvrdí, že ten môj opis na ňu sedí

cerez
19. máj 2014

Nemám slova. Aj keby som toho chlapa poznala ako supermuža, toto sa nerobí. Zaprieť vlastnú krv. Zaprieť vlastné malé dieťa, to je slaboch. Jemu ide viac o to, čo si želá jeho ex ako o to, aby sa zachoval ako chlap. Hlavne by som to povedala jemu čo si o tom myslíš alebo myslíte a on by sa mal konečne pochlapiť a dať veci na poriadok. Vykašľať sa na ex a just vystískať si svoje dieťa pred ňou.

maznacik007
19. máj 2014

@loulou je to tvoja dlhorocna kamaratka ja by som jej to povedala ma pravo to vediet .. kamarati su aj o tom ze si povedia ano mozno riskujes ze sa docasne kamaratstvo pokazi ale radsej nech to vie a nech sa zariadi

a na chovanie toho chlapa existuje len jedine je to .... piip

loulou
autor
19. máj 2014

@lucenka911 Rozprávať som sa snažila už vtedy keď sa to stalo, ešte sa s ním porozpráva manžel, predsa sa poznajú už dlhšie. A to že sa oni stretnú je málo pravdepodobné, ona žije mimo nášho mesta, tu má len rodičov a čo viem tak k nim chodí málo, bohatá panička, čo by ona tvrdla tu Viedeň je lepšia. Mám taký pocit že toto bola len hlúpa náhoda. A prečo sľuboval bývalke takú hovadinu netuším nepoznali sme sa ešte, čo už ☹

marienka1703
19. máj 2014

Je to obycajne prasa,,,ak zaprel dieta, a kvoli byvalej,, Takemu chlapovi by som kaslala na hlavu- a nie ze hrala jeho hru,,, pfuuuuuuuuuuj

sissy27
19. máj 2014

@loulou moja rada - nestaraj sa do toho, lebo z toho vyjdeš ako posledná oná... povieš to kamoške a ok, čo bude nasledovať? opustiť ho kvôli tomu neopustí, ale bezsenné noci mať bude... on to zaprie, vymyslí si nejakú báchorku ale jej chrobák v hlave ostane... nikomu to neprospeje... ak sa má niekto s niekým porozprávať, nech to spraví tvoj muž, nech tomu dilinovi povie, že už dávno mal svoju ex hodiť za hlavu a ak nebol vysporiadaný s rozvodom, nemal ísť do ďalšieho vzťahu, a teraz nech sa uvedomí, kto je na prvom mieste... ak sa ťa na takúto situáciu kamoška otvorene spýta, tak otvorene odpovedz, ale sama to nevyťahuj...

loulou
autor
19. máj 2014

@cta Ja viem že je to ich vec, kamoška o tom nevie, ale trápi ma to, nechcem aby sa zasa sklamala, už si prežila svoje a konečne je šťastná, ale nechcem raz až by sa to prevalilo z toho vísť ako tá najhoršia, doteraz sme držali spolu a nikdy sme si neklamali

loulou
autor
19. máj 2014

@haslerka27 čo už aj mna svojím postojom veľmi sklamal a mm len oči valil keď som mu to vravela. Au-pair suplujem len kým je v práci, sama som sa ponúkla, nakoľko malého mám veľmi rada. No uvidíme ako dopadne rozhovor dnes večer medzi chlapmi

loulou
autor
19. máj 2014

@cerez povedala som mu čo si o tom myslím a že sa zachoval ako somár, ale čo už nechcel sa o tom baviť, že je to len a len jeho vec, uvidím či pomôže rozhovor z mm

stefka33
19. máj 2014

@loulou Vykašli sa na to. Keď sa miešaš do cudzích vecí, tak sa to zvykne otočiť proti tebe. Vôbec by som sa tým nezaoberala. Nie je to tvoja vec.

loulou
autor
19. máj 2014

@maznacik007 ak jej to poviem, som si 100%istá, že naše kamarátstvo to neohrozí, ale jej to veľmi ublíži, lebo on je 1 chlap ktorému po dlhých rokoch verí a ktorého ľúbi, v min. si zažila svoje, myslela som si že to už nerozchodí, on jej vyčaril 1 úsmev na tvári po dlhých rokoch v čo som už ani neverila, získal si jej dôveru a lásku čo veľmi potrebovala aby si zahojila rany a jemu sa to podarilo, ale týmto ma neskutočne sklamal

koniarova
19. máj 2014

@loulou Myslím, že robíš z komára somára. Jasné, zaprieť vlastné dieťa je hajzlovina, ale povedzme si otvoren "je to len chlap". Možno bol z toho, že ju po rokoch stretol taký zmitorený, že mu nič rozumnejšie nenapadlo. Ak si presvedčená, že je dobrý otec a priateľku miluje, nevrav jej to.

cerez
19. máj 2014

@loulou Tak si si urobila o ňom ozajstnú mienku. Je to úbožiak! Nech skúsi tvoj manžel a neviem ktorá sa tu zmienila, jedného dňa sa to dozvie aj tvoja kamarátka. Palica má dva konce a on ju na vlastnej koži ešte len pocíti. Takéto veci sa v živote vracajú ako bumerang. A vôbec by som sa nečudovala, keď sa podobne raz zachová aj jeho syn.

loulou
autor
19. máj 2014

@stefka33 ja viem ale najviac ma štve, že ak to zistí , už mi nikdy nebude veriť a teda už nebude mať nikoho iby synčeka. Stratila toho už veľa, otca nepoznala a mama jej zomrela, zostala som jej len ja a potom prišiel on a zachová sa takto, hlupák jeden

loulou
autor
19. máj 2014

@koniarova beriem, že je to len chlap, ale aby ho zaprel a odsacoval od seba, že on nieje jeho ocko a inokedy by dal zanho pomaly život, pre ženu ktorá ho odlopla, nechcela deti a nakoniec ich má s iným, je totálna kravina. Našťastie je drobec ešte malý, takže to ešte až tak nevnímal ale ak by to urobil za rok dva určite by na to nezabudol a niečo takéto povedať dieťatu pre exku je svinstvo najhrubšieho zrna a nespravedlňuje ho ani to že je chlap

vevsz
19. máj 2014

Ja by som Ti poradila toto, porozpravaj sa s kamarátkyním manželom, povec mu čo si myslíš a čo to malo znamenať, toto nie je láska ked niekto zatĺka pred vlastnou manželkou, to že to urobil naznačuje že ju už v inej veci klamal a nestalo sa to prvýkrát.. Preto zatlač na manžela že ak ju miluje povie jej pravdu že to dieta čo má so svojou bývalou je jeho. Ak to nepovie on povieš jej to ty. Klamár klamárom navždy ostane preto stoj pri svojej kamoške a pomôž jej, 20 ročné prieteľstvo už niečo znamená. Veľa šťastia.

gaby21
19. máj 2014

@loulou O tom, ze je to hajzel, ktoreho by som hned dala vykastrovať niet pochyb, ale kukni sa na to z inej strany, keby sa to stalo tvojej kamaratke, presne tato ista situacia, ale stalo by sa to kamoške, chcela by si aby ti to povedala? na jednej strane je fajn nestarať sa, ale na druhej, ked mate take dlhoročne kamaratsvo, mozno by chcela aby si bola k nej uprimna, lebo ked sa to jedneho dna dozvie, ze jej patrner zaprel vlastneho syna, a ty si o tom vedela, moze sa to taktiez obratiť proti tebe, je to naozaj osemetna situacia 😖

loulou
autor
19. máj 2014

@gaby21 veď toto, neviem či by som to v jej koži chcela alebo nechcela vedieť, nechcem jej ublížiť ona si to nezaslúži, ale bojím sa, že ak sa to raz dozvie, nestratí len jeho ale aj mňa, lebo mi už nebude veriť, dokáže odpustiť veľa ale bojím sa že klamstvo nie. Nechcem aby zostala sama len so synom, pretože kým ho spoznala mala len mňa, držali sme spolu v dobrom i zlom

koniarova
19. máj 2014

@loulou A odkiaľ by sa to mala dozvedieť?

loulou
autor
19. máj 2014

@vevsz Oni niesú manželia, a dieťa ktoré má s terajšou partnerkou-mojou kamarátkou je jeho jediné. Bývalá má síce deti ale tie má z terajším manželom nie s ním. On svoje dieťa zaprel pred bývalou manželkou

loulou
autor
19. máj 2014

@koniarova áno máš pravdu momentálne sa to nemá ako dozvedieť, ale lož má krátke nohy a raz sa prevalí, či skôr alebo neskôr

bosoriak
19. máj 2014

@loulou Z vlastnej skusenosti - do cudzich vztahov nevidim, nemiesam sa do toho. Rozhodne by som nikomu nic z vlasnteho popudu nepovedala. Som presvedcena o tom, ze tvoja kamaratka o slabosti svojho partnera vie (kazda zena pozna slabe stranky svojho muza, niektore ich len nechcu vidiet). Kedze s nim ostava, tak to ma pravdepodobne v sebe nejako vyriesene. Ako, to opat nie je nasa starost. Oni spolu funguju, maju spolu dieta, podla toho, co pises ,nemaju vazne problemy.

Ze sa on zachoval ako sa zachoval je opat len jeho vec, on sam sa ma pred sebou hanbit. Ak to nerobi, tak nejake tvoje nazalovanie urcite nepomoze. Ako si sama napisala - ublizis tym najma svojej kamaratke. Ak by sa pytala priamo, tak by som neklamala samozrejme. Ale ak to nikto nebude vytahovat, naco jatrit rany?

Ja som si vzdy myslela, ze by som chcela aby mi priatelia povedali o pripadnej partnerovej nevere. Teraz ako som starsia, uz si to nemyslim. Tuto analogiu by som uplatnila aj v tomto pripade, podla hesla "Co chces aby robili tebe, rob aj ty inym."

mafin152
19. máj 2014

"pri rozvode jej sľúbil že inú ženu ako ju nebude milovať" wtf? slubil? o_O

nice202
19. máj 2014

samozrejme to povedat kamaratke, ako zapiera vlastne dieta pred jeho ex. Ked ju stretne v obchode so synom, tak syna odhodi niekde bokom za regal? Je to dilino....

lucenka911
19. máj 2014

@loulou podla mna je jedno ci je panicka, alebo obycajna zena tvarit sa ze moje dieta nieje moje dokaze len dement, alebo je za tym nieco ine a panicka si ho vydrziava?nechapem