Dá sa žiť život len s dieťaťom?

petronelka47
24. júl 2020

Ahojte žienky, chcem sa opýtať a možno aj vyžalovat..Asi to sem ani nepatrí.Da sa žiť život osamote len dietatom?? Niak to na mňa dolieha,žijem len s dcerou 2r. síce bývam doma u našich ale to ako by som tam bola len ja a moja malá, naši prekonali 60tku a je to riadny rozdiel,nič im nevyčítam,nazazlievam máme medzi sebou dobrý vztah, proste stárnu aj ked ešte pracujú. Citim sa tu strašne sama,nemam sa a kým porozpravat..som na RD ,do práce sa nevrátim lebo uz nemôžem robit 12tky na smeny,čižé si musim najst novu robotu aj ked to bude sakra tažké,som, som mobilna ale ludom sa taký ludia proste nepáčia otacajú chbtom..už ma ztoho chytá depka.

eriksonka1234
24. júl 2020

@petronelka47 samozrejme ze sa da žiť plnohodnotne a aj šťastne s dieťaťom. Musíš zmeniť zmýšľanie a pohľad na tvoju situáciu. Si zdravá, máš rodičov a zdravé dieťa. Dokonca sa nemusíš prispôsobovať nejakému debilovi, ako mnoho žien. Si šťastný človek, máš pre koho žiť! Hlavu hore, prácu si nájdeš a už nikdy nemaj negatívne myšlienky. Ja slobodne maminy obdivujem, hlavne tie, ktoré to zvládajú s nadhľadom a vychovaju zo svojho dieťaťa slušného človeka. ♥️

karpina
24. júl 2020

ahoj, prepáč, uplne mimo temy a pýtam, ty si niekde z Považia či okolia?

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikulienkadd
24. júl 2020

Ahoj,asi máš len trochu ponorku z MD/RD. To sa stáva. Skús sa na to pozrieť z inej strany:čo by mnohé ženy dali za to mať aspoň to jedno dieťatko. Verím,že to nie je ľahké, ale my ženy sme taký "silný druh",čo uz by sme nezvládli?
Ak sa ti ľudia len tak otočia chrbtom,nestoja ti za to,aby si sa tým zaoberala. Nemáš v okolí aspoň jednu maminu s dieťaťom, s ktorou by si chodila na prechádzky? Pokecáte, občas sa postažujete jedna druhej, niekedy povzbudí len fakt,že ľudia majú podobné problémy a treba cez ne jednoducho prejsť. Myslím,že keď sa vrátiš do práce,rodičia ti budú veľkou oporou keď ti pomôžu s dcérkou, vyzdvihnu ju zo škôlky, ostanú doma keď bude chorá a pod. Takáto pomoc je na nezaplatenie. Buď im vďačná, poteší ich to. Prajem ti všetko dobré 🍀

amy191011
24. júl 2020

moja sestra ked sa rozviedla s prvym muzom mala tiez taketo obdobie a podobné stavy..potom sa dala dokopy nasla si pracu kde mala super kolektiv zmenila zmyslanie zacala si uzivat zivot..v novej praci spoznala aj svojho terajsieho manzela ..uz je tomu 8 rokov..co si zobratí a ona je vdacna za ten prvy rozvod lebo teraz zije uplne iny zivot..stastnejsi ..spokojnejsi..takze vsetko je len v hlave treba zmenit zmyslanie zacat objavovat vyhody toho ze si slobodna matka a tesit sa na nové zazitky a nove skusenosti..

petronelka47
autor
24. júl 2020

@karpina ahoj,nie z Považia niesom 🙂

marysa21
24. júl 2020

Samozrejme , že sa dá žiť len s dieťaťom moja mama nás vychovala sama s pomocou rodiny- 3 deti a zvládla to tak prečo nie aj vy ak Vám bude smutno rada popíšem .

petronelka47
autor
24. júl 2020

@eriksonka1234 ďakujem, ale ako som písala niesom zdravá, som ZTP preto to na mna občas príde...tá depka,takže som vďačná za zdravú dcéru, našich a aj malickostí...

luccija
24. júl 2020

@petronelka47 máš oveľa viac ako veľa ľudí😊
Ako ZTP máš niekedy aj výhodu v zamestnani.Nezufaj už dopredu.Musis si nájsť kamarátku na spestrenie dní na RD choď do materského centra, von nezatváraj sa doma

mirkava
24. júl 2020

@petronelka47 vsetko sa da. My zeny sme silne 😊 zvladneme toho viac ako si myslime. Mala ti bude robit radost a mas pre koho zit 👍🤗. Hlavu hore a s úsmevom do toho 😊

zuzka251
24. júl 2020

@petronelka47 držím ti palce, mňa to čaká o pár týždňov. treba veriť, že sa raz nájde nejaká dobrá spoločnosť-kamoška, priateľ, dobrý kolektív v robote..myslím, že je dosť dôležité si nájsť nejaký čas na seba, na niečo, čo ťa baví, pri čom vieš trochu vypnúť. určite je to ťažké byť na všetko sama, ale máš rodičov, aspoň to..vždy sa môžeš porovnávať s inými, buď s kompletnou happy rodinou alebo na druhej strane ak by si mala dieťa nevyliečiteľne choré..uhol pohľadu. život nekončí. možno keď tvoja krpaňa ešte trochu vyrastie, budete úplne najlepšia, najkompletnejšia dvojka a nič vám nebude chýbať 😉

petronelka47
autor
24. júl 2020

@luccija zatial bolo moje ztp na prekážku,až na posledne zamestnanie kt.som prerušila MD a bude mi veľmi ľúto tú prácu opustit.

rachel36a
24. júl 2020

Jadne ze sa da...zila som tak 12 rokov so synom...

0silvia0
24. júl 2020

@petronelka47 nezatvaraj sa doma, rob si s dcerou vylety, chod medzi ludi...rodicia su asi unaveni, nemaju asi energiu dat ti viac.. Je leto, idealne obdobie zacat viac zit...

luccija
24. júl 2020

@petronelka47 keď si robila na smeny asi nebude tvoj handicap tak veľký.Zivot len s dieťaťom môže byť úžasny a nikde nie je písané, že to bude na roky
Neviem či sa cítiš osamelá, či sa bojíš kde sa zamestnať

petronelka47
autor
24. júl 2020

@luccija veľký alebo malý to je jedno, mam diagnozu pri ktorej výrazne krívam a ludia na teba jebnuto kukajú

0silvia0
24. júl 2020

@petronelka47 ludi mozes kaslat, nech kukaju...

panelacikova
24. júl 2020

@petronelka47 ak ti nevyšiel vzťah, ďakuj bohu, že žiješ s dieťaťom sama a že má ešte len 2r. ako si ho vychováš, tak budeš mať. a časom ktovie...možno niekoho o pár rokov stretneš, kto bude naozaj tým pravým... podľa toho,čo uvádzaš, máš celkom ideálny život. rodičia, s ktorými si rozumieš, dieťa, ktoré má ešte len 2 roky a môžeš ho formovať... vcelku pekný život 🙂

sissy27
24. júl 2020

@petronelka47 jediný handicap je v tvojej hlave a nie v tom, že krívaš. Koľko vozíčkarov má vzťahy, manželstvá? Kamoš z detstva prišiel o obe nohy a našiel si ženu. Pozri si niekedy Bekima (instagram, youtube) - tiež si našiel frajerku až ako ♿️. Môj sused je po porážke - jednu nohu v podstate ťahá za sebou, ruka tiež ochabnutá a hádaj čo - oženil sa. A dalo by sa pokračovať donekonečna. Nikto na teba jebnuto nepozerá (ok, nájdu sa aj takí, ale určite nie všetci), to je len tvoj pocit. Každý sme nejaký - tučný, chudý, nízky, vysoký, krívajúci, ráčkujuci, s okuliarmi, plešatý, a čo? Každému sa aj páči niečo iné. A okrem toho - sama si sa neoplodnila, takže to krívanie taký problém nebude.
Byť sama s dieťaťom nie je žiadna tragédia, aké si to urobíš, také to budeš mať. Môžeš sedieť doma a ľutovať sa ako je všetko na 💩 a celý svet je proti tebe, alebo sa môžeš tešiť z každodenných maličkostí, žiť, mať kamarátky, kamarátov, koníčky a úsmev na tvári. Sama si vyberieš.

lenuliatko84
25. júl 2020

Samozrejme ze nemozes zit cely zivot bez ozajstnej lasky ,laska dietata je nieco ine, dcera raz odide a ty nechces byt predsa zatrpknuta pani

mpg
25. júl 2020

@petronelka47 Obyčajne si to ZŤP len myslia, že ľudia sa na nich pozerajú viac, to si vôbec netreba všímať, prispôsobiť si prácu a ostatné tak aby sa dali zvládnuť a
možno príde niekto s kým sa bude dať vytvoriť si nejaký vzťah. Zdrav. problémy (napr. aj to krívanie) sa dajú v živote lepšie zvládnuť ako psychické.

marca12
25. júl 2020

@petronelka47 ale nech pozru. Vacsina z nich sa pozrie,ale nie s vysmechom. Mame oci,pozerame sa aj na zdravych ludi. Ja osobne ,ked vidim hendikepovaneho,odvratim zrak,aby sa necitil blbo a ze nanho pozeram. No a potom sa najdu primitivovia,ktori fakt cumia ako jeb....a tym by som aj ja jednu uvalila. Nic si nerob z cumilov.

speci_rodinka
25. júl 2020

ahoj Petronelka🙂

páči sa mi koment od @sissy27
precitaj si ho parkrat🙂 je to nehorazna pravda!

je potrebne aby si si verila, hlavu hore poklad, zacni svoju tancujucu chôdzu zbožňovať.
každý si iba chodí ty tancuješ🙂

zatial sa oni na teba nemoˇžu inak dívat, pretože zjavne máš komplex(?) z toho ty.

zacnes sa mat rada a spomedzi oblakov hmly sa začnú vynarat ludia ktorý ťa budú mať radi.
potrebujes si verit:*

z akej casti svk si? najdes si kamaratku medzi nami?🥰

moj syn ma 13r o chviľku 14. je zdravý, šikovný, skáče na rampách na kolobežke, v matike vyčnieva, za 10mes sa naučil rozpravať nemecky a dorozumievaťsa. Napriek všetkemu co má a čo vie o sebe rozprava ze je debil a hlupy a chudák a on nič nedokáže.ma čítat knihu 4listy on sa rozreve jemu sa nechce on nebude , 4strany to potrebuje hodinu na to on nebude (paneboooze ved miesto tvojho 6hodonove ubohovania sa a nadavania si uz si mohol 6x 4listy precitat)

stale nás s maňželom strašne tým naserie.
dokola mu zakazujeme na seba nadavat ukazujeme mu co vsetko dokazal bezuspesne.

nik mu nemoze dat viac kym si sam neuvedomi a neprestane s tym.

chápeš ma?

musíš sa ty na seba začať pozerať ako na jedinečného človeka , usmievaj sa na kazdeho okolo kludne sa mu pozdrav.
usmievaj sa na seba!
az to zvladnes svet ti bude lezat pri nohach:* vela stastia

p.s. vcera som synovi povedala, ze mi to je jedno debilovi aj tak ziadne mudre slova nemozem poveat lebo ich nepochopi.
ak chce byt debilom nech je. ziadne ucenie sa a citanie uz od neho nechcem. nech si nosi kludne i 5alebo10tky zo skoly. ale bude za to makat.
debili chodia cistit mesto , bude i on, vraciame sa na svk, v byte dlho nik nebyval bude suchat kachlicky zub kefkou , budeme mat oriadky vzdy sa nieco najde🙂
tolko du napisem za neho😂
vecer precital4strany za 15min a napisal z toho poznamky a vedel to spravne vysvetlit...

dufam zeni tebe sa podari najst najlepsiu kamaratku -v sebe a dalsich skvelych kamaratov v okoli:* zasielam objatie

zuzanka.zuzu
25. júl 2020

napísala si, že ľudia na teba čumia... mám kamošku tiež ZŤP a ona sa zase sťažuje, že ľudia od nej kvôli tomu odvracajú zrak - tak teraz ktorej z vás vylepiť ako prvej? 🙄 všetko je to len v tvojej hlave... neľutuj sa, toto je oveľa horšie než akýkoľvek hendikep 🙏

petronelka47
autor
25. júl 2020

@sissy27 ďakujem, jasne že mu nevadilo že krívam keď mal zo mna iný úžitok(nemyslim sex) proste bol somnou len z vypočítavosti ,teraz už má všetko čo potreboval tak ma odstavil..ale to tu nebudem písat a Bekima sledujem 🙂 vieš postihnuté ženy to majú v živote ťažšie ako post.muži ,v rodine mám toho ukážku,.ja sa nechcem ľutovať, proste po čase sa to na mna zvalilo....a za pár dni budem ok

sissy27
25. júl 2020

@speci_rodinka daj trošku pozor na to, či náhodou syna v škole nešikanujú alebo sa mu neposmievajú - odtiaľ môže mať tie pochybnosti a reči o tom, že je debil.
@petronelka47 Nie, nemajú to muži ľahšie, veď muž je predsa ten, kto by mal prvý osloviť ženu (aj keď nie je to vždy pravidlo). Navyše muž by mal byť ten, kto sa má postarať o rodinu aj materiálne a to veru je ťažšie nájsť dobrý job. Ako pre mňa je v tomto Bekim naozaj Pán, zbalil nádhernú ženu, rozbehol si svoj biznis a vyťažil zo svojho handicapu maximum a ide ďalej. Plus to ako na sebe maká fyzicky, aby sa postavil a znovu chodil 👏 a k tomu ten jeho večný úsmev 😃 viem, že aj on má horšie dni ako každý jeden, ale proste ten jeho prístup k životu je top a mali by sme si všetci z neho brať príklad. Hlavne tí, ktorí sme na tom lepšie ako on. Pretože ak to dokáže on, tak aké výhovorky máme my?

zuzki1
25. júl 2020

Ahoj , úplne ta chápem
Mám aj muza aj dve zdrave deti , aj rodinu , kamarátov navôkol . V poslednej dobe ma chytá depka zo samoty , pretože plnohodnotného času pre seba alebo seba a muža mám veľmi malo . Nerátam večer keď obaja unavení odpadneme na gauč alebo do postele .
Verím že je to len na určite obdobie , a potom bude možnosť to zmeniť .
Tak isto aj u teba keď dieťa pôjde do škôlky , budeš mat viac času pre seba , bud hľadať prácu , alebo venovať sa iným záujmom .
Byt dvaja na všetky tie veci v našich životoch je super , a keď si si našla niekym aj predtým nájdeš si aj neskôr . Treba dať tomu čas a nevrhat sa na prvého co sa zjaví len aby bolo . Radšej počkať na kvalitu .
Držím palčeky 🍀🙏

jvlo
25. júl 2020

Krivas...boze a čo. Vieš ono je to takto...aky názor máš sama na seba, tak ťa budú brať druhý. Ty krivas,niekto skuli,niekto je tučný,iný ma nohy do X, kokce, odstavaju mu uší... každý z nás je iný, jedinečný. Chápem,že si zdravotne znevýhodnena, ale to je dolezite v práci,nie v kamaratstve a vztahoch...tam ide o povahu o to čo vyzarujes.
K tomu,že ľudia po tebe cumia..a vieš prečo cumia? Čo ak sa na teba pozerajú a v duchu si hovoria, že si úžasná ako sa staráš o malého,alebo,že si pekná žena, alebo si hovoria,že ich musia byť vdacnejsi, za to,že sú zdravý a musia prestať riešiť nepodstatné blbosti... veď sa na nich usmej a choď ďalej. Poznám jedno dievča, chudne, behá, myslela si,že po nej ľudia pozerajú, lebo si o nej myslia škaredé veci,že behá zle,že je trápna... nedala si vysvetliť,že je to blbosť, až raz ju zastavila jedna pani a hovorí jej, že ju už dlhšie sleduje a strašne ju obdivuje,že našla v sebe tu silu a behá...ze ona by to nedokázala. Už chápeš? Je to len v našej hlave.
Veľa šťastia ti prajem, nájdi v sebe to, na čo máš byť hrdá, hľadaj v ľuďoch aj v sebe to dobré a uvidíš, ako sa všetko zmeni. Držím palce

ejkat
25. júl 2020

Ahoj, idem sa zapojit teraz aj ja do temy lebo viem.presne ako sa citis. Ja som od ex odisla aj o synom ked mal 1,5r a do synovich 6,5r som bola sama a bycala s rodicmi lebo sama by som to nezvladla. Tiez maju po 60tke takze pomoc minimalna ale aspn sa syn tesil na starych rodicov. A az teraz prednedavnom som nasla muza svojho života ,ktory nas lubi obidvoch a uz sme si stihli zamiesit aj na nasu baiku 🤰🏻 Samota ma svoje nevyhody ale aj vyhody. Zistis co od zivota chces,ako to chces,koho chces a aj ked su dni ktore ta utapaju v zuali,pridu dni ked zistis ze radsej byt sama ako s debilom co ta uraza,pinizuje,podvadza,buzeruje atd atd. A hlavne sa kazdy den pozeraj na dieta ako rastie,ake pokroky robi a ze za to vsetko je vdacny tebe-maminke. Ver mi,ze bude dobre a casom ta tie depky prejdu. Si matka a mas to najkrajsie poslanie v zivote!!! Hlavu hore 😉

danaholanova
25. júl 2020

Samozrejme že sa dá, ja som po rozvode, malý mal rok bola 10 rokov sama našla som si pracu, mám svoj domček a šťastne a plnohodnotne som žila, lepšie ako so zlým mužom. Hlavne mi pomohlo to že som to dokazala sama a viem byt uplne samostatna. Robili sme si výlety kde sa dalo, doma sme nesedeli. Teraz mám priateľa a oplatilo sa čakať 👍