Dala som svokre facku na ruku

15. apr 2021

Svokra sa uz nedala vydrzat. Starala sa mi do hrncov, varenia, co kde mam ulozene, dobre ze mi hygienicke veci nepotriedila. Uz som sa s nou o tom bavila, ze pri jej navsteve si nezelam aby sa hrabala v nasich veciach. Ona, ze jasne chape ale ze to su veci jej syna a ked halda nieco tak sa ma nebude pytat. Dnes zas bola u nas na navsteve, manzel je v praci, a chcela sa s malou hrat.. zas zacala jej veci lustrovat, menit poradie atd.. sama som jej vravela ze si nezelam jej navstevu ked neni manzel doma. Aj tak sa sem nasackovala. Dnes ked malej triedila veci, zas na vsetko zacala ondit ako to nema zoradene a neviem co vsetko... ja som sa s nou chvilu slabo hadala slusne ale potom som to uz nevydrzala a vyletela jej slaba facka, po ruke. Nic vazne iba take klepnutie, ano nemala som sa jej dotknut ale to uz bolo moc tie reci. 🙈 Ona sa postavila povedala, ze preco som ju udrela, pritom to nebol uder iba fakt velmi slabo po ruke. Ja ze nepaci sa mi jej spravanie u nas a ze som jej uz milionkrat vravela ze si nezelam jej navstevy o samote. Odula sa na mna, dopila kavu a rozlucili sme sa. Muzovi som to napisala, a chape ale ona neviem co bude o mne rospravat nebodaj zesom ju idrela 🙈 ach jaj. Mam ju uz komplet ignorovat? Lebo to hubovanie som uz nezvladla.

tncka
15. apr 2021

V pohode,my sa nebackame po rukach,ale narovinu som jej a aj mojej mame povedala ze tu je na navsteve a maximalne moze sediet na gauci a pit kavu. Moja mama tiez chodila stylom ze toto ti zlozim,toto ti umyjem... a to podotykam ze som bola vtedy slaba a chora. A chceli len pomoct,ok,ale ja to nechcem a kedze som tu doma ja,tak prrr. Su ludia,ktori nepochopia a musis pritvrdit,vobec sa necudujem ze ti usla ruka😅

deti95060810
15. apr 2021

@21oktober 😨
katastrofa.... inak sa čudujem tvojej sestre že sa trepala do takej rodiny kde nie je vítaná....Aký to má zmysel.... Svokra názor na tvoju sestru ani na jej dieťa nezmení. Je to chyba tvojej sestry že neodhadla situáciu.... Samozrejme keby mne niekto vylepil na svadbe - vylepim 3 krát silnejšiu aj ja jej... sestra si dovolila priveľa....

makova333
15. apr 2021

Nastav si hranice, nebudes musiet ludi capat po ruke. Nechcem niekoho doma, neotvorim. Ked vidim, ze mi preklada veci slusne upozornim jeden, druhy krat (slusne, ale doraznejsie s tym, ze ked sa to zopakuje, ukoncime navstevu) na treti krat vyhodim z bytu.

danim
15. apr 2021

capnutie na ruku skorej.... toto si napísala... tak čo to bolo? Plánovaná facka, ale svokra sa stihla chrániť rukou, takze to bolo na ruku nakoniec? Alebo to bolo capnutie na ruku.

tncka
15. apr 2021

@pesmaxipes hahaaaa to by bola paradaa🤣🤣🤣 som sa pobavila uz len pri tej predstave ako pridem ku nej a s komentarom ako si napisala jej vyhodim krystalove pohare z obyvackovej steny s dodatkom ze tieto lapace prachu su nemoderne a uz ich nepotrebujete🤣🤣🤣🙈

danim
15. apr 2021

@anw tie tvoje obliečky - no mam dosť 😂to ako námet na film heh... verím, že si sa nesmiala. Neuveritelne, že to niekoho vôbec napadne, že v cudzej domacnosti pomeni veci🙈

sashabb
15. apr 2021

@anw neber to v zlom, ale čo si šiši? to prečo si necháš? len by mi otvorila skriňu a už by letela a nie, že mi bude prevracať a upratovať ako ona chce, to kde sme? 😲
Aj ty u nej doma jej robiš poriadok v skriniach ako to tebe vyhovuje?
Žiadne predýchavanie, zatrhni jej to hneď na začiatku.

21oktober
15. apr 2021

@deti95060810 ja si nemyslím že si dovolila priveľa. Mohla jej slovne povedať síce že je - všetko možné , ale vyriešila to takto . A podľa mňa správne, zjednala si poriadok na začiatku a bolo . A že sa trepala do takej rodiny kde ju nechcú ? Nuž dôležité že ju chcel muž nie ? A ten ju chce, manželstvo majú dobré .
A zas mi nevrav že by si bola taká tupka a malému dieťať by si hovorila takého veci .

jullietka
15. apr 2021

Ach 🤦dakujem za moju svokru. Moja si ani pohar sama nezoberie,jej stale musim hovorit ze moze si vodu zobrat,aj z chladnicky co chce,ako u seba doma. A to nam dost vela pomaha. No neviem. Musis s manzelom najprv poriesil aby jej dohovoril. Ak nepomoze,ist tam a tiez jej prekladat veci,snad pochopi 🤷🤣

bluka2
15. apr 2021

Tiez nechapem, mala si ju vyhodiť z bytu už na začiatku, keď to slovne nepochopila, že vo veciach sa vám hrabať nebude. Dovi, sorry

whatever1
15. apr 2021

Skoro mi cvrklo😅, no tak si to nevydrzala a capla si jej po tej paprci jednej zvedavej🤣🤣🤣 .

number19
15. apr 2021

Sorry nic v zlom, ale fakt ma tato historka rozosmiala. Ze capla som svokre po ruke.
Nic si z toho nerob, na chvilu asi budes mat ale peklo. Snad sa to utrasie. Dufam, ze tvoj muz napomoze...co vsetko sa v rodinach moze stat. 🙂

Predpokladam ze svokra po kavicke hned k tej kamoske z vasho domu a kva-kva-kva...🙄
O dobru susedku mas postarane.

mariejenka
15. apr 2021

@anw preco predychvas? Toto by som jej (dam to na harabina) ne-do-vo-li-la !! Jak si musi byt ta zena ista sama sebou ze si toto dovoli.

h2
15. apr 2021

Autorka, čo sa stalo, už sa neodstane. Na Tvojom mieste by som však čo najskôr svokre zavolala a ospravedlnila sa. Tým nechcem povedať, že by si nebola v práve. Ale riešila si to neadekvátnym a ponižujúcim spôsobom. Zároveň, po ospravedlnení, vysvetli, prečo sa to stalo a zdôrazni, že si neželáš, aby Ti prekladala veci a chodila k vám bez ohlásenia.

bettie
15. apr 2021

Tvoja svokra pozna vyznam slova facka? Asi nie. A ani ty. Ty si jej ziadnu facku nedala, tak neviem co riesite 😀. Ziadna facka, ziadny problem.

viera77
15. apr 2021

No ja neviem, ale je normálne prísť niekomu na návštevu a hrabať sa mu vo veciach? A je jedno, či je to člen rodiny alebo kamarátka. Toto si nikdy nedovolila ani moja mama, ani moja svokra a ani nikto iný. Takáto návšteva by viac nebola vítaná. Neviem si predstaviť, že prídem niekomu na návštevu a prekladám mu obliečky v skrini, oblečenie atď. Veľmi trúfalé, odvážne a celkovo nepochopiteľné. A neohlásená návšteva - prepadovka? No ďakujem pekne, ale nehrozí.

martinajurkechova
15. apr 2021

No nabudúce by som jej už asi neotvorila a tvárila sa, že nie som doma 😀. Možno s ňou budeš mať teraz pár mesiacov pokoj. Je úplne jedno čo bude o tebe hovoriť. Svokry tohto typu si vždy niečo nájdu.

petamich
15. apr 2021

a potom sa tie svokry cuduju preco s nimi nevesty nevychadzaju 🤷‍♀️ sebareflexia asi ziadna
nechcem zniet agresivne ale asi by som jej ruku do skrine privrela, raz by sa svokra u nas doma postavila a isla mi do skrine a fakt by som im velmi jasne a velmi hlasne povedala co si o tom myslim akoze to kto ju tak vychoval, ze je to v poriadku prist do inej domacnosti (a je jedno, ze synovej) a hrabat sa ludom v skriniach = v sukromi ani keby to bola moja mama, by sa mi to nepacilo
a teda ja by som sa jej v ziadnom pripade neospravedlnila, naopak este by som tam poslala manzela, nech ma podpori a vysvetli jej, ze to nie je v poriadku, okej praskli ti nervy, to jej povedat moze ale aj tak....

amelie2017
15. apr 2021

Ja ozaj nikdy nepochopim, co tie zeny ci uz mamy alebo svokry nuti robit to. Uplne chapem, ze ked niekomu nieco 100krat vysvetlis a on stale nie a nie pochopit, ze si uz zoskratovala. Ale ano, aj ja by som jej zavolala a povedala, ze ta mrzi tvoja reakcia, ze vies, ze to nebolo spravne, ale nech uz konecne pochopi, ze je to TVOJA domacnost, nie jej. Ani to, ze je to jej syna jej nedava nijake pravo.

78787878
15. apr 2021

Ked citam niektore pribehy o svokrach, tak mam pocit, ci zijem v inom svete, nic take realne nepoznam... pripadaju mi ako zaseknute v 19.storoci.

simona92101
15. apr 2021

@pesmaxipes u nas sa takto chovala svokra ked sme s manzelom prvy rok zili spolu vtedy este v mojom byte.nesuhlasila s nasim vztahom,a pri kazdej navsteve sa ma snazila zosmiesnit.na prvej navsteve ofrflala cely byt,vsetko na nom bolo zle,pritom byt novy tiptop zariadeny,skrine otvarala,kontrolovala prach..odchadzala so slovami:" vsak ty sa po tyzdni vratis". Tak,nevratil 😃preslo 7 rokov,uz sme manzelia,mame dom,dcerku ale furt chodi a vzdy si nieco najde.a veru,tiez ma par x svrbela ruka,ked mi povedala ze som stara,tak som jej odpovedala: aj stara stodola dobre hori 😃

deti95060810
15. apr 2021

@21oktober tvoj švagor ako syn za veľa asi nestojí... Nechá fackať matku svojou ženou? Bola som za nevestu - ti poviem že nič moc ,ale takéto veci som si NIKDY nedovolila.
Aj syna mám - dospelého muža, ale keby mne toto urobila nejaká tupaňa tak ju nakopem do riti aj na jej svadbe a už ju v živote nechcem vidieť ani samozrejme jej decko.... 😉
A syn samozrejme nech si rozmyslí na koho stranu sa pridá....

deti95060810
15. apr 2021

@simona92101 prečo stará.... si staršia od manžela alebo ako...
Načo chodí ku vám keď má blbé reči. to nech radšej sedí doma....

simona92101
15. apr 2021

@deti95060810 o par rokov,ziadny extrem 😉 ona si vsak vraj pre syna predstavovala niekoho ineho,tak mi bolo povedane 🤷‍♀️ neviem naco chodi,ale chodi chvalabohu len obcas.ona je taky typ cloveka,general,musi byt vzdy podla nej

sslobodnamama777
15. apr 2021

@anw a toto dovolíš, aby sa Ti niekto hrabal v skriniach a dokonca robil niečo, čo nechceš? Co má zlatú banu, inak to neviem pochopit.

h2
15. apr 2021

@simona92101 Mala si jej povedať: "Aj stará zástrčka dobre potrasie." A pritom významne žmurknúť na muža. 😉😃

sslobodnamama777
15. apr 2021

@78787878 ako vies ake boli zeny v 19 st. Naozaj si myslis, ze boli ako tieto tu opisovane zeny svokry? Bola by si prekvapená, ale mnohé zeny boli v minulosti ovela vyspelejsie rozumove ako vacsina zien dnes a pochybujem, ze poznas covlastne sa dialov 19 st. alebo aj takom stredoveku. To co je dnes je odpad proti tym dobam.

sslobodnamama777
15. apr 2021

No vsak nic sa take nestalo, zabudnite na to a zivot ide dalej, keby sa chova slusne, tak sa to nestane, lepsie capnut :D ako skriknut, vsak keby si na nu zakricala tak to by tiez bolo zle, to je ako so zvieratkom...

21oktober
15. apr 2021

@deti95060810 no tak na toto máme iný pohľad. Môj švagor je dobrý človek a vedel s kým bude žiť a vedel čo povedala jeho matka. Vybral si a vybral si svoju ženu . Asi vedel prečo . Nechať si urážať svoju ženu asi je tiež pre normálnych chlapov .. Za mňa urobila dobre, navždy má urobené poriadky v rodine a má pokoj od kozy ktorá nevie kedy prestať .

21oktober
15. apr 2021

@deti95060810 no a že si si to ty nedovolila , asi si tebe na tvoje dieťa nikto nehovoril že pankharča sprosté a kopec iných hnusných vecí . Úcta má byť obojstranná , nie že niekto si takéto veci trepe a druhý drží ako hluchý dvere. Ak je niekto raz tupý a rozpráva takéto veci a ani na niekoľké upozornenie neprestane , tak si nič iné nezaslúži len jednu po papuli .
Normálny človek takého niečo z úst nevypustí .