Dcéra nechce mojich rodičov

janulabedula
9. júl 2016

Ahojte, bývam vedľa svokrovcov štyri roky, čiže sme tam denno-denne, moji rodičia bývajú o 15km ďalej, chodíme tam pomenej, keď poviem, že ideme ku starkej škrieka, že tam nejde a basta. Popritom by jej dali modré z neba, mne je to ľúto , keď bola menšia tam spávala aj tri dni a ako je väčšia je to opak. Ako ju mám motivovať k tomu aby išla sama od seba k starkej. Je to malá tichá dedina so všetkým, čo k tomu patrí. Ďakujem za tipy, s pozdravom Jana

jana_eyre
9. júl 2016

a kolko ma rokov dcerka?

dominini
9. júl 2016

@janulabedula ahoj, ja by som ju tam priniesla rano, a nech so starkymi zazije nejaky vylet nech su spolu porozpravaju sa a nieco zaziju, mozno si ich oblubi. Malemu dietatu nevysvetlis, aj moj bratranec bol taky jednu starku miloval a tu druhu uuplne ignoroval nevnimal ze tam je nie este to ju objat. Napravilo sa to az postupom casu ked zacali byvat spolu castejsie.

janulabedula
autor
9. júl 2016

@jana_eyre štyri roky, v septembri začala chodiť do školky

janulabedula
autor
9. júl 2016

@dominini ved práve, ale ja som začala chodiť do prace a nemám veľa času

janinah
9. júl 2016

dala by som tam k babke nejaké "lákadlo" napr. zajačika

dominini
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
9. júl 2016

@janulabedula iba pomaly zvykat,chodit castejsie,stretavat sa castejsie....a nechat tomu cas,urcite ich bude mat rada

jeennyv
9. júl 2016

@janulabedula ja ti z mojho pohladu poviem tak, ze je to o zvyku a naviazanosti, jasne, ze ked je so svokrovcami permanentne ma lepsi vztah ako k tvojim rodicom, ja som dospela, ale doteraz mam lepsi vztah k babke a dedkovi z mamcinej strany ako k babke z otcovej, lebo tam tie navstevy a aj vztah sice aj z ich strany nebol taky intenzivny, nenasli sme si mentalne a emocionalne taku cestu.....skus pouvazovat preco je to tak, ale vztah s niekym mozes budovat, len na komunikacii a stretnutiach...vies dieta este neriesi veci rozumne, ale podla toho s kym viac je, s kym travi viac casu atd...a to mu nemozes zazlievat, ak ho chces niekam smerovat a motivovat to zatial musis ty a poukazovat mu na iste veci...

jeennyv
9. júl 2016

@janulabedula plus nemyslim to utocne, ale co je dnes 15 km...ja som kazdy den chodila do skoly 30km tam a potom spat...cize to je taka bezna primestska vzdialenost, zalezi na tom, ako si to vy zadelite....

maslenka47
9. júl 2016

@janulabedula pre zaciatok moze zacat babka s dedkom chodit k vam. Pravidelne, aj kazdy vikend. Zvlast ak im na tom vztahu naozaj zalezi.

lintu
9. júl 2016

Pri čítaní tvojho príspevku mi napadla knižka Babka gaunerka. Síce je to príbeh o trošku staršom chlapcovi, ale tiež sa mu nechcelo chodiť k babke. Tak mu babka urobila tieto návštevy dobrodružnými. Čo sa deje u vás pri návšteve starých rodičov? Ak by tvoji rodičia vymysleli dcére počas dňa nejaký zaujímavý program, možno by na nich zmenila názor. Inak je toto odmietanie predpokladám len taká chvíľková záležitosť. Reaguje tak dcéra len na starých rodičov? Nespája si návštevu u nich s niečím negatívnym? Nebojí sa napríklad, že tam bude musieť ostať bez teba? Nie je na teba príliš naviazaná?
Vieš ako sa hovorí - keď nejde hora k Mohamedovi, musí ísť Mohamed k hore... Možno by ste zo začiatku mali začať týmto 🙂

marcelatje
10. júl 2016

@janulabedula a ako sa spravaju tvoji rodicia? U nas su tiez jedni babkovci viac oblubeni lebo u druhych je to same nebez, nevyliezaj, nevymyslaj, nerob, neber to, nehadz, nechod po vode, neskac, spadnes....... 🙄 samej mi to lezie na nervy 😅

glorikarebeka
10. júl 2016

@marcelatje presne ako u nas jedna zakazuje a druha povoluje a co je lepsie?

magmolatus
11. júl 2016

@janulabedula musíš jej tam dať nejakú "mrkvu" ktorá ju tam bude ťahať. nejakého škrečka, psíka, mačiatko.....

marcelatje
11. júl 2016

@glorikarebeka lepšie je jednoznačne to čo dieťa neubíja a v ideálnom prípade ho k niečomu vedie a rozvíja ho 😅 Bohužiaľ svet nie je ideálny preto som ja prešla na mód čo oči nevidia to srdce nebolí 😀 😀 😀 nemá význam riešiť čo tam deti
(ne)robia, (ne)jedia........
za prvé energia sa zíde na iné veci
za druhé je z toho zbytočné dusno
za tretie aj tak sa nepoučia a urobia to zasa
za posledné deti tam netrávia toľko času aby sa otrávili 😀 😀 😀 😀
dôležité je aby boli šťastné 🙂

danica2711
11. júl 2016

@janulabedula hlavne sa s ňou skús v kľude porozprávať o príčine, 4-ročné dieťa predsa už dokáže definovať, prečo niečo nechce, aspoň náznakovo, aby si mala nejaký záchytný bod, s ktorým môžeš začať pracovať. Navyše, len ty vieš, ako sa k nej chovajú svokrovci a ako vaši, takže takáto "diaľková diagnostika" s minimom vstupných informácií môže byť naprosto scestná. Ja som vždy za vyjasnenie akejkoľvek situácie, takže by som začala rozhovormi - s dcérou, s vašimi, so svokrovcami, či nedošlo k nejakému nedorozumeniu, prípadne ovplyvňovaniu... mimochodom, aké sú vzťahy medzi svokrovcami a tvojimi rodičmi?

glorikarebeka
11. júl 2016

@marcelatje si zabila,tiez som si zvykla a neriesim,hlavna vec,ze dieta sa vrati cele 😀