Dcérka bude mať 3 mesiace, priateľ sa nevenuje mne ani maličkej

ruzicka11
14. feb 2020

O pár dni naša dcérka bude mať 3 mesiace.

Po dobu tých 3 mesiacov o chvíľku ,nemám pocit že by mi nejako pomáhal. Buď je v robote a nemá čas nevenuje sa mne ani maličkej alebo je doma a tiež nemá čas. Do roboty chody podla rozpisu čo jeho kolegyňa vypracuje. V podstate robí na 3 smeny - od rána 9 tej do 18 tej ,od 18 tej do 3 tej alebo od 9 tej do 3 tej. Ťažkú robotu nemá. Keď napr. príde po 18cke domou tak autobus mu ide o 4 tej ráno okúpe sa a hrá sa na notebooku do rána do 9 tej vtedy už vstávame a on ide spať. Potom ho budím na obed,no on je unavení vstane až o 15-16 naobeduje sa a ide buď spať alebo relaxovať (na notebook), keď poprosím poď mi pomôcť "prečo?, prečo ja? ". Musím si pomôcť sama alebo poprosiť rodičov o pomoc. Od 10.2 nebol u nás,spal u rodičov. Nezaujíma ho malá,ja no nič. Musím mu poslať fotku aby sa opýtal. Nepamätám kedy mi naposledy povedal že ma má rád,kedy pre mňa urobil niečo pekné (nejako ma pekne prekvapil). Keď som mala 18 rokov nezablahoželal mi poslal ma kade lahšie, popodával mi tituly,no ja som ho milovala a stále je to tak. Mám taký pocit že je viacej tých škaredších vecí na ktoré si pamätám.Nechcem aby maličká sa trápila a vyrastala v hádke strese. No bojím sa ako by to bolo či by mi to časom nevyčítala ? čo mám robiť máte niekto s tím skúsenosti?

sara07
14. feb 2020

myslím že by si mala zájst za psychologom a bod po bode to s ním prebrat, pretože podla toho čo len tu píšeš je toho viac a nedá sa to nejak obsiahnut tu na fore
prípadne zavolaj na linku duševné zdravie, je to anonmné, uvidíš su tam fajn ludia a oni ta nasmeruju , pokecaju
je to čo píšeš dost važne na prebratie na mk, toto chce vyslovene odbornu pomoc aby si zvládla cely proces čo robit a nemala vyčitky
vela síl 🙂

daniela1911
14. feb 2020

A jeho rodičia sa nepýtajú prečo u nich prespáva? Ako správal a trávil čas pred narodením babätka? Rovnako? Na základe tvojho príspevku ti tu naozaj nik neporadi, lebo nepoznáme detaily. Spomínaš 18.narodeniny.. on má koľko rokov? Možno ešte nevyrástol z puberty a už je otec (niekdy sú v puberte aj po 30tke).
Ak to veľmi naširoko zhrniem, a tvoj partner stojí za prd teraz, a rovnako sa správal aj predtým, nevidím dôvod aby si sa zamýšľala nad stratou otca svojho dieťaťa, nakoľko sa on o tuto rolu vôbec nezaujíma. Otec je ten čo dieťa vychová a dá mu lásku a nie ten čo ho splodil.

matapo
14. feb 2020

...nie si jedina ☹ nie kazdy muz sa najde v roli otca ☹ Ja som na tom podobne, najskor laska az za hrob, teraz spolu sice fungujeme ale asi tak ako vy dvaja ☹ Ja mam dokonca tri deti a som na ne v podstate uplne sama, aj na celu domacnost, tym starsim sa uz obcas sice aj povenuje ale je to ozaj len obcas, kym boli malicki vobec, ze nevie co robit s takymi malymi ☹ s najmensim travy minimum casu, do jeho pol roka ho hadam ani na rukach nemal ☹ je to smutne, ale financne sme momentalne uplne na nom zavisli ☹ Nie sme ani novomanzelia, uz sme manzelmi 20 rokov, po materialnej stranke nam absolutne nic nechyba, nechybaju ani spolocne dovolenky niekolko krat do roka, nie je na nas lakomy, snazi sa nam dopriat, ale chyba taky ten normalny vztah, tiez nonstop telefon v ruke alebo tablet, ma v praci vysoke postavenie, velku zodpovednost, nehra sa na telefone, vacsinou riesi pracu alebo nieco pozrie co ho zaujima, ale zaspava s telefonom, vstava s telefonom, ideme na plaz, on si sadne nonstop telefon a ja s detmi v podstate zas sama. Takto fungujeme 10 rokov od kedy sa nam narodilo 1. dieta, ocarenie z potomka rychlo vyprchlo ☹ Na svoje konicky si takisto cas najde, aj na dovo chodi aj sam s kamaratmi, aby mal klud. Ale deti ho samozrejma maju radi, vsetko dovoli, vsetko kupi,... . Drzi nas pokope vsetko mozne ine ale uz nie laska. Neviem Ti poradit co najlepsie spravit, dieta potrebuje otca, je dost mozne ze casom si k nemu vztah najde, predsa take male babatko visi hlavne len na mame, tak asi nema potrebu sa nejak angazovat. Ale ako bude rast, mozno sa zacne viac zaujimat. Musis tiez zhodnotit svoju situaciu, co by si rozchodom dosiahla, ako by si sa ty mala ci lepsie ci horsie a to po kazdej stranke, vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. Mysli na seba nie len na dieta. Neboj ono ti nebude nic vycitat pokial ho budes ty lubit bude stastne a spokojne. Co sa tyka hadok, no bud sa budete hadat a aj tak asi lepsie nebude, alebo prizmuris obe oci a to poriadne, jeho nedostatky nejako odfiltrujes, a zameras sa len na vyhody kt. z tohto vztahu mas a na kvality partnera. Predpokladam ze si mladucka mamicka, a asi ani nie ste tak dlho spolu, ale za seba ti mozem povedat ze my sme mali prve dieta az po 10rokoch manzelstva, dovtedy sme si hlavne uzivali, riesili karieru, dom, cestovanie a vsetko bolo super az kym nedosli deti a muz sa v tej otcovskej roli skratka nie celkom nasiel, ale cim starsie deti, tym viac vie ako sa s nimi zabavit. A my dvaja sa vobec nehadame, deti vyrastaju v relativne harmonickej rodine, ja som sa zamerala na ine veci, kt. ma robia stastnou a spokojnou, stastie cloveka nie je zavisle len na partnerovi, aj ked aj to je dolezite ale nie je to vsetko.

majka2111
15. feb 2020

Ja to mam presne take iste. Moj muz je tiez stale len na mobile a doma mi nepomoze z nicim. Mame dve deti a tiez som na ne sama ale co sa tyka po financnej stranke to sa snazi chce aby sme sa mali dobre. Presli sme si uz v selicim aj neverou mali sme velmi tazke obdobie ale vsetko sme to prekonali a teraz sme zasa spolu šťastný. Netreba to hned vzdavat porozpravajte sa o vsetkom co vas trapy co vam na nom vadi.Aj moj muz sa tak isto spraval ked sa nam narodil malý nestaral sa o nwho vôbec ale cim je starsi tym sa o neho viacej zaujima. Nevzdavajte to hned🙂 Nebojte bude dobre

lula313
15. feb 2020

Ono to hlavne chce čas. Muž bol tiež zo začiatku taký, on sa aj bal, že dietatu ublíži. Ja som ho furt nabadala slovami, že tento čas je najdôležitejši, že keď ju nebude držať, prebalovat, kúpať, tak si s nou nevybuduje vzťah a nebudu si rozumiet. Samozrejme, že za tým bol z mojej strany psychologicky zámer, že nebudem otrokom dietata, ale budeme sa starat obaja.. Za nič som mu nevynadala, lebo som vedela, že to bude mat opačný efekt a stiahne sa. Keď mala asi mesiac, boli sme kocikovat a chcel kocik vytlačiť po tých koľajničkách na schodoch. Samozrejme, že sa kukal, či sa na ne trafi a kocik naklopil tak, že mu dcéra vyletela, keby ju nezachytim, tak leti na zem🤦🏽‍♀️ Ani za toto som mu nevynadala. Postupne začal robit všetko, po čase bol úplne samostatný. Keď som mu nechala odsate mlieko, nemal ju problem aj strazit niekoľko hodín. Vybudovali si úžasný vzťah, sú to dvaja komplici, keď je muž doma, tak robi všetko on, prebali, prezlečie, vezme von, dá jest, kúpe a umýva vlasky len on, cese ju na Elvisa😀 mám kamosku, tá postupovala presne opacne. Zdrbala muza za všetko, bola som svedkom, keď mu vynadala ešte aj za to, že mu dal naopak čiapku a že je neschopný a musí si robit všetko sama. Samozrejme on radšej trávil potom čas v praci, na wc, na mobile a nechodi ani von s dietatom. To mu ani pusu nedá, čo dcéra môjho muza bozkáva a obijma stále. Ten vzťah rodicov je úplne na bode mrazu. Ona zo seba robi mučeníka, že je na všetko sama, že jej nepomaha, ale bohuzial sama si za to môže.. skus ho teda zapájať, chváliť, motivovať, uvidis, možno sa to zázračne zlepsi..

queen_mary
15. feb 2020

@majka2111 na mobile? Yes, to je zivot 😅 zrejme sa s vami nudi, bohuzial, ked mu je mobil prednejsi.

@ruzicka11 ty kolko mas rokov, ze si si snim roba diera, ked je ocividne uz dlhsie kreten?

veronikaszabova
15. feb 2020
queen_mary
15. feb 2020

@veronikaszabova jezisi..

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
15. feb 2020

@ruzicka11 nečítala som všetky príspevky ale podľa toho čo píšeš - partner je 9hodín v práci + cesta do a z roboty autobusom čiže preč je cca 10-11hodín denne + robí na 3 smeny - čiže permanentne nevyspatý.....do toho 3mesačné bábo ktoré doma samozrejme plače aj keď on sa potrebuje vyspať....to nie je ospravedlnenie pre neho, ale aby si aj ty pochopila že ani on to nemá najľahšie a po nočnej alebo po tom keď príde po 11hodinách z práce domov si potrebuje trochu oddýchnuť.....ty si na dieťa sama ale veď si vedela aj predtým akú mal prácu že nie vždy sa ti venoval....máš jednoducho depku že si na dieťa sama, ale to má veľmi veľa žien aj pri mužoch čo robia od 8-17-tej.....lebo sú jednoducho celý deň sami doma a príde muž z práce tak očakávajú že sa bude venovať im alebo dieťaťu.....treba jednoducho vydržať toto náročné obdobie, ty si nevyspatá lebo v noci kojíš a môžeš to aspom dohnať spánkom cez deň keď dieťa spí.....on napr.ráno o druhej stáva do práce aby bol na tretiu v práci, potrebuje sa vyspať a teda asi mu nestačí spať denne 5-6hodín....rovnako ťažko sa poriadne vyspí keď doma plače dieťa.....to je len pohľad z jeho strany....neboj bude to lepšie ak bábo podrastie, teraz ti s ním nemá ako pomôcť, nie každý chlap je na pestovanie bábätka a kočíkovanie...ak bude mať dieťa 2-3-4roky už sa s ním dokáže zahrať ale ako sa zahrá chlap s bábätkom....bábo potrebuje mamu a preto to ženy majú tak náročnétreba si dohidnúť pravidlá že sa tebe a dieťaťu bude venovať aspom cez víkend keď má volno, pomôže s nákupmi a podobne....a ty rob to najnutnejšie a venuj sa dieťaťu....nemusí byť v vždy teplá večera a upratané....ty si pootm unavená, vynervačená a s pocitom že ti nikto nepomáha.....ale tak je to vo veľa rodinách , lebo bábätko potrrebuje hlavne mamu - ona je tá ktorá ho kojí, kúpe, pestuje ked ho bolí bruško, tak to proste je....

sense
15. feb 2020

On ma kolko rokov? Predpokladam ze dieta planovane nebolo.... a je zrejme aj mlady kedze ma ine zaujmy ako vy.... ty si mladunka cely zivot pred sebou.... nestrav roky s niekym pri kom nebudes stastna.... dcere nemusis branit v sryku s otcom aj ked ten podla vsetkeho zaujem nema

katty2012
15. feb 2020

@ruzicka11 prepac, ale vybrala, zobrala a mala si dieta s chrapunom a potom sa cudujes, ked sa ako chrapun sprava? myslim, ze cakas na nieco, co ti nie je schopny a ochotny dat. nadaval ti, ponizoval ta, a tebe to nevadilo? booze, dievca, otvor oci a bud si vedoma svojej hodnoty. mas dceru, si jej vzorom

ruzicka11
autor
15. feb 2020

@perdulka7 myslím si že 4 roky je dosť dlha doba aby sa správal slušne, milo, a ako otec. Ma na to vek keď má 28 rokov. Rozpravanie nepomáha. Fráza nechcem pripraviť dieťa o otca pre mna znamená to aby mi to dcéra časom nevičítala že nežije s nami,nemá zaujem atď...

majka2111
15. feb 2020

@queen_mary nenudi sa somnou praveze mame dve deti len keby viac pomahal a ja viem ze to je zivot mobil aj ja nan vhodim ale on tam niekedy vie stravit aj cely den

ruzicka11
autor
15. feb 2020

@mogaa nie pred tim robil v inej praci. V tejto robi max. pol roka. Mne vadi to že netravi s malou čas, poviem mu postaraž malú a on sedi na tel. a pozera na mna. Ked je doma aj 2 dni tak len spi, mobil, notebook. Pod ideme sa pofotit mala bude mat pamiatku, a naco taka debilina ak sa ty nepaci ak sa chces fotit idem ku rodicom. Sme spolu 4 roky za tu dobu som mu toho viac odpustila.... Myslela som že sa po narodení maléj zmani, nebude sobecky, nebude mi vkuse nadávať. Nie on ked je doma spi a spi clovek ho nemôže zobudiť. Zaspi o 10tej rano spi do 16tej to sa naje a lahne si do 10tej nic ho netrapi a v noci je hore hra sa. Dobre ked nevie pomoct s malou tak podlw mna zvladne aspon utierie, umyt riad, povisavat alebo nieco. Ved on za tyzden odrobi 2,5 dna zvisok je doma.

ruzicka11
autor
15. feb 2020

@sense 28rokou nieje malo. Dieťa chcel a aj ja časom, bojim sa že nu bude manipulovať proti mne.

ruzicka11
autor
15. feb 2020

@katty2012 kim sme malu mali ešte ako tak sa snažil, bol občas aj pozorni aj keď mi nadaval. Vadilo, no ked sa ospravedlnil tak som to tak nebrala. Ved za to rozmyslam nad tim ze sa na neho vykašlem lebo toto nieje vhodny vzor pre dieťa pochití od neho len nadávky

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
15. feb 2020

@ruzicka11 prepac, tvoj chlap je trto, to je jasne, ale aj ty mas od zivota nerealne ocakavanai (este - ale to je vekom). a je medzi vami asi dost velky rozdiel - 18 a 28? a pises, ze ste spolu 4 roky, no nem dobre ...
si mladucka, klobuik dole, ze sa staras a vychovavas babatko, ze si necukla, ked si otehotnela. ale aktualne - jednak si plna hormonov, mas ocakavania, ktore tvoj chlap jednoducho nedokaze naplnit. to vsetko ste ale mali diskutovat pred otehotnenim, resp pred porodom. si prilis mlada na to, aby si vedela, ze ked ti nadava pred porodom, bude ti aj po nom .... a este mas prilis mladicke ocakavania od zivota (spolocne fotky ako ciel - casom z toho nebudes robit taku dramu.)
co ti poradit ... ak s chlapom neviete komunikovat, ak ti on nechce pomahat, tak to pojde casom postupne do kytek. skus ale este par mesiacov pockat, ci sa v nom to otcovstvo neprebudi. pre chlapa je miminko casto ako mimozemstan a dieta zacina riesit, az ked mu moze byt ako-tak partakom - da sa s nim pohrat, komunikovat, prejst. (kamos tak, ked mali miminko, len snival, ze kedy vyrastie, kedy pojdeu spolu na ihrisko, atd) - takze mozno aj tento faktor tam je.

mogaa
15. feb 2020

@ruzicka11 vieš máte rozdielne predstavy....na teba ako maminu je toho veľa a on ako chlap necháva domácnosť a dieťa na teba...lebo ved si na materskej DOVOLENKE😉, si doma celý deň tak riešiš blbosti...tak to vidí veľa chlapov až okiaľ nie sú prinútený ostať s dieaťťom sami a postarať sa😉vtedy prídu na to že to vlastne žiadna dovolenka nie je a buď nestíhajú domácnosť alebo dieťa ktoré stále plače🙂ale taká je realita....naozaj veľmi veľa chlapov rieši že má dieťa až okolo 2rokov kedy im dieťa už rozumie a zoberú ho trochu von, lebo už vie chodiť, hodiť loptu, kopnúť do lopty, môžu ho zobrať na bicykel......ale s bábätkom nevedia čo robiť....a rovnako je veľa chlapov čo boli vychovávaný v domácnosti kde všetko okolo domácnosti robila žena, takže ti ani s domácnosťou nepomôže....aj švagor bol taký, sestra horúčku do toho malé dieťa...no neumyl jej ani ten riad...teraz je najlepší otec, vie sa postarať, s deťmi riešil výlety, decká už už dospelé má s nimi super vzťah....časom čo to pomohol ale chcelo to čas....teraz si už len užívajú sami dvaja ...ono to tak reálne 🙂väčšinou je, že všetko do tých 2-3rokov je na tej žene lebo je predsa doma a muž zabezpečuje rodinu finančne.....ak už je dieťa väčšie je to lepšie lebo ho zoberie von, zahrá sa s ním....skôr ho zapriahaj do vecí ako urobiť nákup, aby si sám naložil jedlo, skratať po sebe do dresu...neskôr to bude naozaj lepšie.....to nie je že ej sebecký, ale je to chlap čo bol tak vychovávaný že doma nepohol prstom a všetko robila mamička🙂problém vidím že ti nadáva a aj ty chceš po ňom kraviny ako fotenie - to naozaj chlapi nerieša takéto blbosti🙂

karolinakr
15. feb 2020

To su vsetko plane vyhovorky.Moj svagor chodil z prace - prva otazka- ako sa mate, kde ste, a isiel malemu prebalit plienku pohral sa s nim, a to bol pred tym lenivy a za pc nonstop. Prosto mal zaujem o maleho sa starat a robit najhorsiu robotu- prebalovat, kaky, kupkal maleho, teraz su furt na bycikloch ako maly podrastol, chodia lyzovat, cely program mu prisposobuju, ked ho maju dost, šupnú ho babke dedkovi, ktori su cely v oblakoch, ze sa mozu pohrat s vnucikom
To su vyhovorky.Chlapi su lenivi, nechce sa im , od toho je zena aby sa starala o decka, tak to beru.Je im to odmalicka vtlkane do hlavy, zeny sa vzdy obetuju, maju do DNA vstreknuty ten mučenicky gen.A tie ktore to nerobia, su odsudene, krkavcie matky, takze tak

lucyluv
15. feb 2020

Skusaj ho viac zapojit do starostlivosti,bez vycitiek, ukaz mu ako moze na malu robit napriklad kadejake grimasy, alebo hocico co ma rada. Niektori chlapi prostr nevedia co s malymi detmi. A ten mobil, to je uz dnes taka zavislost, my prave s muzom sedime vedla seba na lavicke a mobilujeme obaja, ale aspon mu citam konika, nech sa trochu druzime 🙂

kitycat
15. feb 2020

A on ako partner ti vyhovuje?
Mnoho deti vyrastlo bez otca a nijako ich to nepoznacilo... Som jednou z tych deti kde sa mama 2x rozviedla a zivot siel dalej

dopolbokaodrata
15. feb 2020

@ruzicka11 ty si tu už písala tému ale skôr o svokre, že ani to nie je bohviečo, a dosť ti tam naložili že si mladá a blbá atď. To bola každá jedna, len ty už máš k tomu aj dieťa a prichádzaš pomaly na to, že tento bujak, hoci prvý, asi nebude ten pravý. Je to na jednej strane smutné, ale nie si prvá ani posledná a aspoň zisťuješ, že to zvládneš aj bez neho, keby už ozaj prišlo k istému.

karolinakr
15. feb 2020

Bujak😁😁

maria1989
15. feb 2020

@karolinakr myslím, že je to presné vyjadrenie. Aj vzhľadom k tomu, že keď sú spolu od jej 14 rokov, on mal vtedy 24.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
15. feb 2020

Ty si svetlý príklad toho, keď deti začnú sexovať neprimerane skoro. Nemáš sa čím chváliť, že si s nim začala ako 14 ročná, je to vidno na tvojom písomnom prejave. Kým tvoje spolužiačky drilovali diktáty, aby urobili prijímačky na strednú školu, ty si randila s dospelým frajerom. Je iné, ak má dospelá žena intenzívny štvorročný vzťah a iné, ak dieťa potajomky sexuje na zadnom sedadle auta s dospelým nezodpovedným truľom, ktorý okrem toho, že to robí protizákonne, nevie to dieťa ochrániť pred tehotenstvom. Takže vráť sa k rodičom, kým ti truľo neurobí ďalšie deti a do budúcna si dobre rozmysli, s kým sa dáš dokopy.

kittykat22
15. feb 2020

@oli18 co ma spolocny pisomny prejav a sex v 14? 😀 ved sex trva v tomto veku 5 minut aj s vyzliekanim 😂 Pristupujes k nej ako k hlupej 18.ke ktora nema mat ziadnu zodpovednost. Ale ona je v tych 18 rokoch mama - a bolo by asi lepsie sa k nej spravat ako k dospelej zene a poradit jej ako po nej stekat.

kittykat22
15. feb 2020

@ruzicka11 rozchod/rozvod s otcom dietata by mal pripadat do uvahy pri fyz. nasili, ponizovani, znasilnovani, uzivani drog, alkoholizme, vydierani a podobnych velmi vaznych dovodoch. To su padne dovody. Ale to, ze ti partner nepovie 3 mesiace ze ta ma rad, ze ti nepomoze prebalit - dovod nie je. Lepsie je problemy riesit - ako od nich utekat. Muzi casto nevedia co s novorodencom - je to pre nich nove. Nevedia ho chytit, utisit, obliect - nevedia nic. Navyse partnerka je niekde v lalalande materstva, co im na situacii moc nepomaha. Ak chces aby sa tvoj partner viac zapajal tak ho o to poziadaj - aby ti podal oblecenie, aby pripravil kocik, zober ho na vychadzku. Povedz nech malej ukaze hracku. A mozes mu povedat, ze ti chyba slovo mam ta rad - ktore si dlho nepocula. Musis mu povedat, ze si nezelas aby ti skaredo hovoril - odid od konverzacie, keby to nastalo. Je dobre ze ti pomahaju rodicia. Niekedy sa vo vztahu stava, ze sa partner straca - a ked to ty vies, tak mu musis pomoct. Pre dobro vasej rodiny, buducnosti dietata. Co budes robit sama s dietatom? Zaseknuta doma/u rodicov bez penazi, pomoci, vyhladu na lepsie zajtrajsky.