• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Deľba majetku pri rozvode. Ako prebieha?

6. septembra 2009 
Vyzerá to tak že sa budeme rozvádzať pre manželovu neveru neviem ako to bude s delbou.Ja som chcela pre seba a syna byt a jemu by zostalo ročné auto.Manžel sa chce deliť na polovicu samozrejme ja ho nemám s čoho vyplatiť s bytu...jedine len že by som mu to splácala po pár eur mesačne inak my to finančne nevijde.Keďže nie som zamestnaná a poberám len príspevok za opatrovanie starých rodičov tj 230€.Jeho rodičia majú velký nový dom kde žijú len oni dvaja teda bývať by mal kde ..ja keby som mala kam ísť aj so synom tak mu byt nechám.
Na kúpu auta nám prispeli moji rodičia sumou 100tis a zvyšok sa bude leazingovať ešte 2r takže vobec neviem ako sa podelíme..Ak by ste mi niektorá vedeli poradiť budem rada .vďaka
6. sep 2009 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak ste byt nadobudli pocas manzelstva ,je spolocnym vlastnictvom a ked nepristupi na tvoj navrh asi ho budete musiet predat a z jeho polovice penazi za byt odratas dar od tvojich rodicov ,tych 100+ polovicu zo splatok ,ktore ste uz za auto spolocne zaplatili.zvysok z tej jeho polovice by mal dostat on a tvoja polovica navysena o horeuvedene peniaze by ti mala zostat.a za to by som si kupila druhy byt.zrejme mensi...ako bol ten povodny,ale iba tvoj.
ked sa zacnete tahat po sudoch nebude to mat konca a zbytocne budete prichadzat o dalsie peniaze.
6. sep 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ada ďakujem ti za radu. Byt by sme aj mohli predať no kde budeme bývať kým nekúpime niečo iné...no asi pod mostom :slight_smile: Skúsim ešte na neho nejako pritlačiť cez neobmedzené návštevy syna ..no viem že je to hnusné ale aký je on taká budem aj ja.Lebo on syna zbožňuje a zbláznil by sa vídať ho len zriedka a tak isto aj syn by tým trpel.
6. sep 2009 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok