Deti môjho manžela

desdemona13
23. jan 2013

Baby, poraďte. Mne sa asi rúca manželstvo. Mám 30 rokov a zobrala som si 34 ročného muža, ktorý však už mal dvoch synoch z predchádzajúceho vzťahu. Šla som do toho s tým, že k nám jeho deti budú chodiť každé dva týždne na jeden víkend a my budeme mať vlastné dieťa. Teraz to ale vyzerá tak, že ich matka strečkuje, nestará sa o nich a asi ich dostaneme do starostlivosti. Toho sa ale ja hrozím. Na vysvetlenie - sú to chalani, 7 a 9 ročný.. Nechcem byť sviňa, ale sú to nevychované deti, necitlivé, drzé v škole majú zlé známky. Ten 9 ročný si ani šnúrky na topánkach nevie zaviazať, mladší nevie poriadne rozprávať, dostal odklad školy. Nechcú jesť, sú strašne prieberčiví. Mám nočné mory z toho, že k nám majú prísť, že čo zase, preboha, idem variť. ☹
Úprimne, nie som si istá, že či sa dokážem naplno starať o takéto deti a hlavne - chcem vlastné. Čo ak kvôli tomuto už nebudem mať silu na to mať vlastné dieťa? Asi napíšete - vzala si si chlapa so záväzkami, tak trp. Ale naozaj sa to dá zvládnuť?

m.i.r.i
23. jan 2013

kolke sme chodili a chodime sa starat o cudzie deti niekde do zahranicia...kolke su s tymi detmi, v roznom veku cele dni, niekedy aj noci..musia sa s nimi hrat, vozit do skoly, zaujat, casto aj ucit veru zakladne veci na ktore zaneprazdneni rodicia nemaju cas..a velmi vela dievcat to zvlada a nemyslim, ze len kvoli tym par euram ci libram co dostanu..ak je vztah k detom uprimny aj obycajna nanny ci au-pair si vie vybudovat doveru, vie ich zaujat a casto je oblubenejsia ako vlastna mama..
To uvadzam len ako priklad, ze ty mas dokonca deti, ktore maju krv tvojho manzela..cloveka, ktoreho lubis..a s ktorym chces mat este vlastne deti...ak dostanes tu sancu moct ich vychovavat, treba k tomu pristupovat pozitivne..citaj literaturu, skoc za psychologickou, kontaktuj napriklad tie "pestunky" co vidime v telke( poskytuju poradenstvo vo vychove aj mimo televiznych kamier) a skus si najst sposob ako si k chalanom najst cestu..
Viem si predstavit, ze mas z toho zmiesane pocity..a lahke to nebude...chlapci su z neuplnej rodiny, model rodiny-matka a otec zlyhal, mama mozno nechcela, mozno nestihala sa im venovat tak naplno ako by si vyzadovali...( ked otec len zarabal a nemal na nic cas ako pises - co ale tie znie je opravedlnenie). Tak si sadnite s manzelom, spravte si "action plan", stanovte povinnosti jednej a druhej strany..a urcite tak, aby tam bolo cim viac casu vymedzeneho pre deti na cas straveny vylucne s otcom! A som si ista, ze to pojde..este sa daju v tomto veku ovplyvnit a formovat a mozes im nakoniec ukazat, ze rodina dokaze fungovat pokope..a ked sa situacia upokoji, vsetci radi prijmete dalsie babenko...ktore budete vsetci lubit..ale pricinit sa musite o to s muzom obaja..

maartinkaa
23. jan 2013

baby ja nechapem, ako niektore viete hned odsudit cloveka po jednom, jedinom prispevku 😠 , ona nikde nepisala, ze ich nema rada, alebo nebude mat rada,,,,proste ma strach, akoby mala kazda z vas v jej situacii,,,,,ja som to pochopila, ze chce iba povzbudit, alebo pocut slovko: " neboj, bude to dobre"!!!! ale nie takto!!!
ja mam styri deti, a teraz sme v adopcnom procese, a tiez mas hrozny strach z neznama, ale to neznamena, ze sa vzdavam, ze to "cudzie dieta nezvladnem" a nebudem mat rada, lebo ho mam rada uz teraz, aj ked ho este nemam 😵

desdemona13
autor
23. jan 2013

@ifkael Ale veď je to fakt. AK žena za 10 rokov nikde nepracovala a mala ponúknutú prácu, ale nevydržala tam, lebo sa jej jednoducho nechcelo robiť. .. Tak potom čo? Tá rodina predsa musela z niečoho fungovať, jesť, platiť účty. Čiže musel chlap zabezpečiť všetko. To je objektívna pravda. Ja to normálne teraz vidím na mojom mužovi, že povie, že ako fajn, že aj ja slušne zarábam, že nemusí toľko pracovať a pod... že nepýtam každé euro na drobný nákup

lea641981
23. jan 2013

@desdemona13 tak potom sa nemas coho bat a asi ma vazny zaujem venovat sa vdaka tebe svojim detom a neviem preco sa tym vobec zatazujes 🙂 myslim ze to zvladnete 🙂 budete spolu po robotach sa venovat detom ked pridu zo skoly ak budete na vsetko dvaja 🙂 bude to v najlepsom poriadku 🙂 je dolezite pomahat si a pochopit sa 🙂 deti budu spokojne 🙂 nebudu ta vnimat ako ako len cudziu zenu ale ako otcovu priatelku partnerku a budu vnimat ako si prejavujete lasku 🙂 vdaka otcovi si velmi rychlo zvyknu na teba 🙂

irriss
23. jan 2013

@desdemona13
Ted se Te zeptam v dobrem..pisu v to preventivne, kdyby to nahodou vyznelo jinak nez je mysleno🙂

Otazka:
A co kdyz se tato realita zmeni..nebude z toho "pruser"..neni to prave proto, proc se jeho predesle manzeltsvi rozpadlo?' 😉

sissy27
23. jan 2013

@desdemona13 to, ako žil tvoj muž so svojou ex, to nerieš... to je výsostne ich problém, on ju v tom jej životnom štýle zjavne rád a dlho podporoval... nekydaj na ňu nech je aká je, lebo tým zhadzuješ v prvom rade seba... (ktovie, čo by na teba povedala nejaká súčasná partnerka tvojho ex)... nežila si s nimi (aspoň si myslím 😅 ), všetko vieš len z druhej ruky od svojho muža a to veru ja osobne nepovažujem za objektívny názor 😎 píšeš, že ona sa im nevenuje - ale kurnik, čo je tvoj manžel lepší??? veď ani on sa im nevenoval a ak to nebude mať nariadené súdom (zverené deti do opatery) tak ani nebude !! on je za tie decká tiež zodpovedný, kde bol doteraz??? alebo poslal výživné, 4dni do mesiaca si deti zobral, lebo súd nariadil a hotovo, rozkaz splnený,a inak si užíval so svojou novou manželkou bezstarostný život a pracoval s ňou na ďalšom dieťati? 😝

lea641981
23. jan 2013

@maartinkaa obdivujem ta 🙂 drzim palce 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desdemona13
autor
23. jan 2013

Žienky, vzali ste do úvahy aj fakt, že ja by som veľmi skoro chcela svoje vlastné dieťa? Naozaj si neviem fyzicky ani psychicky predstaviť, ako to všetko zvládnem. Ja mám náročnú prácu - na čas i mentálny výkon, chodím domov niekedy o siedmej, ôsmej večer uťahaná ako kôň. Okrem toho by som sa mala ešte starať o dve deti, ktoré sú na venovanie sa im veľmi náročné. Ako sa mi pri tomto všetkom podarí otehotnieť a ak aj áno, ako donosiť vlastné dieťa? Lebo nehnevajte sa na mňa, nemôžem obetovať túžbu po vlastnom bábätku starostlivosti o synov môjho muža. Nemôžem..☹

ewellina
23. jan 2013

@desdemona13 Tvoje obavy úplne chápem a ja by som do takého vzťahu určite nešla.

zabka88
23. jan 2013

@desdemona13 oki a čo chceš vlastne počuť? že všetko je vina manželovej ex, že ju treba donútiť sa starať a nech vám dá pokoj nech si môžete žiť vlasntý život, a keď deti nezvláda nech ich dá do decáku? prepáč, ale som z teba zmätená..

irriss
23. jan 2013

@desdemona13
A mozna by Ti pomohlo se soustredit na celou situaci jinak..
Snazis se o miminko....Ja vim, nadej umira posledni,ale v zivote clovek nikdy nevi..
Ber to jako osud,a zkus vnimat situaci tak, ze deti mit nemuzes a TYTO deti jsou darem osudu,jinak by zadne nebyly..zkus se zamerit na roli matky jinak..pres jeho deti, jakmile ucitis, ze jsou Tvoje..budes ta nejlepsi mama i pro Tvoje..psychicke uvolneni a rovnovaha pomaha k otehotneni.. 😉

bodka13
23. jan 2013

@desdemona13 nečítala som žiaden príspevok,aby som nebola ovplyvnená názormi iných dievčat takže sa možno budem opakovať 😉
určite sa o ne zvládneš starať,ale musíš zmeniť myslenie ....nebrať ich ako zlé a nevychované deti ale ako deti,ktorých rodičia sa rozviedli a toto môže byť aj ich forma protestu,snaha zviditeľniť sa =proste upútať na seba pozornosť ....treba sa ukľudniť a porozprávať sa s manželom,ako si to predstavuješ aby to fungovalo keď budú chalani u vás- jednoducho stanoviť pravidlá,ale zároveň byť k deťom dobrá a láskavá aby cítili,že naozaj ich má niekto rád,na druhej strane prísna ,aby pochopili že ak niečo chcú dosiahnuť musia poslúchať ...určite budú zo začiatku protestovať a skúšať kde sú tvoje hranice trpezlivosti,ale ak budeš dôsledná=nie protivná všetko sa rýchlo utrasie a chalani pochopia,že takto to bude ...veľmi dôležité je,aby ste s manželom ťahali za jeden povraz a on ťa v očiach detí urobil dôležitou,nesmie ťa pred nimi zhodiť 😉 ...keď sa dá toto všetko do normálu,tak až potom by som uvažovala nad spoločným dieťaťom,ale to som ja

desdemona13
autor
23. jan 2013

@irriss Ale ja deti mať môžem a chcem mať! Nehodlám si svoje materinské pudy "vybíjať" na deťoch inej ženy. ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
23. jan 2013

@desdemona13
ok...ale materinske pudy by se prave nemely VYBIJET..to jsou pak zle pudy.. 😀 😉
to jsou pak pudy "macechy"
.zkus mi prosim odpovedet, na moji otazku v11:09..h

vefi89
23. jan 2013

@desdemona13 jedna vec je, a to, že tvoj manžel mal vytetované na čele, že deti MÁ a sú dve. do toho si išla, a ak si do toho išla dobrovoľne, tak si musela vedieť, tušiť, že sa niečo podobné stať môže. čo urobíš? dáš deti do decáku? rozpadne sa ti manželstvo. necháš ich matke, lebo sú to pre teba cudzie? potom neverím, že bude tvoj manžel šťastný. ale jedno je isté a to, že tebe to nie sú cudzie deti, je to KRV TVOJHO MANŽELA

desdemona13
autor
23. jan 2013

@irriss Nerozumiem tvojej otázke, skús ju naformulovať inak

desdemona13
autor
23. jan 2013

@irriss vybíjať som dala do úvodzoviek

irriss
23. jan 2013

@desdemona13
vsak ja vim 😉
jen jsem neodolala.. 🙂 v dobrem!

desdemona13
autor
23. jan 2013

@vefi89 Práveže ani tým si nie sme istí ☹

lea641981
23. jan 2013

@desdemona13 co vlastne chces ty?

irriss
23. jan 2013

@desdemona13
No popisovala jsi situaci a pracovni zaneprazdneni...a vubec celkove casove vypeti...zajimalo by mne..jestli to prave nebylo duvodem rozpadu predesleho manzelstvi Tveho soucasneho muze..jestli mu nevadi, kdyz prestane jeho zena vydelavat, je doma s detmi a je NUCENA si o to euro rict..

Myslim to "euro", ktere jak pises ...je ted Tvuj manzel rad,ze si o nej nerikas.. 😉

vefi89
23. jan 2013

@desdemona13 nie ste si istý, tak OK:.. lenže na to mal myslieť tvoj manžel skôr! do troch rokov sa dá zaprieť otcovstvo, teraz už môže akurát pokračovať tam, kde začal. a vôbec, ja nechápem, prečo sa sťažuješ tu na fóre, keď toto je problém teba a tvojho manžela. prečo si to nevydiskutuješ s ním? mi nevidíme k vám domov, ani k tým deťom. jedno je však isté a to, že sa na všetko pozeráš strašne negatívne. a tak kukni si IP, máš tam odkaz

petronellynka
23. jan 2013

@desdemona13 ja ta chapem...moj manzel ma 17 rocneho syna a tek neviem ako by som to riesila keby mal ist byvat k nam...sice si s nim dobre rozumiem ale nesuhlasim s jeho vychovou takze asi by padla kosa na kamen...Samozrejme ze som sa o tom rozpravala s manzelom ked sa stazoval ze volali zo skoly adt...ze za to moze aj on rovnako ako jeho byvala ..ale syn bol zvereny jej do opatery a on za tie vikendy nevie prevychovat to co ona napachala...pravda je ze u nas je uplne iny ako doma...snazili sme sa mu aj dohovorit aby sa k mame spraval slusne a co ja viem co ale ziadny osoh...
Tie co pisu ze sa mas ty starat o ne a co ja viem co...ja to tak neberiem...to su ich deti a nie tvoje...ak ich primes tak len preto ze sa ty rozhodnes..nie je to tvoja povinnost...bolo by asi sebecke ak by si muzovi odprela jeho deti ale ani on nema pravo dat ti do vychovz jeho deti bez toho aby to s tebou prebral a dohodol sa...ved aj ty mas svoje prava

desdemona13
autor
23. jan 2013

@irriss Dôvodom rozpadu jeho manželstva bolo to, že jeho žena si našla iného a otehotnela ešte počas manželstva. Potom sa zbalila aj s deťmi a odišla k tomu druhému chlapovi. ☹

desdemona13
autor
23. jan 2013

@vefi89 Túto tému máme prediskutovanú. Môj muž vie, čo si myslím a ako to cítim. Problém je však v tom, že ak nebude iná možnosť tak naozaj nie je možné dať deti do decáku. Lenže tým pádom pôjdu všetky moje túžby a plány bokom. A bojím sa, že budem musieť obetovať myšlienku na vlastné dieťa, čo ma bolí najviac ☹

ifkael
23. jan 2013

@desdemona13 cim si nieste isti?

Myslis ze od maleho babatka pojdes do prace - s pracovnou dobou 12hodin?ked bude chore- bude s opatrovatelkou aby si mohla sa realizovat?

Prepac,ale nic Ta do toho nieje -co mali doma ake vztahy.. ze ci chodila do prace...

Ved si si brala chlapa s dvomi detmi..

Aky ma k nim vztah ich otec? Nemusis sa stavat do ulohy matky...matku maju. Staci ked budes chciet byt ich kamaratka.. mat pochopenie... netvrdim,ze to pojde hladko ale pojde to...len musis Ty chciet. Ak z Teba citia,ze Ti vadia... celeee zle.

irriss
23. jan 2013

@petronellynka
Ale preci...,ze deti jsou sverene matce, neznamena, ze jsou "jeji"..je to pul na pul,- ne-li doohromady 😉 i kdyz na to kdysi zakon nepamatoval a upravoval "vychovu a peci " jednim smerem..
Nechapu, proc by to mela soucasna zena POPBYT deti schvalovat..vzdyt tato alternativa,ze pujdou k nam bydlet deti ze Tveho byvaleho manzelstvi je uuuplne AUTOMATICKA uz ve chvili,kdy mi partner sdeli :
jsem volny ale se zavazky...
TAM a V TU chvili stojim na krizovatce a musim vedet, kam se rozjet..Nemuzu zit s pocitem, ze NIKDY bourat nebudu - t.j. ze mne.nam se to stat nemuze.. ☹
melo by byt uplne automaticke ...nahradit byvalou zenu soucasnou, at uz se stane cokoliv..proto jsme souhlasili s partnerem, ktery ma deti..
proto se kdysi psalo uz do inzeratu:
Svobodny se zavazky hleda:

Mozna uprimnost schazi..hned na pocatku vztahu.. ☹

lea641981
23. jan 2013

@desdemona13 co chces ty????????????kam chces odlozit jeho deti????maju byt v striedavej alebo ich chces odlozit k starym rodicom ???