Detský modeling

fireese
22. nov 2015

Ahojte vsetci rodicia, ktori sem prispievaju. Chcela by som tymto prispevkom priblizit kazdodenny zivot katalogovej modelky a zaroven si precitat nazory/pocity rodicov o tejto teme. Najskor nieco o mne.

Moja mamina je Slovenka, otec Francuz, narodila som sa vo Francuzku, mam FR obcianstvo, vacsinu utleho detstva som prezila vo FR, s tym, ze som obcas navstevovala Slovensko, kvoli st. rodicom zo strany mamy. S mamou som vzdy komunikovala po slovensky, ona to tak chcela.
Mam trinast rokov, cele to zacalo ked som mala pat rokov, rodicia sa rozhodli spravit par profesionalnych fotiek a nasledne ma prihlasili na casting. Predchadzalo tomu to, ze rodina, priatelia rodicov, niekedy aj cudzi ludia na ulici sa prihovorili s tym, ze aku peknu dcerku mate, pripadne krajsie dieta sme este nevideli atd.

Par dni po tom, co sa otcovi ozval agent som absolvovala casting, este v ten den oznamili, ze uz som shortlisted, teda v zuzenom vybere a o dva dni sa podpisala zmluva. Od toho dna je moj zivot v jednom kolotoci - skusanie, fotenie, cestovanie.
V poslednom case to uz horsie zvladam, mam pocit ze agentura ma tlaci stale viac, aj ked sa konkretny projekt vobec necitim, mame sa to prestalo pacit, ale otec na mna tlaci este viac, vraj aby som vyuzila potencial,ja si myslim, ze mu ide o prijmy, hlavny prijem rodiny som ja, a mne ako nezletilej kontroluje vsetky financie otec a podla potreby ma vycleni.

Mama mi povedala, ze si vsimla, aka som sklesnutejsia, menej sa usmievam, mysli si, ze som prilis ''mala'' na svoj vek v zmysle, ze mam 164cm a hmot. 41kg.
Otec prisne kontroluje stravu, pritom v zmluve sa pisalo, ze agentura nesmie striktne pozadovat limit na hmotnost pre nezletilych.

Ja by som sa rada viacej venovala skole, mam vynechany vysoky pocet hodin, otec vzdy vybavi tzv. permission na odklad. Prekaza mi, ze uz odmalicka ma ludia, vratane rodiny beru povrchne, nezaujima ich vnutro, ale aka si pekna sem, pekna tam a co mi chyba k zivotu. Som zmierena s tym, ze do 18tich to bude v tomto duchu, neviem ci mozem podniknut nieco voci otcovi, fyzicky mi nik neublizuje a tazko nieco dokazat, mozno ak by mi dal posudok psycholog?
Este napisem, tymto nechcem rodicov, ktori zvazuju vyskusat pre dieta modeling odstrasit, verim, ze su aj seriozne agentury, kt. beru ohlad na dieta.

Vdaka za nazory, radu, pripadne vase skusenosti s modelingom.

seahorse27
22. nov 2015

Ty mas 13 rokov?????? A taketo vyjadrovanie, stylistiku a celkove uvazovnie???? Neveriiiim...niekto si robi srandu alebo prieskum pod zamiennkou hladania rady...

masinka
22. nov 2015

@seahorse27 asi maminka hlada argumenty proti ocinkovi....

minutka
22. nov 2015

okrem ineho... na to,ze nezijes na SR, mas skvely pravopis

ada1313
22. nov 2015

@minutka tiz som chcela pochvalit za pravopis, ktory tu taky nema ani 80% dospelych zien, ale nechcela som byt hnusna. neviem, ci sa chysta MISS, Elite Model alebo nieco pod., aby sa odstrasili rodicia, ktori strkaju svoje deti do tychto podivnych akcii. asi suhlasim s masinkou. mimochodom, moje dieta ma presne "tvoje" miery - 13 r., 168 cm/42 kg a myslim, ze aj pomerne slusne IQ, ale takto dospelacky by asi cez MK nejednalo.... a tie fyzicke parametre na 13 r. nepovazujem za nejaky deficit, moje dieta nie je modelka, hra futbal🙂 a nemam pocit, ze by tie miery na pubertu boli na podvyzivu....

sissy27
22. nov 2015

@fireese toto nie je príspevok 13ročného dieťaťa...btw. 164 cm na 13ročnú vôbec nie je málo, ale hmotnosť 41kg pri tejto výške naznačuje niečo o podvýžive... ale viac vecí v tomto príspevku nesedí, takže nebudem plytvať energiou 🙂

ada1313
22. nov 2015

@sissy27 a ze mas pravdu!🙂 hodila som si BMI a ze vyrazna podvaha. a to moje dieta zje viac ako ja, neriesim, ja som bola cely zivot rovnako. ale ak sa to ma ziskat obmedzenim stravy, to uz nie je OK. no som zvedava, kolko mamiciek tu ma skusenosti s detskym modelingom, len dufam, ze tu nie je vela takych, co riesia svoje ambicie tymto sposobom:(

katka708
22. nov 2015

ak odhliadnem od toho, že tomu príspevku neverím ani pol slova, tak by som sa v prvom rade s otcom prozprávala: že ťa baví škola a viac by si sa jej chcela venovať, že tým, že ťa bude do modelingu nútiť, tak ti ho len sprotiví a nebudeš to chcieť robiť vôbec. Ak ťa berú ako živiteľku rodiny, tak nech si aj tatko začne hľadať nejakú prácu lebo vo väčšine rodín sa o blaho rodiny stará práve otec a nie dieťa. Ak bude naďalej trvať na svojom a bude ťa ma za "oslíka otras sa" tak si myslím, že každý puberťák vie ako nasrať a znechutiť dospelých. Pokaz pár fotení, buď na foteniach, odutá, náladová, usmievaj sa nasilu, nespolupracuj,....... neboj, tatko sa to dozvie a ak má trošku rozumu, pochopí že si sa mu vzbúrila. Na modeling máš kopu času, ak sa mu chceš aj naďalej venovať, tak stačia aj 2-3 fotenia do mesiaca....

sissy27
22. nov 2015

@ada1313 samozrejme, sú ľudia, ktorí to majú tak nejak geneticky, že sa nedostanú na normálne bmi ani keby čo robili... ale tu sa spomínajú obmedzenia stravy, takže určite to nie je ok...
ale budem sa opakovať, tento príspevok má viacero "nedostatkov", takže neverím...

rhiannon
22. nov 2015

Neviem,ktora PR agentura toto vyprodukovala, ale na klientovom mieste ju hned vymenim. Ale pobavila som sa 🙂

mirica
22. nov 2015

nesedí v tom príspevku kdečo.....napríklad prečo tvoje financie spravuje len jeden rodič-a to otec.
a ked máš naozaj len 13 a takúto štylizáciu a vyjadrovanie , tak sa treba obrátiť priamo na UPSVaR...a žiadať o ochranu , právo chodiť do školy riiadne -prípadne zrušenie zmluvy súd

lubkavargova1
22. nov 2015

No mocno rychlo sa zacat fajne ucit a zarezavat a potom cez Erazmus sup do sveta...lebo takto aj cez rodicov skoncis na tom slavnom bielom gauci 😀 😀 😀 ako vela nasich celebritiek...ale nieeeee oni fotili len pre modelingovu agenturu 😀 😀 😀 😀

arabellka
22. nov 2015

podla mna toto nepisalo 13 rocne dieta. ide o nejaky prieskum.

ig0r
23. nov 2015

bud rebel, vzopri sa autoritam a chod si svojou cestou

jahodkovko
17. okt 2018

@ada1313 moment. Ja som 169 a 50 kg a som chrda jak pes!

jahodkovko
17. okt 2018

@mirica UPSVAR nie. Teror na krku. Doživotný