Dieťa a manželská kríza

boubelka0021
11. jún 2013

Baby mam problem s manzelom sme svoji 3 roky mame dieta a problemy...Tie nastali dva mesiace po svadbe ked sa prevalili vsetky problemy co sa tyka manzela..Su financne viac pisat nechcem.Jeho mama o tom vedela a nepovedala mi nic..Keby som to vedela, nebrali by sme sa..Od vtedy sa mi odcudzil..Je to az take zle,ze sa uz spolu netulime, nemojkame, nedrzime za ruky a nespime spolu (sex) je to fakt zle.Keby nie maleho urcite uz nie sme spolu..Co robit.Sklamal ma strasne.Verila som mu a on mi za chrbtom klamal a robil kade ake podvody :(

igiana
12. jún 2013

@boubelka0021 tak mu odpust a daj mu sancu, lebo ja tu uz skoro slzim ako pri nejakom romantickom filme (tehu hormony robia svoje 😀 )

yidaky
12. jún 2013

@boubelka0021 Hmmm, tazko radit, ked mu uz sama neveris. A este citis aj odpor voci nemu...

vefi89
12. jún 2013

@boubelka0021 myslím, že s takým niečím to chce naozaj kus odvahy. ja som svojmu tiež nepovedala všetko hneď a už tobož nie pred svadbou. je to minulosť, a tú neriešim, žijem prítomnosťou a snívam budúcnosť. nezaujíma ma čo bolo, každý má mať šancu na lepší život, tak prečo si ho kaziť tým, čo už raz bolo?

p4nocka
13. jún 2013

@boubelka0021 ked neveris, vztah nema sancu. nedovera oslabuje akykolvek vztah. ak nie je dovera, tak sa hra len o cas. cize v tomto ti neporadi nik - ked ty nebudes verit jemu, nestane sa zazrak.
apropo - historia sa opakuje, co nie je fama, ale historicky podlozeny fakt

buducamama
13. jún 2013

@vefi89 - tak ti poviem... Je krasne, co hovoris, beries si cloveka z lasky, aby ste prekonavali problemy, ktore sa vyskytnu v zivote, ale nie je to jeho vec, ked take nieco spravi, kedze su to jeho dlhy, ale zakonite sa to dotkne aj tvojho zivota, lebo peniaze, z ktorych by ste mali zit idu do dlzob, do exekucii. Ked ti donesie z 1000 eurovej vyplaty zivotne minimum, tak sa ta to nedotkne? Nekecaj...
Autorka - aj moj priatel ma exekucie, neviem sice, kolko ma tvoj chlap, ale moj ma urcite viac. Svoji nie sme, ale o svadbe zatial ani neuvazujem. Mozno som blba, ze som s nim, rozum vravi nieco ine, ale je tu ta laska a hlavne si rozumieme. Dost blbe. Ten tvoj ti to mal povedat, ale to je zmyslanie tychto zadubencov:"su to moje dlhy, ju do toho nic". Siahaju mu na plat? Nedivim sa, ze si ochladla k nemu, ale bud budes silna a podporis ho, alebo ho v tom bahne nechas. Ina moznost nie je. A tiez je dolezite, ci je vidiet z jeho strany snahu. To, ze mu matka dlhy plati, je sice od nej pekne, ale ked sa nesnazi ani jej nieco vratit, tak to by sa mi nepacilo.

vefi89
13. jún 2013

@buducamama akože nekecaj? sama písala, že tie dlhy spláca jeho matka, takže jeho sa to nijak nedotýka. teda ani jeho, ani jeho rodiny. takisto písala, že si ich nenarobil sám, len bol hlúpy, že šiel bratovi za ručiteľa. myslím smrteľne vážne to, čo som napísala vyššie. nebrala som si jeho dlhy, nebrala som si jeho peniaze, ja som oschopná živiť sa sama, som schopná živiť deti, nepotrebujem jeho peniaze k životu. a to je druhý pohľad na vec. ako môže niekto písať o láske, keď premýšla o peniazoch? jedna vec je láska a druhá vec je láska k peniazom. takisto sa nedá stihnúť všetko povedať pred svadbou, najma ak svadba prišla rýchlo. ale v žiadnom prípade nevidím dôvod na rozvod len preto, že som o niečom nevedela. takisto ja by som teraz mohla podať o rozvod len preto, že mi nepovedal, že keď bol ešte slobodný tak ukradol cigarety? celé je to len o uhle pohľadu. peniaze treba, to je jasn=, bez nich sa žiť nedá. ale ak som si niekoho brala z lásky a teraz má prísť kríza len pre niečo, čo sa nestihlo, tak potom by 99 percent manželstviev bolo rozvedených.

vefi89
13. jún 2013

@p4nocka zabudol si na fakt, že dôvera sa dá aj znova nadobudnúť 😉

boubelka0021
autor
13. jún 2013

@vefi89 u nas bola svadba rok planovana takze na rychlo to nebolo...Mal rok nato, aby mu povedal o nerestoch....No neurobil tak...

buducamama
17. jún 2013

@vefi89 - aj tak si myslím, že taká zásadná vec sa pred uzavretím manželstva povedať má, nejaká dôvera tam byť musí, ale to je aj o charaktere človeka. Bál sa jej to povedať, aby sa s ním nerozišla (viem sa do neho vcítiť), ale nezamlčala by som to ani zo strachu pred touto hrozbou. To ako keby jej povedal, že doteraz 15 rokov sedel v base a je to jeho minulosť, čo ju do toho... Akože sorry.. Láska môže byť super, ale v súčasnej dobe, keď musíš platiť nájom sám (v minulosti rodina skôr prežila, keďže žili viacerí zárobkovo činní pokope) je to dosť prúser.
@boubelka0021 - nehádzala by som flintu do žita, záviselo by od jeho prístupu k problému.

boubelka0021
autor
17. jún 2013

@buducamama to iste som mu hovorila aj ja... Ze ci by sa jemu pacilo, keby sa 2.mesiace po krasnej svadbe a roku chodenia dozvedel, ze som po krk v dlhoch, ze som niejaka zlodejka alebo alkacka.... Do manzelstva sa ma ist s cistym stitom..Lepsie by sa to znasalo keby mi to povedal sam, ako som sa to dozvedela od inych, ked pytali odo mna peniaze..Aj jeho mama to vedela mohla si so mnou sadnut a povedat mi to ona...Rok sme spolu chodili potom sme sa vzali a 2.esiace po svadbe sa dozvies koho si si vlastne vzala a mesiac nato, ze som ostala tehotna....Tri mesiace po tom vsetkom som ani to dieta nechcela...Nemali sme peniaze nasi nam velmi pomohli jeho mama sa nezaujimala a ani nezaujima dodnes ako sa ma jeho vnuk...Je to ubohe ze to dieta si nepozna druhu babku...

buducamama
17. jún 2013

@boubelka0021 - a teraz ste ako spolu? Bavite sa normalne? Inak, dalsie moc velke vycitky nepomozu, skuste sa porozpravat ako to mieni riesit, tiez ake velke su dlhy, ak to je cca 3 000,- tak zas az take strasne to nie je.