Manželská kríza hneď po svadbe

lucka227
17. júl 2012

Ahojte, potrebovala by som radu pre moju najlepsiu kamaratku. Po stvorrocnom vztahu sa vydala asi pred mesiacom za piatela,s ktorym byvali spolu asi rok. Vsetko im dovtedy klapalo bez problemov,dokonca sa zacali snazit o babatko,co nebolo jednoduche,pretoze z jednej strany tam boli zdravotne problemy. No po svadbe sa zacalo vsetko kazit,snad od prveho dna a po tom mesiaci co su spolu su vo faze,ze chcu ist od seba, kamaratka ma napisanu ziadost o rozvod. Zacalo to hlavne tym ze jej uz manzel zacal odmietat sex a teda snazenie o babatko. Zacal chodit s kamaratmi po baroch a spavaju oddelene. Uz takmer nekomunikuju a ked ano,tak ona chce nieco riesit a on sa z toho smeje. Ked mu napr. povedala ze teda ako budu mat dieta ked spolu nespavaju, ze ci si ma najst milenca tak jej odpovedal ze naco ze teda mozu sa rozist ako rozumni ludia. Isto si robil srandu ale aj tak,padne to tazko. Do svadby bolo vsetko OK. Ako by som jej mohla poradit a pomoct?Aj my sme mali krizu asi cely prvy rok po svadbe ale to je asi slaby argument pre niekoho v takejto situacii. Stalo sa Vam nieco podobne?Dakujem za vsetky rady

malinkaaninka
17. júl 2012

do poradne.možno sa nevie vyrovnať s tým,že nevedia otehotnieť a ide to z neho tým divným spôsobom.ak sa nenaučili povedať si všetko priamo,rozprávať sa..tak sa treba naučiť..

hanik90
17. júl 2012

Možno len neboli pripravení na zmenu a fakt im v poradni pomôžu. Každý sa s problémom vyrovnáva po svojom, treba ich len usmernit. Držim palce

katren
17. júl 2012

😕 manzelska kriza hned po svadbe 😕
my sme spolu 6-ty rok, brali sme sa po rocnej znamosti a teda ani raz sme nemali taku "burku" ktora by neprehrmela....o prvu dcerku sme sa snazili 3 roky a dost to liezlo na mozog, ale takto radikalne to riesit ma ani nenapadlo....
tiez by som odporucila manzelsku poradnu, len je otazka, ci tam bude ochota ist....inak jej asi pomoct nebudes vediet....

gumidekmomo
17. júl 2012

ja si myslim ze fakt ze sa ozenil mu dosiel do mozocku a preto sa tak chova..tiez by som odporucila tu poradnu ..ak to teda bude chciet lebo nasilu niekoho nutit je zbytocne....ja som sa tiez skoro rozvadzala ani nie 3 mesiace po svadbe ale tam bol zasa iny problem ...asi v skratke - asi 3 dni pred vianocami taka teta zazvonila a hovori ze ma s mojim muzom dieta len o tom nevie, a ma uz 3 roky ..a to sme spolu chodili 7 rokov predtym ako sme sa vzali ...ale mozem povedat ze este stale som s tym neni vyrovnana a ani nebudem jedine co zmenilo moj nazor na vsetko je ze cakame teraz babenko a to je pre mna hlavna priorita,ale ak clovek chce a snazi sa o nieco da sa vselico prekonat teda aspon zvacsa ako u mna a ostatne pride casom.....

lucka227
autor
17. júl 2012

@gumidekmomo uha tak klobuk dole,si ozaj silna 😨

gumidekmomo
17. júl 2012

@lucka227 no ale dava to pekne zabrat ..

miskakyska
17. júl 2012

Ufff zavčasu !!

lentilka29
18. júl 2012

cudne mi to pride..mesiac po svadbe taketo spravanie....my s manzelom sme sa brali ani nie po rocnej znamosti....rok po vysokej skole,ale ja som vedela ze je ten pravy....boli tazsie chvile,aj sa clovek pohada,ale vypisovat mesiac po svadbe papiere na rozvod je fakt cudne....nech skusia poradnu,inu cestu nevidim,uprimnost a rozhovor face to face

lvka
18. júl 2012

@lucka227 no, a chce to ona este riesit? Lebo ja keby som uz vypisala rozvodove papiere bolo by to po "poslednej kvapke" v uplnom zufalstve, kedy by som bola presvedcena ze inej cesty naozaj niet... Poradnu by som navrhovala medzi prvymi moznostami...

andrejka1983
18. júl 2012

neviem, ale pride mi to až trocha neuveritelne 😝 ...akože neverím že do svadby bolo všetko OK a po svadbe takáto radikálna zmena k horšiemu o 180stupnov,to ako eee 😀 , druha vec ...ak sa tak zmenil potom ta svadba mi pride z donutenia a chalanisko takto štrajkuje štýlom : chcela si sa vydávat, dobre..ale nechaj ma dýchať tak ako predtým ( co samozrejme už nie je možne kedže sme pár a o všetkom rozhodujeme spolu ),on si zrejme chce svoj život riadiť sam ako predtým....to že spolu bývali rok je dost dlha doba na to aby slečna spoznala jeho maniere, a podla mna vedela do čoho ide, aký je to typ chlapa.,len pred tým zatvárala oči a čakal že sa možno zmeni alebo po svadbe to bude iné...OMYL 😖 .. 🙂 možno zase každý z nich mal inu predstavu o manželskom živote,preto by si mali spolu sadnut a všetko si vyrozpravat...ak sa maju radi a zaleži im na tom aby boli spolu, tak len komunikovat 🙂 🙂 ....možno na druhej strane ten chalan je typ že do svadby tlačil dievčine do hlavy kaleraby a po svadbe ...už je holubok v hrsti tak kašle na nu 🙂 ja neviem čo je medzi nimi, to vedia oni najlepšie,my možme len teoretizovať....ale tak určite by som to rozvodom neriešila,tak skoro, ani manželskou poradnou 😒 pride mi to detinske,nerozvažne a zbabele....ešte budu mať na rozvod tolko príležitosti, tak o 20,30 rokov 😀 😀 ...ale nie, každopadne držím palce nech sa to urovna 🙂

mimkao
18. júl 2012

A pýtala sa ho tvoja kamarátka, či aj on chce dieťa? alebo si to vzala len ona do hlavy a chlap vycítil, že s ním chce spávať len preto, aby otehotnela... Ak je to tak, tak sa mu nečudujem, že zmenil správanie a vyhýba sa jej. Chlapi sú na to citliví.
A keď sa ide rozvádzať po prvej kríze, tak načo sa vydávala? Alebo už sa pri sobáši nesľubuje "aj v dobrom, aj v zlom"...? keď som sa ja vydávala, tak sme si to sľubovali. Búrky prídu do každého manželstva. Ale to neznamená, že za chvíľu sa neukáže slnko.

diusik
18. júl 2012

@gumidekmomo ,te je sila,chce to asi vela zapretia od teba,a tvoj manzel sa aspon snazi?Takemu by som uz v zivote nedokazala doverovat...

gumidekmomo
18. júl 2012

@diusik snazi ..MUSI lebo inak vie ze uz keby som si zbalila kufre tak bude veeelmi zle 😉

pingu1
18. júl 2012

ja si myslim, ze poradna moc nepomoze, pretoze on sa tvari, ze nechce. keby sa snazil aj on, ale evidentne uz hodil flintu do zita

pingu1
18. júl 2012

@mimkao ty kokooooooooos, ty mas 5 detickieeek? fuuha, klobuk dolu

pingu1
18. júl 2012

inak tiez som pocula o pripade, ze do svadby bolo vsetko ok, a hned po svadbe jej povedal, ze "sorry, ale ja s tebou spavat nebudem" to co je za chuja?

lili_mia
18. júl 2012

@lucka227 predpokladám, že sú v tvojom veku .. jemu zrejme "cvaklo", že by mal do konca života spávať iba s ňou, že sa možno dostal pod papuču, možno si kamaráti robia z neho srandu .. nech do poradne ide aspoň ona, fundovaný človek jej poradí, čo si má všímať, ako má reagovať a podľa jeho reakciií bude terapeut vedieť, čo a ako .. ak toto odmieta a trvá na rozvode, tak potom ona nie je zrelá na vážny vzťah, nieto na manželstvo

katka116
18. júl 2012

@pingu1
@mimkao no ja som si maminku mimkao preazerala a este ma heslo, ze zvladne dalsie - klobuk dole a je to mlada maminka a mohla by mat dalsie 3 🙂

mimkao
18. júl 2012

@pingu1 dík za "klobúk dolu". 😉

@katka116 to heslo si tam načmárala tuším ešte po treťom... a stále je aktuálne, takže možno ešte aj tie tri budú. 😀

katka116
18. júl 2012

@mimkao fakt som tvoj album obdivovala a mas tie deti tak posebe. Kolko najmenej mesiacov malo dieta ked si opat otehotnela? Kopec mamin tu pise o financiach a ze sa nebudu dat platit kruzky a tak... ze to nie je len o strave ze ked sa 4 najedia tak aj 5... ty to ako vidis? Zvladate financne?

A prosim ta ako riesite dopravu, ake mate vobec auto? Tolko praktickych otazok ma napada, ze ako riesite rano a chzstanie sa do skoly a skolok... vyzeras tak vyrovnane a spokojne

mimkao
18. júl 2012

@katka116 3 mesiace mala dcéra, keď som otehotnela so synom. Zatiaľ mi do školy chodila iba najstaršia, chodila na literárno- dramatický krúžok, krúžok Taliančiny, Ping-Pong a hasičský. 🙂
Nie, určite to nie je len o strave. Je to makačka, ale je to krásne a nemenila by som.
Finančne to, vďaka Bohu, zvládame. Od septembra už nastupujem do práce aj ja, takže to bude ešte lepšie. Auto máme 7-miest. Mazdu 5. Deti rozvážam od pol 8, do cca pol desiatej. Ráno, je to u nás jak na psychiatrii, ale ja milujem ten zhon, a asi budem za blbú, ale aj mi to už chýba teraz počas prázdnin. Oblečko im chystám ešte večer pred spaním, raňajkujú v škôlke, dcéra ma v škole bufet, takže desiaty neriešim. Neviem, čo ti ešte napísať... 😅 S manželom sa máme veľmi radi, ďalšie dieťa ešte plánujem, atď... 🙂

mirkakab
18. júl 2012

@gumidekmomo No je to ťažká situácia ale či je pravdivá? naozaj má tvoj manžel to dieťa? či to nebola len nejaká žiarlivosť z jej strany ...

katka116
18. júl 2012

@mimkao no ako z rozpravky. A ako budete riesit ten rozvoz od septembra ked budes robit? To ste sa s manzelom nasli ked chcete dalsie deti, dnes sa to uz az tak nevidi ze 6 deti a viac. Teda vidi ale povacsinou u Romoch.
Ja si uzivam s malou a poobede vzdy spinkame... ty vlastne ani nemozes poobede spat. Nie si ty vobec unavena? Kde beries vobec tu energiu, mas nejake specialne pripravky? 😀 😀

lucka227
autor
18. júl 2012

@andrejka1983
@mimkao
@lili_mia
@lentilka29
@lvka
no baby tak takto: do svadby ho nik nenutil, poziadal ju o ruku on aj datum bol jeho napad. Kaleraby..ake?Nic jej do hlavy netlacil aj dieta chcel on uz minuly rok. Je to sice neuveritelne,ale jednoducho ako keby niekto luskol a zmenil sa. A fakt do svadby bolo vsetko v absolutnom poriadku planovali svadbu atd. Proste je to asi divne ale fakt boli uplne v pohode a potom prestal sex a ked sao tom zacali rozpravat tak to neviedlo nikam. Ona ochorela tak si siel lahnut vedla a uz tam ostal 🙄

lili_mia
18. júl 2012

@lucka227 ale to sa naozaj stáva, že svadbou si človek akosi uvedomí.. hups a to mám do konca života spávať iba s ním/ s ňou? netvrdím, že ju oblboval, len má zrejme v hlave chaos .. na jednej strane dieťa, zodpovednosť, na druhej koniec bujarej zábave .. preto poradňa aspoň pre ňu, aby to terapeut posúdil .. pokiaľ mu zrazu došlo, že dajme tomu prišiel o piatkové záťahy, to je iba príklad, tak rozvod netreba, on si zvykne, ale nedá sa, že on si bude zvykať a ona bude viesť domácnosť ako manželka bez manžela.. sú na to obaja

lucka227
autor
18. júl 2012

@lili_mia praveze on nechodil uz dlho na zatahy tak neviem sama.Ja si tiez myslim ze mozno si kamarati ktori su obmedzeni robili srandu a utahovali si a preto taka zmena. On povedal uz davnejsie ze ho sex uz tak nebavi ako ked mal 20 ze uz nema chut tak casto

lili_mia
18. júl 2012

@lucka227 ale ani to nie je dôvod na oddelené spálne, je tam určite niečo vážnejšie, možno sa jej to snaží naznačiť, ale môže sa stať, že ona jeho náznaky nechápe

gumidekmomo
18. júl 2012

@mirkakab bohuzial ma a museli sme absolvovat vsetko az po sud na vyzivne takze asi tak nejako... 😒

lucka227
autor
18. júl 2012

@lili_mia vies co sama neviem co si mysliet. On ma svoj svet,vies,takze tazko je o nejakom naznacovani niecoho hovorit,on neriesi a robi si podla seba ako mu vyhovuje. Je do dobry chalan ale az na to ze neriesi povacsine nazory inych a nediskutuje o nejakom rieseni

korenbaba
18. júl 2012

@mimkao
@lucka227

tak ono brat si ženu, ktorú miluje a RAZ založit rodinu je jedna vec, ale mat to dieta hned...možno sa proste zlakol, hlavne ked to nejde...chlapi všeobecne radšej utekaju ako riešia problémy. a jedno po kolkých rokoch chodenia, či manželstva tie problémy prídu. odporučila by som tvojej priatelke stiahnut žiadost rozvod a ako jedinej v tom pripade s rozumom, zobrat ho do hrsti a krízu vyriešit. trpezlivosto a komunikáciou. A na dieta teraz zabudnut, a do riešenia vzahu počatie teraz vobec netahat! Najprv musí mat vztah s otcom dietata! Predpokladám že sa nebrali len tak aby si vyskušala nevestovské šaty a že jej ten vztah za niečo stojí. 8Dvat žiadost o rozvod po dakej krátkej dobe mi príde...absurdné. A možno bola svadba vážne unáhlená, tykaju jej biohodiny a teraz si obaja uvedomili čo maju doma.....