Dieťa “nemá” starých rodičov

5. nov 2019

Ahojte, mate v rodine taku situaciu, že sa vaše deti nestykaju s jednými starými rodicmi? Manželovi rodičia sú zvláštni. Nebývajú daleko asi 5km, ale o vnúčatá sa vôbec nezaujimaju(manzel poslal napr MMSkou fotku vnucatka z pôrodnice, vedeli cca, kedy mam termin, aj som prenasala a jeho mama si tu MMS ani neprecitala a po mesiaci jej muž volal a v podstate bola prekvapena, že už mame dieťa, vôbec ju nezaujímalo, že sa narodilo jej prvé vnuca) a potom sa neprisli ani na vnuca pozriet, keby som dieťa nedala mužovi, že chod ho ukazat rodičom, do dnes by ho nevideli, aj keď sa mu vtedy potesili, sú skôr take studene čumáky a toto sa opakovalo aj s druhym našim dietatom. Mne je to v podstate jedno, nestojím o nejaké návštevy, dary, nič, len mi ide o to, ako detom raz vysvetlime, že majú aj iných starých rodicov a s nimi sa nestykaju(s tými druhými sú každý vikend) a že napr. vo fotoknihe nemajú s nimi ani jeden obrázok, ale s druhými ich majú plno. Zažili ste to? Ako im to vysvetlit? V koľkých rokoch zacnu vnímať, že by mali mat starých rodicov aj z druhej strany? Či ich oklamať, že sú niekde daleko odcestovani? A mužov brat je rovnaký, ten ešte ani naše deti nevidel🙈 takze naše deti nevedia vôbec, že majú strýka, aj ked sú ešte male, aby to vnímali..

fantaghiro21
11. nov 2019

@oli18 ano dá.A vieš ako sa nazýva ten zázračný motor?
Vypočítavost!!!

0silvia0
11. nov 2019

@fantaghiro21 asi máš zlé skúsenosti so svojimi rodičmi. Tak ako netreba všetkých mladých hádzať do jedneho vreca, tak nemôžeš ani všetkých starých rodičov hádzať do jedneho vreca. Tak isto sú vypočítaví mladí ľudia, tak isto ako možno aj tí starí. Nemôžeš zovšeobecňovať na základe svojich vlastných skúseností...

oli18
11. nov 2019

@fantaghiro21 možno máš ty takúto skúsenosť, toto nie je môj prípad.

vierocka888
29. dec 2020

@petkaaa prosím ta, to je co za blbosť? Ked niekoho 5x pozdravis a ten človek ta odignoruje, tak ho budeš aj ďalej zdravit? To by si nútila dieta, aby bolo servilné, ked ten druhy človek nemá záujem?

barbi9999
13. jan 2022

Svokrovci tak isto bývajú. Od nás 5minut peši svokra je doma do práce nechodí a ani nás nepríde pozrieť. Dnes tam ideme, ale vôbec sa mi nechce. Nevidím tam extra záujem o vnučku

mikadooo
22. aug 2023

Nijako. Prečo máš pocit, že im to treba nejak vysvetľovať? Ja som povedala, že žiaľ nemajú čas, majú žiaľ iné starosti, vždy ohľaduplne, empaticky voči starým rodičom, ktorí nejavili záujem. Je to ich voľba, nebudovať si s vnúčatami vzťah. Neznamená to, že si zlí alebo takoví a makoví, lebo sa neriadia tvojimi predstavami. Aj dieťa môžeš naučiť, že ľudia sú jednoducho rôzni a nie vždy im rozumieme, prečo konajú ako konajú. Bez osočovania a hodnotenia. Pri najbližšej príležitosti zavolaj druhých starých rodičov k vám (narodeniny dieťaťa napríklad) a urob deťom foto do albumu, nech ich tam majú a hotovo... Inak nemusíš vysvetľovať nič. Nie každý je celý hotový z vnúčat 🤷🤷🤷.

oranzovyvevericnik
22. aug 2023

@tomiholjubavi Krasne, az mi slzy vypadli, a pozeram koment z 2019 🙂)

rhodesian
22. aug 2023

Pozerám že stará téma, autorka ako sa máte ? Zmenili sa vzťahy alebo to ostalo také isté?
Ja prispejem našimi "vzťahmi".
Môjmu partnerovi zomrel ocino ešte skôr ako sa nám dcéra narodila, takže žiaľ ho nespoznala.
Jeho matka (moja svokra) vôbec o malú nemá záujem lebo som ju porodila ja 🤷‍♀️ nestretáva sa s ňou, pár krát čo ju videla to boli len urážky a nepekné poznámky, až som jedného dňa povedala dosť, neprajem si to.
Nikdy sa na ňu nepýtala, nechcela ani fotku aby jej môj partner poslal, ani ako sa má, či je zdravá, nič. S ostatnými vnúčatami sa stretáva, kupuje im darčeky, berie ich na prázdniny.
A vieš čo? Vôbec to neriešim. Moja dcéra má toho najlepšieho deda (môjho otca) ktorý ju neskutočne miluje. Má dobrú babku (moju mamu) ktorá ju príde každý týždeň aspoň na pár hodín pozrieť a ešte má úžasnú starú mamu (môjho otca mamu) ktorá ju miluje tiež. A striga v tele mojej svokry jej vôbec nechýba a pevne verím že nikdy ani nebude 😊

sulavikova
22. aug 2023

My bývame v spoločnom dome. Chvalabohu mám vlastný vchod. O môjho syna nikdy nejavili záujem, starým vadí, keď prejde po trávniku a nie po chodníku😋je to ich jediný vnuk inak samé uvrešťané vnučky majú. Keď ideme na dovolenku, už u nás lašujú🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️akože šli poliať kvety, aj keď ich o to nikto neprosil. Tak sme sa s mužom dohodli na dovolenke striedať, aby byt nezostal prázdny.