Divná kolegova manželka

11. máj 2022

Ahojte, prosim poradte v tejto situacii:
V praci mam kolegu, s ktorym si rozumieme - pracovne, nijako inak. Len sme si proste sadli, dobre sa mi s nim spolupracuje, mame podobny humor, cize v kancli ziadne dusno ani nic. Vieme si veci ohladom prace vydiskutovat, proste vsetko fajn. Mimo kancelarie sa spolu nestretavame, nepiseme si nic osobne, len o praci, teda tym chcem priblizit, ze nie sme kamarati. Nikdy ziadne flirtovanie neprebehlo, ani naznakom. Ja som zadana, on zenaty, ma dve deti a teraz k jeho zene - chodi k nam z casu na cas na kavu, najprv vsetko ok, no v poslednom case je na mna neprijemna, ledva odzdravi. Raz sme sa s kolegom - jej manzelom - na volacom zasmiali pri kavovare a hned zazerala, no neviem. Navyse je nejaka rodina s nasim sefom, teraz mi viria hlavou vselijake scenare, nechcem, aby mi v praci dako pritazila, ak na mna nedajboze ziarli alebo co. Mozno ma jej muz nejaku milenku a myli si ma s nou, proste uz fakt ma hocico napadlo.
Co by ste robili?
Priamo sa jej na to pytat nebudem, tak prosim ine rady, ak vas nieco napadne. Vdaka

sari24
11. máj 2022

Nemôžeš vedieť čo je on zač ak sa nebavíte o súkromí. Možno ju v minulosti podviedol, možno koketuje s každou druhou ktorú stretne. Podľa mňa to vôbec nie je tebou, ale ich nejakým problémom, ktorý majú medzi sebou. Ja som tiež kedysi dávno žiarlila ako pes na všetky kamarátky, kolegyne a exky môjho bývalého. Nechcem vedieť čo si o mne mysleli jeho kolegovia, hanbím sa za to dodnes. Lenže oni videli len tú jednu stránku mince - že som naňho ako taká megera, že zazeram na všetky ženy. Už nevideli že si vypisoval poza môj chrbát so ženami, že mi stále hovoril o bývalých vzťahoch a mnoho iného.
Takže sa prestaň brat tak vážne a sustred sa na prácu :D a aj keby ťa nemala rada len tak z nudy, je to jej problém, nie tvoj.

mandarinka555
11. máj 2022

@gladys_07 Ona sa ani tak neklepe, ale už je posr**á až za ušami, že sa "kamoška" postará o to, aby ju vyhodili 😝

trgypadl
11. máj 2022
lili929
11. máj 2022

@mandarinka555 fuuha dievca, z tvojich komentov to vyzera, ze ty si ten typ jak ta jeho zena 🤣 radu si autorke uz dala v prvom prispevku - nezabavaj sa a makaj, tak co ta furt zere? 😃

cacianka
11. máj 2022

Ja tu len ziram čo tu poniektoré píšu.
Ako zakomplexovaný megery.
Môj chlap s kolegom nie sú v práci zaprdeni suchári, popri makačke žartujú, podpichuju, kolegyne aj kolegov, od 20 do 80 a to väčšina navzájom. Pracovná atmosféra je oveľa lepšia, nechodia do práce ani z práce nasratí. Navzájom si pomôžu poradia.
A ja neziarlim ani náhodou. Ani za to keď kolegyni kúpi kvet či čoko ku sviatku.
A aj ja mám na pracovisku dobré vzťahy aj atmosféru, pár kolegov je síce odtazitych,tak ako všade, ale normálne si pokecáme, žartujeme, podpichneme, zasmejeme. Vôbec mi nevadí keď mi aj o dosť mladší kolega povie niečo zo žartu, lebo on to použije primerane a ja som zrelá rozumná žena, ktorá zvláda svoje emócie a beriem život ľudsky.
Hlavne nemám komplexy ☝️

vilma7
11. máj 2022

Nemaľuj čerta na stenu.
Po prvé, hádam si myslíš že jeho žena pôjde vravieť šéfovi... že bla.a bla, keďže nepoznáš ty ju, tak zrejme ani ona teba dobre. A musí rátať s tým, že na tvoje miesto príde ďalšia.
Ak je žiarliva, je to predsa jej problém.
A po druhé, hádam si nemyslíš že by ťa šéf len kvôli nejakým klabosom len tak prepustil skôr ako by si to.overil, hlavne ak je s tebou spokojný.
Podľa mňa sa zbytočne obávať niečoho, čo ani nikdy nebude.
Keď príde, buď k nej slušná a koniec problému, ktorý neexistuje.

moonlight1210
11. máj 2022

Tato diskusia je uzasny priklad stareho znameho “Ak ten zlaty vlas zdvihnes, zle bude. No ak ho nezdvihnes, bude este horsie!”

Ked by autorka nenapisala nic blizsie o ich vzajomnej interakcii, uz by jej vykonstruovali, co vsetko isto s nim robi a jeho zena zazera na nu urcite po prave. Bola by vinna.
Ked to pre istotu rozpisala, je tu pre niektore vdaka tomu este vinnejsia.

No nepomozes si.

andreatytler
12. máj 2022

Nic by som nevravela nikomu. Je to tvoj kolega. Nemas co s nim riesit osobne zalezitosti a bolo by nevhodne sa ho pytat na to ci jeho zena neziarli.
Nevies co on rozprava doma o tebe. Je dost mozne ze ta ospevuje od rana do vecera a manzelke zacala blikat kontrolka.
Musim povedat ze tvoj opis vasho vztahu s kolegom je trosku prisladky.

simca06022011
12. máj 2022

Alebo treba skusit sem tam slovo s manzelkou prehodiť 😁
S kolegami inak riesime aj súkromné témy a co koho do toho 😂😁

hapipa
12. máj 2022

Buď by som sa na to kolegu opýtala alebo to nechala tak, v pohode je podľa mňa aj jedno aj druhé, neviem na ktoré z toho sa ty cítiš. Možno len mala nejaký blbý deň alebo niečo a zle si to vyhodnotila, ale to ťažko odhadovať.

retatka
12. máj 2022

Neskutočne niektoré komentáre tu …žasnem ..niektoré ženské by si dali muža do klietky najradšej ,mohol sa zasmiať ,pozrieť len na povel ženy ….choré !Vypoveda to o zakomplexovanosti a žiarlivosti .Ste si neisté Vašim mužom ,vzťahom tak žiarlite..Žena sebavedomá a istá svojim mužom nemá za potrebu riešiť ,či sa jej muž smeje v robote alebo kukal na inú ženu
Autorka nerob si starosti ,jeho žena je zrejme žiarlivka tak ako aj tu niektoré .Udržuj naďalej kolegiálne vzťahy ,človek sa hneď lepšie v práci cíti ako keď sedí pri mne zachmúrenec ,skúpy na slovo ..niet nad priateľskú atmosféru v práci.

aandrea9
12. máj 2022

Píšete si o práci po pracovnej dobe? To nestihnete prebrať všetko do fajrontu? Jeho žena je "taká"... ale ty nevieš, ako to doma u nich vyzerá a čím si možno prešli.

panelacikova
12. máj 2022

@aandrea9 nestihnú, lebo sa zabávajú 😀

evelyn246246
12. máj 2022

... nuz... kazda zena zbystry ak jej manzel ma " dobry" vztah s kolegynou v praci.. je tam velmi tenka pomyslena ciara kedy sa to moze a nemusi zvrtnut .. ak samozrejme nema on nieco uz za usami o com kolegynka v praci netusi ...

arianna25
12. máj 2022

Treba jasne povedať kolegovi nech si to doma tak porieši aby sa súkromie neťahalo do práce.

laska86
12. máj 2022

opytaj sa jej muza..ak nieco ona proti tebe ma urcite mu to doma povedala alebo naznacila🤔

mandarinka555
12. máj 2022

@lili929 To bolo vtipné...idem sa popukať od smiechu 😝 V živote som na nikoho nežiarlila...Jedna múdra žena raz povedala "keď mu budeš ruku držať na *****, ak bude chcieť, aj tak ťa podvedie" Takže ja a žiarlivosť sa nekamarátime....A ak si nerozumela môjmu príspevku, tak si ho prečítaj ešte raz.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aandrejussa
14. máj 2022

Ja to vidim takto... keďže si v praci uz 3 roky, sef je s tebou spokojny a určiťe ta neprepusti len preto, ze mu to kamoska povie.
Co sa tyka kolegu, zrejme o tebe doma rozprava a zenska proste ziarli. Alebo ako to tu uz bolo spomenute, doma mozu mat ktovieaky konflikt a v praci ho vidi spokojného.... Vyzera ze je to stihačka a s tym nic nenarobis. Nerob si vrasky, nemysli na to. Pracuj tak ako doteraz, ked nebudes robit prusery a bude s tebou šéf spokojny, nemáš sa čoho bať.

svetlonos
17. máj 2022

Autorka, ahoj no si ti ale dostala nakladacku. Tiez sme mali b praci super kolegu. A mala som ho ozaj aj rada - ako kolegu kamosa. Kazdy den sme si v robote dali kavu a pokecali, vacsinou o jeho zene a detoch. Zenu miloval a bol super otec, takze sme ju vlastne poznali z rozpravania super. A to sme kolegyne boli mlade nezadane a par krat sme isli s nim aj teda inymi kolegami do country baru. Nikto sa neopijal, nebalil ani nic podobneho. Raz som si chcela ist nakupit vacsie veci a ist taxikom, bemala som auto. Zavolal zene ci nevadi ze oride neskor, lebo mya ide idvuest do obchodu a domov. Zena v pohode. Raz sme ich spolu stretli v meste, dasli si ku bam a my sme sa snou bavili ako s kamoskou a to sme sa nikdy nevideli. Ona sa smiaka, ze cim nas pidplstil ked o nich obichva detoch tak pekne rozpravane. Boka super ako on. Takze tito je pre mba idealny priklad ako by to mohlo byt. Za predpikladu, ze sa muz k zene chiva pekne a ona si je ista, ze ju miluje a nema dovod ziarlit. Takze nic zle nerobis. A ja by som sa ho to spytala aj ked sukromie neriesite. Ze by si nerada robila medzi nimi dusno. A mozno ma ona len nejake zle obdobie.