Divná kolegova manželka

11. máj 2022

Ahojte, prosim poradte v tejto situacii:
V praci mam kolegu, s ktorym si rozumieme - pracovne, nijako inak. Len sme si proste sadli, dobre sa mi s nim spolupracuje, mame podobny humor, cize v kancli ziadne dusno ani nic. Vieme si veci ohladom prace vydiskutovat, proste vsetko fajn. Mimo kancelarie sa spolu nestretavame, nepiseme si nic osobne, len o praci, teda tym chcem priblizit, ze nie sme kamarati. Nikdy ziadne flirtovanie neprebehlo, ani naznakom. Ja som zadana, on zenaty, ma dve deti a teraz k jeho zene - chodi k nam z casu na cas na kavu, najprv vsetko ok, no v poslednom case je na mna neprijemna, ledva odzdravi. Raz sme sa s kolegom - jej manzelom - na volacom zasmiali pri kavovare a hned zazerala, no neviem. Navyse je nejaka rodina s nasim sefom, teraz mi viria hlavou vselijake scenare, nechcem, aby mi v praci dako pritazila, ak na mna nedajboze ziarli alebo co. Mozno ma jej muz nejaku milenku a myli si ma s nou, proste uz fakt ma hocico napadlo.
Co by ste robili?
Priamo sa jej na to pytat nebudem, tak prosim ine rady, ak vas nieco napadne. Vdaka

makakova
11. máj 2022

Asi máš za ušami ked sa takto bezdôvodne bojíš len preto,ze manželka na teba škaredo pozerá..

Zrejme si jej nesympaticka,preco by sa mala teda na teba usmievať? Alebo za tým bude niečo viac.

autor
11. máj 2022

@tncka tak to by ma nasralo, ja som v tej praci uz 3 roky a paci sa mi tam...

autor
11. máj 2022

@makakova nemam za usami 🤣 len vravim, nepoznam ju a neviem, co cakat od nej. Najprv bola mila a kamaratstka a potom menej a menej a teraz uz bod mrazu... Nechapem tu zmenu.

simca06022011
11. máj 2022

boze daktore ste tu riadne "trapne",preco by sa s kolegom nemohla zasmiat? Aj keby to nebolo len na pracovynch veciach. My sa bezne rehnime ako kone a co? keby mi vyvadzala tam nejaka ziarlivky na firme a chodila tam zazerat, tak by som sa zasmiala este viac :D
Jeho zena si nema co vymyslat, ze sa flakas, nie je tvoj nadriadeny, nie je tvoj kolega. Skor je otazne co ona robi, asi sa nudi, ked tam chodi kavickovat :D Rob si svoju pracu a neries ju. Ak nastane situacia, ze budes musiet sa obhajovat, tak sa obhajovat budes. A ju pusti z hlavy. Su proste zeny, kt . by najradsej muzov ani nepustali do kolektivu, aby sa nahodou s inou "nezasmiali", alebo celkovo s inou "neprehovorili".

limoncino
11. máj 2022

Ja si myslím, že jej niekto povedal, že sa spolu smejete a trávite spolu čas. A ak nepočul, že sa rozprávate iba o pracovných veciach, a aj keď počul, ľudia sú všelijakí, niektorí sa priam vyžívajú, ak môžu narobiť klebety a zlobu. S tým nič neurobis. Podstatné je, že ty máš svedomie sama pred sebou a svojim manželom čisté.

sickynickyobsadene
11. máj 2022

Není divná,prečo by bola? Ona nevie čo vy dvaja v práci robíte. Či má vestecku guľu,či náhodou nekoketujes?

danyelia
11. máj 2022

Milé dámy, od zajtra v práci žiadne srandičky, úsmevy, smiechy, chichúňanie, rehotačky 😁 Ak vám pri humornej poznámke vášho zadaného kolegu (nebodaj ešte v prítomnosti jeho zákonitej manželky) bude od smiechu šklbať kútikmi úst, prikryte si ich decentne servítkou a bežte sa vyrehotať na záchod, aby ste tým zbytočne nevytáčali pani manželky a nevyštvávali kolegyne, ktorým to vadí z práce 🤦🏻‍♀️😄🤪

tosomja
11. máj 2022

Tá zmena je kvôli jej mužovi. Čo ty vieš čo majú doma a ako. Čo keď je to záletník a nie si prvá na ktorú sa usmieva? Všetko začína nevinným úsmevom a debatou o počasí 🤣 nejak veľmi riešiš.
Keby som si bola na 100% istá, že s ním neflirtujem ani on so mnou, tak neriešim ani jeho ženu. Slušne pozdravím a robím si ďalej svoju prácu. Jej kamarát je tvojím šéfom a snáď vie, koho zamestnáva, aké máš výsledky a ako je s tebou spokojný. Ak sa na jej slová, tak by som tam už ani robiť nechcela, byť niekomu tŕňom v oku a sledovaná na každom kroku.

limoncino
11. máj 2022

@tosomja tak autorka sa boji, že to jej zazeranie ohrozuje jej prácu, nakoľko zazeracka sa kamaráti s jej šéfom. Ten môže nad jej pletkami pretočiť očami, ale aj nemusí. Inak si myslím, že by ju mala na háku.

panelacikova
11. máj 2022

@makakova presne.... tiež si myslím, že autorka má za ušami viac, než priznala a preto má plné gaťky....

mandarinka555
11. máj 2022

@danyelia Lenže niektoré chudery sa chichúňajú na každej pi***ine, ktorú kde-kto utrúsi. Všetci sa v robote zasmejeme, aj posrandujeme, ale ustavične sa rehotať, je skutočne choré...Mám takú kolegyňu, je to strašné počúvať, aj chlapi si znej už urobili terč na dvojzmyselné poznámky a narážky, keď začne pri tom hurónskom smiechu natriasať kozami a vidno jej pri tom aj všetky plomby ☹

panelacikova
11. máj 2022

@tosomja tak. a nepotrebovala by zakladať takúto tému na MK, absolútne s tebou súhlasím.

eeffka
11. máj 2022

@mandarinka555 normalne som si ju vizualizovala 🤣🤣🤣

luccija
11. máj 2022

Prosím Ťa nebuď paranoidna.Tak ste sa zasmiali a čo?vôbec by som nad tým nepremyslala

panelacikova
11. máj 2022

@mandarinka555 tiež si myslím, že medzi kolegom a manželkou to pekelne škrípe. kdežto kolega a autorka majú možno až nadštandardný vzťah. chcela by som vidieť ktorúkoľvek z týchto dám, čo si robia z toho posmech, keby ich chlapi, možno doma zamračení a znechutení sa v práci chichotali s mladými kolegyňami, koľké z nich by boli úplne v pohode 🙂
a pre poriadok - pre tie absolútne benevolentné - podotýkam, že mňa sa toto vôbec netýka a som úplne mimo oblasť. ale viem sa vžiť do kože tej manželky. jednoducho viem.

danyelia
11. máj 2022

@mandarinka555 No bože, tak by som si o nej pomyslela svoje, aj ja poznám v okolí jednu ženu, čo sa vkuse rehoce, ale že by ma to trápilo, to vôbec...keď je ona spokojná s tým, ako pôsobí na okolie a mužov 🤷‍♀️ Mne by v práci skôr vadilo, ak by boli všetci zachmúrení, smutní, nahnevaní...to radšej nech sa chichocú. Ale tak ,,zakázať,, mužovi zasmiať sa v práci, alebo mu vyčítať, že sa zasmial na niečom s kolegyňou, to je už trochu cez...🙄

autor
11. máj 2022

@panelacikova 😃 aaach jaj, zeny... Ak mi nevies poradit, tak na co komentujes?
Ja mam plne gatky jedine z toho, ze ak je jeho zena nejaka zakomplexovana osobka s nizkym sebavedomim, ktora nedoveruje svojmu muzovi a v kazdej jednej zene vidi k*rvu, ktora sa jej ho snazi uchmatnut, tak mi spravi v praci neprijemne dusno... A preco by som ja mala odchadzat kvoli takejto zenskej z prace, v ktorej som dlhsie ako jej muz a ktora ma bavi? Len som chcela radu, ako z toho von, ako tomu zabranit, aby nedoslo k nejakemu nedorozumeniu. Mas pre mna radu? Ci si si len prisla rypnut?

panelacikova
11. máj 2022

ja som ti vari napísala niečo v zmysle, že máš odchádzať? to si ako na to prišla? ja som o odchádzaní z práce nepísala nič.

a ako ty vieš, že tá žena nedôveruje svojmu mužovi, keď, ako sama píšeš, sa on s tebou o svojom súkromí absolútne nerozpráva? ako vieš, že má nízke sebavedomie a je zakomplexovaná, keď sa s jej mužom nerozprávaš o súkromí?

áno, mám pre teba jedinú radu. ser naňho a budeš mať kľud.

autor
11. máj 2022

@simca06022011 oki dakujem, tak nebudem zatial riesit a uvidime, ako bude dalej. Snad ostane len pri zazerani.

autor
11. máj 2022

@panelacikova ved prave, ja neviem aka je, preto pisem to AK...
Ja by som na neho milerada srala, ale musim byt s nim denne v jednej kancelarii a musim s nim denne riesit pracovne zalezitosti a musim sa s nim rozpravat...

gladys_07
11. máj 2022

Ale ak si tam 3 roky a su s tebou spoko neviem co sa „klepes“ 🙂

panelacikova
11. máj 2022

autorka: tak asi bude problém naozaj v ňom. zrejme je doma na hovno manžel. potom príde jeho žena do firmy, kde pracuje, lebo sa pozná so šéfom a zrazu vidí "chachacha chichichi" s kolegyňou. nečudujem sa jej. teba sa to však teda zrejme netýka, si v tom podľa tvojich slov nevinne. tak na to ser, rob si svoju robotu a kolega aj s jeho súkromným životom ti môže byť u prdele, je tak? zbytočne založená téma. pôsobíš na mňa dojmom, akoby si mala tak nanajvýš 25 rokov...

oli18
11. máj 2022

@ibrunova ja zase žasnem z niektorých tém.

janulka1802
11. máj 2022

Panebože... Ja sa denne smejem spolu s kolegom. Niekedy dokonca tak, že mi aj slzy tečú pri niektorých historkách.

oblecenie99
11. máj 2022

To nie proti tebe,ja len že či nepočuje manželka tvoje meno častejšie doma..? Ty ho vnímaš neutrálne,on zase teba nemusí rovnako.. vieme ako to chodí,s kolegami trávime pomaly viac času,ako s vlastnými chlapmi,sme Non stop spolu v kancli, no a Katka takto, Peťa minule povedala taký a taký vtip, Janka priniesla tiež taký koláč do práce, Vierka je šikovná a pod. ... alebo možno mal predtým milenky/milenku, či sa "potkol" na nejakom teambuildingu s inou kolegyňou..Možno máš v práci neprajnika,ktorý v pozadí mieša karty.. alebo je to proste jednoducho stíhačka 🤷 Rob presnejšie nerob tak isto,jak doteraz. Skús sa na to vykašľať, nech zazerà,no a čo? Kvôli nej sa práce nevzdas.

lili929
11. máj 2022

Podobne som zazila v byvalej praci, moji sefovia boli manzelsky par, zalozili firmu a vzali si dve asistentky, mna a este jednu kolegynu. Postupne sa im zacalo darit, tak priberali novych ludi a sefka zacala na kazdu svoju zamestnankynu striehnut, ci nahodou nepozera dlhsie ako je pristupne na jej manzela. A veru s niektorymi novymi kolegynami pekne cvicila, kontrolovala firemny chat, kolkokrat sme poculi z ich kamcelarie ziarlivostne sceny.
Potom sa mi naskytlo lepsie miesto, tak som odisla, ale s niektorymi kolegynami som ostala v kontakte a bolo to tam este dobre psycho.
Takze ti chcem len napisat, ze ta chapem. A rada co s tym mas robit? Bohuzial s tym neurobis nic, ak je aj ta jeho zena taka a sef je rodina a bude ta chciet vystvat, spravi to a vobec nezalezi na tom, ci mas ty svedomie ciste ci nie

danyelia
11. máj 2022

@panelacikova Ahoj, pri Tvojom príspevku mi napadla jedna myšlienka...písala si, že ženám by vadilo, (resp. by neboli v pohode) ak by sa ich chlapi, možno doma ,,zamračení a znechutení,, chichotali s mladými kolegyňami v práci. Možno práve preto je ten muž doma zamračený a znechutený, lebo jeho žena je vážna, nerada sa smeje a on nemá dôvod smiať sa doma, tak si to vynahradí v práci s človekom, ktorý sa smeje rád 😊 Toľko moja teória. Preto ženy, buďte v pohode aj doma a netrápte sa nad smiechom iných...

dianaana
11. máj 2022

A ste len vy dvaja v kancelarii? Ziadni ini kolegovia? Ak ste spolu cely den sami tak je normalne ze na teba ziarli. Vela zien by ziarlilo. Do akej miery, to je uz otazka viacerych okolnosti.

autor
11. máj 2022

@dianaana ano len my dvaja, ale kancelarie mame prechodne a z jednej strany je sef a z druhej strany dalsia kancelaria s dalsimi dvomi kolegami, dvere vacsinou mavame otvorene...

danulicek
11. máj 2022

Možno ta kolega spomína doma viac, ako je potrebne a manželka ma rôzne scenáre 🤷🏻‍♀️ A keďže ste sami v kancli, tak ktovie ako ta berie. Ak máš ciste svedomie, neriešila by som, pripadne by som to nadhodila kolegovi - že máš pocit, že jeho žena ostala nejaka zmenená voči tebe. Či nevie, čo sa deje. Chlapovi ťažko naznačovať, treba sa opytat. Alebo rovno jej a uvidis reakciu.

Inak na margo komentov v tejto diskusii - robila som kedysi v ženskom kolektíve a tam sa riešili len recepty, deti a ohováračky. Teraz robím v zmiešanom, často som jediná žena v kancelárii a veľmi som sa ako introvert bala, ake to bude. Nás kolektív je však vyborny, myslím, že si rozumieme aj ľudsky a teda ak by ste počuli, ake témy u nás rozoberajú muži (po 50tke), zasmiatie sa nad klientom s koelgynou je slabý odvar… 🤷🏻‍♀️ A pritom nikto nic tym nesleduje, makame ako fretky, ale som šťastná, že nemáme taku strojenu atmosféru ako v predchádzajúcej praci a už aj na tých rečiach sa zasmejem. A nikto nemá problém s takýmito “nemas sa smiať, máš pracovať”. Ale to je preto, že žiadny partner si nepotreboval s nikým od nás vybavovať účty 🤷🏻‍♀️