Dlhoročný kamarátsko - milenecký vzťah

nm1
28. júl 2016

Ahojte...rozmyslala som ci vobec sem napisat no mozno nas je viac ktore sa trapime v nejakom nejasnom vztahu...
Moj pribeh je dlhy a zamotany no podstata je ze cca 5 rokov som mala kamarata milenca do ktoreho som sa zalubila.
Velmi dlho som nedala nic najavo az necely rok dozadu som nevydrzala a priamo sa opytala ci si dokaze predstavit fungovat aj inak ako doteraz.
Odpovedal ze ano...zacali sme sa viac stretavat volat pisat proste bolo to na velmi dobrej ceste az som myslela ze stastnejsia v zivote nebudem 🙂 On ma syna v striedavej starostlivosti takze trosku bolo vsetko komplikovane...
Minuly mesiac sa stalo nieco zrazu zacal byt iny...citila som ze sa nieco zmenilo.
Menil sa zo dna na den proste nasiel inu...sice to nepovedal ale ani nemusel...
Zienky chcem sa opytat ak ste presli mileneckym vztahom viete o com hovorim asi...
Ako ste sa zmierovali s tym ze je koniec?
Zamerne pisem o mileneckom vztahu pretoze do normalneho sme sa nejako nevedeli posunut...no pre mna bol vsetkym a strasne moc mi chyba...

eludka
28. júl 2016

aj take sa stava, to chce cas...

jeennyv
28. júl 2016

@nm1 stava sa to casto, aj ked to nazyvas "len" mileneckym vztahom, podvedome kazda zena ocakava, ze sa taketo nieco niekam vyvinie a posunie a ze nakoniec dotycna bude ta s ktorou pojde do vztahu, ale muzi k tomu pristupuju, ze ak si raz milenka tak si len milenka, ak si kamoska tak si kamoska atd.. a nemaju problem najst si zenu svojho srdca...ber to ako ponaucenie, ze vztah len tak neexistuje, vzdy maju ludia odlisne ocakavania od vztahu, casto ma jeden vacsie iny mensie a uz by som takto nestracala cas, ja som dvakrat padla do niecoho takeho co nikam neviedlo, uz by som do toho nesla...

sue
28. júl 2016

@nm1 pre množstvo chlapov je kamoška milenka ideálnym riešením, až...kým sa nezaľúbi do inej 😔 v mojom okolí mám niekoľko kamarátov, ktorí majú niekoľko takýchto kamošiek mileniek. Chalani sú v pohode, baby to obvykle po čase vzdajú ubolené a sklamané 😔

nm1
autor
28. júl 2016

@jeennyv Ano beriem to tak...nikdy by som nieco podobne uz nechcela.
Aj ked prve cca 3 roky to klapalo v pohode nic som neriesila,nezamyslala sa ani neviem kedy sa nieco zlomilo.
Len mi chybaju tie chvile s nim,chyba aj on a najviac sa hnevam sama na seba ze po tom ako sa zachoval ze ani nic nepovedal,ze napriek tomu ho neviem dostat z hlavy a srdiecka...

jeennyv
28. júl 2016

@nm1 to tak byva, on to berie ako hotovu vec skoncilo to a bodka.,.skus si najst nieco na zamestnanie mysle ci tela... rob co mas rada 🙂

lintu
28. júl 2016

ak by ste sa posunuli skôr niekam ďalej, možno by to malo nejakú nádej... takto ste vášmu vzťahu dali určitý rozmer, ktorý sa časom ťažko mení....aj keď človek veľmi chce... v takom prípade je dosť pravdepodobné, že príde niečo "zvonka"... lebo je to nové, nepreskúmané, prináša to niečo, čo medzi vami dvomi chýbalo...
myslím, že je jedno či to bol "len" milenecký vzťah alebo partnerský...pre teba to znamená rovnakú stratu... nuž no... nebol pre teba asi tým pravým... nič s tým neurobíš....ber to tak, ako to je.... môžeš si zobrať z toho naozaj len to ponaučenie do budúcna, či ti zakladanie takýchto vzťahov skutočne stojí za to...

nm1
autor
28. júl 2016

No uz neskumam pricinu...mozno som mala konat skor tazko povedat...a co sa tyka zakladania takychto vztahov...to nebol plan prvy rok sme boli cisto kamarati nic viac nebolo...mozno aj preto ma to tak boli.
Viem ze casom to prejde no momentalne obdobie a este par mesiacov asi bude najhorsich

monikaparson
29. júl 2016

ako je to v tej pesničke: čo bolí to prebolí, nepredbiehaj čas. 😉

meichen
29. júl 2016

Kamoska prezila cosi podobne,aj ked v inej pozicii. Rozviedla sa s manzelom a on si zacal pisat a neskor sa aj stretavat s jednou znamou,s ktorou sa roky poznali. Postupne sa ten vztah zacal vyvyjat az smerom k laske,ci ako to nazvat,aspon z jej strany,no len co sa ex manzelka rozhodla dat mu novu sancu,bez slova tu znamu nechal tak...aj u tvojho priatela zrejme slo len o hladanie nahrady a zaplnenie prazdneho miesta po ex a o hladanie zeny,ktora mu ju bude pripominat.

duplessis
29. júl 2016

Jediným liekom na lásku je ešte viac lásky. Takže musíš si nájsť (presnejšie on si nájde teba) partnera ktorý ťa bude naozaj milovať a ty jeho 🙂 Inak tá bolesť len tak neprejde....
takže možno je aj dobré, že sa to skončilo, máš tak šancu nájsť niekoho s kým budeš naozaj šťastná.

sasa1983
29. júl 2016

@nm1 podla mna je to o inom. Chemia medzi muzom a zenou, nech je hociako aj abnormalne zivocisna, casom pominie. Uz ta doba, ktoru spominas je obdivuhodne dlha. Takze z jeho strany sa minulo vsetko, co mu to davalo a posunul sa inam. Aj ja som mala milenca, kde som si bola ISTA, ze nasa chemia nepominie a po cca 2-2,5rokoch uz jednoducho vyhasla, pricom to bola najdlhsia fyzicka zalezitost, aku som zatial zazila. Aj v partnerskom vztahu chemia vyprsi...

bratislavcankanm
29. júl 2016

@nm1 priciny nehladaj, nenahovaraj si, ze keby si konala skor, tak by to dopadlo inak.... bud rada, ze to dopadlo takto...citala som nejake tvoje prispevky o nom, jeden z tych zavislakov na pokeci - obycajny internetovy kurevnik je to a vzdy bude, nezmeni sa...

tes sa z toho, ze to skoncilo takto, ze nemate deti ani spolocne majetky, ani hypoteku a podobne (aspon dufam, ze je to tak)

janulicka24
29. júl 2016

@nm1 to chce len cas ako aj kazdy vztah ktory sa po dlhych rokoch rozpadne chce len cas tak aj tento tvoj milenecky. Pokial ste sa stretavali casto, tak sa ani necudujem ze ti chyba a budes to mat teraz dlhsiu dobu tazke, ale to prejde. Skus si najst nejake konicky ktore ta budu naplnat a tym nebudes az tak na neho mysliet

katarinapekna
29. júl 2016

5 rokov ten istý kschit a príslušenstvo???? Tak to si dlho držala a on teda tiež...je to nezvyčajné....milenecke vzťahy končia po roku-dvoch,keď sa nasytia a prchne ošiaľ....je čas vymeniť hračku alebo nájsť inu zmysluplnejsiu aktivitu.

evuska32
29. júl 2016

zažila som....ťažko som to niesla, vychudla som na 50 kg, plakala som doma do vankúša. Vyčítala som si, že som určite urobila niečo zlé, alebo som sa mu prestala páčiť, alebo....potom to nejak čas vyliečil. Trvalo to viac ako rok. Ale vieš ako sa hovorí, taký čas ako trvalo zaľúbenie, dva krát toľko ti bude trvať odľúbenie. Ale raz to príde 😉 treba si len nájsť iný program, zamestnávať myseľ a hlavne nespomínať. To bolí najviac 😔

christina_petrikova
29. júl 2016

@evuska32 cas je najlepsi liek 🙂

nm1
autor
29. júl 2016

@bratislavcankanm Mas pravdu aj si uvedomujem co je za chlapa...no nedokazala som sa odputat nikdy sama nechapem preco...
A nie nemame nic spolocne ako pises nastastie...
Pred vianocami som mu pozicala dost penazi ktore mi chvalabohu vratil minuly tyzden.A tym to vlastne skoncilo.
Ani dakujem ani nic...snazim sa hovorit si presne to co si napisala ty...no je to tazke

mondolina
29. júl 2016

@nm1 mna zaujíma v čom bol rozdiel medzi mileneckym vzťahom a "klasickým" vzťahom,hlavne keď trval dosť dlho.

katarinapekna
29. júl 2016

@nm1 milenka požičiava peniaze milencovi???? Tak to už je iná tragkomédia😀

nm1
autor
29. júl 2016

@mondolina nezili sme spolu a proste nedalo sa to povazovat za normalny vztah...aj ked som ho lubila

nm1
autor
29. júl 2016

@katarinapekna
Neviem co je na tom smiesne...pre mna je normalne pomoct ak mozem niekomu koho mam rada ak je to v mojich silach...ale kto to nema v povahe alebo nezazil nepochopi...

klaudscha11
29. júl 2016

@nm1 zmierit sa s tym je velmi tazke. Bude to isty cas trvat ale v prvom rade si musis uvedomit ze je koniec a ze je to tak pre teba lepsie. Lahsie sa schadza z kratsej cesty.

katarinapekna
29. júl 2016

@nm1 pomáhať cudziemu chlapovi,ktorému robis matrac??? Za zobud! Chlap ktorý nemá peniaze by mal svojho vtáka používať len na mocenie! 5 rokov si robila zo seba ovcu a on to iba pekne využíval a tebe je to ešte luto,???? Ľúto by ti malo byt seba,že si dávala chudakovi zadara.

adam122
29. júl 2016

@nm1 precitaj si knihy slabikar stastia od P.H.Baričaka, velmi ti v tejto situacii pomozu a aj ti zlepsia zivot uvidis 🙂 vela stastia ti prajem a co boli to preboli

adam122
29. júl 2016

@nm1 a uplne odignoruj co ti pise @katarinapekna ,lebo sa to neda ani citat, evidentne je to velmi epaticka zena , ktora by sa mala zivit rozdavanim rad, aka je pekna taka je aj isto mudra ....

nm1
autor
29. júl 2016

@adam122 velmi pekne dakujem urcite si ju este cez vikend zozeniem 🙂 a samozrejme viem ze to prejde len mozno dobre padne aj povzbudenie od vas tu....niektore si tym presli niektore nie ale dokazu pochopit a poradit ako aj ty velka vdaka...
A co sa tyka toho prispevku vyssie mas pravdu neoplati sa ani komentovat...asi este nebola v situacii kedy sa bez pomoci clovek nevie odrazit a ani jej to neprajem 🙂

sarkan333
29. júl 2016

Ja tým prechádzam tiež práve teraz. Rozišli sme sa dva týždne dozadu. Tiež mi je na figu, deti veľké, ani jedno doma. No tak čakám na "to všetko vylieči čas". Takže ťa plne chápem.

nm1
autor
29. júl 2016

@sarkan333 ak sa mozem opytat kolko ste spolu boli?

sarkan333
29. júl 2016

Boli sme spolu tri a pol roka. Aj sme spolu žili. Racio mi hovorí, že to proste nemalo význam, len srdce hovorí iné. Veď to určite poznáš.

ivetkab.
29. júl 2016

@nm1 podľa mňa začínať vzťah sexom, je choré. Veď si Ťa nemohol vážiť ani ako rohožku. Veď asi sa na Teba aj vybodol. V každom prípade si ber z toho ponaučenie a druhý krát nájdi väčšiu hodnotu v sebe samej. Držím Ti palce, nech robíš len tie správne rozhodnutia. 😉