Dlhy ex priateľa a peniaze na mojom účte

majuska4401
2. máj 2016

Ahojte.chcem sa poradit v chulostivej veci a neviem na co mam pravo v tomto a ci vobec nieco zmozem.totizto mala som partnera snim dieta ale rozisli sme sa lebo bol gambler robil problemy a dlhy vsade kam chodil.neboli sme nastastie zosobaseny...uz davnejsie ho vykopli z jednej prace.ma uz novu ale tam poslal inspekciu do starej prace aby mu vyplatili poslednu vyplatu..aj ked aj tam narobil kopec dlhov nakobiec ich poslali ale na moj ucet.on ucet nema.ziada ma ich cez jeho matku aby som ich jej preposlala no vsak ja som napisala ze mu za ne povyplacam dlhy ktore narobil tu u mojich znamich kedze mu pozicali na zaklade toho ze poznaju mna vratit sa im samozrejme on neumluva a ja jeho dlhy splacat nebudem z mojich a tych co mi posiela kazdy mesiac 50 eur na malu.ked som to ale napisala zacala sa mi jeho mama vyhrazat ze to su jeho peniaze a ze ked nechcem problemy tak do zajtra ich chce mat na ucte xe on si potrebuje poplatit svoje veci.pritom som napisala ze mi aj porodne cele odfrkol ked sa mala narodila.doteraz neviem kam vtedy sme este boli spolu ale urcite na automaty a to je 800 eur jemu tolko prisla tiez vyplata..ale ani to ju nezaujimalo ze ked neposlem bude to riesit inak..viem ze ona stym nic nezmoze ale moze mi nieco on prihliadajuc na tie fakty co som napisala??myslim sudne..dakujem krasne za vsetky rady

natalym
3. máj 2016

@maria1989 Z akého právneho? On predsa zamestnávateľovi musel nahlásiť na aký účet mu má vyplatiť mzdu a ona môže tvrdiť čo len chce. Že ju vybrala na základe jeho žiadosti a vyplatila jeho dlhy na základe jeho žiadosti, dotknutí dosvedčia. Ja mám skúsenosti s debilmi totižto.

maria1989
3. máj 2016

@natalym keby on mal rozum, písomne ju vyzve, že jej prišla na účet jeho výplata, nech ju vráti. Nie som si istá, či nejaké ústne dosvedčenia by uspeli. Okrem toho čo vlastne by dotknutí dosvedčili? Niekto z nich počul, ako on jej dáva pokyn práve z toho účtu im splatiť dlhy? Až tak sa v tom nevyznám 🙂

natalym
3. máj 2016

@maria1989 Dosvedčili by, že peniaze dostali, t.j. že dlh bol vyplatený.
Vidno ako čítate ako rozmýšľate, od buka do buka. A však nielen Ty.
Však sa to chválabohu vyriešilo, hádam pre ňu dobre.

maria1989
3. máj 2016

@natalym Hlavne by sa mala asi fakt v tej právnickej skupine poradiť, aby sa nedostala náhodou ešte do väčších problémov. Na SK je možné všetko.

alaguema
3. máj 2016

@natalym Nepamätám sa, že by sme my dve mali jedna voči druhej také privilégia, aby si si dovoľovala tento tón, ale keď musíš, tak asi musíš. Akú pravdu máš? Ty by si si prachy nechala, ja nie. Postavíš sa na hlavu, keď je to tak? Vôbec ma nepoznáš, nevieš o mne nič. Keby som ti porozprávala, čo som zažila prvý rok, keď som odišla z domu a zo Slovenska sama vonku, tak by si sa potentovala. Vážila som 53kg, keď som tam šla a schudla som asi 5, lebo som nemala ani na jedlo, nevedela miestny jazyk, pretĺkala som sa, ako sa dalo. A napriek tomu, som sa nikdy nerozhodla ani kradnúť, ani sa predávať, ani sa spustiť s prvým kreténom, ktorý by mi dal na jedlo, na ktoré som veľakrát nemala. Vieš veľké gulové a kecáš.

natalym
3. máj 2016

@alaguema Však vidím ako čítaš. Napísala som, že budeš sakra zvažovať a nie si ju necháš a nikde som nepísala že ja by som si ju nechala. A keby som nemala decku čo dať jesť tak by som si ju možno nechala, veď je jeho. A aký tón prosím Ťa? Na nete? Niečo si si domyslela.............hahaha

lubkavargova1
3. máj 2016

Poslat naspat. Zamestnavatel vie peniazky poslat aj sekom.

guinevre
3. máj 2016

@majuska4401 Preco sa urazas a zaroven urazas aj ostatne baby co ti odpovedali na to co si sa pytala?. Pytala si sa ci mas pravo zobrat tie peniaze, normalne ti tu vacsina odpovedala, ze nemas, nikto ta neurazal za to, ze sa pytas, ci? Najlepsia rada co sa tu vyskytla, je poslat ich naspat zamestnavatelovi. Co je na tom urazlive, ze ti radia tak aby si nepadla do horsich problemov ako co teraz mas?

oomina
3. máj 2016

To čo? Nejako sa to tu kočky zvrhlo nie? toto je najhoršie, že človek chce aj pomôcť a pozri..

alaguema
3. máj 2016

@guinevre No, veď klasika. Keď baba nečíta to, čo by sa jej páčilo, tak už je to len prázdne mudrovanie, lebo veď tie, čo nemáme deti s debilom (samozrejme, nemáme na tom vôbec žiadnu zásluhu, iba sme mali šťastie a ona chudinka mala smolu), tak vlastne sme sa nemali vôbec vyjadrovať. Milujem tieto témy, kde je želaný iba istý druh názoru.Neviem na akého diabla to potom vôbec zakladá. Ale hlavne, že sa to už vyriešilo. Predpokladám, že jej došlo, o čo by šlo v prípade, že by si nechala cudzie peniaze.

simca06022011
3. máj 2016

@alaguema sa nam postastilo:D

katarinapekna
3. máj 2016

@majusqa77 aký problém s exekutorom? Čo ma spoločne s jej uctom jeho (prípadný) exekútor? Veľký prd tak akurát.....k teme,peniaze sú jeho nie tvoje, daj mu ich a nech si on riesi dlhy aj voči tvojim známym,to nie Je tvoja starosť.

majusqa77
3. máj 2016

@katarinapekna ona az potom napisala, ze to nebolo jednorazovo, ale pravidelne mu tam chodili peniaze. A bohuzial je to bezna prax, ze vela ludi si dava preposlat vyplatu cez niekoho - kym exekutor pride na noveho zamestnavatela. A moj prispevok bol o tom, ze pravdepodobne on nema svoj ucet koli tomu, tak nech ich vrati odkial prisli

lubkavargova1
3. máj 2016

No pokial sa ten tvoj dotycny znamy tebe vyhraza, tak rovno by som ho poslala za drahym ex. Je to sice neprijemne, ale to ze zobral pozicku (lebo vas poznal) je ta najvacsia kravina co mohol urobit. Teraz ked ma akoze platit tak bude akoze co? Stale tebe chodit na krk a vyhrazat sa a ty budes platit? To si rovno preber celu pozicku a potom a ostatne dlhy za svojho ex. Ved sprosto povedane, jeden zavazok od neho mas (dieta) co tam je dlhoch...suma-fuk...spravit hrubu ciaru a basta. Inak sa to bude stale tahat donekonecna...ano, nejaky cas budes ty za tu najhorsiu lebo ste boli znamy, lebo...lebo...lebo...
Keby on mal trosku rozumu, vyzvem pisomne na odovzdanie vyplaty. Dam tam termin (lehotu). V pripade ze sa jedna o sumu vacsiu ako je 266 Eur, tak naklusem na policiu s listom (pekne krasne doporucene poslem, naj mam doklad) a podam trestne oznamenie za kradez. A mas pruser jak hovado. Predpokladam, ze toto ti vobec nechyba a ani nechybalo...
Viem, je to tazke a kazdy centik sa ti rata, aj to co tebe dlhuje alebo co si vyplatila zo svojho. Lenze tie peniaze uz asi neuvidis v zivote. Za takymi je najlepsie spravit hrubu ciaru alebo si najst kamosov co to z neho vytrieskaju abo ked mas peniazky, doklady, pevne nervy tak sa sudit a sudit a sudit...

katarinapekna
3. máj 2016

@majusqa77 ale to je v poriadku,pochopila som,akurát znovu opakujem, exekútor komunikuje so zamestnavatelom a ten je povinný stretávať,ostatok si dotyčný môže posielať aj na 100 cudzích účtov,aj keby sa exekútor posr.al,na žiadny cudzí účet siahnuť nemôže,aj keby sa dotyčný chcel akože tajiť.

katarinapekna
3. máj 2016

@majusqa77 ale to je v poriadku,pochopila som,akurát znovu opakujem, exekútor komunikuje so zamestnavatelom a ten je povinný strhavat,ostatok si dotyčný môže posielať aj na 100 cudzích účtov,aj keby sa exekútor posr.al,na žiadny cudzí účet siahnuť nemôže,aj keby sa dotyčný chcel akože tajiť.

natalym
3. máj 2016

Však už písala, že sa to vyriešilo, hádam dobre.
@majuska4401 Drž sa.