Dôvod rozchodu - nedostatok sexu

cuckalucka
2. máj 2012

ahojte,som tu už registrovaná dávnejšie ale vytvorila som si nový nick,kvôli anonymite.Potrebovala by som "počuť" váš názor a vedieť aký máte pohľad na danný problém.Takže:s mm sme spolu skoro 11 rokov,z toho 4 roky manželia.od začiatku nášho chodenia bol problém náš nesúlad v sexe.mne stačí tak 1xkrát do týždňa,možno 2x a on by chcel aj niekoľkokrát za deň.od začiatku to bolo tak,že kedy on chcel,vtedy bolo,keď sa naskytla niekedy nečakaná možnosť hneď ju chcel využiť.ja som si na to nejako zvykla.ale jemu sa to časom začalo máliť.Že prečo nemáme za večer 2-3x,prečo ho orálne neuspokojím...tak som začala aj orálne...nechcem,aby to vyznelo,že je nejaký sexuál.maniak,to nie.Časom ma to už prestalo baviť,tak sme mali menej sexu/asi 3x do týždňa/.on,ž eto je v pohode,bude kedy ja budem chcieť.lenže mne to už nešlo sa tak chovať,že kedy ja chcem lebo som vedela keby neni sex 2-3dni po sebe,tak je nervoznejší a tak.No a za to sme sa vééééľakrát pohádali.ja som taká,že neviem prejaviť chuť ale keď je už ten akt,tak je to ok.a to mu tiež vadilo,že neprejavujem o neho takto záujem.Veľakrát sa chcel so mnou za to rozísť lebo,že on je nešťastný keď je v tejto oblasti neuspokojený.Tak som si myslela,že keď skončím skúšky na škole,že to prejde,že budem mať tú chuť,neprišla,potom som chodila do roboty,nič,potom som si myslela,že keď sa odsťahujeme od mojich rodičov/boli tu veľké nezhody s otcovej strany a ešte je aj alkoholik/ tak tá chuť príde,zase nič,ale keď sme sa rozhodli pre detičky,vtedy som tú chuť mala🙂 a tak to išlo dokola.bola som aj u gynekologičky,či mi odporučí nejaké tbl na podporu chute ale mi povedala,že sú jedny na trhu ale ich je ťažko dostať a výsledok skoro nulový.neviem,som z toho smutná,lebo už to je medzi nami zlé,je rozhodnutý sa odsťahovať.a ja si myslím,že to je aj tak lepšie lebo takto to nemá zmysel,on je večne nespokojný,ja ho nedokážem urobiť po tejto stránke šťastným.Prešli sme si spolu toho stááášne veľa zlého,či to bola moja rodina,jeho,či nedostatok peňazí...a ja si neviem predstaviť,že už nebude s nami,že bude s nejakou inou:( a že vlastne kvôli sexu opúšťa rodinu,je skvelý otec aj manžel,deťom sa max.venuje,nechodí do krčmy,chodíme na výlety,všetok voľný čas trávi s nami,robí v domácnosti.a preto mi je hrozne ťažko,že kvôli mne sa všetko rozpadne,že som na vine ja lenže to nedokážem zmeniť.neviem,dúfam,že som to napísala dosť zrozumiteľne,to podstatné som vystihla.budem rada ak mi napíšete váš názor,ďakujem pekne

cuckalucka
autor
3. máj 2012

ahojte,ďakujem za vaše názory,postrehy,potrebovala som to.dohodli sme sa,že pôjdeme k sexuológovi,tak uvidíme,čo povie

cuckalucka
autor
3. máj 2012

@maminuska práveže ja to mám nejak v sebe,že nesiem za to zodpovednosť:( a neviem sa toho zbaviť

kveta
3. máj 2012

Pytala som sa kamosa, ci je fakt sex pre chlapa tak dolezity.. Jeho odpoved: ano, lebo muzi nedostatok sexu vnimaju ako telesne tryznenie, ich telo sa doslova trapi, stale na to musia mysliet a ked zena nechce sex, vnimaju to ako takmer tryznenie..

Prosim, neukamenujte ma.. len reprodukujem pohlad jedneho chlapa..

cuckalucka
autor
3. máj 2012

@esterka111 tak zas on nechce každý večer 2-3 kolá,že len raz za čas,čo ja viem,raz do týždňa
@kaby tretia osoba tam neni

cuckalucka
autor
3. máj 2012

@lvka on nechce zrazu odísť,chcel už viackrát,to som už písala

petkave
3. máj 2012

@kveta @cuckalucka Tak u nás doma je to opačne. Ja potrebujem sex oveľa viac ako môj muž. Veľa sme o tom debatovali, aj sa hádali, bolo to všelijaké.Ale ani jedného z nás nenapadlo rozísť sa kvôli tomu. A Kvetka, tá trýznená som bola ja a môj muž bol úplne v pohode. Takže takto zovšeobecňovať sa to určite nedá... Lucka, tebe držím palce, nech to prekonáte. Myslím, že je o čo bojovať. A ak to chcete riešiť obaja, tak šanca na úspech je veľká. 😵

lenka_da
3. máj 2012

@cuckalucka Fakt ti veľmi držím palce, aby ste to vyriešili 😉

boska79
3. máj 2012

hm... naco ste sa brali, ked si nerozumiete?

cuckalucka
autor
3. máj 2012

@petkave ďakujem
@lenka_da ďakujem
@boska79 my si rozumieme,len v tomto nie a ako som už písala,on stále dúfal/dúfa,že sa to zmení

boska79
3. máj 2012

tak to nieje ze "len v tomto"..sex je jedna z podstatnych veci,aby si ludia rozumeli.. nehovorim ze je na prvom mieste, to ucite nie. Ale ak si dvaja nerozumeju, je vysoky predpoklad, ze to v buducnosti prave na nom stroskota a bude si svoje potreby riesit clovek inde.. nehovorim o chvilkovych krizach, ale ked nieco nefunguje od zaciatku a mas sa premahat a zatinat zuby... tak to nema moc vyznam. Preto nechapem, preco ste sa vobec brali.. 😔

lujza123
3. máj 2012

@cuckalucka no mate to tazke, kompromis sa da vyriesit ale spokojny uplne nebudete obidvaja nikdy. Na druhu stranu si myslim ze v partnerstve su oomnoho dolezitejsie veci..ja sa s tymto nesuladom stretavam ako v bludnom kruhu cely zivot. Teda ja mam za sebou jeden dlhorocny vztah a teraz som v druhom..ale problem ostal. Ja to zase mam s pohladu toho vzdy aktivnejsieho cloveka, pre mna je ideal kazdy den..pri nejakej extra unave kazdy druhy..ale dala by som si povedat aj viackrat denne. A poviem ti ze je dost tazke sa udrzat na uzde. Ja ked uz som ze druhy tyzden bez sexu tak uzlicek nervov. Byvam nervozna, podrazdena, ono je to pre takto aktivneho cloveka velmi veelmi tazke sa skrotit a prezit odmietnutie, vtedy sa tej vlastnej hlave tazko vysvetluje ze proste ten druhy nema zrovna chut a aj ked sa podda tak mu to nic moc neprinesie. Ked som sa rozisla s ex tak som mala najdlhsiu pauzu v historii mojho sex. zivota a to 4 mesiace..a poviem ti ze mi sibalo...nocne mory, depky, uz druhy mesiac bez mi stacilo male pivo na to aby som hadzala vyzivave pohlady na cokolvek co preslo okolo..takto sa to stupnovalo, stupnovalo az som skoncila po par deci vinach s ....... no nebudem to tu rozvadzat ale bolo to priserny zazitok
Len chcem napisat ze toho tvojho docela chapem, u takychto ludi sa proste ta sexualna energia hromadi a hromadi a ked nejde von dostatocne casto potom cloveka napadaju totalne hovadiny..ja uz som v chvilach hnevu tiez rozmyslala nad bokovkou, alebo rozchodom...co urcite nechcem ale proste napadalo ma to

lujza123
3. máj 2012

podla mna je fajn uvedomit si ze taky ten priemer pohlavnych stykov je 1 -2 x do tyzdna..a tomu sa snazit prisposobit...aj pre toho aktivneho aby teda vydrzal a nebol otravny a aj pre toho malo aktivneho ze raz za mesiac je strasne malo a trosku sa nakopol.

lujza123
3. máj 2012

@cuckalucka a ehm tak ma este napadlo ze tvoj chlap moze byt aj nervozny z toho...teda neviem ako sa k sexu dopracujete vy ale vacsinou ten aktivnejsi clovek musi toho neaktivneho prehovarat a to je fakt dost frustrujuce...ten prehovarac pokial to vylozene nema v povahe ze rad zvadza sa moze potom citit odstrceny, nechceny, otravny....ono v takychto pripadoch dost pomoze keby aspon s casu na cas prevezmes iniciativu ty a necakane ho prekvapis .... a prave v nejakej zdanlivo nevhodnej chvili napriklad ked je unaveny z prace..alebo skoro rano ked este spi..nemusi ist ani o suloz ako taku, moze to byt len oralne napr... tam ide skor o ten moment prekvapenia a ten pocit ze wau nemusim zvadzat a prehovarat ale som akokeby "znasilneny ja"
Teda neviem ci sa to da pochopit co som napisala ale pisem vlastne skusenosti co mne pomaha sa skrotit..ak mam poriadny sex alebo nebodaj nemusim to iniciovat vzdy len a len ja tak potom som taka ukludnenejsia na dlhsiu dobu....

ywana
6. máj 2012

@lvka "3x za vecer??????!!!! Ale potom uz snad dost na cely tyzden dufam... "

...týždeň ???
...mesiac ! 😀 😀 😀

perfectionist
9. okt 2014

@lujza123 plne s Tebou suhlasim!! 😎

mam rovnaky problem s frajerkou, ibaze my mame sex este menej casto ako 1-2x za tyzden. Zakazdym ho iniciujem ja a snazim sa aj sexualny zivot spestrovat, ale ona proste na mna nema chut. Uz mi povedala, ze to nepotrebuje tak casto a ma ine problemy, ale so vsetkymi problemami som ochotny jej pomoct. Lenze ona si vzdy vytvori nejake dalsie.. virtualne... a mna uz nebavi byt stale odmietany.. som flustrovany.... ☹ ☹ ☹

...a pritom by uplne stacilo, kebyze ma raz za cas takto prekvapi nejakym fajnovym obleckom a poriadnou fajkou, alebo ma, ked pridem z roboty cakala uz v neglize a poriadne si na mne zaskakala... urcite by som dal pokoj na nejaky cas.... a kebyze ma vzdy po nejakej dobe cakalo taketo prekvapenie.. tak urcite nemam potrebu vyhladavat sex inde, aj kebyze ho mame menej casto.... 🙂

oldman50plus
9. okt 2014

@perfectionist
Mám za sebou 30 rokov manželstva kde to bolo takto (počítal som asi 5 rokov kedy som bol "na vrchole" 40-45x za rok, moja zúfalá potreba bola aspoň 2x za týždeň ako absolútne minimum). Kvôli deťom som zostal v manželstve a nikdy som nezahol (z donútenia, pretože mi bolo jasné že by som nemal síl vrátiť sa a všetko ostatné perfektne klapalo) ale ak prijmeš radu od niekoho kto by Ti pravdepodobne vekom mohol byť otcom: utekaj tak ďaleko a rýchlo ako môžeš, pretože buď prejdeš skutočným peklom ešte na tejto zemi alebo (oveľa pravdepodobnejšie) budeš musieť byť "kur..níkom" a potom ťa odsúdia všetky prispievateľky modrého koníka (jedno horšie ako druhé 😀 ) Ešte chcem dodať že "minimálna potreba" sa rokmi skoro nemení, tá je Ti (ak ostaneš zdravý) tak nejako daná, znižuje sa len "maximálna schopnosť" a výdrž,

pimpulka
9. okt 2014

@oldman50plus ostal si nadalej v manzelstve ci po 30r si sa rozviedol?

adamuska
9. okt 2014

@cuckalucka myslim ze on ma problem so sexom, nie ty.treba zajst k sexuologovi.alebo fici na viagre? Tolko rokov mu tolerujes narazky na teba,tvoju sexua.chut,druha by to s nim uz vzdala kvoli tomu.a co keby si nemohla pocas celeho tehotenstva.

oldman50plus
9. okt 2014

@pimpulka No zatiaľ zostal problém je že som zistil dlhodobú neveru manželky (viac ako 3 roky pravdepodobne 6-7) takže momentálne sa veľmi necítim viazaný manželským sľubom aj keď zatiaľ som ho porušil z mojej strany maximálne blbými rečami (čo už v mojom veku - čo som zmeškal už nedoženiem 😀 )

pimpulka
9. okt 2014

@oldman50plus tak som si dobre tipla. Tušila som ze si sa nerozviedol ako aj to ze ti manželka bola neverná. Hmmm aky je zvláštny ten život...

janinah
9. okt 2014

toto riešila pred rokmi kamarátka takého sexuchtivého manžela,roky to "vydržala",ale tam to bolo tak,že ona pedantka robila všetko okolo detí aj domácnosti a on ju dokázal večer v posteli dve hodiny čakať,ale nepomohol s ničím.. ....a sex potreboval 3-4x denne....chcela udržať manželstvo,ale nakoniec to aj tak skončilo rozvodom.....

sari24
9. okt 2014

@barbora01 úplne najsuper predstava mať 2-3 x sex za deň/večer...áno to je, ale ak si slobodná a bezdetná...s deťmi to je už horšie nakoľko denný harmonogram s nimi ťa natoľko vyčerpá, že budeš rada ak nazbieraš sily aspoň na dva razy do týždňa...

adamuska
10. okt 2014

@oldman50plus moje nervy, toľko si trpel. A čo keď si zistil tú neveru, odvtedy sa ľady nepohli?

maria1989
10. okt 2014

@adamuska chudák kocúrik 😀 😀 😀

barbora01
10. okt 2014

@sari24 ved preto je to predstava :D to je tema stara 2 roky a uz vtedy som pisala, ze moje deti od narodenia spali pekne celu noc (mala som stastie), a ze viem pochopit unavenu a vycerpanu mamicku, ale ved zivot je dlhy a sklada sa z roznych zivotnych etap, samozrejme ked su deti male, tak venujem svoj cas ich potrebam, ale ked su uz samostatne, tak venujem cas aj mojim potrebam. Ja si myslim, ze si treba vychutnat kazdu etapu, ktoru zivot prinasa a hladat si to pekne. Moje deti su velke a mame spolu pekny vztah aj preto, ze v case ked ma potrebovali som svoje potreby odsunula a venovala som sa plne im. Celkom by ma zaujimalo ako to dopadlo s @cuckalucka

natalym
10. okt 2014

Aj mňa by to zaujímalo 🙂

perfectionist
26. dec 2014

@oldman50plus a snazila sa aspon trocha zlepsit vasu situaciu so sexom, alebo bola skor negativna ?

Lebo to znie ako dyka do chrbta, ked pocujem, ze muz ma zaujem o svoju zenu, ktora ho odmieta a potom zisti, ze si este uziva v spolocnosti ineho muza, ked doma ma milujuceho muza, ktory ju zboznuje a chce ju.

Toto sa presne bojim, lebo ja by som tiez nedokazal zahnut, ani kebyze mi vajca praskaju. Radsej si budem honit jak posledny zufalec, ako keby som mal podviest.

A najviac sa bojim, ze s nou ostanem po zvysok zivota, budem to cely zivot, (alebo aspon najlepsie roky mojho zivota) trpiet a potom sa dozviem, ze si ona vlastne uzivala, kade-tade a ja som doma ako kokot verne honil, aby som bol vzorny a cestny manzel a partner!!

jebne ma......

ericka2503
27. dec 2014

@cuckalucka Je to smutne,rozist sa pre nieco take.Poznam zial taky par,on odisiel na ubytovnu a vraj,aby bol spokojny strieda zeny ako na pase.Nepochopte to zle,ale ked je ostatne medzi vami ok,sud pri rozvode bude skumat dovody,bude to okrem ineho pre vas aj ponizujuce a co deti?Raz sa dozvedia dovod.Poznam aj manzelov,kde bol v tejto otazke sulad,potom manzelovi bolo treba lieky na vysoky krvny tlak-co je väcsinou vekom normalne,potom antidepresiva a bolo po chuti ☹.Manzelka to tazko niesla,ale ako tak zvlada.Stat sa moze v zivote vselico.Potom mozno prilezie spät a vy ho zoberiete na milost,mozno kvoli detom,mozno pre stare dobre casy,mozno preto,ze vam ho bude luto...

sunshineka
27. dec 2014

@cuckalucka boze moj,neviem si predstavit,ze by som mala sexovat niekolko krat za den.ten na com fici? 😀 no ale teraz vazne.on pracuje?ma dost povinnosti,ked nie je unaveny?ja mam zas doma uplny opak.nespali sme spolu ako je rok dlhy.moj sa vyhovara na unavu,no velmi tomu neverim.ale rozist sa koli tomu by ma nenapadlo.niekedy ma napadne,ci nema milenku.ale ak je to tak ako hovori,tak predsa v dobrom aj zlom... len nie kazdy je nastaveny na rovnake hodnoty.mozno si ho len idealizujes,ze si v inom rozumiete.keby bol taky uzasny,tak by sa nezduval,ked nemas chut.ved to musi byt strasna otrava.neviem si predstavit,zeby v kazdej chvili oplzlo na mna cumel a bola by som prenho len nastroj na uspokojenie.vedomie,ze pri kazdej prilezitosti caka na sex by bola pre mna dostatocna stopka.neverim,ze si najde zenu,ktora mu v tomto vyhovie.nechaj ho ist.nema vyznam nutit sa do niecoho.co mame v osude napisane,to sa stane.mozno casom zbada,o co prisiel a date sa znova dokopy.a mozno na teba caka niekto iny,kto si ta bude vazit ako celok a nie len ako sexualny objekt

dasenka26
27. dec 2014

Z príspevku mi príde že problemom je tvoje libido, nielen teraz ale od zaciatku chodenia...iné páry by sa rozišli a neplánovali rodinu..bohužial je to tak ze pre mužov (aspoň väčšinu) je súlad v sexe dôležitý, a chceme či nechceme je práve toto čo páry na začiatku drží spolu, teraz nemyslím tých čo su bigotní a sex majú po svadbe ale normálne vzťahy ..sex je proste potreba ako napr. jedlo, samozrejme musí tam byť aj láska, musí sa to doplnovať...ak to nefunguje muž je nespokojný a hladá to niekde inde...niektorí muži su chápavejší iní nie bohužial...