Dovolenka bez telefónu

24. mar 2023

Prosím vás aký máte na toto názor , ideme ako rodina na 10 dní na dovolenku, a môj manžel dnes vraví že si dáme telefóny do trezoru a že nesmieme byť telefóne. Že to bude detox . A že keď budem na telefóne že mu preplatim polku dovolenky . (Máme rozdelené financie ) áno nie je to správne ja viem , hold ale tak to je . A teda ako by ste reagovali ? Neviem či to iba ja preháňam ,ale celkom sa mi nepáči tento prístup cukor a bič .

holmlea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
24. mar 2023

Maximálne by som mu sľúbila ze telefón sa obmedzí na nevyhnutné používanie, ale to isté by som čakala od neho. Ja si neviem predstaviť byť úplne bez telefónu, čo keď sa niekto z vás stratí? Co keď sa niečo stane? Co keď budete potrebovať vyhľadať ja neviem napríklad najbližšiu lekaren? Reštauráciu? ...

katkaseiner
24. mar 2023

Neviem, pride mi to prilis striktne... rozhoduje za teba? preco vlastne?
Ako urcite aj ja pouzivam telefon na dovolenke ovela menej, ale popri tom ze vyuzivam navigaciu, pozriem najblizsie atrakcie v okoli, planujem dalsi den, tak si pozriem email, FB, a ako relax si mozno vecer trochu citam z telefonu ale ze by som ho uplne odlozila pocas dovolenky... pride mi to prilis autoritativne ako ti nakaze...

autor
24. mar 2023

@katkaseiner lebo máme krízu , už spolu netravime čas a on si asi myslí že tymto príkazom sa veci urovnaju.

autor
24. mar 2023

A plus má pocit že keď kúpil dráhu dovolenku že môže určiť "pravidlá " hry .

katkaseiner
24. mar 2023

ak mate krizu, mam skor pocit ze tymto chce vyprovokovat nieco cim potom vztah ukonci (nie nie som vestica, je to len moj pocit).. bude sa tvarit dotknuty lebo ti na nom nezalezi natolko aby bolo tak ako on povie...
Tu sa asi musis rozhodnut ty... a ani nie o tom ci tvoj telefon bude v trezore alebo nie... drzim palce.

simona20201309
24. mar 2023

Chudák, už asi nevie ako na teba
Asi mu to skrátka vadí, že nedokážeš fungovať bez mobilu. Máš s tým taky veľký problém?
Podľa mňa skvelý nápad, a skúsim to doma tiež navrhnúť.
Na fotky by som vzala fotoaparát.

thoughtfulweirdo
24. mar 2023

Súhlasila by som s tým, že nebudete mobily používať na iné než nevyhnutné veci. Takže žiadne chatovanie s kamoškami večer, žiadne hranie hry, pozeranie videí, rolovanie na soc. sieťach, čítanie článkov alebo iné aktivity na mobile, namiesto toho si zahráte spolu spoločenskú hru, pozriete film alebo len tak porozprávate. Alebo čokoľvek iné, čo vás baví v závislosti od toho, či máte deti a v akom veku 🙂 nezamkla by som ho kdesi úplne, lebo mobil vie byť aj užitočný, ale nevyužívala by som ho na zábavu.

simona20201309
24. mar 2023

@thoughtfulweirdo a co môže byt nevyhnutne na dovolenke? Pokiaľ nie je podnikatelka a bema doma firmu ktorá musí fungovať, tak nič nevyhnutne neexistuje

denden77
24. mar 2023

mne to skor pride, ako by mal pocit, ze mu zahybas cez telefon 😁 alebo s telefonom 🤔😁

autor
24. mar 2023

@denden77 áno to je pravda . Ale k tomu ma svojim správanim dohnal on.

denden77
24. mar 2023

tak potom je to jasne 🤷‍♀️😊
(neskumam co ta k tomu viedlo.. len ked pises A, napis aj B.. , lebo si budu baby mysliet, ze tvoj muz je kusok mimo 😁)

heidy222
24. mar 2023

Dovolenka bez telefónu je super, ja si občas tiež ,, zabudnem " mobil v práci cez víkend a perfektne sa zregenerujem. podľa mňa skvelý nápad, ale toto vymáhanie si to pod prísľubom trestu nie je celkom ok. Avšak vramci záchrany vrtahz by som to vyskúšala, však je to len par dní, za to nič nedáš

thoughtfulweirdo
24. mar 2023

@simona20201309 Nájdenie cesty, keď sa niekde stratia, nájdenie najbližšej lekárne, lekára, iného zariadenia, prekladač, ak idú do krajiny, kde sa nedohovoria...

jaroe
24. mar 2023

ako nápad to nie je zlý, ale nie takto príkazom. Mali by ste to chcieť obaja. Mozno nie takto striktne, ved nie ste malé deti a ked sa raz dohodnete, ze mobil pouzivat nebudete, tak hadam netreba mobil zamykat do trezora, aby ste to dodržali. Prijať hovor alebo si zavolať je snád ok. Alebo manžel predpokladá, že ty budeš denne hodiny telefonovať?

beata_k
24. mar 2023

Tak potom tam ani nechod. Na co? Cumiet do mobilu? To mozes aj doma.

janka_266
24. mar 2023

My sme to tak mali aj bez príkazu, k moru sme ich nebrali, a wifi na hoteli katastrofa 😃tak nám neboli ani treba 😃 na jednej strane nápad v pohode, len jeho predostrenie katastrofa.

simona20201309
24. mar 2023

Tak potom si zaplať celú dovolenku sama....alebo nech ti ju zaplatí milenec.
Ty si dobra...... muž ti zakazuje mobil, lebo vie, že si budeš stále písať s milencom, vlastne to robí preto, aby si mu dala šancu vás vzťah zachrániť a ty to bojkotujes. Tak fakt nechoď. Na čo ideš, ked nevydrzis bez mobilu?

tanyan
24. mar 2023

Základom partnerského vzťahu je úcta a rešpekt, nie prístup cukor a bič. Nech má akékoľvek dôvody, vydieraním sa vzťah neozdravuje. Asi by som radšej strávila ten čas doma bez obmedzovania ako vo výcvikovom tábore. A nikde nie je napísané, že toto bude jediná podmienka.
Rozmýšľam čo je cieľom tohto prístupu:
- dostať od teba peniaze za dovolenku, ktorú vybral on,
- manipulovať tebou a dokázať ti svoju prevahu a nadradenosť,
- násilná odvykačka,
- ...

tiezjedna
24. mar 2023

Ja úplne neznášam takéto praktiky, to čo má 15?????????? Úlet... By som sa mu na dovolenku vykákla... aby ma komandoval ako nejakého haranta😖

sisaka
24. mar 2023

Robím tak na každej dovolenke. Keď ideme len do rezortu (muž nechodí, iba ja a syn) po príchode idú telefóny do trezoru, parkrat vytiahneme večer, na krátky Skype hovor s mužom, cez deň vytiahneme na urobenie fotiek, nech mame pamiatku. Teraz keď je syn teenager a chce byť v kontakte s kamarátmi ma povolené 15 min pred večerou vybaviť si zmeškané hovory, prehodiť pár slov s kamarátmi a koniec. Žiadne socialne siete, žiadne hry.
Na poznávacích dovolenkách telefóny neodkladame, ale značne obmedzujeme.
Tu ako čítam sa muž snaží zachrániť vzťah, ale na to treba dvoch. Ani by som nemala chuť niekde ísť na dovolenku s človekom, ktoremu je zaťažko sa vzdať telefonu na týždeň a užiť si so mnou dovolenku

sisaka
24. mar 2023

@thoughtfulweirdo možno sa idu niekde váľať do rezortu, mobil tam určite nepotrebuješ k životu

maribell
24. mar 2023

No ja mám z dovolenky vždy asi 3000 fotiek 😅, takže nie, neviem si predstaviť mať mobil celý čas v trezore. Spomienky mi vyblednú, ale tie fotky a videá si môžem pozerať do konca života.
Ale zase používam ho naozaj väčšinou iba ako foťák +večer pošlem pár fotiek rodičom a svokrovcom. Neviem si predstaviť na dovolenke vyslovene čumieť do mobilu a s niekým si celý deň písať.
Takže aj to je dobrá otázka, lebo keby môj muž robí na dovolenke to druhé, tak tiež mám nervy 😅.

thoughtfulweirdo
24. mar 2023

@sisaka Tak nie každý sa len váľa v rezorte s delegátmi 😁 nepostrehla som špecifikáciu typu dovolenky

titla
24. mar 2023

Poziadavka, ze pocas spolocnej dobolenky telefon odlozite a budete pozornost venovat jeden druhemu je o.k. Hlavne, ak si prechadzate krizou. Ale nepacila by sa mi podmienka, ze by som musela telefon zavriet do trezora. Uz len z pricipu, co ked sa medzitym doma nieco stane a to sa mi nikto nedovola? Nemam rodicov uz najmladsich...
My s muzom na dovolenkach mobil pouzivame na fotenie a gps. Vacsinou nosime so sebou len jeded - pre istotu - druhy nechavame na apartmane. Pre mna to predstavuje taky pocit istoty, ze v pripade nudze som zastihnutelna/viem komunikovat/zavolat pomoc.
Pochopila by som podmienku "ak ta uvidim, ze travis cas na FB/Insta tak si dovolenku platis sama". Hoci, ak ste manzelia, tak je to z mojho pohladu divne, toto finnacne usporiadanie.
I ked celkovo taketo podmienovanie si spravania vo vztahu mi nepride o.k. Ved hadam sa ako dvaja dospeli ludia sa viete dohodnut, ze spolocnu dovolenku nebudete travit s mobilom v ruke (napad je to fajn) a nepotrebujete sankcie, aby ste si dohody museli vymahat.

ibrunova
24. mar 2023

Takže ty si mu zahla a o to teraz chce takto vyriešiť.

autor
24. mar 2023

@ibrunova 😀 toto je jeho tradičné správanie to nie je trest za niečo.

sisaka
24. mar 2023

@thoughtfulweirdo ani ja som nepostrehla, preto píšem MOŽNO a keď píše, že mobily budú v trezore a idu “zachraňovať vzťah”, tak nepredpokladám, že ide o nejakú poznavačku, ale pripúšťam, že sa môžem mýliť

kiki68
24. mar 2023

Ja som bezne tak, ze ten telefon velmi nemam ako mat, cize za mna ok. Par ludi si raz myslelo, ze som umrela ( dva tyzdne no show ) 😂 lenze ja som potapala a tam nebol signal na ostrove vtedy, resp mizerny.

ibrunova
24. mar 2023

ja by som nesúhlasila, nie že by som bola nejaký závislák, ale som dospelá osoba, aby mi niekto diktoval, čo mám alebo nesmiem robiť..

petamich
24. mar 2023

nemam nic proti dovolenke bez telefonov ALE co mam 2.5 roka, aby mi niekto nieco nariadil a este pod vyhrazkou, ze zaplatim pol dovolenky? tak na takom cosi sa snad mate dohodnut alebo nech sa paci penize za pol dovolenky a trhni si moj zlaty 😵‍💫