Druhý rozchod

14. máj 2020

Skusim to skratit. Boli sme s priatelom 2,5 roka. S jednou malou prestavkou, ked som sa s nim rozisla, lebo som bola unavena z kritizovania, poucovania atd.. Dali sme sa znova dokopy z jeho iniciativy, s tym, ze mi slubil, ze bude na tom pracovat aby stale nepoucoval a nekritizoval. Ale nic sa nezmenilo. Vsetko co som spravila komentoval. Zle vychovam svoje dieta, lebo ho nechavam spat u babky alebo u seba (ked nespal u nas) v postely, a to pre dieta podla neho nie je dobre, lebo sa mu budu v skole smiat. Ma 5 rokov, je preskolak a nie je to jeho dieta. Jeho syn ho poslucha na slovo, je skor introvert. Moj je extrover, proste ina povaha. Snazila som sa mu to vystvetlit, ze od svojho dietata ani nechcem aby ma na slovo posluchalo, ze ma pravo na svoje pocity a svoj nazor. Nemyslim tym volnu vychovu ale mna proste zaujima ako sa dieta citi a co si mysli. Som uz druhy mesiac doma na home office, takze moje dieta ma telku aj nintendo viac ako obvykle, lebo proste musim sa sustredit. Nebude sa hrat 8 hodin sam s legom. A to kazdy den pocuvam, preco ma telku a tak. No lebo proste svoje ucty musim z niecoho zaplatit. Potom sa citim ako zla, ked dam dietatu telku, mam z toho negativne pocity. Dnes velka hadka, ze mam bordel, udajne vsade aj v chladnicke. Ze ked on vari tak ma poriadok, zabudol na to, ze veci do mycky nie su poriadok ale treba aj umyt aj dosku a tak. Mam velky dom, dvoch psov, kazdy den varim cerstve jedlo, vysavam a vytieram kazdy treti den, do toho pracujem, som unavena a nervozna. Za 2,5 roka mi pomohol upratat asi 5x ale iba poschodie. Ked sa nieco pokazilo opravil, v tomto je sikovny, to som sa vzdy tesila. Ale to si viem zaplatit aj za 20€ hodinoveho opravara. A on mi povedal toto, ze mam bordel. Vybuchla som ako sopka. Nedokazem proste odkladat kazdu vec na miesto a cely den chodit za dietatom aby odkladalo kazdu vec s ktorou sa hra. Som rada, ze sa pocas dna zabavi. Proste sme cele dni doma,zijeme v tom dome 24 hodin. Akurat bol moj otec u nas a on sa nam do hadok nemotnuje ale teraz ma aj on zastal, ze je priatel sebecky a nech sa uvedomi. A priatel sa chytil, pobalil si svoje nutne veci, vratil mi kluce a odisiel. Ani neviem preco to pisem ale mozno sa len potrebujem postazovat. Citim sa ako neschopna, ze si niekto o mne mysli, ze mam bordel a aj keby som mala, nechapem, ze nevidi, ze vediem firmu teraz z domu, mam zamestancov, kazdy den navarene, do toho dieta, dom, mam nejake zdravotne problemy, takze tiez sa kazdy den necitim uplne super. Po 2,5 roku vztahu si naozaj chlap nevsimne, ze kolko toho taham, vsetko si platim sama, on neprispieval na naklady ani €, nakupil, len to z coho isiel varit on, inak ak nakupil, tak mi pekne vyuctoval z blocku, co je moje, vyzivne nemam ziadne, cize zivim dve osoby. Nemozem prist o zakaznikov, musim robit akoby som sedela v kancelarii. Citim sa totalne neschopna z jeho poznamok. Dakujem, ze si to niekto precital az dokonca.

karolinakr
15. máj 2020

Jediné, čo nechápem, načo sa ho držíš a prečo za nim smutiš
Malo by sa ti uĺaviť, že vypadol
Tatkovi by som sa poďakovala a kúpila mu flašu

juliet86
15. máj 2020

a preco si sa donho zamilovala? co bolo tie kvaloty co si si na nom vazila? ved on bol na tebe prizivnik zjavne... ktory si potrebuje honit neexistujuce ego na uspesnej akcnej zene. naco ti je taky muz? vydelovst blocky???? wtf. ty si mu ratala splachnutia a ked si svietil? sialene. taky ti chybat nebude

anita6666
15. máj 2020

Autorka,ak chces ozvi sa sukromne,myslim,že ti mám k tomu čo povedať zo svojich skúseností

karolinakr
15. máj 2020

Držgroša, lakomeho, leniveho, kritizujúceho- to je sen každej ženy Nechapem, že sa netešíš, že odišiel
Vykrikovať bordel a preplacanie bločkov- to je jeho
život

elizuella
15. máj 2020

Ahoj, priatel nikdy neuvidi ako velmi makas, lebo to sam nemusi robit a zvladat. Keby si tym sam musel prechadzat, nebol by taky kriticky.

rene2
15. máj 2020

Nieeee

autor
15. máj 2020

@marco88 myslim si, ze moj otec mal aj chut. Lebo ja som za zivot kricala na nejakeho cloveka asi len 2x ale vcera som isla ako tornado 🙈.

autor
15. máj 2020

@karolinakr malo presne nad tymto premyslam, ze preco si nechavam ublizovat. Ci som uz fakt blazon. Som racionalne uvazujuca zena ale teraz som to potrebovala citat aj od niekoho ineho. Co je asi tiez zvlastne ale nemam nejaku velmi blizku kamosku, ktora o mne vie vsetko, to uz som nejako v zivote nestihala udrzovat. Ale je tam nejaky strach a musim ho pustit.

pseudomonas87
15. máj 2020

Urobil ti veľkú službu, že odišiel, otvor si vino na oslavu, zaslúžiš si niekoho lepšieho.

autor
15. máj 2020

@juliet86 on je recami taky starostlivy. Spyta sa ta aky si mala den, sem tam sa zahral s mojim synom, sem tam navaril. Som sama od tretieho mesiaca tehu, lebo ma moj ex, co chcel dieta, potom poslal na potrat, ze este nie je pripraveny. Takze som maleho po 1,5 roku dala do jasli ja dalej do firmy. Vsetko sama a potom prisiel niekto kto spravil aspon raz za tyzden veceru. Mne sa to zdalo ako uzastne v tom mojom zivotnom zhone. Ale po tom prvom roku a pol uz nie. Uz som videla, ze to nie je voci mne spravne. Ale ten moj strach, ta moja mala nesamolubost. Tlak spolocnosti, dieta musi mat svoj vzor muza. Podlahla som tomu vsetkemu a nejako to tahala dalej, ved nejako bude.

autor
15. máj 2020

@karolinakr mas pravdu. Budem si tie tvoja slova citat castejsie 😉.

autor
15. máj 2020

@elizuella ale to fakt druhy clovek nevidi, ked tu s tebou zije ??? To vsetci alebo len egocentricki?

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. máj 2020

@lentilkaxxx viem len stale to tak vnutorne mecitim, ze som si upratala bordel. Musim prekonat ten strach. Ver, ze sa normalni, rodinne zalozeni chlapi nehrnu za samostatnymi samozivitelkami, skor mam pocit, ze sa takych zien boja. Mne zalezi aby bola doma hlavne pohoda a ten zivot sme si aj uzili a nie len prezili.

daganov
15. máj 2020

aký strach? Ja by som sa bála žiť s takým človekom, nie bez neho. Hlavu hore!

retatka
15. máj 2020

Tak s týmto by som už nezačinala.Najprv to bude jeho syn nech sa pohra,potom zase veľmi ľahko do niečoho vy dvaja skocite.Tu by som sa definitívne odstrihla od takého človeka .-RAZ A NAVŽDY

dovozadokoca
15. máj 2020

Ahoj, nečítala som diskusiu, ale z môjho pohľadu si to vyhrala, keď išiel sám. :D

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš a ak áno, tak s vedomím, že ti už nevadí, to, čo ti vadilo predtým. Ja v diskusiách vyznievam asi ako nejaká negatívna hus, ale naozaj čakať zmenu od človeka v nejakých zásadných povahových veciach, to mi skôr môj pes zaspieva hymnu.

To, čo robíš, robíš dobre. Staráš sa o dieťa, pracuješ z domu, držíš to tam pri živote a v nejakej forme a ešte si aj citlivá k potrebám svojho potomka. Za mňa super, nejaký trtko si môže nájsť takú, aká mu vyhovuje. Prečo by si mala toto celý život počúvať, keď odíde, nemusíte sa už nikdy vidieť, keďže nie je synov otec a máš po probléme.

marca12
15. máj 2020

Takto nejako sa citia chlapi,ked ich zeny vecne buzeruju za neporiadok a citia sa takyto neschopny. No ale k veci. Vacsinou sa stretnu dvaja,kde je jeden poriadkumilovnejsi a druhy neriesi poriadok. A jeden druhemu vycita. To neznamena,ze ten druhy je zly. Je uz na nas,ci dokazeme zit s kritikou a akou kritikou. Ak ta denne kritizuje a nezhodnete sa v nicom,tak ani nema vyznam plakat nad takym vztahom. Nech si ide kade lahsie. Mozno sa citil neschopny,nedoceneny a takto si kompenzoval svoje nizke sebavedomie. Chlap tazko stravi uspesnu zenu,citi sa neschopny a ked nevie prispiet pomocou,prispieva kritikou a zhadzovanim.

autor
15. máj 2020

@marca12 ak by to bola pravda s tym bordelom tak to neriesim, poviem ano je tu bordel, nestiham. Ale bordel tu naozaj nemam a ani v chladnicke. Preto som tak vybuchla. Proste, ked ste cely den doma, tak sa tu zije, neda sa odkladat ihned kazda hracka alebo vec. Da ale to by som tu musela mat cely den pestunku, ktora chodi a dietatom a upratuje za nim.

gir
15. máj 2020

Buchni 🍾, lepšie sa stať nemohlo. Si skvelá žena, máš na oveľa viac. Nezniesol, že je niekto lepší, šikovnejší ako on chudák.

anita6666
15. máj 2020

Ja si nemyslím,že problém je "bordel",problém je,že k tebe už necíti to,čo možno na začiatku vzťahu. Inak by ti nevrátil kľúče a neodišiel,potreboval len zámienku a toto sa mu dokonale hodilo. Dokedy by si mala na toto trpezlivosť?

elizuella
15. máj 2020

Ide o to, ze je rozdiel kukat a nemusiet palcom pohnut s tym, ze si to odmakas. Zazitok je iny. To je na styl syty hladnemu neveri. Ty mozes byt unavena a vyflusnuta z celeho dna, sadnes si a priatel ti povie, co sedis, sak neporiadok je este. On netusi ako sa ty citis, ani nie je v tvojej hlave. Je malo ludi empatickych, jedine ti, co to sami zazili, skusili. Preto sa robi napriklad vymena roli - jeden den nech robi to co ty a mozno zmeni nazor.

autor
15. máj 2020

@anita6666 bordel nebola tema len vcerajsieho dna. To z casu na cas riesil, ze si maly neodlozi kolobezku, hned ako sa dohra pod pristresok a necha ju na dvore, ze to potom vecer, ked pride z prace musi odkladat on. Alebo, ze vlozky nemam nechavat na zachode v uzatvorenom kosi (podotykam zabalene), ktory na to bol urceny samozrejme ale mam ich nosit von do kosa. Udajne mu to smrdi. Akoze dievcata, vazne to nesmrdelo. To som mu povedala, ze nech zabudne ako v noci v zime napriklad sa budem obliekat a pojdem to hadzat do vonkajsieho kosa. Ked nie som doma a pracujem, mam raz do tyzdna upratovacku a druhykrat za tyzden upratujem ja. Takze kose a vsetko sa vyprazdnuje v dome kazdy treti den. Ako tu citam nazory asi je pravda, ze mu islo o to si najst iba nieco aby ma mohol ponizovat. Ine ako upratovanie mu asi neostalo, lebo ja mam navarene, skoro kazdy den varim najma kvoli malemu a nosim si zdravsie obedy do roboty. Auto mam svoje a lepsie ako on, ucty si platim sama, tucna nie som, staram sa o seba, obliekam sa slusne. Ako sa tak zamyslam, na ponizovanie mu mohlo ostat jedine upratovanie, nakolko sa tu zije.

puklica13
15. máj 2020

Podla toho co pises a ako pises si jedna fajn, inteligentna baba..nebudeme kamosky? 😁..pod na kafe, vysvetlim ti na nom, co za blba si si nechala vo svojom zivote..
Ty , konecne asi ako kazda zena, hladas logicke vysvetlenie udalosti..ale moja mila, to neexistuje..tu vobec nejde o bordel, lebo on by ta sprdol aj keby sa vsetko ligotalo ako psie gulky..tu ide o prevahu nad druhym, o moc..on si najde zamienku* bordel,dieta,varenie,sex,cokolvek) a vedome na teba utoci a spochybnuje...tam nehladaj logiku,lebo to ziadnu nema... keby som bola na tvojom mieste,tak mu s usmevom na tvari pokojnym hlasom poviem ze hej moj, v MOJOMdome v ktorom byvas ty zadarmo si JA budem robit co chcem, kedy chcem a ako chcem..hlavme nehladaj ako sa vase deti mozu stretavat, lebo to lrn ty hladas cestu ako sa s nim zas stretnut...je to pomerne bezny jav, vies ze ta osoba je pre teba zla, toxicka a aj tak ju chces spat...musis sa postavit pred zrkadlo, a nahlas si sama sebe hovorit Som,krasna,samostatna zena a nenecham sa nikym ponizovat...NAHLAS, kazde rano ked vstanes aspon 10x...fak, ver mi..funguje to!!!

anita6666
15. máj 2020

@puklica13 presne toto som chcela napísať aj ja. Je to svätá pravda,našiel by vždy niečo,kde by uplatnil svoju dominanciu. Mala som "tu česť" s takýmto mužom istý čas byť a vystihla si to úplne presne. Je to tak.

juliet86
15. máj 2020

no tak to mas zodpovedne. tahal ti medove motuzy na zaciatku...

karpina
15. máj 2020

Buď šťastná, že odišiel sám, parazitov sa ťažko zbavuje. Len už nikdy neurob znova tú chybu, aby si si to pustila do svojho domu. Mohla by si to trpko lutovať a ešte viac tvoje dieťa. ten človek je neskutočne drzý, on sa k tebe napáskuje, býva zadarmo, šetrí si pri tebe svoje peniaze ešte chce komandovať teba a tvoje dieťa. To je chrapúň tak na päsť.

retatka
15. máj 2020

AUTOR ty si tu už písala že?!Tak šikovná žena ako ty a s takým niktošom sa zahadzuješ?!Ved ty máš na iných chlapov a nie na priživnika, čo tá len využíval .A neurob tu chybu ,že chces spoločnost jeho syna s tvojim aby sa zahrali ... .Bo to už je len krok aby si opäť spadla do nešťastia .

karolinakr
15. máj 2020

Ináč je pravda, že šikovne a úspešne ženy priťahuju stroskotancov
Bolo tu vela takych prispevkov až až
Pamatam si, ako Brigitte Bardot pisala v zivotopise, že sa na nu nacucol jeden mladik, ktory z nej ťahal peniaze a ešte ju podvadzal
Ona krasna, celosvetovo znama, sexi úspešna bohata žena; kt.si mohla preberat zo stoviek mužov si vydržiavala príživníka a to jej pri nohách klačal celý svet
Vždy sa na tom zasmejem a zarazím, akú majú muži nad ženami moc

sejan
15. máj 2020

Prepáč ale ty sa cítiš neschopná??? Pritom čo všetko zvládaš??? Hlavu hore.....a jemu zavolaj nech si príde pobaliť aj ostatné veci....a kopni ho do riti...