Dvojročný synovec mi v dome všetko ničí

1. júl 2021

Baby ako by ste riešili toto...mám problém s dvojročným synovcom. Ide o to, že keď k nám príde švagriná s malým na návštevu, všetko v dome mi ničí. Viem a chápem, že je to dieťa, ale upratovať po ňom dve hodiny po ich odchode ma nebaví. Ale to by som ešte prekusla, problém je, že mi v dome ničí veci. Keď mám výzdobu, napríklad na Vianoce stromček, tak nám ho zlikvidoval, sklenené gule rozbil - neboli lacné, výzdobu potrhal..a to ešte neboli Vianoce, takže na Štedrý večer sme mali mŕtvolu namiesto stromčeka. To isté na Veľkú noc. Ja už sa bojím niečo do domu kupovať, lebo všetko zničí alebo si vezme domov. Muž povedal švagrinej, že teda takto nie, ona malého vyhresila , ale o chvíľu to robil zase a švagriná sa ešte smiala, že ako sa "hrá". Mám ich už plné zuby.

monka105
5. júl 2021

@taga Vy ste normálna? To bol príklad, aby ste sa tu do mňa prestali navážať, lebo ste očividne nepochopili môj komentár. Čo Vám ho mám napísať? Maďarsky? Anglicky? Nemecky? Španielsky?

monka105
5. júl 2021

@taga nechápem, ako môže niekto ,,dospelácku” debatu ešte s úvodzovkami pochopiť doslovne, keď mu človek dvakrát vysvetlí, ako to myslel. Máte zlý deň? Tak si otvorte víno, vyložte nohy a prestaňte sa filtrovať na koníkovi.

taga
5. júl 2021

@monka105 ja sa navazam? Vy mi pisete, ci som normalna a ja sa navazam? Ja pisem uplne kludne, nepotrebujem ani vino ani iny ukludnovak. Za to, ze mam iny nazor a stojim si za nim, vy ste sa vytocili do vyvrtky? Och

letfenixa
5. júl 2021

Ak mám pravdu povedať, v správaní dieťaťa nevidím nič nezvyčajné, chce všetko vidieť, chytiť, ozut, preskúmať. V správaní matky však nezvycajnost vidím, ona má naňho dohliadnuť, pobehovať za ním, brať mu veci z rúk. Nie že zvalí sa na gauč a má voľno.

taga
5. júl 2021

Inak, precitala som si znova tie tvoje priklady, co maly robi. A ja mam len jednu otazku? Kde ste vsetci dospeli?? Ako sa 2rocne dieta na navsteve dostane k vysavacu a preco ho od neho nikto nevezme, ale nechate ho sa s nim hrat? Preco ma muz dôležité dokumenty len tak na volno, ze sa k nim dostane male, ani nie metrove dieta?? Kde ste, ked otvara sufliky a vsetko vyhadzuje?? Kde ste, ked sa hra s cistiacimi prostriedkami prepana?? Decko otvori prvy suflik, fyzicky ho vezmem, dam prec 'nie, tu sa nehrame, toto je moje oblecenie'. Vidim, ze vezme dokument (ktory by mal by ale asi niekde ulozeny, ale nevadi) tak mu ten papier ihned beriem z ruky, nie ze este cakam, co s nim asi spravi... ja som taka, ze sa snazim predvidat - vidim, ze dieta ide k niecomu, s cim sa hrat nema, tak to jednoducho vezmem este skor, ako stihne dieta rozobrat na komplet cely byt. Ci vy len vsetci sedite a pozerate, co zas ide vyviest? Ako sa take dieta dostane k parfemu? Mas ho na zemi polozeny? Mam 2.5 rocneho syna a k vacsine veci, co si tu opisala by sa nijako nedostal! Toboz k cistiacim prostriedkom. Chapem, ze este nemas deti, tak jasne, ze si svoju domácnosť nemusela usporiadavat podla deti, ale niektore veci su mi ozaj nepochopitelne...

autor
6. júl 2021

@taga Ja Ti rada zodpoviem na Tvoje otázky. Ja som v tomto dosť mäkká aby som stále okrikovala cudzie dieťa, beriem to tak alebo brala som to tak, že matka má na neho dohliadať a vysvetliť mu čo áno a čo nie. A teraz k tým konkrétnym otázkam..čistiace prostriedky mám uložené v skrinke, ktorá je na zemi, takže veľmi ľahké sa tam dostať. Vysávač máme v komore, takže znova veľmi ľahké, navyše vysávač je jeho obľúbená hračka, jeho matka mu ho sama zapne aby sa s ním hral, u nej a bohužiaľ aj u nás doma. V spálni mám toaletný stolík kde mám kozmetiku a parfémy, malý sa tam vyštveral po kresielku. Muž mal ten dokument na konferenčnom stolíku v obývačke, takže dieťa tam dosiahne.
Takže tak.
A ešte príklad, švagrinej urobím kávu, malý vezme šálky a hodí ju na zem. Ona nič, až keď ju hodí na zem, pritom moc dobre vie, čo ide urobiť ale aj tak nezasiahne skôr. To je záhada zase mne.

autor
6. júl 2021

Malý si skrátka dovolí všetko, pretože je na to zvyknutý z domu. Ale viem, že malý za to nemôže, veď ešte ani rozum nemá.

unicornlady
6. júl 2021

A do tej spálne, kde máš kozmetiku sa ako dostal? Dvere nezatvárate?
Šálku zo stola zhodí.. veď keď ho má napr. aj matka na rukách pri stole, dáme šálku tak, aby na ňu nedočiahol. Alebo niekam vyššie.
Keď ste vedeli, že príde synovec a máte s ním zlé skúsenosti, o to viac treba byť obozretní. Nič, čo nechcete mať roztrhané (ako ten dokument) nesmie byť na dosiahnuteľnom mieste. Jasne, že sa dieťa všade vyšplhá. Veď treba dať veci do skríň, hore niekam na poličku atd.. ja tak dávam okuliare, mobily, šálku s vodou.. všetko vysoko z dosahu.

darinkal
6. júl 2021

Preto neznášam deti.

taga
6. júl 2021

Tvoja svagrina je asi lajdacka, alebo totalne rezignovala na vlastne dieta. Aj moji krpci vyliezli vsade a bol to boj, ale vzdy som preto davala velky pozor, aby, ked uz, nicili max svoje hracky. A ano, tiez mali obdobie, ze milovali vysavac, ale nikdy by som im nedovolila vytiahnut vysavac a hrat sa s nim na navsteve.. kto ho tomu malemu vobec vybral zo skrine a zapol do zasuvky? Vy asi nie, to je svagrina fakt taka drza, ci je slaboducha? No, kedze maly je tornado a chvilu to este isto potrva, ja na tvojom mieste by som si v klude dala vsetko cenne do spalne a normalne ju zamkla. A kupila detske poistky na zasuvky 😉
A inak, maleho vobec nemusis okrikovat. Vidim, ze ide do spalne a stvera sa na kreslo, dieta vezmem, prinesiem k mame a polozim jej ho k noham. Kludne bez slova, alebo len 'nie, tu sa nebudeme hrat' to iste, ked smeruje do kupelne, to iste, ked lezie ku salkam alebo comukolvek inemu. Ano, mama si ho ma vychovavat, ale vy si musite urcit hranice vo svojom domove a ked nic nepoviete, svagrina ma asi pocit, ze vam to nevadi... inak, to je muzova sestra?

autor
6. júl 2021

@darinkal Ale toto nie je chyba detí, ale ich rodičov.

lianka123
6. júl 2021

Ahoj. Mam 2rocneho. Na vsetkych navstevach za nim beham, som pri nom, aby nic nevyviedol. Ak rozhadzuje, poupratujem. Tvoja svagrina si z teba urobila detsky kutik, u teba ponici a dojde domov uz je kludny. Deti treba zabavit najma tie 2rocne, necakat, ze budu demolovat. Moj ked rozbije doma, aj na rit mu leti a posielam do kuta. 2rocny uz vie co je to nie. Ale vravim, neni to o tom, aby ho trestali, svagrina sa mu ma predovsetkym venovat, aby nerobil na navsteve to co robi.

lianka123
6. júl 2021

Mam 2 deti a navstevy mame kazdy druhy den. Deti maju 2 a 5 a u nas je vzdy poriadok. Ucime to deti odmala.