Trojročný synovec môjho muža je zlý

sankysa1
23. máj 2021

Ahojte podľa nadpisu asi viete o co sa jedná mame s mužom 3 ročnú dcérku. Jeho synovec je v rovnakom veku skoro 3 roky. Už rok je ale strašne zlý v domácom prostredí si strašne dovoľuje našu malú ťahal za vlasy kusal kopal a tak sme k nim prestali chodiť nech som robila čokoľvek ten malý neprestal. Začali chodiť ale oni k nám na malú dávam obrovský pozor a skoro ju od seba ani ne púšťam aby jej neublížil keďže už sa mnoho krát stali zle veci. Tento krát ale začal kopať do mňa asi sa ku nepáčim rozbíjať všetko naokolo. Pri poslednej návšteve nám rozbil novú telku proste ju potiahol za kábel a rodičia aji môj muž si to nevšimli keďže im práve ukazoval novú práčku. Rodičia malého nad tým mávn rukou a povedia je malý ti robí aj doma. Nehovorím o tom všetkom čo nám rozbil

sankysa1
autor
23. máj 2021

Mužovi som povedala ze chápem ze je to dieťa ale ja ho v byte proste nechcem. Nechcem aby k nám chodili keď ten malý jednoducho nepočúva robí si čo chce a rodičia nad tým mávnu rukou. Už sa ki stalo ze som na neho skrikla keď s lyžičkou od jogurtu chcel našej dcére doslova vypichnut oko jeho rodičia sa strašne hnevali a vlastne ma kvôli tomu nemajú radi. Je mi to jedno muž so mnou súhlasí ale svokrovci do nás rypu ze nemôžeme zamedziť kontakt s rodinou. Čo by ste robili?

zuzanka.zuzu
23. máj 2021

po prvé vynadala aj svokrovcom a po druhé nechala si preplatiť telku, k nám by viac nešiel a ak si svokrovci chcú nechávať rozbíjať elektroniku tak nech sa páči, môže chodiť k nim

sissy27
23. máj 2021

@sankysa1 v prvom rade by som si na mieste vypýtala peniaze za novú telku a raz by ma kopol tak by dostal naložené na prdel koľko sa zmestí. Myslím, že potom by aj oni prehodnotili ďalšiu návštevu.

trixi12
23. máj 2021

bola tu prednedávnom podobná téma, akurát tam deti "iba" ničili veci. Ja by som ho doma tiež nechcela, ak sa raz náhodou na minútu otočíš budeš mať dokaličené dieťa, a nad tým jeho rodičia tiež len mávnu rukou? A nad zničenými vecami si môžu mávať rukou ak ich nebudú mať problém preplatiť. Ak ich doma nechcete, nech sa uráža kto chce, váš dom, vaše pravidlá, a ak ich niekto ignoruje, nemá tam čo robiť.

kitycat
23. máj 2021

Asi maju rozmaznaneho jedinacika, mozno ma to obdobie vzdoru a objavovania, mozno sa nevie spravat idealne v skupine alebo v cudzom prostredi a penazi maju jehorodicia na rozdavanie... Na telku vam dufam dali a do buducna no tazke to bude a mozno z toho vyrastie. Skor by som chodila na návštevy k nim aby u vas nic nenicili, dcerke zobrala hracku a mala ju pod dozorom.. Nech si ten ich poklad ten byt aj zapali 🤭🤭🤭

pribinak
23. máj 2021

@sankysa1 čo by som urobila? Poslala ich do riti aj s deckom. A svokrovci by šli hneď za nimi. Kopne tá a tými ešte zlá? Nech im doma aj hlavu z krku odmontuj ale mna by kopnúť teda nemohol
A mihol by sa hnevať kto len chce a koľko chce
A muža by dom poslala nech dorieši tv, to nie je pár eurová hračka

ankare
23. máj 2021

@sankysa1 preplatiť telku a nepúšťať ho do bytu. Držím palce!

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
23. máj 2021

Ako vyhodila by som ich aj s rodicmi, bez pardonu, len by ma kopol. S tym, ze este raz sa dotkne mna alebo dcery,t ak mu narezem na rit, co mali davno urobit jeho rodicia. Takze radsje nech idu. A samozrejme, ze by som cakala novu telku do tyzdna doma. Ak im toto syn robi, maju si ho strazit.
A hnevaju sa? no nech si vychovaju dieta.V provom rade bezpecnost tvojej dcery je prvorada.
CO na toto manzel? Jeho to tesi, ze sa takto synovec sprava a rodina sa hneva na teba, za to, ze vam niekto otlka dieta?

loginexistuje
23. máj 2021

dala by som im v prvom rade preplatit telku pekne posli coslo uctu a sumu a nech daju datum kedy to vyplatia
a keby prisli nabuduce a maly ich by siel ponmne ci po dietati a pod tak by som na neho tak zvysila hlas ze uz by neprisli

jvasenka
23. máj 2021

@sankysa1 co robit? To naozaj? Proste mate nevychivane dieta nechceme sa s vami stretavat...co viac? Vobec by ma nezaujimalo ci to je rodina ked zasran by ublizoval mojej dcere a rodicia mavnu rukou..tiez by dostali taku hubovu polievku ze by dalej netrebalo nic hovorit a viac by neprisli...a ano je to dieta ale slusne vychovane deti nebiju ine deti, nieto este dopelaka a nicia zariadenie domu! Proste absolutne nezvladnuta vychova..aj keby puknu od urazenia by som sa s nimi nebavila dalej

panelacikova
23. máj 2021

@sankysa1 toto je úloha tvojho muža. on musí dať striktné pravidlá hry. neexistuje, aby vám cudzie decko zdevastovalo barák a rodičia ho ešte obhajujú, že veď je malý.. fakt malý? veď má tri roky preboha! povedz mužovi, nech to ráči riešiť. akože... u môjho muža by si druhý raz ani neškrtli. teda....po prvom raze by zahlásil, nech si ho dajú do poriadku (syna) a ešte raz by sa opakovala situácia, viem si predstaviť, žeby im ukázal, kde sú dvere... toto je neúnosné... to čo máš za muža? má svätožiaru? alebo má strach z matky a tak neurobí rázne kroky? hm....

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelie2017
23. máj 2021

Ja neviem, ale teraz je kazdy rodic taky vztahovacny na svoje dieta, nesmie sa mu nic povedat. Ked sme boli male my, casto sme chodili k dedkovi alebo druhej babke, zili aj so surodencami rodicov, ale ked po nas niekto zreval, ze sme urobili nieco zle, este aj rodicia pridali, nie sa nas zastavat. Alebo aj mamy kamaratov, ked sme vyvadzali pred panelakom. Ktora prva vysla do okna urobila poriadok a bolo. Teraz druhemu dietatu ani len milo dohovorit.
Ja by som s takymto pristupom rodicov obmedzila kontakt a bolo by mi jedno, kto sa hneva. U nas v meste bol jeden chlapec, ako podareny, ale s mojou si nesadli. Uz od malicka isiel po nej. Ked mala okolo 2 rokov, uz len z dialky ho videla a museli sme ho obist, ani len v kociku sa porozpravat s jeho mamou, co sa ho dcera tak bala. Ved aj tvoja dcera musi mat z neho riaden stres.

panelacikova
23. máj 2021

@viktorka48 skôr sú posratí, ak ide o ich rodinu.... a je to o každom individuálne, sú chlapi, ktorí makajú a poznajú hodnotu veci a vedia, ako má vyzerať výchova dieťaťa. a sú chlapi, ktorí majú peňazí na rozdávanie, ísť do konfliktu ani za svet a radšej čušia a nechajú to na ženu...

panelacikova
23. máj 2021

@amelie2017 presne si to vystihla... kedysi, boli to krásne časy, nebol žiaden problém. aj suseda ti vylepila, keď si vystrájal a ani si sa neodvážil doma priznať, lebo matka-otec ti dali druhú 😀 😀 a bol kľud... a to sme vystrájali kadečo... medzi sebou. ale toto? toto je cez.

staskadexter
23. máj 2021

Prepac, ale to co hovoris je zvlastne. Vravis, ze ich maly utoci na tvoju malu, a napriek tomu vymenuvavas mnozstvo situacii ku ktorym doslo. Ako k nim mohlo prist ked si uz vedela, ze je zly ? ved je prirodzene, ze ak by sa tvojmu dietatu nieco raz dvakrat stalo, iste by si si malu strazila. Prva vec co by si urobila, ze by si nezostavala s nim osamote, aby si mala svedkov jeho utokov. Asi tak..

littlebubble
23. máj 2021

Nechcem nikoho poučovať lebo nie som matka, ale prístup rodičov, však je malý tak mu dovoľme všetko sa mi nepáči.

amelie2017
23. máj 2021

@staskadexter ono mozes strazit a aj tak sa stane. My sme s tym chlapcom sedeli vsetci 4 spolu napriklad v piesku, v kruhu jeden vedla druheho, pekne sa hrali a zrazu zmurknes a uz jej taha vlasy, hryzie...

kittykat22
23. máj 2021

Tak nam v skolke preslo za 3 roky cca 200 deti, ale to co popisujes nerobilo ani jedno. A to bola sukromna draha skolka pre malych "spratkov" bohatych rodicov.

simca06022011
23. máj 2021

Inak su takyto rodicia, som toto zazila viackrat. Raz som bola prevziat balik v nemenovanej kozmetickej firme a cakala tam mamina s chalanom v nasom veku.. cca 2,5r-3r mohli mat... a ten mojej tvar doskriahabl, normlane oboma rukami - lica, mamicke smiesne strasne, ze on to robi, ja som samozrejme zobrala malu nabok, prehadzala veci a o chvilu vidim, ze uz zasa sa k male hrnie a driape ju. Skoro som tej slahnutej vysmiatej mame (ona dokonca ani nic nerobi, len tam postavala a neveim co cakala, asi kym odidem, cize ani vyhovorka ze nevsimla nebola pouzitelna... ) dala po papuli a male ho som normalne zvrtla nech tahá k mame:D ako neviem si predstavit aki su toto rodicia, na com ficia, ze nechaju deti robit zle a sami si ich nestrazia, ked vedia ake tie deti su... mne vlasy dupkom stavaju, ked daco moja vyvadza, hned ju usmernim, "odpracem" a toto...
Alebo sa mala zrazu nechcela hrat s jednou babou, neslo mi to do hlavy a normalne som ich zacala sledovat, tak to dievca bolo ako cukricek, ale v momente ako sa maminka nepozerala, uz deti strkala, kopala, veci im trhala, zle robila, ak som ju oslovila z dialky, tak uz ich stistkala a pusinkovala a usmevceky a "neviniatko".. ked nejake sa jej postavilo neskor, tak zacalo robit cirkus, ako keby tie druhe deti neveim ako chudiatku ublizovali :D A inak ono to bohuzial takto funguje aj ked uz je skolacka. Pripadne sme mali znamych na navsteve na zahrade a ich syn mi dal normlane facku, som sa s malou blaznila na deke, kedze opalovacka a tak, a ten dobehol a dal mi facku. Ako toto normalne ani nevie dospeli clovek ako reagovat, keby to je moje dieta, dostane jednu spat, do dnes je to general a vsetci sa mlademu klanaju :D
Proste niektore deti su fakt zle, niektori krpci z toho po obdobi skusania a vzdoru vyrastu, ini to len zamaskuju a funguju tak dalej v nejakej "obmene". A ine maju proste smolu ze ani nechcu urobit zle a podari sa im :D

nttnnt
23. máj 2021

keby mi dokuse dieta a dokope a ide mu pichat lyzickou do oka, neviem co porozbija a znici taku mu slahnem po riti a vzapati asi slahnem aj jeho vydarenym rodicom ktori si nevedia spratka usmernit a vychovavat....to je neskutocne fakt az clovek neveri....by som si pozrela keby ten televizor na neho padne co by vyvadzali...

moonlight1210
23. máj 2021

Stiahne tv za kabel?
No to by som uz ako rodic urcite riesila. To uz je ako taky varovny prst osudu. Minimalne preto, ze ta tv ho mohla kludne aj zabit (elektrikou pri poskodeni).
A nabuduce na seba stiahne nieco vacsie a tazsie a bude vymalovane.

Asi presne toto by som svokrovcom povedala. Ze uz sa neda iba mavnut rukou. Uz mu treba davat mantinely. Lebo nakoniec si ublizi vlastnou hlupostou. A aj hlupostou rodicov.
Takze kym si to nevyriesia so synom, tak ku mne chodit nebudu. Ja nechcem mat na krku roky nevrazivosti a hladania vinnika, ked si zrovna u nas cosi urobi.
A ani opacne, ked mojej dcere nieco urobi. Alebo ju nedajboze dozivotne zmrzaci. Lebo potom mi bude figu platne, ze im to nikdy neodpustim. Ked oni si budu spokojne zit a moje dieta bude mat problemy.

78787878
23. máj 2021

@sankysa1 Ja som takto musela obmedziť stretávanie s mojím synovcom keď mal cca 3 roky. Aj keď mi to bolo neskutočne ľúto aj kvôli mojej dcére, pretože s jeho rodičmi vychádzame veľmi dobre, aj naďalej. Len tam nesmie byť ten malý kazisvet, už je v puberte a sami jeho rodičia sú na nervy, čo si z neho vychovali. Absolútne nezvládnutá výchova.

hopsadobrandejsa
23. máj 2021

To, ze to ma dovolene doma je ich problem. To neznamena, ze si to moze dovolovat aj u inych. Kazda domacnost ma svoje pravidla.

Bratovym detom by som toto tiez netoleroval. Ak by to mali doma dovolene tak pre mna za mna nech si robia co chcu, ale pod mojou strechou sa budu riadit mojimi pravidlami.

To iste som zazil jak dieta aj ja. Chvalabohu dedkovci su v tomto rovnaki.

Nebral by som ich na navstevy a bratovi by som tiez povedal, ze ak sa nebudu slusne chovat tak nech ani nechodia.

Snad mi nebude male dieta pilit nervy vo vlastnom dome......ani vlastna krv.

Tvoj muz by v tomto mal byt striktnejsi. Je to jeho synovec, ale odtial potial.

staskadexter
24. máj 2021

@78787878 Ahoj, a ako sa prejavuje ta nezvladnuta vychova u toho synovca ?

mirkaferko
24. máj 2021

Tak a teraz si predstav, že by tá telka naňho spadla. Alebo na tvoje dieťa. Kto by bol na vine? Jasné, že ty. Podľa toho sa zariaď. Ja by som ich do domu/bytu nepustila. Môžete sa stretnúť na ihrisku, v parku.... Podľa mňa sa rodičom onoho dieťaťa nechce veľmi naprávať výchovu a z dieťaťa rastie samorost. Veď čo, aj tak sa mu nič nestane a vždy je na vine niekto iný. Mne je toho dieťaťa ľúto, lebo raz na to škaredo doplatí. Svokrovcov by som absolútne neriešila. Ty si v prvom rade zodpovedná za svoje dieťa. Snáď nenecháš, aby mu niekto ubližoval.

veri_lb
24. máj 2021

Predošlé rady som nečítala a ostanem možno nepochopená, ale napriek tomu: z toho čo píšeš mi vyšlo - švagrovci svojho syna majú "naháku" (alebo nevedia čo s tým majú robiť a tak sa tvária, že to riešiť netreba), svokrovci sa snažia tváriť, že problém ani je je. Určite mi je veľmi ľúto, že dcérke bolo viac krát ublížené a vôbec za to nemôže, ale najviac mi je ľúto malého chlapčeka. Mali sme podobný príklad v blízkom okolí a teda dieťatko aj dostalo, aj bolo na neho nakričané a nič. Boli to len jeho volania o pomoc, pozornosť, lásku a pod. Ja viem, že to nie je tvoja starosť a možno v hneve na to ani nie je chuť, ale asi by som sa s chlapcom stretávala niekde na ihriskách a pod. a práve by som sa mu snažila venovať, hrať sa s ním aj s dcérkou naraz. Aktívnym zapojením do hry eliminovať jeho zlé správania a pod. Výchovu ako celok to nezachráni, ale nakoniec ťa bude mať chlapček najradšej zo všetkých a možno ako k jedinej sa bude správať pekne.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktochytavzite
24. máj 2021

@sankysa1 no nic kazdy krat ale kszdy krat ked urobi zlu vec okrikni ho,ja by mu aj po zadku dala za tu telku,budes zla ale mozno prestanu k vam chidit ked to svagrina nema rada,inak ona je co za trafena ked sa este nahneva?Jemune ja by som jej nedarivala,ja neznasam taketo bitkarske deti msly ssi bitkar lebo zla vyvhiva hl a potom mozno aj povaha.