Ego a žiarlivosť na partnera

plnka
8. okt 2020

Ahojte, v aktuálnom vzťahu s priateľom som pár mesiacov a snažím sa k nemu vybudovať dôveru.. a sebe zdvihnúť sebavedomie (viem, že to potrebujem ;) ) Ide o to, že spolu pracujeme a ja som začala žiarliť. Máme nadriadenu ktorá je odo mňa staršia cca o 15 rokov, ale stále sa o seba stará a je príťažlivá. Baví ju koketovat s mužmi a pozornosť dostáva naspäť 🙂 Máva dvojzmyselne narážky aj na môjho priateľa keď tam nie som, on mi o tom napr aj dnes povedal a ja som sa spýtala, či by si dal povedať? On, že keby bol slobodny asi ano.. Na začiatku vzťahu som sa pýtala, prečo si zo všetkých kolegýň vybral mňa? On povedal, že s niektorými (medzi nimi aj s ňou) by si vedel predstaviť sex, ale len so mnou vzťah. Myslím, že to bol počiatok, kedy som začala všetky tie ženy brať ako konkurenciu.. Prosím poraďte mi, nechcem aby som zničila vzťah žiarlivosťou.. Chcem odísť z firmy, viem že by to nášmu vzťahu prospelo, ale teraz je ťažké nájsť niečo nové

stary_ujco
8. okt 2020

Odísť z firmy ti nepomôže. Lebo on aj konkurencia tam ostane... A ty budeš akurát sliedit a večne to rozoberať. Ego by ti malo dvihnúť to, ze si vybral teba, hoci mal na výber. A keď s tým ziarlenim neprestanes, tak ho kolegynka zauci aj do vecí, na ktore by si ty nenabrala odvahu.

0silvia0
8. okt 2020

@plnka akoze fakt nechapem, naco vediete taketo reci, ked ich evidentne nezvladas. Nevypytuj sa ho a ked ti rozprava o tom, ako ho bali kokegyna, tak mu povedz, ze ta to nezaujima, nech to vykecava kamosom.

viki128
8. okt 2020

Toto keby mi môj muž povedal tak má po chlebe.. A neviem či si to ešte vyžehlí nejako.. Každý vzťah je iný, niekde je možno normálne rozprávať sa takto o iných ľuďoch a povedať že si vie predstaviť sex s inými.. Ale u nás chvala bohu nie, a ja by som z toho bola dosť na nič.. Prepáč viem ze som neporadila

plnka
autor
8. okt 2020

@viki128 veď aj mňa to zarazilo, preto asi potom dodal, že len keby bol slobodny a opitý haha 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halabolka
8. okt 2020

@plnka prepac za vyraz, nechcem ta nijako urazit, ale je hlupe sa ho na take veci vobec pytat. Je chlap a chlapi su viac ovladani pudmi ako my zeny, takze bol v podstate len uprimny, aj ked pre dobro vasho vztahu mohol byt aj on radsej ticho. Robite si tymito zbytocnymi debatami obaja len napriek.

miadi
8. okt 2020

A šak uplne normalne uprimne ti povedal zeby si vedel predstavit sex s niektorymi tam no len stebou si vedel predstavit vztah. A preto si vybral teba Lebo chce vztah mohol mat kludne sex s hociktorou no nechcel - len sex chcel vztah to neznamena ze teraz by sa s hociktorou potreboval vyspat. A zeny nie su len u vas v robote su vsade tak rob nieco so svojim sebavedomim Lebo žiarlivost zabija vztah a je velmi neatraktivna.

panelacikova
8. okt 2020

@plnka no tak to ti rovno poviem, že buď si ho stráž a ostaň vo firme, alebo sa s ním rozíď. lebo ver tomu, ty odídeš a oni len čo budú mať nejaký večierok alebo predĺžené školenie alebo neviem, ako sa v súčasnosti nadáva tým ožranpárty, ktoré mnohé firmy robia, tak ten tvoj drahý sa nadriape a pretiahne čo sa mu ponúkne.... chlapi sú vo všeobecnosti takí, že nemávajú zábrany v stave opitosti. to už musí byť naozaj veľmi pevný vzťah, pekný vzťah a ten chlap musí tú ženu zbožňovať, aby aj v stave opitosti "odmietol" iné ponuky. a to je máloktorý taký. a keď si on vie "predstaviť" sex s ostatnými, ale vzťah len s tebou, no spánombohom... tak takého by som nechcela... moje uši by to preložili asi takto: jebal by som takmer všetky, ale dobrá gazdiná budeš iba ty 😀

halabolka
8. okt 2020

@panelacikova naco je dobre ju tu takto deptat, to fakt nechapem 🙈 ty jej priatela tak doverne poznas, ze vies, ze by ju podviedol pri najblizsej moznej prilezitosti? Jedine, ze by ho k tomu sama dohnala tymito ziarlivostnymi scenami, ktore su fakt uplne nezmyselne a zbytocne

panelacikova
8. okt 2020

@halabolka ja som si predstavila danú situáciu vo všeobecnosti. k tomu som pridala skúsenosti životné (videla som mrte ožratých chlapov čo stvárali a to hlavne na rôznych firemných akciách - mimochodom za triezva doslova anjelikov). k tomu som si pridala to, že on si to vlastne aj vedel predstaviť, takže tieto myšlienky mu bežne behali hlavou predtým, než začal vzťah s autorkou. no neviem. ja som mala milión rôznych kolegov vo svojom živote, ale žeby som si predstavila s nimi sex...to nie. a ak oni so mnou, verím tomu, že mali toľko inteligencie, že to svojim polovičkám nikdy nepovedali. a tu sa dostávam aj k tomu, že je na vlastnú škodu autorky sa takéto veci vypytovať, tam súhlasím s tvrdeniami, že jej sebavedomie je hlboko pod bodom mrazu.. a tu sa zase dostávam k tomu, čo veľmi často na fóre v diskusiách uvádzam, že jej nízke sebavedomie môže súvisieť s tým, že jej chlap jej nedáva pociťovať, že ona je tá super a tá naj... ba práve, naopak, namiesto toho, aby na starú rašpľu (15 rokov staršiu koketujúcu chuderu) poznamenal niečo v zmysle, že nie je celkom normálna, tak s ňou pravdepodobne ešte koketuje... aspoň si myslím, keďže autorku to škrie.... keby nadriadenú počastoval pravým menom, zrejme by autorke ani nenapadlo pýtať sa ho na to, či by si dal povedať.

halabolka
8. okt 2020

@panelacikova tiez poznam x chlapov, ktori svoje polovicky podvadzaju. Aj som bola niekolko rokov vo vztahu s chlapom, ktory ma podviedol hned s niekolkymi zenami. Ale mala som aj taketo, s ktorym to ruzove nebolo, dokonca viem, ze chcel babu s vysportovanou postavou (ja som taka nebola) a dala by som ruku do ohna za to, ze by ma nikdy nepodviedol. Sto ludi, sto chuti. Nikto nemoze s istotou povedat, ci by autorku priatel podviedol, iba on sam.

panelacikova
8. okt 2020

@halabolka iste. ja ho nepoznám. možno nebude vôbec piť na firemnom večierku, pôjde naň autom a potom príde pekne domov triezvy k autorke a užijú si to spolu. možno je abstinent. ale narovinu ti napíšem, že 99% chlapov, keď sa ožerú, stratia akékoľvek zábrany. hlavne ak sa im popred nos vrtí atraktívna nadriadená...

sense
8. okt 2020

Ak odides z firmy budes ziarkit este viac lebo to nebudes mat pod kontrolou...
Neviem kolko mas rokov ked pitrebujes vediet preco si chlap vybral teba a nue kolegyne a uz vobec nechapem otazku ci by si dal povedat ...keby ti povie nie tak mu neuveris a ked ti povedal pravdu tak ta to hneva...

deti95060810
8. okt 2020

ego si dvíha hlavne ten tvoj mm....aj keď podľa mňa dosť blbým spôsobom...😉
milujúci mm by nikdy také blbé odpovede nepovedal....
A ty samozrejme nedávaj prihlúple otázky, lebo len ukazuješ ako si neveríš... 😉

asia83
8. okt 2020

@plnka Chlapec evidentne nie je zrelý. Zrelý muž takto neuvažuje. Nerozmýšľa nad inými ženami, keď má doma svoju. Ono tie jeho reči sú také, ako by som to povedala, hrajú vo váš prospech. Proste keby bol slobodný...čiže je zadaný a teda kolegyňa je pre neho tabu...s vami vzťah, s ňou sex. Popracujte na svojom sebavedomí, lebo svoje myšlienky chlapec zmení na realitu. Muži nemajú radi žiarlivé hysterky. Majú radi ženy so zdravým sebavedomím...mimochodom, ktoré vaša nadriadená má.

amelie2017
8. okt 2020

@panelacikova Ja na priklad nesuhlasim. Muzov najlepsi kamarat je velky dobrak, ale pacia sa mu zeny. Rad zalichoti, rad pocuva lichotky. Trosku to prameni z jeho detstva, z puberty, ked bol velmi chudobny, vsetci sa mu posmievali, v puberte cca do 20 nevedel zbalit ziadnu babu. Zacal chodit na vysku, popri nej pracoval nocne, aby mal na jej zaplatenie, budoval firmu a baby sa zacali motat. Teraz ma 40, pekny uspesny podnikatel. Mal 3 partnerky, vsetky zo svojej firmy. Az prisla ona. Hned ako si spolu zacali jej povedal, nech si najde inu pracu, ze nemozu robit spolu, ona je ina. Su spolu 7 rokov, maju 2 rocne dievcatko, chlapceka na ceste. A on ju ozaj lubi z celeho srdca, jeho rodiba je pre neho cely jeho svet. Ale zobral novu babu. Nicim vynimocnu, len je nova. Partnerke preplo a doslova ho spehuje, bombarduje otazkami, lebo sa boji, ze sa zalubi do novej. Po asi pol roku vecneho vypocivania jej uz tiez povedal, ze keby bol sam a nemal by co stratit, siel by po nej, ale ma ju a rodinu, tak je nezaujimava pre neho. Ona sa chytila len tej jednej vety a a su na hrane rozchodu. On chudak muzovi kazdu chvilu place, ze uz nevie, co robit. Uz ju aj preradil do ineho officu na druhej strane mesta, sluzobkami poveril ineho zamestnanca, robi skoro stale z domu, do prace ide len na to najvyhnutnejsie a ona stale podozrieva. Aj ked je to chlap, ktory sa rad pozrie, neurobil by to

Napriklad my s tym mojim komentujeme vsetko. On mi kludne moze povedat, aku ma henta bohovsku rit, ake ma cici..ja mu ju sama ukazem na plazi. Myslim, ze obaja ziarlime tak zdravo.
Kto dava otazky ako autorka, nema v sebe urovnane veci a to nie je chyba partnera.

panelacikova
8. okt 2020

@amelie2017 ale veď OK, píšem, že autorka nemala dať túto otázku, ale z niečoho tá otázka pramenila. a nemôžeš sa zaručiť za mužovho kamaráta, keby mu žena ostala doma a mali by nejakú chat (akože teambulding sa tomu teraz nadáva), kde by sa pilo a žilo.... ruku do ohňa nemôžeš dať. nehovorím, že zrovna s tou novou by niečo mal. možno s nejakou úplne inou. za ožratého chlapa v živote ruku do ohňa nedám...

tiumen
8. okt 2020

Autorku už zrejme netreba označovať v komentároch 😅😅

amelie2017
8. okt 2020

@panelacikova tak tento chlap lietal kazde 3 tyzdne na Ibizu, kde "ozieral" nemeckych klientov v tych najlepsich europskych podnikoch, lyzoval s nimi v Alpach a nikdy nic neriesil.

panelacikova
8. okt 2020

@amelie2017 bola si s ním? 🙂

panelacikova
8. okt 2020

@tiumen milé od nej 😀

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
9. okt 2020

@amelie2017 vieš, ja netvrdím tvrdo, že výnimky neexistujú... to 1% tam stále je, že chlap jednoducho keď mu na tej žene naozaj záleží, tak hlúposť neurobí. ja môjmu tiež verím na 100% a nebola som predtým taká, preto aj tie moje názory vyplývajú zo skúseností. aj môj mi povie všetko, aj veci nepríjemné, takže viem sa dokonale vžiť do tvojej dôvery, lebo ja mu tiež dôverujem. tak je naozaj možné, že ten jeho kamarát to má takto. na druhú stranu, niekedy jednoducho žena má pochybnosti. hlavne ak ide o nejakého fešáka, úspešného a z ničoho nič sa ona začne možno cítiť ako šedá myš. myslenie človeka je niekedy nevyspytateľné. ja som nikdy nikomu neverila na 100%. až teraz súčasnému manželovi a to sa poznáme naozaj len pár rokov... takže v súčasnosti nie som neveriaca 🙂 no videla som v živote kdečo a preto tie príspevky, ktoré boli 😉

arianna25
9. okt 2020

Tvoj muz ta lubi a ine zeny take ktore sa same ponukaju mozu byt len akoze slovna zabava, ale nic viac.

ludmilik13
10. okt 2020

vybral si teba tak bud spokojna a tes sa z toho, neries blbosti, pretoze cim viacej sa budes na to pytat ci sa mu nejaka nepaci a podobne tak mu to zacne vrtat hlavou a zacne nad tym premyslat 😉