Ex necháva deti frajerke

evkakuk
13. jan 2022

Ahojte, snažila som sa nájsť podobnú tému, neúspešne. S ex som rozvedená 3 roky, žijem v stastnom manželstve 2 roky so súčasným partnerom. S exom mam 2 deti, súdom sme nemali upravenú starostlivosť, ohľadom deti sme sa vždy vedeli normálne baviť, dohodnúť, o všetkom informovať aj fungovať jednotne. Iňa komunikácia bola o urazkach , hadkach a sporoch. Napriek tomu vždy išiel na deti emocne, aký je chudáčik, ako nemá peniaze, ako trpí a podobne. Deti majú s otcom skvelý vzťah. Minulý rok si našiel frajerku, v lete ju zoznámil s deťmi a v septembri si ju nasťahoval do ešte nevysporiadaneho domu. Všetko by bolo v poriadku, ale môj manžel ju pozná od mala, je to nepríjemná, hasteriva žena, ktorá rada vyvoláva konflikty, je manipulativna a neverím, že to s exom myslí vážne. Po rozvode do svojim mužom (frajerka) nemala kde bývať aod môjho ex je o 16 rokov mladšia. Ovplyvnila ex natoľko, že ohľadom deti prestal komunikovať, nenosí ich nacas, nedvíhal mobily atď. Raz mi deti povedali, že sa jej na mňa posťažoval a ona ich ubezpecovala, že na mňa zavolá socialku a začala riešiť, aká som otrasná matka, čo som chudákov ockovi podrobila a podobne. Strašne som sa rozculila, pohádal sa s exom a od toho momentu si neprajem, aby deti trávili čas s nou, keď ex nie je doma. Ten sa však pod jej vplyvom začal oháňať, ako si deti požiada do svojej starostlivosti a bude sa o nich starať ona. Je pravda, že posledné 2 roky nášho manželstva to bola katastrofa a ja som radšej utekala za kamarátkami a hocikde, len aby som nemusela byť s ním, pretože má deptal, extrémne žiarli a podobne.. Neviem, čo momentálne môžem robiť, pretože ex ma prácu na smeny, denná, nočná a pomedzi to chodí robiť ešte druhu prácu, takže je máločo doma, deti si berie v rapídne nižších intervaloch ako predtým, pretože som povedala, že si neprajem, aby boli s nou, keď on doma nie je a nevie dohliadnut na jej vplyv. Teraz sa ohana tým, že ho to nezaujíma a nebude ma informovať ako robí a o deti sa bude starať ona. Ja si to však neprajem a neviem, či je vôbec možné popri jeho práci, aby docieli striedavo. Socialku sa vyjadrila dosť divne, ze súd, súd. Pre mňa je však nepredstaviteľné, že on je celý týždeň vkuse v práci a o deti sa ma starať frajerka, ktorá ani nie je dlhodobá a už pred Vianocami ho na týždeň opustila. Ako postupovať, ak zistím, že deti hodil jej a išiel do roboty. Deti sa vždy vracajú nesvoje. Nič sa ich nepýtam, už radšej nechcem vedieť, ako má rozoberajú a co zas o mne počuli. Deti majú 10 a 13 r. Ďakujem

annamalaga
13. jan 2022

Neurobíš nič , lebo aj otec ma rovnaké práva ako aj ty. Ináč , dúfam , že ta vyplatí z tomu.

amelie2017
13. jan 2022

A mate sudom stanovene stretavanie alebo ste to mali cisto na vasej dohode? Ak len na dohode, skor ako by sa to riesilo sudne, skusila by som cez mediatora dohodnut stretavanie podla prace exmanzela. Dalsia vec je, ze deti su uz podla mna dost velke a ak by sa byvaly chcel sudit o ich starostlivist, sud by uz prihliadal na to, s kym chcu deti byt. Na jednej strane je to fajn, ak maju s tebou dobry vztah, ale na druhej, puberta uz asi v plnom prude a ak maju u exa dovolene, co u teba zakazane, moze to byt komplikovane. Deti si v tom veku vyberaju menej povinnosti, viac volnosti, pc, pocitacove hry...skusila by som toho mediatora na zaciatok.

kubkovamama
13. jan 2022

@evkakuk ja sa tiež starám o "vyzenene" dieťa,keď je manžel v práci.Bolo už aj tak,že bol v zahraničí alebo chodil z práce neskoro večer.Exmanzelke to nevadi.A takisto mali ťažké obdobie ku koncu vzťahu,emócie boli všelijaké.Treba to brať s nadhľadom a dotyčná možno nie je celkom taká harpya ako je opisovana.Deti pociťujú výhody aj nevýhody prítomnosti macoch a v tomto veku kedy už s nimi plieskaju hormóny veľmi dobre vedia situácie u každého z rodičov podať aj pravdivo,ale aj tak aby dobre bolo ako sa hovorí.😉Asi som ti moc neporadila,ono každá minca má dve strany a po rozvode nikdy nikdy ohľadom deti nebude nič 100% k spokojnosti

evkakuk
autor
13. jan 2022

@annamalaga áno ale on s nimi reálne nie je. Nechá ich jej a je od do 20 v práci. Načo je to dobre. Ja som doma na materskej. A samozrejme vyplatiť ma nechce, takže aj tam sa už chystá sud

panelacikova
13. jan 2022

@evkakuk a deti k nemu chcú chodiť? ak sú u neho, splnia si napríklad školské povinnosti?

evkakuk
autor
13. jan 2022

@amelie2017 len na dohode, mediátor nehrozí, on sa odmieta stretnúť osobne, už 3 roky. Vraj je to tak preňho ľahšie. Ja som mu nikdy v styku nebránila a mam na to dôkaz stovky správ. Nikdy som nepovedala nie. S deťmi mam super vzťah, ale presne ako bolo napísané, puberta v plnom prúde a zas mam presne kopu správ, kde sám ex píše, že je rád, keď sú u mňa, lebo u mňa majú pravidlá a to im nevonia, jemu skáču po hlave a on im dáva pokoj, takže tam si vždy "oddýchnu".

annamalaga
13. jan 2022

Dúfam , že sa dostaneš k svojmu majetku, neboj hneď ho aj frajerka do riti lipne, keď zisti , že nič nemá!

evkakuk
autor
13. jan 2022

@kubkovamama no, ja som jej na začiatku volala, ze budem rada, keď budeme dobre vychádzať, keďže sa mi "bude starať o deti", jej prejav bol arogantný, že ôk. Trvalo to 2 týždne normálnej komunikácie, keďže deti k nej šli a ex bol preč a potom prišlo očkovanie. No odmietam komunikovať so ženou, ktorá mi zavolá, že som obyčajná sviňa a vari sa na mňa voda a podobne reči za to, že som sa exa opýtala ci sa k nemu vrátila, keď ho pred Vianocami opustila

zdenka11081983
13. jan 2022

@evkakuk a jemu by nemalo vadiť, ze o Vaše deti sa stará cudzí človek, teda Tvoj manžel? Tiež Ti kladie podmienky? Darmo, rozvedene rodiny, deti z nich to majú ťažké vo väčšine prípadov. Osobna skúsenosť. Nehrot situáciu, lebo dá na súd úpravu styku a dopadne to ešte v tvoj neprospech.. Skus neriešit ich, nechaj deti nech tam sú. A doma s detmi ak sa ti niečo nebude zdať, predebát. S detmi, nie s exom. Deti už máš predsa dosť veľké.

zdenka11081983
13. jan 2022

@evkakuk ja som s exom prestala komunikovať, úplne minimum a som pokojnejšia, deti sú pokojnejšie. Avšak my mame pevne súdom upravený styk, čo je myslím si dobre.

anjelicek26
13. jan 2022

Partnerka tvojho muza sa normalne moze o deti starat a berie sa to, ze je o deti postarane. Ze on pracuje dlho je irelevantne. Ten luxus tvojej materskej tiez raz skonci, nie? Rovnako aj keby sa o ne starali v dobe, ked je v praci, stari rodicia, aj to by bolo v poriadku. Bohuzial si ako kocka vysie myslim, ze to moze dopadnut v tvoj neprospech cele a moze dosiahnut kludne striedavu starostlivost alebo ich dokonca dostat k sebe a deti 10+13 rocne sa budu aj tak pytat, kde chcu zit...ked maju s jeho priatelkou dobry vztah, sama vies, na aky smer to moze dopadnut.

evkakuk
autor
13. jan 2022

@panelacikova áno chcú, áno plnia, ale výsledky, keď idú ID neho sú preukázateľne horšie

evkakuk
autor
13. jan 2022

@annamalaga to si myslím aj ja

evkakuk
autor
13. jan 2022

@zdenka11081983 mne ale nevadí, keď sú s ocom, on ich miluje, to je v poriadku. A jeho frajerka s ním býva 4 mesiace a už sa s ním 2x stihla rozísť a odsťahovať sa, pre mňa to ani náhodou nie je partnerka a už tobôž nie, ak ockujes deti proti matke. Môj partner deti miluje a stará sa o nich ako o vlastné, nikdy na ich otca nekydal. Do sporov deti nezatahujem, vadí mi, že deti majú tráviť víkend u nejakej frajerky, keď otec preukázateľne nie je doma cely víkend, max v noci, keď spia. To mi príde trochu scestné, načo ich práve v tej chvíli potrebuje, keď nie je doma, aby vytrestal matku? Ja som mu nikdy nepovedala nie, keď si deti žiadal, či na týždeň, či na 2 hodiny.

annamalaga
13. jan 2022

Si mysli on frajer, že môže bývať v dome, ktorý patri aj tebe a ešte ťa aj nevyplatiť , no má guráž teda. Hypotéku na dom ste spolu brali?

evkakuk
autor
13. jan 2022

@zdenka11081983 no ja s nim už tiež nekomunikujem vôbec, od posledného incidentu, kedy tu celej rodine vyvolávala jeho frajerka a nadávala na mňa. Keď napíše, že chce deti, napíšem ok. To je všetko

evkakuk
autor
13. jan 2022

@anjelicek26 4 mesačná známosť, ktorá sa stihla už 2x dohadat a odsťahovať pre mňa nie je partnerka, ktorú by som akceptovala pri starani sa o moje deti a už tobôž ak deti proti mne ockuje. Na nahrávke hovoru mam jej telefonát, ako má moje deti v pi... Takže sorry, pre mňa o ne postarané nie je. Áno ja viem, že to pre mňa môže dopadnúť úle, preto patram po informáciach

zdenka11081983
13. jan 2022

@evkakuk tak si to udrž na tej úrovni a uvidis bude ti lepšie. Na cudziu ženu sa vykašli.

evkakuk
autor
13. jan 2022

@annamalaga áno pri stretnutí s právnickou ostal prekvapený, že chcem majetkové a co si to vlastne dovoľujem. Hypotéku sme brali spolu, platí ju on, ale za to mi neplatí alimenty.

zdenka11081983
13. jan 2022

@evkakuk no dobre, ale on predsa tiež ma prácu.. Deti mas uz veľké, tie sa vari nedajú obalamutit cudzou ženou. Aj naša ex hromzila keď syn môjho manžela nedajboh ostal so mnou sám. Keď muž musel ísť do práce. Postavila do pozoru celu rodinu, spustila smskovy teror. Pritom ja som teda nepotrebovala tráviť čas s jej synom( pozn. mam ho rada, aby to nevyznelo opačne) 😁 Teraz to už pani nevadí, keď chce ist lyzovat, na skialp, počas dištančného keď som bola na materskej aj celý týždeň..

evkakuk
autor
13. jan 2022

@zdenka11081983 keby sa s ňou dalo komunikovať normálne, aj ja by som bola rada, oddych by dobre padol😁 ale ak dokáže zmanipulovať o 16 rokov staršieho chlapa, aby sa so mnou po 3 rokoch začal hádať, prestal dvíhať mobil, tak ovplyvní aj deti. Hlavne, keď mi rozprávajú, ako im kupuje cukríky, pizzu, chipsy a pošle ich oddychovať do izby, kde sú celý deň, lebo ona nie je ako maminka.

zdenka11081983
13. jan 2022

@evkakuk tak písala si, že je kúsok mladšia, neskúsena, mozno troska menej inteligentna. Nemá deti, mozno to tak nevie. Zas na tvojho muža ma asi iné páky 🙂

zmrzlinka2021
13. jan 2022

@evkakuk prosim ta, ak za 4 mesiace sa uz stihli 2x rozist, ake davas tomu sance?
V prvom rade, chod na to diplomaticky a nauc sa s byvalym muzom komunikovat a hraj tu obet ty. Normalne mu povedz medzi 4 ocami, ze si volala s jeho frajerkou a zacala ta nazyvat svinou a ze si bola uplne v soku a ze ho prosis, nech si ju "ustrazi".
Proste na toto ide jedine manipulacia a extemna sebakontrola. Dostat sa do hasterivej, hadavej "ex" je pre teba najhorsia alternativa.
Ty si ta, ktora musi tahat za lepsi koniec. Tvoj ex je len "debil" a tak na neho treba ist.

anjelicek26
13. jan 2022

@evkakuk skus mat trosku schladnene emocie a rozum... tvoje deti maju 10+13 a nie su to babatkam, ktorym ta zena nejako ublizi "zlou starostlivostou". To nahravanie hovorou je tiez dost no, na co? Komu to chces prehrat, komu co dokazat? Ked sa rozijdu, bude po vsetkom, ale to rozhodnutie musi byt len ich...

evkakuk
autor
13. jan 2022

@zmrzlinka2021 dávam tomu šancu len dovtedy kým je v dome, potom ho nechá a ešte to bude mať ťažké. Medzi 4 očami ťažko, nestretol sa so mnou už 3 roky zoči voči. A čo mi deti hovorili, vezme mu mobil a diktuje, čo mi ma napísať. Takže tadiaľ cesta nepovedie

evkakuk
autor
13. jan 2022

@anjelicek26 to nebolo nahrávanie na ňu, nahrávam si hovory kvôli práci, aby som sa vedela vrátiť k menu a požiadavkám, keď nie som doma, keďže riešim svadby 😁 ale pravda je, že by som sa mala prestať báť o deti

anjelicek26
13. jan 2022

@evkakuk veru mala, su to sikovne tebou vychovane mudre deti, maju mobil, vedia zavolat, keby nieco, no nie?

zmrzlinka2021
13. jan 2022

@evkakuk zajdi za nim? ved co je vo vazeni?

evkakuk
autor
13. jan 2022

@anjelicek26 je to trápne, ale tak som sa na to nikdy nepozrela, videla som len škodnu... Ale asi je dobre to čítať, lebo fakt sú veľký a vychcany😁

evkakuk
autor
13. jan 2022

@zmrzlinka2021 on by zutekal