Existuje na Slovensku potratová pilulka?

kamccca
30. máj 2020

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať či existuje už aj na slovenskom taká tá potratová pilulka? Alebo či sa tu ešte musí na interupciu postarom na operáciu ?? Děkuju moc.

amelia000
30. máj 2020

@kamccca nie, v SR nieje povolena potratova tabletka. Nabuduce uplne staci jedna diskusia. 🙂

simsalabim
30. máj 2020

@kamccca nie je u nas povolena. Bohuzial.

amelia000
30. máj 2020

@kamccca + nabuduce ak chces vystupovat pod cudzou fotkou, nestaci ju len orezat a dat ciernobielo ;)

kamccca
autor
30. máj 2020

A keď je človek na začiatku tehotenstva, tak ako sa to teda rieši?

amelia000
30. máj 2020

@kamccca Tak, ze zajdes na gyndu a poradis sa so svojim gynekologom.

sara07
30. máj 2020

@kamccca zájdi hned zajtra na gyn a uvidíš

osky
30. máj 2020

@kamccca hm...
Väcsinou sa to riesi uz predtym-nechcem dieta,tak sa zariadim tak,aby som neotehotnela...
A nie,ked uz je na ceste,vymyslam,ako sa ho zbavim...
Sory ale uz som alergicka na tuto nezodpovednost

sara07
30. máj 2020

@osky no vidíš a my začíname byt alergické na vaše krestanské ochkanie, a staranie sa do života

sara07
30. máj 2020

@osky a lepšie ked pôjde k svojmu mudr alebo na kliniku do čiech ako keby mala ist niekde na čieno k anjeličkárke, stane sa ,nik z toho nie je nadšený ani neskáče z okna od radosti
to máš to isté ako dávaš pozor na dieta aj tak si zlomi ruku, obleje sa alebo ideš opatrne dodržuješ predpisy a stane sa že havaruješ

tripetta
30. máj 2020

@sara07 Nerozťahovať nohy bez použitia ochrany proti nechcenému počatiu dokáže kresťanka aj ateistka😉 Potom je už neskoro rumádzgať na mk.

sara07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tripetta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
osky
30. máj 2020

@sara07 staranie sa do zivota????
To vy sa starate do zivota bytostiam,ktore ste same povolali na tento svet a napokon ich vyhodite ako supku z bananu.
Ako mozes porovnavat zlomenu ruku s ludskym zivotom?toto vobec nie je o krestanstve ci inej viere.
Clovek ma prirodzeny pud sebazachovy a preto aj vrazda nie je normalna.
A co je dobrovolny potrat?
Ano ano...ja viem.
Su to vase tela,vase maternice....
Kdo chce kudy kam....
Ludsky zivot uz aj tak nema ziadnu hodnotu.

sara07
30. máj 2020

@osky bla bla bla
ved píšem my sme špiny vy ste dokonale
vy sa pozastavujete ako sa to môže stat normálne aj ked máte anikoncepciu spravate sa zodpovedne sa stane že otehotnie
vy to tu moralizujete, starate sa odsudzujete, nuti vás niekto nie, rieši niekto nie,
zbytočne rozpitvavat lebo u vás je aj bunka už živy človek, potom nechápem ako môžete pri IVF dávat ich zmrazit ?? a na umelé oplodnenie chodia aj krestanské pary, či to je iné ? vyberie sa len jedno ,druhe sa nechá zamrazené to nie je proti všetkému čo brojite
obyčajné farizejstvo prvého stupna, čo sa nám hodí do krámu to si navyberáme
a tá ruka predsa každa matka dáva pozor a rieši aby sa nestal žiadny uraz, nema to v paži ,stane sa, tak isto aj ked neviem ako zodpovedne pristupi stane sa otehotnie
moralistka pomôžeš reálne v živote napr tejto babe že jej zaplatíš stravu, byvanie, pomôžeš nie aby trebars dala na adopciu , nie len kecy kecy kecy
a tá vaš cirkev dostane ročne 36 000 000 € z toho sa na pomoc čo dostane, velké ... nič , prečo nemá nejaky azylovy dom napr od 5 mesiaca , nech fakt anonymne porodi, nech jej platia odvody a potom nech dá dieta na adopciu ani nik nebude vediet, lebo tu na sk to také lahké nie je ked niekto dá maličké dieta na adopciu ho celá tato spoločnost trha na kusy aka krkavčia matka, sa ho zbavila a podobné kecy
ludsky život nemá hodnotu a odkedy má pre vás krestanov hodnotu - ludsky život čo vyhasol na hraniciach upalenim za živa , križiacke vojny, detsky vojaci , vojny medzi katolickom a protestanstkou častou , kolko ludí tam pre vieru a plány a moc cirkvi bola zabitá či to sa nemá riešit sa tu nehohánajte morálkou ked máte ruky komplet od krvi

0kristina0
30. máj 2020

Tipujem, ze autorka je velmi mladucka kedze absolutne nema sajnu o tom ako sa riesi nechcene otehotnenie.

osky
30. máj 2020

@sara07 jezkovi voci...
Ty sa hrabes v minulosti....kto upaloval na hraniviach?
Inkvizicia...nie ja....sa zobud,dievca...
A dnesna cirkev to urcite neschvaluje ako spravne.
Preco sa stale obuvas len do krestanov?
Moslimovia siria svoju vieru doteraz mecom.
A potrat je aj u nich velky hriech,nie som si ista,ci za to dokonca nehrozi smrt...ale ozaj sa mi len mari ..
Na svete je vela nabozenstiev a vsetky veria v nejakych Bohov,Boha....a vsetky si vazia zivot od pocatia,pokial viem.preco sa obuvas prave do krestanov...zvlastne.
Naco vytahujes historiu zo stredoveku?
Co s tym ma dnesny clovek?
Po druhe-nikdy som.nenapisala ze ste spiny a my dokonale-vidis,asi ti to niekde blika,ked to pises.
Ja nemam vo zvyku sa takto vyjadrovat a uz vobec nie urazat cudzich ludi na MK.
Hoci niektore damy si tu ozaj rady ulavia,fakt ze bez servitky pred ustami.
Pocuvaj,ty to mas ale dobre v hlave pomotane-akoze,niekto si bude kade tade roztahovat nohy a potom cirkev ma zriadovat nejake utociska pre nechcene tehotne a este im aj vsetko platit...
Haha.to si kde videla?
Cirkev robi vela zbierok,pomaha mnohym zenam.doko ca aj tym nechcene tehotnym-tym,ktore napriek neplanovanemu tehotenstvu sa rozhodli nechat tu bytost zit.a hladaju riesenia.
Cirkev dava utociste mnohym tyranym ci chudobnym ludom,sirotam...co ty vies.
A ano,cirkev podava ruku aj ludom ktori nou opovrhuju,pluju na nu a nadavaju kde mozu.
Ale ked treba vytriasat z hovien,kazdy pride s prosikom ku kostolu...lebo vsak biedneho neohrdnu.
A cirkev sa snazi pomoct.
Lebo to je jej poslanie.
Sirit lasku.
Uctu k ludom,k zivotu...
Ivf v krestanstve odporucane nie je,cirkev ho neschvaluje ani nahodou.
Prave preto,ze vznikne viac zivotov a realne nemaju vsetky sancu.
A najmä,je to neprirodzene.
Niekde pises-zi a nechaj zit.
Ako to myslis?
Ze ludia s moralkou maju drzat hubu a suchat nohami,a ti,ktori si zivot chcu uzivat po svojom,ich budu urazat a brat do huby????
Takto to nefunguje.
Kopes okolo seba uz dost divoko,neviem preco.
Co za vlastne tak vytaca 😊🤔?

janinah
30. máj 2020

chválaBohu potratová tabletka tu schválená nie je a za tejto vlády ani nebude,jej použitie nie je také jednoduché ani bezpečné ako si laici myslia...hlavne sa netreba splašiť,nechcené tehotenstvo nie je koniec sveta,treba porozmýšľať,poradiť sa v rodine,s lekármi,vždy je možnosť priviesť to dieťa na svet a postarať sa,aby žilo a malo sa dobre....za každých okolností sa treba správať ako človek,aj ked to práve nie je ľahké ani pohodlné,s odstupom času nebudeš ľutovať,že si nezabila vlastné dieťa,ale dala mu šancu sa narodiť

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
31. máj 2020

@janinah ta tabletka je prave setrnejsia ako chirurgicke ukoncenie tehotenstva a myslim si, ze keby bola u nas povolena, tak sa tehotenstvo ukonci mnohokrat v limite, ktory si ako metu stanovuje nas minister zdravotnictva - do konca 6. tyzdna. A mnohym zenam je po jej uziti tak zle, zi si potom uz daju sakramentsky pozor, aby sa to nezopakovalo.

sara07
31. máj 2020

@simsalabim prečitaj si toto tableta má u nás všetky povolenia aj registraciu
https://www.adc.sk/clanky/aktualne-informacie-t...
len mi je jasné že pri tomto ministrovi šancu nedostane
a to máš pravdu, aj tri dni sa krutia horšie ako pôrod

sara07
31. máj 2020

@janinah hlboko sa myliš schvalena aj registrovana je , len je zakázané jej použivanie
má všetky papiere vybavene

simsalabim
31. máj 2020

@sara07 ano, ja viem, ze chybal uz len posledny krok. Nepozdava sa mi, ako katoliban obmedzuje tych, ktori nezastavaju ich nazor, ale tu je zbytocne to rozoberat. Myslim, ze ponechat moznost interrupcie pri naozaj doraznej osvete, aby k nechcenym tehotenstvam neprichadzalo, resp. prichadzalo iba co najmenej, by malo v demokratickom svete stacit. Viac k tomu nemam co povedat.

sara07
31. máj 2020

@osky to si robíš prdel že cirkev pomáha a rieši však oni ani len nemaju potrebu pomôct ludom čo ich ako dieta zneužil farár, ani len to čo ich nestojí žiadne prachy v tom nič neurobia
https://dennikn.sk/1911351/rok-sme-sledovali-ak...
biskup sa odmietol stretunu s jeho rodičmi, nešiel ani len podla toho čo v tomto pápež doporučil nič ,prezradili ešte aj meno v jeho dedine čo je ako vrchol
a presne na tomto je ako fungujete
V pápežskom dokumente sa uvádza, že súkromie postihnutých osôb je chránené a rovnako aj dôvernosť osobných údajov. Biskup poslal identifikačné údaje obete aj príslušnému biskupovi a miestnemu farárovi. Je to v poriadku?

Biskup v žiadnom prípade nesmel nikomu prezradiť údaje obete, nieto inému biskupovi či dokonca miestnemu kňazovi. Jeho krok vnímam ako typický príklad katolíckej mafie, ktorá takto zastrašuje obete. Vyslala im odkaz, že ak už nebudú mlčať, každý v okolí bude vedieť, o koho ide.

Viete, čo môže nasledovať? Poznám to z praxe v Česku, stalo sa to aj mne. Miestny biskup a farár meno obete, ktorá nemlčí, povedia svojim kolegom a tí natvrdo obehnú všetky jej babičky, tetušky, bratrancov, strýkov, jednoducho všetkých zbožných v rodine, a povedia im, že ten a ten sa vôbec nevie správať, že bol hrubý na biskupa, že koná proti cirkvi. Výsledkom bude, že časť rodiny sa zrazu na obeť pozerá cez prsty, lebo farár by predsa v takej vážnej veci neklamal. Takto sú schopní doslova vás zničiť vo vlastnej dedine.
to si ako fakt myslíš že ked sa baba rozhodne porodit a adoptovat dieta že dedina , rodina toto pochopí nie odsudi ju , a bude sa to vliect cely život s nou, preto toto sa vela báb rozhodne radšej ist na interupciu než by porodili a dali ho na adopciu
prečo v tomto niečo nerobíte osvetu aspon vo svojej komunite, ano lepšie je odsudit zase
vy vykritkujete že my zabíjame ale však aj vy ste zabijali , tak ked sa to nerata čo bolo v minulosti čo bolo včera aký je v tom rozdiel, nechápeš to pokrytectvo , že tu idete zachranovat každy život a pritom morálne právo zasahovat nemá cirkev žiadnu,a ty ideš podla prikazaní a pokynov farara, ktorý je sučastou tej istej nazvyme to organizácie s takouto minulostou, zavret oči to bolo nestači
ale to je zbytočne vysvetlovat vždy na všetko biela odpoved všetko je v poriadku
IVF neschvaluje tak prečo ho potom krestania využivaju, predsa 30% ludi to nemá šancu, sa dohodnite prečo im to nezakáže cirkev ked je to také zlé ? prečo má potrebu ateistom to zakazovat a odsudzovat, prečo si nerobí vo vlastných radoch poriadok ?

sara07
31. máj 2020

@simsalabim dost velké % na slovensku je mimomaternicové tehotenstov, a aj zo zahraničia , máme stále aj tak malé čisla aj tak maju potrebu aby mali moc a vládli

poopsie
31. máj 2020

V zahraničí dávajú takú tabletku na mimomaternicove tehotenstvo, tu zeny nechaju trpieť 3 týždne hľadajú neviditeľné a potom fiknu aj s vajickovodom lebo uz bol v takom dezolatnom stave, a to je potom ok vsetko...

sara07
31. máj 2020

@poopsie ved to keby najskôr zlepšili poriadne starostlivost o ženy, tehotné a pôrod nieže v roku 2020 máš staré plesnivé sprchy na chodbe pre celé oddelnie , je tam 6 sprch a fungujú 3 , takže striehneš kedy sa ti ujde
nehovoriac tie zážitky z pôrodu čo stále píšu, pristup personalu
nech sa najskôr zameraju na starostivost , preventivnu osvetu atd a ked toto všetko bude zvladnuté nech riešia interupciu, nie že žena rozmýšla či vôbec chce dalšie dieta po tom čo zažila pri pôrode ?!
nehovoriac že ked chcu niečo zakazovat nech si urobia poriadok vo svojich radoch alebo upravia % veriacich lebo nesedí to ani náhodou, jednoducho aj krestanská čast chodi na interupcie nech si robia vo svojej komunite poriadky, poriadky s farárom , atd maju čo robit

osky
31. máj 2020

@sara07 chytila si sa zasa jednej citlivej veci a na tej stavias.
Niekolko knazov pochybilo,ano,je to strasne...
Ale ty hadzes vsetkych do jedneho vreca.
Celu katolicku cirkev.
Vies o tom ze napr protestanska cirkev je v zneuzivani nezletilych daleko predtou katolickou??
Ty riesis cirkev ako taku,stav nemocnic..bla bla bla...
Riesis problemy celeho sveta.
Zatial co ja riesim zivot.
Jedine zivot nenarodeneho dietata ktory mu ma byt odobraty.
Aj farari su len ludia a aj my veriaci...
Kazdy ma svoje chyby a kazdy bude za ne zodpovedat.
Nechodim do kostola koli fararovi,ani koli tomu ze by som musela.
Tento boj o zivot nie je o tom ci verim ci nie,ci som katolicka moslimka ci hinduistka...to je jedno.
Kazdy clobek ma pravo na zivot.kazdy.
A ano,cirkev pomaha.stale posobi charitativne,no ty vidis len to co chces.
Pozri si nejake videa,ako taka tableka po alebo potratova tabletka fu guje.
Pozri si,ako prebieha potrat sam o sebe.
A potom povedz,ze to nebol zivot,ze to bol iba zhluk bu iek,ze zena ma na to pravo...
Ze to ci ono...
Pozri si a rozmyslaj,ci je to v poriadku.
Nemusi byt clovek veriaci.
Staci,ak ma zdravy rozum a stdce na mieste.
Toto vobec nie je o cirkvx...

simsalabim
31. máj 2020

@osky nerada sa zapajam do takychto debat, ale tu mi neda. Len par poznamok: 1) Medzi chemickym a mechanickym umelym potratom je rozdiel. V skorych tyzdnoch si dokonca dovolim tvrdit, ze je podobny spontannemu potratu. 2) Spolocnost podla mna ma pravo apelovat na zeny, aby tehotenstvo neukoncili, ale nema pravo im to v rannych stadiach zakazovat. 3) Pocet interrupcii u nas stale klesa. 4) Potratove videa - tomuto naozaj nerozumiem - Z coho prameni ta potreba sledovat potratove videa?! Koho to vobec napadne to natacat?! Naco?! A na zaver, 5) Zene, ktora si potrat zela, maloco potratu zabrani. Je to nielen historicka skusenost, ale aj aktualna skusenost krajin, kde je potrat zakazany - Polsko, Irsko, mimochodom, katolicke krajiny.
Ja sama som nastastie ukoncenie tehotenstva nemusela riesit, ale namietam proti tomu, aby sa do tak intimnej veci miesal niekto cudzi.

simsalabim
31. máj 2020

@osky a este ta chcem poprosit o odkaz na zdroj - ze protestantska cirkev je v zneuzivani deti pred katolickou. Celkom ma to zaujalo.

sara07
31. máj 2020

@osky dobre ale prečo riešiš, riešite len embryo a živý narodeny človek zdochol pes , to sa presunie na inu dimenziu, mna nezaujíma posmrtny sud ale reálny čo je on ma byt potrestany tu a teraz a veriaci maju vykazat takého farara tu a teraz a nie že raz niekedy v nebi bude súd ? no ano to je také lahké