Exmanžel sa nám vyhráža. Ako sa môžeme brániť?

prvacka
16. sep 2010

Mám dcéru,ktorú som do troch rokov vychovávala sama a potom už s terajším manželom.Malá je prváčka-čiže má šesť rokov.Žijeme si pekne,usporiadane-sme krásna rodina,manžel je super otec aj keď malá nie je jeho.S pravým otcom sa nikdy nestretla pretože nás opustil keď mala 3mesiace,nestaral sa o ňu,neprispieval ani na výživné-až po podaní trestného oznámenia za neplnenie si vyživovacích povinností.Bol v zahraničí pretože tu mal zatýkací rozkaz pre ublíženie na zdravý,ktorý ale týmto rokom padol a on...si predstavte.Dcéru ráno zaviedol manžel-čiže pre ňu oci(tak ho volá) do školy a na obed mi volala učiteľka,že do triedy cez vyučovanie prišiel "pravý otec" a medzi dverami dcére oznámil,že on je jej pravý otec.Malá aj učiteľka ostali v šoku a malá sa zosypala-museli sme po ňu hneď prísť...Proste po 6rokoch jej života,len tak príde a psychicky ju takto odrovná.Malá o tom bola informovaná,že má nevlastného otca,no pre ňu je to aj tak "jej ocík"..Pravý otec sa mi vyhrážal,že raz príde a zobere mi ju a mňa zabije..Keď som si ju dávala zveriť do opatery ,tak som pre istotu žiadala aj o úpravu styku,čo mi sudkyňa zamietla s tým,že on o ňu nejaví záujem..Povedzte mi ,čo mám robiť,keďže s ním nie som v kontakte,bol liečený na psychiatrii,vyhrážal sa mi únosom,žiadala som aj o zrušenie otcovstva..všetko bez výsledku keďže sa tu nezdržiaval...Mám veľký strach,že mi ju zobere keď sa bude vonku hrať s kamarátmi alebo pri nejakej inej príležitosti-a ju predsa nemôžem držať zamknutú doma...Keď som volala na políciu,tý ma odfajčili tým,že sa nič nedeje a oni nemajú čo s tým robiť-čiže mám počkať kým sa niečo stane..Takto to bolo aj keď sa mi vyhrážal hneď na začiatku-psychicky ma tak odrovnal,že ja ju nepustím ani z očí čo sa o ňu bojím!!!!..poraďte mi,akú mám možnosť brániť malú a kde mám práva ja ako matka ktorá sa o ňu stará?????Nikomu neubližuje (zatiaľ,aj keď bol stíhaný za ublíženie na zdravý) aby sa nedostal pred políciu,ale psychicky ma zdeptáva a ja to nemám ani ako dokázať-keďže ani len polícia mi nepomáha..On má právo mňa aj moju rodinu ničiť psychicky a ja mám kde právo-či mám právo iba čakať na to,kedy mi ju unesie a keď mi už polícia naozaj nebude môcť pomôcť??????

suem
16. sep 2010

V prvom rade by som zacala v skole, a spravila tam riadny hukot. To co ma znamenat? To sa hocijaky chlap dostane pocas vyucovania az do triedy? Ako sa preukazal ze je otec dietata? Tam nezamykaju skolu pocas vyucka? U nas ked aj pridem pre dieta, musim sa na vratnici ohlasit a cakat, pokial ma pani vratnicka nepozna. Keby tam dobehol demen so samopalom tak co? Alebo schyti nejake dieta a zoberie? To ho pojde 1 ucitelka nahanat po chodbe? Podla mna sa teraz v prvom rade na to zameraj. Aby sa mala citila v skole bezpecne. Ved teraz chudatko sa musi bat pri kazdom zaklopani, ci otvoreni dveri. 😢
A ako sa branit? Neviem moja.... snad skuste najst dobreho pravnika nech to skusa cez psychicku ujmu, ze sa vam vyhraza a pod. Je to na hlavu, ale ked sledujes nas pravny system..... Povies, niekomu kto ti dlhuje kopu penazi, ze dostane po papuli, on zajde na policiu tak ta zavru za nebezpecne vyhrazanie. Tebe sa stalo to co sa stalo a mas cakat. Je to na bliti 😠 😠 😠

prvacka
autor
16. sep 2010

No,v škole sme to už riešili-nie je tam vrátnik a nejak sa to teda tek stalo,že tam prišiel a bolo☹
Vchod z boku je vždy k dispozícii-keďže sa tam nachádza kuchyňa a tak je takpovediac všetko k dosahu...
..manžel má kopu "dobrých známych" aj v právnických či súdnych kruhoch,no ani to nie je k pomoci-pretože u nás je jedna jediná sudkyňa čo má na starosti takéto záležitosti a tá je taká stará a na seba zameraná,že ani v Štraseburgu by s nou nič neurobili☹Trvalo mi rok a pol,kým mi ju zverila do starostlivosti-a to s tým,že ona má obed,ona má niečo iné alebo mi vracala návrh s tým,že je zle napísaný-ako keby iba na tom záleží čo je najednej poondiatej A4napísané☹

darina77
16. sep 2010

Suem, myslím, že tým, že by v škole urobila hukot absolútne nerieši prvackin problém. Ked nie v škole, tak si ju proste počká niekde inde. Ak som správne pochopila prvacke ide o to, že malú nebude moct puštat teraz ani v budúcnosti nikde samú ani na ihrisko, ani hrat sa vonku s ostatnými detmi. Kedže on má psychické problémy asi by som ju tiež všade strážila, no len to tiež nejde donekonečna. Keby si ju chcel brávat možno by sa dalo zariadit že len pod tvojím dohladom a v tvojej prítomnosti može byt s dcérkou.
A to po 6 rokoch sa v nom ozval rodič? Ostáva ešte dúfat, že ho ten záujem prejde.

suem
16. sep 2010

Darina77 to mi je jasne, ze sa tym vsetko neporiesi, ale zacat niekde treba. A kedze skola sa ukazala ako najslabsi clanok, tak by som zacala tam. Zacala, ale neskoncila.....
Mne sa ale lahko pise 😔
Prvacka sudcovia su aki su, ved to poznas - bohuzial. Preto by asi bolo dobre najst pravnika, predsa sa len lepsie v tej nestastnej masinerii vyzna.

prvacka
autor
16. sep 2010

Ďakujem v prvom rade,za vaše reakcie-každú radu teraz beriem ako veľkú pomoc 😵
Darinka,máš pravdu,že striehnuť na ňu a mať ju stále pod dozorom sa naozaj nedá a som práve z tohto taká zúfala,že jej neviem zabezpečiť kľud a bezpečie ☹
Myslím,že nemá o ňu záujem ani teraz a ani nikdy-on je proste narušený a posadnutý robením zla-a žiaľ sme na totmto svete iba my dve čo nám to zlé môže naozaj ublížiť..na súdoch sa všetko ťahá nekonečne dlho a aj keď je právnik,tak čas neurýchli ani on...a ja si veľmi ťažko predstavujem,čo všetko sa môže stať..
On sa tu totiž objavil aj za to,že má na krku naše týranie a prebiehal v ten deň keď prišiel súd v tejto veci..myslím,že skôr nám či mne chce urobiť zle a "pomstiť" sa..a viem,že keď je v atakovom delíriu,tak urobí čokoľvek 🙄
..a chápete to,že ja sa nemám ako brániť????!!!!!!!
Prečo chránia jeho a nie nás??Ako má teraz dcéra žiť??A čo ja a moja psychika-veď ja skončím z tohto niekde v ústave alebo na práškoch?!

kaktusik007
13. okt 2010

@prvacka hlavu hore, prajem vela sil..... mas to tazke.... zial, policia moze konat az ked sa nieco stane.... uz sme toho boli svedkom.... v televiznych novinach, pretoze potom ma cele slovensko halo z toho, co jeden rodic spravi... 😠

claudica
13. okt 2010

@prvacka veľmi dobre ti rozumiem... Ja by som v prvom rade triednej zobrala nejaký dokument, že dieťa je zverené do mojej starostlivosti /ak také máš/. Tým pádom ju nemôžu pustiť s tým démonom /prepáč, ale podobné som zažila/. Ďalej by si mala dať na súd úpravu styku dcérky s bio-otcom a nedovoliť absolútne žiadny styk, zohnať advokáta a apelovať tými jeho sprostosťami čo navyvádzal /ublíženie na zdraví, jeho psychický stav a tak/. Musíš aspoň istý čas dávať veľký pozor, nosiť ju do školy aj zo školy, chodiť von radšej s dozorom a tak.... viem, nie je to najlepšie riešenie..Je možné, že Ťa len psychicky týra a nič by nevyviedol a časom ho to prestane baviť. Ale je možné, keďže je psychopat, že je schopný vám ublížiť. Bohužiaľ, polícia sa tým zaoberá asi až vtedy.... Možno teraz sú iné zákony, ale ja keď som na bývalého volala policajtov, lebo sa nám vyhrážal /tiež bol chorý/, tak mi povedali, že pokiaľ ho nepristihnú ako nám ubližuje alebo nedám trestné oznámenie aj s modrinami, nič mu nemôžu...to bolo pred desiatimi rokmi. Ale teraz už sú vraj lepšie zákony, ja neviem, chvalabohu my sme už v pohode. Vyriešilo sa to. Hlavne mu neukazuj, že sa ho bojíš, lebo to ho ešte viac posilní. Drž sa, hlavu hore, buď silná a statočná, veľmi-veľmi držím palce...